Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Én úgy értettem, hogy ha elment aludni, akkor elment, majd másnap reggel ismét felébred.
A Panther feltesz egy bootmanagert, ami elintézi az indulás kiválaszthatóságát.
+1
anton20 wrote:ha teljes képernyősre teszem az ablakot, akkor zavar, hogy nagyon a bal oldalt van a szövegDe hiszen ott van mellette a képernyő szegélye. Nem elég keret az?
Túl nagy a monitorod, az a te bajod. El vagy kényeztetve, nem dolgoztál 14″-oson.
Ötlet helyett: hátha találsz a terminál beállításaiban karakterdefiniálást…
A r hez kéne egy plusz tab-ot ragasztani.A nyereményalapot kérjük a linuxfórum számlájára utalni.
Hasonlóképpen a nyereségadót is.A múlt héten Windows 7 alól felraktam a VirtualBoxot, és a letöltött cd képfájlból elindítottam az Ubuntu Live-ot. Merevlemezt nem állítottam be, hanem egy külső vinyót használtam (persze Fat32-re kellett particionálni, mert különben nem látta a VirtualBox). Majd a virtuális gépen felraktam rá a külső lemezre az Ubuntut (telepítettem), ami elég sokáig tartott. Az eredmény az lett, hogy mikor végzett, akkor kiléptem a Windows-ból, majd újraindítottam a gépet, és a legelején ha lenyomunk egy gombot, akkor kiválaszthatjuk, hogy honnan induljon el a gép. Kiválasztottam a külső lemezt, és elindult az Ubuntu mindenféle probléma nélkül. Így elkészítettem a hordozható, módosítható de nem persistent, és biztonságosan feltelepíthető, mivel nem veszélyezteti a Windows-t. Csak abba a problémába ütköztem, hogy nem tudok felrakni vírusirtót, mert 64 bitre panaszkodik. Pedig ezt egy rescue rendszernek használnám.
Kicsit nem lehetne még bonyolítani rajta?
Az Ubuntu itthon azért vezet ennyire, mert ennek a legjobb a magyar fóruma és ennek volt legelőször használható fóruma no meg azért nem is olyan rossz rendszer ez, bár én nem erre böktem… 🙂
http://ubuntu.hu/node/17372
http://techline.hu/szubjektiv/20100402_dontson_az_olvaso_legjobb_linux.aspxVagy
saját terminálprogramot írsz,
vagy
olyan programokkal írsz ki a terminálra, amik tabulátorral kezdenek.Egy próbát megérne.
Ha nem jó, ráfogjuk a nyuszira. -
SzerzőBejegyzés