Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
szépen kérem nem csináljunk szándékosan off-ot. nem akarok sem törölni sem zárni.
hadd válaszoljon a kérdésekre.off
CsKiraly! a Falloutról szerkessz már be egy képet a kontaktodba, hadd lássák a népek!
/offImperium Galaktika 2. A valaha volt legnagyobb hun program.
A képen egy NAGYON régi rendszerem megy (kb 3 éves kép, zsuzsilinux), egy akkori wine-vel. a mai wrapperekkel már köhög, de winex2 – ig csodásan megy.Unreal Tournament magyarítás itt:
http://magyaritasok.hu/index.php?func=letoltes&betu=U
a kicsomagolt archív (mivel spéci installerben van, így wine vagy windows nyerõ) az uax.hun állományokat át kell nevezni uax-ra, és a telepített linuxos UT megfelelõ állományait (a sound mappában) felülírni ezekkel.
a feliratokat is lehet magyarítani, de az elég nagy meló: a megfelelõ textúra és pályaállományokban a megfelelõ HUN archívunkból a pár kilobyte-os részeket ki kell cserélni kézzel…
elég középszerû lett, de van benne olyan szöveg, h : „Bárki aki elémáll, azon nyomban bekakál” 😆
nem vagyo egy nagy uhu-s, de valószínûleg a slakihoz hasonlatosan nem engedi konzolról a su utáni grafikus mûveleteket (ergo uhucc)
1.,annyit tehetsz, hogy indítod userként, és majd megkérdezi a rott pass-t.
2.,kde indító menü -> program futtatása -> ‘uhu-control-center’ még elõtte: alatta lévõ speciális vagy opciók gomb-> futtatás más userként -> root, passwd -> ok —->>>> ezzel meg is kerülted a dolgokat de mennie kéne.
1., szépen kérlek ne légy türelmetlen, olvassák a topikot. én is most olvastam, anélkül hogy láttam volna elõtte az uhu-s kérdésedet. azonnali válaszokat chat keretein belül lehet keresni.
2., wine config-ban, readme-ben írtak szerint:
[WinMM]
; Uncomment the „Drivers” line matching your sound setting.
; Note that currently the OSS driver is the most implemented one and so it is recommended for sound apps„Drivers” = „wineoss.drv” ; default for most common configurations
;”Drivers” = „winearts.drv” ; for KDE
;”Drivers” = „winealsa.drv” ; for ALSA users
;”Drivers” = „winejack.drv” ; for Jack sound server
;”Drivers” = „winenas.drv” ; for NAS sound system
;”Drivers” = „wineaudioio.drv” ; for Solaris machines
;”Drivers” = „” ; to disable sound
„WaveMapper” = „msacm.drv”
„MidiMapper” = „midimap.drv”tehát kézenfekvõ a dolog, ennyit kell megoldanod: az alsa vagy oss szolgáltatás az sb kártyádat használja és kész. ha gondolod magát a wine-t is ráirányíthatod (paraméterezett indítással) egy adott hangszolgáltatásra.
3., a legkézenfekvõbb dolog – elég triviális: a biosban kinyírod az integrált cuccot (int audio disable, illetve legacy audio disable). ekkor nem kell állítanod semmit sem. ekkor minden az sb-t kapja meg.
Mielõtt brand háborút indítotok:
Bármelyik brand, kicsi reakcióidejû ~10-15 ms gép — amirõl nem az jön le, hogy névtelen gyártó terméke. Lehetõleg legyen rajta dsub és dvi is. De az sem mellékes, hogyan néz ki.. utóbbi nagyon szubjektív dolog….http://www.hup.hu/modules.php?name=News&fi…order=0&thold=0
ez a megoldás…
annyit azért jó lenne tudni hogy milyen hangkártyáról is beszélünk
meg azt, hogy ha nem indul az artsd (terminálon killall artsd, majd fuser -k /dev/dsp) akkor életképes – e valamely hangszolgáltatás. mondjuk ezek után egy bármilyen médialejátszót elindítva, oss-re vagy alsa-ra állítva a hangját megszólal-e a cucc.
Hát megnéztem, szerintem ennek csak specifikus programja van. (win)
néhány linux levlistán áll ilyen kérdés, de elég halott próbának tûnik, sehol sincs válasz. a vágás a keményebbik dió…
emulálni próbáltál már hozzá win környezetet? talán ennek van esélye. -
SzerzőBejegyzés