Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mike65 wrote:kell 🙂 grafikus felületű, mert nem ismerem a direkt linket ill. bonyolultabb szövegek a címek, és ráadásul sok file van egy könyvtáron belül
meg fogsz lepödni, mert van hozzá grafikus frontend
söt, talán elmondható, hogy egy kupac letöltö progi ezen (is) alapszikAnnó még az UHU akármennyiben is láttam egy webszivattyú-nak nevezett wget grafikus frontend-et, szóval van belölle grafikus is 😛
Mike65 wrote:kell 🙂 grafikus felületű, mert nem ismerem a direkt linket ill. bonyolultabb szövegek a címek, és ráadásul sok file van egy könyvtáron belülmeg fogsz lepödni, mert van hozzá grafikus frontend
söt, talán elmondható, hogy egy kupac letöltö progi ezen (is) alapszikAnnó még az UHU akármennyiben is láttam egy webszivattyú-nak nevezett wget grafikus frontend-et, szóval van belölle grafikus is 😛
wget?
wget -c ftp://felhasznalonev:jelszo@hoszt/akarmi.isobármit le lehet tölteni vele, aminél tudod a direkt linket.
én általában összeszedem az kipróbálandó disztrók iso-it, berakom egy fájlba szépen egymás után, majd ha végeztem kiadom az alábbi parancsot:
wget -c -i fajl.txt
és szépen leszedi az összeset. Ha megállítom, de a „-c”-t megadtam, akkor amikor újraindítom, megnézi meddig van meg a fájl és folytatja
Kell ennél több? 🙂wget?
wget -c ftp://felhasznalonev:jelszo@hoszt/akarmi.isobármit le lehet tölteni vele, aminél tudod a direkt linket.
én általában összeszedem az kipróbálandó disztrók iso-it, berakom egy fájlba szépen egymás után, majd ha végeztem kiadom az alábbi parancsot:
wget -c -i fajl.txt
és szépen leszedi az összeset. Ha megállítom, de a „-c”-t megadtam, akkor amikor újraindítom, megnézi meddig van meg a fájl és folytatja
Kell ennél több? 🙂A Jetdirect-el minden rendben? Máshonnan ugye rendesen nyomtat?
A cups-nak többfajta hálózati elérési lehetösége van.
Ipp, Socket, lpd meg még mittoménmi (bocsi lusta vagyok megnézni ebben a höségben :)) de ott egy csomó példa amikor a localhost:631-nél veszed fel a nyomtatót.
Próbálkozz egy másikkal.
Nálam a hp-s jetdirect socket-el megy egy (sokszor szidott) canon 2870 meg lpd-vel.
hasonló elérési móddal: socket://x.y.z.v illetve lpd://x.y.z.v/lpdegyébként meg a yast2 tudtommal szintén a cups-t matatja, csakhát azt nem látod. Söt gyakorlatilag az összes nyomtató beállító progi. A végén mindegyik ott lesz a cups-ban! 🙂 Ezért nekem szimpatikusabb direkbe a cups-al állítani a nyomtatókat. Dehát izlések és pofonok… 🙂
A Jetdirect-el minden rendben? Máshonnan ugye rendesen nyomtat?
A cups-nak többfajta hálózati elérési lehetösége van.
Ipp, Socket, lpd meg még mittoménmi (bocsi lusta vagyok megnézni ebben a höségben :)) de ott egy csomó példa amikor a localhost:631-nél veszed fel a nyomtatót.
Próbálkozz egy másikkal.
Nálam a hp-s jetdirect socket-el megy egy (sokszor szidott) canon 2870 meg lpd-vel.
hasonló elérési móddal: socket://x.y.z.v illetve lpd://x.y.z.v/lpdegyébként meg a yast2 tudtommal szintén a cups-t matatja, csakhát azt nem látod. Söt gyakorlatilag az összes nyomtató beállító progi. A végén mindegyik ott lesz a cups-ban! 🙂 Ezért nekem szimpatikusabb direkbe a cups-al állítani a nyomtatókat. Dehát izlések és pofonok… 🙂
Mysql esetén azok különbözö könyvtárak.
Ha más nincs, próbáld ilyen módon megközelíteni a dolgot.Még nem nagyon quota-ztam, így konkrétabb dolgot nem nagyon tudok mondani. 🙁
Mysql esetén azok különbözö könyvtárak.
Ha más nincs, próbáld ilyen módon megközelíteni a dolgot.Még nem nagyon quota-ztam, így konkrétabb dolgot nem nagyon tudok mondani. 🙁
Hasonló dologgal, bár nem wifi esettel találkoztam én is.
Adva volt egy HDD-s videókamera, meg egy PC. Minden esetben usb 1.1, 2.0 plussz USB PCI-os kártya, teljesen mindegy volt, mert kb az adatok másolása közben 50 és 60% között valahol mindig eldobta a kapcsolatot. Persze egy másik PC-n simán ment. Söt az a PC még linux alatt is ugyanezt produkálta, így hardware-s problémára gondoltam.Szóval valami hasonlóra tudok nálad is gondolni.
Amit viszont tehetsz, a linux képes mindenféle rendszerrel gond nélkül menni (AT, ATX szabványü masinák). Azaz ha kiveszed a vinyót és berakod egy az egyben a másik gépbe, ugyanazt fogod kapni illetve ugyanúgy fog müködni, abban az esetben, ha(!) nincs speciálisan lefordított program (pl mplayer cpu-ra, kernel, stb…).
Max különbözö drivereket=modulokat kell még berakni, kiszedni a rendszerböl. Itt olyanra gondolok, hogy hálókártya, hangkártya.
(Simán rakosgatom már egy ideje csak a vinyót egy P1-es géptöl kezdve mindig. Most pillanatnyilag egy P3-asban van, így csak a power management supportot kellett bekapcsolni, meg az említett modulokat módosítani és kész. Minden müködik ahogy volt.)Szóval szerintem át lehet rakni különösebb gond nélkül a vinyókat.
Azért mondjuk a linuxos particiókon lévö doksijaidról csinálj egy mentést!
Hasonló dologgal, bár nem wifi esettel találkoztam én is.
Adva volt egy HDD-s videókamera, meg egy PC. Minden esetben usb 1.1, 2.0 plussz USB PCI-os kártya, teljesen mindegy volt, mert kb az adatok másolása közben 50 és 60% között valahol mindig eldobta a kapcsolatot. Persze egy másik PC-n simán ment. Söt az a PC még linux alatt is ugyanezt produkálta, így hardware-s problémára gondoltam.Szóval valami hasonlóra tudok nálad is gondolni.
Amit viszont tehetsz, a linux képes mindenféle rendszerrel gond nélkül menni (AT, ATX szabványü masinák). Azaz ha kiveszed a vinyót és berakod egy az egyben a másik gépbe, ugyanazt fogod kapni illetve ugyanúgy fog müködni, abban az esetben, ha(!) nincs speciálisan lefordított program (pl mplayer cpu-ra, kernel, stb…).
Max különbözö drivereket=modulokat kell még berakni, kiszedni a rendszerböl. Itt olyanra gondolok, hogy hálókártya, hangkártya.
(Simán rakosgatom már egy ideje csak a vinyót egy P1-es géptöl kezdve mindig. Most pillanatnyilag egy P3-asban van, így csak a power management supportot kellett bekapcsolni, meg az említett modulokat módosítani és kész. Minden müködik ahogy volt.)Szóval szerintem át lehet rakni különösebb gond nélkül a vinyókat.
Azért mondjuk a linuxos particiókon lévö doksijaidról csinálj egy mentést!
-
SzerzőBejegyzés