lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,841-1,850 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.2 + MPlayer telepítési probléma #2088909
    lada2105
    Felhasználó

      Miért nem forgatod forrásból?
      Kicsit egyszerübb!
      Ami kell hozzá:
      x-devel (X fejlesztöi csomag) vagy ilyesmi nevü csomag suse-ban (ezt asszem így is hívták még a 7.3 környékén)
      lame -> google és rátalász
      essential codecpack -> mplayerhq.com
      mplayer -> mplayerhq.com
      skinek -> mplayerhq.com

      ./configure –enable-gui (ha szeretnél kattingatós felületet)

      és kész.
      kb 10 perc és negyedannyi szenvedés…

      ( ui: a források kiterjesztése nem rpm, hanem tar.gz )

      Hozzászólás: Etch + hotplug + hauppauge #2088900
      lada2105
      Felhasználó

        modprobe bttv?
        ezzel már próbálkoztál?
        aztán modprobe tunner?
        esetleg keress rá a chipsetére, mert sajnos mostanság nem dívik a gyártóknak bttv (linux komaptibilis) tvtunnert gyártani 🙁
        ls /lib/modules/2.xxxxx/kernel/drivers/media/video -> aztán jó esetben itt egy kupac modul.
        Próbálgasd öket végig…

        Hozzászólás: Új alaplap, új rendszer? #2088850
        lada2105
        Felhasználó

          Szerintem is minden gond nélkül müködik minden akár több évig is 🙂
          Pl nekem van egy vinyóm, amin fen van egy slaki, ami már a 4-5 gépet tapossa minden gond nélkül.
          Ha ATX, akkor apm bekapcs. Ha nem atx, akkor kikapcs 🙂 Ennyi  a max „gond” vele plussz a hálókártyák drivereinek cseréje…

          Azthiszem egyetlen dolog az amire oda kell figyelni, az az mplayer. Sokáig nem értettem az enyémben gépcsere után miért nem ment, aztán rájöttem, hogy a régi CPU-mra lett forgatva. De egy kapcsolóval ezt is teljesen függetlenné lehet tenni.
          Szóval teljesen felesleges linuxot emiatt újratelepíteni. Ez tényleg nem win ahogy már elöttem is mondták. 😀

          …és ha egy gép bekapcsolásakor egy CPU kattanó hangot hallat, de indián füstjelek nem távoznak belölle szerintetek az is az örök vadászmezökre (bocsánat, bitmezökre) tért? 😀

          Hozzászólás: Bash -> rdesktop #2057645
          lada2105
          Felhasználó

            /off
            Naja, ez a „de akkor is” esete.
            Hiába, Bill Gates gyermekei…
            Nem ismerik el, ha van másik, ami jobb.

            De mindegy. Mi tudjuk és ez nagy különbség 🙂

            Hozzászólás: Bash -> rdesktop #2057643
            lada2105
            Felhasználó
              Vladi wrote:
              (azért szívesen a winguru haverjaim orra alá dugnék egy sikeres skriptet. Márha annyi „linux szar”-t kaptam tőlük bíztatásként. >:()

              Úgy bírom ezeket az embereket… Használtak már valaha linuxot?
              Fogadjunk még be se tudják állítani.
              Mutassanak már nekem egy olyan windows ami újraindítás nélkül kibír akár szerverként is legalább egy évet!
              De nem is… írjanak egy ilyen scriptet mindenféle segédnyelv nélkül! Csak úgy a parancssorba…
              Vagy csinálják meg ezt az újracsatlakozás dolgot! Fogadjunk nem tudnák…
              Erröl ennyit…

              Hozzászólás: Bash -> rdesktop #2057636
              lada2105
              Felhasználó

                i=1; while `test $i -ne 0`; do rdesktop neptunc.unideb.hu; a=$?; if `test $a -ne 0`; then sleep 5; fi ;done
                tessék
                🙂

                még nem tökéletes, mert ha egyszer sikerül csatlakoznia, és be lett zárva az rdesktop, akkor is újra elkezdi elölröl.
                A visszatérési értékekkel kell még machinálni.
                De így legalább máris elérheted amit akarsz. Max ha más sikeres volt egy ctrl-c -vel meg kell szakitanod.

                Hozzászólás: szöveges állomány editálása #2088194
                lada2105
                Felhasználó

                  viszonylag egyszerü
                  mivel megvan a kezdeti dátum, ezt eltárolod egy változóba,
                  majd megkreálod az újat, aztán:
                  sed s/$regidatum/$ujdatum/g > ujfile
                  asszem
                  és kész 🙂

                  Hozzászólás: szöveges állomány editálása #2088189
                  lada2105
                  Felhasználó

                    nem csak awk-val lehet megoldani.
                    cat filename | cut -f1 -d’ ‘
                    ezzel megkapod az elsö oszlopát a fájlak, aholis az oszlopelválasztó a space karakter
                    aztán innen darabolod
                    egyik változó = cut -f1 -d’-‘
                    másik változó = cut -f2 -d’-‘
                    harmadik változó = cut -f3 -d’-‘
                    aztán vissza a fájlba $egyik-$harmadik-$masodik
                    még lehet ezután jönne egy sed, hogy a bemenö formátumú dátumokat cserélje ki a kiemnö formátumúkra

                    Valami ilyesmi… bár elég brutális módszer, de müködik. 🙂

                    Az awk nem rossz, csak nem értek hozzá, nem bírom megérteni és jó leírást sem találtam eddig hozzá.
                    De ha te jobban tudod, megköszönném, ha hozzámvágnál egy linket vagy egy pdf-et.

                    lada2105
                    Felhasználó

                      a putty-al is tudsz X-et „forwardolni” ha winböl nézed a távoli linuxot. (ilyenkor még fel kell rakni a win-re egy asszem xmingnek hívott progit.)
                      Vagy az ssh-val is ha a -X kapcsolóval hívod és a szerveren engedélyezed az X forwadring beállítást az sshd_config-ban.
                      Ilyenkor nem is kell X-et indítani, hanem egyszerüen a konzolban írod az X-es parancsot pl: firefox, ami a te gépeden jelenik meg.

                      Ez nem jó?

                      Mit futtatsz azon a távoli gépen,ha kérdezhetem hogy ennyire kell az X?
                      Ha letöltös dolgokat, akkor az (bittorrent, dc) mind van konzolra is.
                      Ha meg ftp-s letöltés, akkor wget, mc… screenbe tökéletes

                      És miért pont gnome? XFCE vagy valami kisebb és gyorsabb X nem jó?

                      Egyébként az inteles videókarik nagyon nagy szívások.. Tudom, IBM gépem van a cégnél, és inkább beleraktam egy gagyi ATI kártyát, mert sajna nvidia nem volt kéznél.
                      Asszem azért valahogy meg lehet eröszakolni, hogy VESA-val menjen a 800×600 illetve még jobb esetben az 1024×768.
                      Az i810 vagy i815 vagy i915 driverrel inkább csak a kattingatósabb disztrók szoktak viszonylag megfelelöen menni.

                      Hozzászólás: Sudoers probléma #2087997
                      lada2105
                      Felhasználó
                        fanti wrote:
                        Hali!

                        Tegnap már majdnem sirva fakadtam egy hete minden nap ezt turtam mar annyi tipept segitséget kaptam de sajnos ennek ellenére semmi eredmény. smica te egy született isten vagy mostmár müködik nagyon szépen köszönöm jövök neked egy sörrel 🙂 köszi lada2105 neked is a segitséget!

                        Gratula, hogy megoldottad! 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,841-1,850 / 2,340