lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: FTP-kliens #2097994
    lada2105
    Felhasználó
      Mike65 wrote:
      kell 🙂 grafikus felületű, mert nem ismerem a direkt linket ill. bonyolultabb szövegek a címek, és ráadásul sok file van egy könyvtáron belül

      meg fogsz lepödni, mert van hozzá grafikus frontend
      söt, talán elmondható, hogy egy kupac letöltö progi ezen (is) alapszik

      Annó még az UHU akármennyiben is láttam egy webszivattyú-nak nevezett wget grafikus frontend-et, szóval van belölle grafikus is 😛

      Hozzászólás: FTP-kliens #2097995
      lada2105
      Felhasználó
        Mike65 wrote:
        kell 🙂 grafikus felületű, mert nem ismerem a direkt linket ill. bonyolultabb szövegek a címek, és ráadásul sok file van egy könyvtáron belül

        meg fogsz lepödni, mert van hozzá grafikus frontend
        söt, talán elmondható, hogy egy kupac letöltö progi ezen (is) alapszik

        Annó még az UHU akármennyiben is láttam egy webszivattyú-nak nevezett wget grafikus frontend-et, szóval van belölle grafikus is 😛

        Hozzászólás: FTP-kliens #2097990
        lada2105
        Felhasználó

          wget?
          wget -c ftp://felhasznalonev:jelszo@hoszt/akarmi.iso

          bármit le lehet tölteni vele, aminél tudod a direkt linket.

          én általában összeszedem az kipróbálandó disztrók iso-it, berakom egy fájlba szépen egymás után, majd ha végeztem kiadom az alábbi parancsot:
          wget -c -i fajl.txt
          és szépen leszedi az összeset. Ha megállítom, de a „-c”-t megadtam, akkor amikor újraindítom, megnézi meddig van meg a fájl és folytatja
          Kell ennél több? 🙂

          Hozzászólás: FTP-kliens #2097991
          lada2105
          Felhasználó

            wget?
            wget -c ftp://felhasznalonev:jelszo@hoszt/akarmi.iso

            bármit le lehet tölteni vele, aminél tudod a direkt linket.

            én általában összeszedem az kipróbálandó disztrók iso-it, berakom egy fájlba szépen egymás után, majd ha végeztem kiadom az alábbi parancsot:
            wget -c -i fajl.txt
            és szépen leszedi az összeset. Ha megállítom, de a „-c”-t megadtam, akkor amikor újraindítom, megnézi meddig van meg a fájl és folytatja
            Kell ennél több? 🙂

            Hozzászólás: hálózati nyomtató keresése #2109713
            lada2105
            Felhasználó

              A Jetdirect-el minden rendben? Máshonnan ugye rendesen nyomtat?

              A cups-nak többfajta hálózati elérési lehetösége van.
              Ipp, Socket, lpd meg még mittoménmi (bocsi lusta vagyok megnézni ebben a höségben :)) de ott egy csomó példa amikor a localhost:631-nél veszed fel a nyomtatót.
              Próbálkozz egy másikkal.
              Nálam a hp-s jetdirect socket-el megy egy (sokszor szidott) canon 2870 meg lpd-vel.
              hasonló elérési móddal: socket://x.y.z.v illetve lpd://x.y.z.v/lpd

              egyébként meg a yast2 tudtommal szintén a cups-t matatja, csakhát azt nem látod. Söt gyakorlatilag az összes nyomtató beállító progi. A végén mindegyik ott lesz a cups-ban! 🙂 Ezért nekem szimpatikusabb direkbe a cups-al állítani a nyomtatókat. Dehát izlések és pofonok… 🙂

              Hozzászólás: hálózati nyomtató keresése #2109714
              lada2105
              Felhasználó

                A Jetdirect-el minden rendben? Máshonnan ugye rendesen nyomtat?

