kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,071-1,080 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux mellett MS Windows #2020124
    kovi
    Felhasználó

      szépen kérem nem csináljunk szándékosan off-ot. nem akarok sem törölni sem zárni.
      hadd válaszoljon a kérdésekre.

      Hozzászólás: Linux mellett MS Windows #2020122
      kovi
      Felhasználó
        Hozzászólás: magyar nyelvû game #2020100
        kovi
        Felhasználó

          off
          CsKiraly! a Falloutról szerkessz már be egy képet a kontaktodba, hadd lássák a népek!
          /off

          Imperium Galaktika 2. A valaha volt legnagyobb hun program.
          A képen egy NAGYON régi rendszerem megy (kb 3 éves kép, zsuzsilinux), egy akkori wine-vel. a mai wrapperekkel már köhög, de winex2 – ig csodásan megy.

          Hozzászólás: magyar nyelvû game #2020097
          kovi
          Felhasználó

            Unreal Tournament magyarítás itt:

            http://magyaritasok.hu/index.php?func=letoltes&betu=U

            a kicsomagolt archív (mivel spéci installerben van, így wine vagy windows nyerõ) az uax.hun állományokat át kell nevezni uax-ra, és a telepített linuxos UT megfelelõ állományait (a sound mappában) felülírni ezekkel.

            a feliratokat is lehet magyarítani, de az elég nagy meló: a megfelelõ textúra és pályaállományokban a megfelelõ HUN archívunkból a pár kilobyte-os részeket ki kell cserélni kézzel…

            elég középszerû lett, de van benne olyan szöveg, h : „Bárki aki elémáll, azon nyomban bekakál” 😆

            Hozzászólás: Nem indul az UHU vezérlõpult #2020029
            kovi
            Felhasználó

              nem vagyo egy nagy uhu-s, de valószínûleg a slakihoz hasonlatosan nem engedi konzolról a su utáni grafikus mûveleteket (ergo uhucc)

              1.,annyit tehetsz, hogy indítod userként, és majd megkérdezi a rott pass-t.

              2.,kde indító menü -> program futtatása -> ‘uhu-control-center’ még elõtte: alatta lévõ speciális vagy opciók gomb-> futtatás más userként -> root, passwd -> ok —->>>> ezzel meg is kerülted a dolgokat de mennie kéne.

              Hozzászólás: Wine #1987627
              kovi
              Felhasználó

                1., szépen kérlek ne légy türelmetlen, olvassák a topikot. én is most olvastam, anélkül hogy láttam volna elõtte az uhu-s kérdésedet. azonnali válaszokat chat keretein belül lehet keresni.

                2., wine config-ban, readme-ben írtak szerint:

                [WinMM]
                ; Uncomment the „Drivers” line matching your sound setting.
                ; Note that currently the OSS driver is the most implemented one and so it is recommended for sound apps

                „Drivers” = „wineoss.drv” ; default for most common configurations
                ;”Drivers” = „winearts.drv” ; for KDE
                ;”Drivers” = „winealsa.drv” ; for ALSA users
                ;”Drivers” = „winejack.drv” ; for Jack sound server
                ;”Drivers” = „winenas.drv” ; for NAS sound system
                ;”Drivers” = „wineaudioio.drv” ; for Solaris machines
                ;”Drivers” = „” ; to disable sound
                „WaveMapper” = „msacm.drv”
                „MidiMapper” = „midimap.drv”

                tehát kézenfekvõ a dolog, ennyit kell megoldanod: az alsa vagy oss szolgáltatás az sb kártyádat használja és kész. ha gondolod magát a wine-t is ráirányíthatod (paraméterezett indítással) egy adott hangszolgáltatásra.

                3., a legkézenfekvõbb dolog – elég triviális: a biosban kinyírod az integrált cuccot (int audio disable, illetve legacy audio disable). ekkor nem kell állítanod semmit sem. ekkor minden az sb-t kapja meg.

                Hozzászólás: TFT-monitorok. Ki milyet használ? #2019747
                kovi
                Felhasználó

                  Mielõtt brand háborút indítotok:
                  Bármelyik brand, kicsi reakcióidejû ~10-15 ms gép — amirõl nem az jön le, hogy névtelen gyártó terméke. Lehetõleg legyen rajta dsub és dvi is. De az sem mellékes, hogyan néz ki.. utóbbi nagyon szubjektív dolog….

                  Hozzászólás: Linux letultes #2019343
                  kovi
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: arts nem megy KDE alatt… mi lehet a baja? #2019737
                    kovi
                    Felhasználó

                      annyit azért jó lenne tudni hogy milyen hangkártyáról is beszélünk

                      meg azt, hogy ha nem indul az artsd (terminálon killall artsd, majd fuser -k /dev/dsp) akkor életképes – e valamely hangszolgáltatás. mondjuk ezek után egy bármilyen médialejátszót elindítva, oss-re vagy alsa-ra állítva a hangját megszólal-e a cucc.

                      Hozzászólás: UHU + fóliavágó plotter #2019754
                      kovi
                      Felhasználó

                        Hát megnéztem, szerintem ennek csak specifikus programja van. (win)

                        néhány linux levlistán áll ilyen kérdés, de elég halott próbának tûnik, sehol sincs válasz. a vágás a keményebbik dió…
                        emulálni próbáltál már hozzá win környezetet? talán ennek van esélye.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,071-1,080 / 3,700