lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136510
    lada2105
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      lsmod | grep -i ehci
      ehci_hcd   32136 0
      usbcore   112640 3 uhci_hcd,ehci_hcd

      Nem hiányzik az usbcore?

      mire kerestünk rá ezzel a paranccsal a modulok közt?
      Szerintem ott van az, különben semmilyen usb-s cucc nem menne! 😛
      Csak most épp itt nem „jelzi ki” 😛

      Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136511
      lada2105
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        lsmod | grep -i ehci
        ehci_hcd   32136 0
        usbcore   112640 3 uhci_hcd,ehci_hcd

        Nem hiányzik az usbcore?

        mire kerestünk rá ezzel a paranccsal a modulok közt?
        Szerintem ott van az, különben semmilyen usb-s cucc nem menne! 😛
        Csak most épp itt nem „jelzi ki” 😛

        Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136502
        lada2105
        Felhasználó
          individor wrote:
          ezeket írta ki:

          lsmod:
          ehci_hcd 34696  0

          modprobe ehci-hcd
          FATAL: Module echi_hcd not found.

          ha be van töltve, minek akarod betölteni? 😛
          Mindegy, a lényeg, hogy benne van, úgyhogy a géped nem tetszik a linuxnak, azért lassú.

          individor wrote:
          hááát a vége úgy látom ez lesz
          ha minden kábel szakad
          remélem azt felismeri majd a kubuntu 1.gif

          ezt kellett volna már az elején 😛
          Egyébként meg felismeri, és nem csak az ubuntu, az összesz linux disztró és a windowsok is, hisz a memóriakártyából egy pendrive-ot „készít”, legalábbis nagyon hasonlóan fog müködni hozzá a dolog.

          Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136503
          lada2105
          Felhasználó
            individor wrote:
            ezeket írta ki:

            lsmod:
            ehci_hcd 34696  0

            modprobe ehci-hcd
            FATAL: Module echi_hcd not found.

            ha be van töltve, minek akarod betölteni? 😛
            Mindegy, a lényeg, hogy benne van, úgyhogy a géped nem tetszik a linuxnak, azért lassú.

            individor wrote:
            hááát a vége úgy látom ez lesz
            ha minden kábel szakad
            remélem azt felismeri majd a kubuntu 1.gif

            ezt kellett volna már az elején 😛
            Egyébként meg felismeri, és nem csak az ubuntu, az összesz linux disztró és a windowsok is, hisz a memóriakártyából egy pendrive-ot „készít”, legalábbis nagyon hasonlóan fog müködni hozzá a dolog.

            Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136492
            lada2105
            Felhasználó

              írd be egy konzolba (xterm, konsole, stb):
              lsmod
              abban a listában pedig keress egy ehci-hcd nevü modult azaz egy olyan sort, amiben szerepel ez a „szó”.

              Vagy így egyszerübb:
              lsmod | grep -i ehci
              ha visszaad valamit és ott szerepel is az adott szó vagy variánsa, akkor nyertél, illetve vesztettél, bár hozzáállás kérdése.

              Ha nincs betöltve ez a modul, akkor rootként (persze a kamera nélkül) megpróbálhatod betölteni a
              modprobe ehci-hcd
              paranccsal, de ha be van töltve, akkor máshol keresendö a hiba.

              Legegyszerübb, akkor is besétálni valamelyik közeli normális számtech boltba és max 3E-ért venni egy normális kártyaolvasót. 😛
              Mint már említettem, nem veszödsz vele majd ennyit…

              Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136493
              lada2105
              Felhasználó

                írd be egy konzolba (xterm, konsole, stb):
                lsmod
                abban a listában pedig keress egy ehci-hcd nevü modult azaz egy olyan sort, amiben szerepel ez a „szó”.

                Vagy így egyszerübb:
                lsmod | grep -i ehci
                ha visszaad valamit és ott szerepel is az adott szó vagy variánsa, akkor nyertél, illetve vesztettél, bár hozzáállás kérdése.

                Ha nincs betöltve ez a modul, akkor rootként (persze a kamera nélkül) megpróbálhatod betölteni a
                modprobe ehci-hcd
                paranccsal, de ha be van töltve, akkor máshol keresendö a hiba.

                Legegyszerübb, akkor is besétálni valamelyik közeli normális számtech boltba és max 3E-ért venni egy normális kártyaolvasót. 😛
                Mint már említettem, nem veszödsz vele majd ennyit…

                Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136488
                lada2105
                Felhasználó

                  Meg kell nézni, hogy valami ehci-hcd modul be van-e töltve.
                  Nálam legalábbis ez eredményezett usb 2.0-s müködési sebességet.

                  Bár még mindig a kártyaolvasót ajánlom 😉

                  Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136489
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Meg kell nézni, hogy valami ehci-hcd modul be van-e töltve.
                    Nálam legalábbis ez eredményezett usb 2.0-s müködési sebességet.

                    Bár még mindig a kártyaolvasót ajánlom 😉

                    Hozzászólás: USB,Western Digital – leejtettem !! #2136614
                    lada2105
                    Felhasználó

                      USB-s, nem USB-s tök mindegy, mindegyiknek egy szimpla HDD van a belsejében.

                      Ha neked ennyit ér a rajta lévö adat…

                      A Kürtnél pl 40E körül van asszem csak a bevizsgálás…

                      Hozzászólás: USB,Western Digital – leejtettem !! #2136615
                      lada2105
                      Felhasználó

                        USB-s, nem USB-s tök mindegy, mindegyiknek egy szimpla HDD van a belsejében.

                        Ha neked ennyit ér a rajta lévö adat…

                        A Kürtnél pl 40E körül van asszem csak a bevizsgálás…

                      10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 2,340