lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,840 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Bash -> rdesktop #2057653
    lada2105
    Felhasználó
      Vladi wrote:
      ./off
      „Remélem még sok kellemes percet fog neked okozni a linux”
      Igen én is remélem! 😀
      Mondjuk izzadtam már vele annyit… mostmár csak kellemes percekre vágyom. 8)
      A legjobb a mai napban az volt, amikor néztem, ahogy a wines kollega kattogtat az exproreren, és közben az asztalt csapkodja, mialatt én vígan neteztem. A 2 konzol pedig tette a dolgát 8) ;D

      Hát igen.
      És még mondja valaki, hogy nem kényelmes… 😀

      Hozzászólás: Bash -> rdesktop #2057651
      lada2105
      Felhasználó

        Kínaiul biztos megoldható, csak még egyelöre azt se tudom, hogy hogyan lehet broadcast message-t küldeni hirtelen  ??? …

        Hozzászólás: Bash -> rdesktop #2057649
        lada2105
        Felhasználó
          Szakatt wrote:
          Ez a Bash jó dolog.^^ Van egy kérdésem ezzel kapcs.: Scripttel megoldható, hogy billentyűkombináció lenyomásához egy broadcast message kiadódjon, vagy ezt máshogy oldjam meg?

          Szerintem meg lehet, de hogy hogyan…
          Talán meg lehet adni valahol, hogy egy billentyüparancsra elindítsa azt a scriptet, ami a boradcast message-s dolgot tartalmazza…
          Ha meg nem, akkor le kell mondani erröl a hotkey-es dologról.

          Hozzászólás: Bash -> rdesktop #2057647
          lada2105
          Felhasználó

            Míly nagy büszkeséggel tölt el, hogy mégha egy kínai közmondás szerü sorral, de akkor is tudok olyat, amit más 3 szóval 😀

            Azért örülök, hogyha legalább egy ideig hasznos volt.

            Remélem még sok kellemes percet fog neked okozni a linux 🙂

            Hozzászólás: Debian #1891616
            lada2105
            Felhasználó
              boci wrote:
              A tűzfalas dologra senkinek nincs ötlete?
              Ha elinditom nagyon lelassúl a válaszidő web és mysql szervernek egyaránt!

              Nemtom. Szerencsére nekem nem fut azon a gépen tüzfal amelyiken az apache van.
              Szerintem elsöre mindent szedj ki kivétel a drop-okat.
              Meg a halál pingje meg a mittoménmilyen védelmet. Asszem az uccsó 3 komolyabb szabály…

              A többi nekem sincs benn, még a router gépemen sem.

              Hozzászólás: Etch + hotplug + hauppauge #2088904
              lada2105
              Felhasználó

                a firmware-t nem értem hol illetve hogyan kötöd össze a hangyásodással.

                Szerintem ha hangyás a kép általában a jel bemenetében van a hiba.
                Esetleg megpróbálhatod, de elég „jó” és veszélyes játék, ha felnyitod a tv-tunnert és elméletileg van valahol egy kicsi csavar rajta (legalábbis a régebbieken volt) és ha azt finoman elforgatod lehet javítani illetve rontani a képminöségen.
                Elképzelhetö, hogy ezt a gyárban jól belötték, de ha van kedved és idöd kipróbálhatod.

                A játékot az antennával úgy értettem, hogy megmozgatod kicsit és ha változik a hangyásodás akkor azzal van baj.
                Mivel ezek a tvtunnerek sokszor érzékenyebbek a jelviszonyokra mint a „sima” tv-k ezért sokszor egy kis kábeli túlfeszet vagy alacsony feszültséget vagy maga a számítógép nem tökéletes földelését zajként -> hangyásodásként fogják fel. Így lesz sz@r a képed.
                Szerintem ez utóbbinál kell keresni a problémád okát, föleg ha az Má$ rendszer alatt is hasonlóan hangyás és zavaros képet produkál.
                Ha nem, akkor ebböl a tanulság, hogy legközelebb jobban támogatott tunnert kell szerezni a linuxhoz.

                Esetleg megpróbálhatod még másik tvnézö progival (xawtv,kwintv,tvtime /talán a legjobb/ stb…)

                Sajnos más ötletem nincs. Innentöl a guruké a szerep…

                Hozzászólás: Etch + hotplug + hauppauge #2088902
                lada2105
                Felhasználó

                  A hangyásodás szerintem nem a kártya baja.
                  Má$ rendszer alatt tökéletes? Esetleg kipróbálatod, hogy az antenna csatlakozással játszogatsz.

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Kapcsold ki a képernyö kímélöt és tiltsd le a kikapcsolást 🙂
                    Egyébként konzolból is próbáltad már?
                    asszem a –stop-xscreensaver kapcsoló való erre, bár nem biztos, hogy pont így is írják.
                    de mintha csak x11-el müködne ahogy olvasom…

                    Hozzászólás: Debian #1891610
                    lada2105
                    Felhasználó

                      raid:
                      cat /proc/mdstat meg a raides parancsok

                      a ventikhez meg asszem valami lnsensors parancs való

                      remélem sgítettem, mégha csak kiindulásképp is 🙂

                      Hozzászólás: Suse 10.2 + MPlayer telepítési probléma #2088911
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        Ezzel nem értek egyet….
                        Továbbá az automata frissítésből így kimarad.

                        Ok, ez igaz. Bocs mester! 🙂
                        Bár izlések és pofonok, nekem jó az ósdi jól bejáratódott dolog (ez esetben mplayer) is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,840 / 2,340