kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • kisbetu
    Felhasználó

      Én úgy értettem, hogy ha elment aludni, akkor elment, majd másnap reggel ismét felébred.

      Hozzászólás: blackPanther OS Hogyan #2198661
      kisbetu
      Felhasználó

        A Panther feltesz egy bootmanagert, ami elintézi az indulás kiválaszthatóságát.

        Hozzászólás: statisztika készítés .txt fájlból #2199484
        kisbetu
        Felhasználó

          +1

          Hozzászólás: Terminál szöveg-margó #2199477
          kisbetu
          Felhasználó
            anton20 wrote:
            ha teljes képernyősre teszem az ablakot, akkor zavar, hogy nagyon a bal oldalt van a szöveg

            De hiszen ott van mellette a képernyő szegélye. Nem elég keret az?

            Túl nagy a monitorod, az a te bajod. El vagy kényeztetve, nem dolgoztál 14″-oson.

            Hozzászólás: Terminál szöveg-margó #2199476
            kisbetu
            Felhasználó

              Ötlet helyett: hátha találsz a terminál beállításaiban karakterdefiniálást…
              A r hez kéne egy plusz tab-ot ragasztani.

              Hozzászólás: Offline Catalog… valami jofele kene… #2199284
              kisbetu
              Felhasználó

                A nyereményalapot kérjük a linuxfórum számlájára utalni.
                Hasonlóképpen a nyereségadót is.

                Hozzászólás: Csettegő #2199358
                kisbetu
                Felhasználó

                  A múlt héten Windows 7 alól felraktam a VirtualBoxot, és a letöltött cd képfájlból elindítottam az Ubuntu Live-ot. Merevlemezt nem állítottam be, hanem egy külső vinyót használtam (persze Fat32-re kellett particionálni, mert különben nem látta a VirtualBox). Majd a virtuális gépen felraktam rá a külső lemezre az Ubuntut (telepítettem), ami elég sokáig tartott. Az eredmény az lett, hogy mikor végzett, akkor kiléptem a Windows-ból, majd újraindítottam a gépet, és a legelején ha lenyomunk egy gombot, akkor kiválaszthatjuk, hogy honnan induljon el a gép. Kiválasztottam a külső lemezt, és elindult az Ubuntu mindenféle probléma nélkül. Így elkészítettem a hordozható, módosítható de nem persistent, és biztonságosan feltelepíthető, mivel nem veszélyezteti a Windows-t. Csak abba a problémába ütköztem, hogy nem tudok felrakni vírusirtót, mert 64 bitre panaszkodik. Pedig ezt egy rescue rendszernek használnám.

                  Kicsit nem lehetne még bonyolítani rajta?

                  Hozzászólás: Csettegő #2199357
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Az Ubuntu itthon azért vezet ennyire, mert ennek a legjobb a magyar fóruma és ennek volt legelőször használható fóruma no meg azért nem is olyan rossz rendszer ez, bár én nem erre böktem… 🙂

                    http://ubuntu.hu/node/17372
                    http://techline.hu/szubjektiv/20100402_dontson_az_olvaso_legjobb_linux.aspx

                    Hozzászólás: Terminál szöveg-margó #2199473
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Vagy
                      saját terminálprogramot írsz,
                      vagy
                      olyan programokkal írsz ki a terminálra, amik tabulátorral kezdenek.

                      Hozzászólás: Csettegő #2199354
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Egy próbát megérne.
                        Ha nem jó, ráfogjuk a nyuszira.

                      10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 19,719