Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vladi wrote:./off
„Remélem még sok kellemes percet fog neked okozni a linux”
Igen én is remélem! 😀
Mondjuk izzadtam már vele annyit… mostmár csak kellemes percekre vágyom. 8)
A legjobb a mai napban az volt, amikor néztem, ahogy a wines kollega kattogtat az exproreren, és közben az asztalt csapkodja, mialatt én vígan neteztem. A 2 konzol pedig tette a dolgát 8) ;DHát igen.
És még mondja valaki, hogy nem kényelmes… 😀Kínaiul biztos megoldható, csak még egyelöre azt se tudom, hogy hogyan lehet broadcast message-t küldeni hirtelen ??? …
Szakatt wrote:Ez a Bash jó dolog.^^ Van egy kérdésem ezzel kapcs.: Scripttel megoldható, hogy billentyűkombináció lenyomásához egy broadcast message kiadódjon, vagy ezt máshogy oldjam meg?Szerintem meg lehet, de hogy hogyan…
Talán meg lehet adni valahol, hogy egy billentyüparancsra elindítsa azt a scriptet, ami a boradcast message-s dolgot tartalmazza…
Ha meg nem, akkor le kell mondani erröl a hotkey-es dologról.Míly nagy büszkeséggel tölt el, hogy mégha egy kínai közmondás szerü sorral, de akkor is tudok olyat, amit más 3 szóval 😀
Azért örülök, hogyha legalább egy ideig hasznos volt.
Remélem még sok kellemes percet fog neked okozni a linux 🙂
boci wrote:A tűzfalas dologra senkinek nincs ötlete?
Ha elinditom nagyon lelassúl a válaszidő web és mysql szervernek egyaránt!Nemtom. Szerencsére nekem nem fut azon a gépen tüzfal amelyiken az apache van.
Szerintem elsöre mindent szedj ki kivétel a drop-okat.
Meg a halál pingje meg a mittoménmilyen védelmet. Asszem az uccsó 3 komolyabb szabály…A többi nekem sincs benn, még a router gépemen sem.
a firmware-t nem értem hol illetve hogyan kötöd össze a hangyásodással.
Szerintem ha hangyás a kép általában a jel bemenetében van a hiba.
Esetleg megpróbálhatod, de elég „jó” és veszélyes játék, ha felnyitod a tv-tunnert és elméletileg van valahol egy kicsi csavar rajta (legalábbis a régebbieken volt) és ha azt finoman elforgatod lehet javítani illetve rontani a képminöségen.
Elképzelhetö, hogy ezt a gyárban jól belötték, de ha van kedved és idöd kipróbálhatod.A játékot az antennával úgy értettem, hogy megmozgatod kicsit és ha változik a hangyásodás akkor azzal van baj.
Mivel ezek a tvtunnerek sokszor érzékenyebbek a jelviszonyokra mint a „sima” tv-k ezért sokszor egy kis kábeli túlfeszet vagy alacsony feszültséget vagy maga a számítógép nem tökéletes földelését zajként -> hangyásodásként fogják fel. Így lesz sz@r a képed.
Szerintem ez utóbbinál kell keresni a problémád okát, föleg ha az Má$ rendszer alatt is hasonlóan hangyás és zavaros képet produkál.
Ha nem, akkor ebböl a tanulság, hogy legközelebb jobban támogatott tunnert kell szerezni a linuxhoz.Esetleg megpróbálhatod még másik tvnézö progival (xawtv,kwintv,tvtime /talán a legjobb/ stb…)
Sajnos más ötletem nincs. Innentöl a guruké a szerep…
A hangyásodás szerintem nem a kártya baja.
Má$ rendszer alatt tökéletes? Esetleg kipróbálatod, hogy az antenna csatlakozással játszogatsz.Kapcsold ki a képernyö kímélöt és tiltsd le a kikapcsolást 🙂
Egyébként konzolból is próbáltad már?
asszem a –stop-xscreensaver kapcsoló való erre, bár nem biztos, hogy pont így is írják.
de mintha csak x11-el müködne ahogy olvasom…raid:
cat /proc/mdstat meg a raides parancsoka ventikhez meg asszem valami lnsensors parancs való
remélem sgítettem, mégha csak kiindulásképp is 🙂
Macskajancsi wrote:Ezzel nem értek egyet….
Továbbá az automata frissítésből így kimarad.Ok, ez igaz. Bocs mester! 🙂
Bár izlések és pofonok, nekem jó az ósdi jól bejáratódott dolog (ez esetben mplayer) is. -
SzerzőBejegyzés