Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2010. augusztus 16. 8:43
HUPPontosan 17 éve annak, hogy 1993. augusztus 16-án 13:05:37-kor (GMT) Ian Murdock bejelentette a „Debian Linux Release”-t a comp.os.linux.development hírcsoportban:
Ian Murdock írta:
Fellow Linuxers,This is just to announce the imminent completion of a brand-new Linux release, which I’m calling the Debian Linux Release. This is a release that I have put together basically from scratch; in other words, I didn’t simply make some changes to SLS and call it a new release. I was inspired to put together this release after running SLS and generally being dissatisfied with much of it, and after much altering of SLS I decided that it would be easier to start from scratch. The base system is now virtually complete (though I’m still looking around to make sure that I grabbed the most recent sources for everything), and I’d like to get some feedback before I add the „fancy” stuff.
A teljes bejelentés itt olvasható. Boldog születésnapot, Debian!
2010. augusztus 16. 11:15:57
„SKL”Ian Murdock pontosan 17 évvel ezelőtt – 1993. augusztus 16-án 13:05:37-kor (GMT) – jelentette be a egyik legnépszerűbb Linux disztribúciót, a Debian Linux Release”-t a comp.os.linux.development hírcsoportban.
Ian Murdock leveléből:
Fellow Linuxers,
This is just to announce the imminent completion of a brand-new Linux release, which I’m calling the Debian Linux Release. This is a release that I have put together basically from scratch; in other words, I didn’t simply make some changes to SLS and call it a new release. I was inspired to put together this release after running SLS and generally being dissatisfied with much of it, and after much altering of SLS I decided that it would be easier to start from scratch. The base system is now virtually complete (though I’m still looking around to make sure that I grabbed the most recent sources for everything), and I’d like to get some feedback before I add the „fancy” stuff.
A teljes bejelentés itt olvasható.
1. hozzászóló (Makay): Boldog Születésnapot Debian!
Lopni se tud rendesen…
kisbuc0 wrote:root@radioserver:~# du -hs /home/
14G /home/kisbuc0 wrote:Sziasztok. a problémám a következő lenne:
Adott egy Ubuntu, és akármilyen programot akarok indtani, sipákol , hogy nincs elég hely a lemezen.Kérem megmutatni a sipákolást…
Valamelyikünk nem érti a témát.
Azt mondod: „nemtudom működésre birni sehogy sem”.
Ezután pedig a program fordításáról írsz beszámolót.
A „hibaüzeneteid” szerint a fordítás már megtörtént, ennél „lejjebb” már nem tudja fordítani.
HASZNÁLNI hogyan próbáltad?
ahogy elnezegettem az alaplapokat, azt irtak (es lathato is volt), hogy az egymas melletti aljzatok vannak kozos tapon.
a villasfarkut ugy celszeru bedugni, hogy az egyiket egy dupla egyik felebe, a masikat egy masik duplaba.
az usb tapjat kapcsolo-tularamvedo ic-vel illene megoldani, de sokszor egyetlen kozos biztositek a vedelem.Biztos, hogy nem Tom. Ő nem lehetett, tudnék róla.
OpenSUSE alatt nem kell fstab-hoz nyúlnod, a YaST mindent el tud intézni.
(Persze, ha te rutinos vagy, és gyorsabb neked parancssoros módszerrel, akkor írkálhatod az fstab-ot. Én, a tíz éve kezdő inkább maradok a YaST-ban.)Futtatási jogot adsz neki, aztán futtatod.
De mivel ubuntuval nehezíted a feladatot, valószínűleg egy szatyor sudo is kell hozzá.Neked talán.
De magyarul író-olvasó embert a világból kergeti ki, ahogyan Mr.Mc.Kay – nanobit – the_nameless89 – Makay innen-onnan olvasatlanul összeollózza a híreket, átveszi a hibákat, félreérthetően saját terméknek tűnteti fel.
Aztán ha az arcára húzom, hogy hibás, csak szétteszi a kezét, hogy nem az ő híre, ő csak ismétli.
Javítani sem hajlandó az egyértelmű hibákat, mert első a szöveghű(lye)ség.A legtöbb „hír” pedig megvan a HUP-on is, csak ott Trey megnézi, mit ír le.
Azokat említeni sem érdemes.
A „Szakmai Titkokat” nem áruljuk el outsidereknek. Ha véletlenül rájönnek maguktól, akkor megdicsérjük érte őket.
Tehát az egyik megoldás: ki kell venni a harmadik vinyót, mert ettől elmúlik a hangerő-buborék, és megjavul a billentyűzet.
-
SzerzőBejegyzés