kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Bal oldali „probléma” a híreknél #2200252
    kisbetu
    Felhasználó

      2010. augusztus 16. 8:43
      HUP

      Pontosan 17 éve annak, hogy 1993. augusztus 16-án 13:05:37-kor (GMT) Ian Murdock bejelentette a „Debian Linux Release”-t a comp.os.linux.development hírcsoportban:

      Ian Murdock írta:
      Fellow Linuxers,

      This is just to announce the imminent completion of a brand-new Linux release, which I’m calling the Debian Linux Release. This is a release that I have put together basically from scratch; in other words, I didn’t simply make some changes to SLS and call it a new release. I was inspired to put together this release after running SLS and generally being dissatisfied with much of it, and after much altering of SLS I decided that it would be easier to start from scratch. The base system is now virtually complete (though I’m still looking around to make sure that I grabbed the most recent sources for everything), and I’d like to get some feedback before I add the „fancy” stuff.

      A teljes bejelentés itt olvasható. Boldog születésnapot, Debian!

      2010. augusztus 16. 11:15:57
      „SKL”

      Ian Murdock pontosan 17 évvel ezelőtt – 1993. augusztus 16-án 13:05:37-kor (GMT) – jelentette be a egyik legnépszerűbb Linux disztribúciót, a Debian Linux Release”-t a comp.os.linux.development hírcsoportban.

      Ian Murdock leveléből:

      Fellow Linuxers,

      This is just to announce the imminent completion of a brand-new Linux release, which I’m calling the Debian Linux Release. This is a release that I have put together basically from scratch; in other words, I didn’t simply make some changes to SLS and call it a new release. I was inspired to put together this release after running SLS and generally being dissatisfied with much of it, and after much altering of SLS I decided that it would be easier to start from scratch. The base system is now virtually complete (though I’m still looking around to make sure that I grabbed the most recent sources for everything), and I’d like to get some feedback before I add the „fancy” stuff.

      A teljes bejelentés itt olvasható.

      1. hozzászóló (Makay): Boldog Születésnapot Debian!

      Lopni se tud rendesen…

      Hozzászólás: Teli a Winyó?!? #2200406
      kisbetu
      Felhasználó
        kisbuc0 wrote:
        root@radioserver:~# du -hs /home/
        14G /home/

        kisbuc0 wrote:
        Sziasztok. a problémám a következő lenne:
        Adott egy Ubuntu, és akármilyen programot akarok indtani, sipákol , hogy nincs elég hely a lemezen.

        Kérem megmutatni a sipákolást…

        Hozzászólás: gdesklets nem indul #2200374
        kisbetu
        Felhasználó

          Valamelyikünk nem érti a témát.

          Azt mondod: „nemtudom működésre birni sehogy sem”.

          Ezután pedig a program fordításáról írsz beszámolót.

          A „hibaüzeneteid” szerint a fordítás már megtörtént, ennél „lejjebb” már nem tudja fordítani.

          HASZNÁLNI hogyan próbáltad?

          Hozzászólás: usb hdd partició gondok #2200313
          kisbetu
          Felhasználó

            ahogy elnezegettem az alaplapokat, azt irtak (es lathato is volt), hogy az egymas melletti aljzatok vannak kozos tapon.
            a villasfarkut ugy celszeru bedugni, hogy az egyiket egy dupla egyik felebe, a masikat egy masik duplaba.
            az usb tapjat kapcsolo-tularamvedo ic-vel illene megoldani, de sokszor egyetlen kozos biztositek a vedelem.

            Hozzászólás: hplip-3.10.5.run telepítése #2200259
            kisbetu
            Felhasználó

              Biztos, hogy nem Tom. Ő nem lehetett, tudnék róla.

              OpenSUSE alatt nem kell fstab-hoz nyúlnod, a YaST mindent el tud intézni.
              (Persze, ha te rutinos vagy, és gyorsabb neked parancssoros módszerrel, akkor írkálhatod az fstab-ot. Én, a tíz éve kezdő inkább maradok a YaST-ban.)

              Hozzászólás: hplip-3.10.5.run telepítése #2200254
              kisbetu
              Felhasználó

                Futtatási jogot adsz neki, aztán futtatod.
                De mivel ubuntuval nehezíted a feladatot, valószínűleg egy szatyor sudo is kell hozzá.

                Hozzászólás: Bal oldali „probléma” a híreknél #2200250
                kisbetu
                Felhasználó

                  Neked talán.

                  De magyarul író-olvasó embert a világból kergeti ki, ahogyan Mr.Mc.Kay – nanobit – the_nameless89 – Makay innen-onnan olvasatlanul összeollózza a híreket, átveszi a hibákat, félreérthetően saját terméknek tűnteti fel.
                  Aztán ha az arcára húzom, hogy hibás, csak szétteszi a kezét, hogy nem az ő híre, ő csak ismétli.
                  Javítani sem hajlandó az egyértelmű hibákat, mert első a szöveghű(lye)ség.

                  A legtöbb „hír” pedig megvan a HUP-on is, csak ott Trey megnézi, mit ír le.

                  Hozzászólás: Bal oldali „probléma” a híreknél #2200248
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Azokat említeni sem érdemes.

                    Hozzászólás: Állandóan felbukkanó hangerő buborék #2200243
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      A „Szakmai Titkokat” nem áruljuk el outsidereknek. Ha véletlenül rájönnek maguktól, akkor megdicsérjük érte őket.

                      Hozzászólás: Állandóan felbukkanó hangerő buborék #2200241
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Tehát az egyik megoldás: ki kell venni a harmadik vinyót, mert ettől elmúlik a hangerő-buborék, és megjavul a billentyűzet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 19,719