                A cups-nak többfajta hálózati elérési lehetösége van.
                Ipp, Socket, lpd meg még mittoménmi (bocsi lusta vagyok megnézni ebben a höségben :)) de ott egy csomó példa amikor a localhost:631-nél veszed fel a nyomtatót.
                Próbálkozz egy másikkal.
                Nálam a hp-s jetdirect socket-el megy egy (sokszor szidott) canon 2870 meg lpd-vel.
                hasonló elérési móddal: socket://x.y.z.v illetve lpd://x.y.z.v/lpd

                egyébként meg a yast2 tudtommal szintén a cups-t matatja, csakhát azt nem látod. Söt gyakorlatilag az összes nyomtató beállító progi. A végén mindegyik ott lesz a cups-ban! 🙂 Ezért nekem szimpatikusabb direkbe a cups-al állítani a nyomtatókat. Dehát izlések és pofonok… 🙂

                Hozzászólás: mysql 5 kvóta #2124722
                lada2105
                Felhasználó

                  Mysql esetén azok különbözö könyvtárak.
                  Ha más nincs, próbáld ilyen módon megközelíteni a dolgot.

                  Még nem nagyon quota-ztam, így konkrétabb dolgot nem nagyon tudok mondani. 🙁

                  Hozzászólás: mysql 5 kvóta #2124723
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Mysql esetén azok különbözö könyvtárak.
                    Ha más nincs, próbáld ilyen módon megközelíteni a dolgot.

                    Még nem nagyon quota-ztam, így konkrétabb dolgot nem nagyon tudok mondani. 🙁

                    Hozzászólás: Vicces wifi #2124700
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Hasonló dologgal, bár nem wifi esettel találkoztam én is.
                      Adva volt egy HDD-s videókamera, meg egy PC. Minden esetben usb 1.1, 2.0 plussz USB PCI-os kártya, teljesen mindegy volt, mert kb az adatok másolása közben 50 és 60% között valahol mindig eldobta a kapcsolatot. Persze egy másik PC-n simán ment. Söt az a PC még linux alatt is ugyanezt produkálta, így hardware-s problémára gondoltam.

                      Szóval valami hasonlóra tudok nálad is gondolni.

                      Amit viszont tehetsz, a linux képes mindenféle rendszerrel gond nélkül menni (AT, ATX szabványü masinák). Azaz ha kiveszed a vinyót és berakod egy az egyben a másik gépbe, ugyanazt fogod kapni illetve ugyanúgy fog müködni, abban az esetben, ha(!) nincs speciálisan lefordított program (pl mplayer cpu-ra, kernel, stb…).
                      Max különbözö drivereket=modulokat kell még berakni, kiszedni a rendszerböl. Itt olyanra gondolok, hogy hálókártya, hangkártya.
                      (Simán rakosgatom már egy ideje csak a vinyót egy P1-es géptöl kezdve mindig. Most pillanatnyilag egy P3-asban van, így csak a power management supportot kellett bekapcsolni, meg az említett modulokat módosítani és kész. Minden müködik ahogy volt.)

                      Szóval szerintem át lehet rakni különösebb gond nélkül a vinyókat.

                      Azért mondjuk a linuxos particiókon lévö doksijaidról csinálj egy mentést!

                      Hozzászólás: Vicces wifi #2124701
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Hasonló dologgal, bár nem wifi esettel találkoztam én is.
                        Adva volt egy HDD-s videókamera, meg egy PC. Minden esetben usb 1.1, 2.0 plussz USB PCI-os kártya, teljesen mindegy volt, mert kb az adatok másolása közben 50 és 60% között valahol mindig eldobta a kapcsolatot. Persze egy másik PC-n simán ment. Söt az a PC még linux alatt is ugyanezt produkálta, így hardware-s problémára gondoltam.

                        Szóval valami hasonlóra tudok nálad is gondolni.

                        Amit viszont tehetsz, a linux képes mindenféle rendszerrel gond nélkül menni (AT, ATX szabványü masinák). Azaz ha kiveszed a vinyót és berakod egy az egyben a másik gépbe, ugyanazt fogod kapni illetve ugyanúgy fog müködni, abban az esetben, ha(!) nincs speciálisan lefordított program (pl mplayer cpu-ra, kernel, stb…).
                        Max különbözö drivereket=modulokat kell még berakni, kiszedni a rendszerböl. Itt olyanra gondolok, hogy hálókártya, hangkártya.
                        (Simán rakosgatom már egy ideje csak a vinyót egy P1-es géptöl kezdve mindig. Most pillanatnyilag egy P3-asban van, így csak a power management supportot kellett bekapcsolni, meg az említett modulokat módosítani és kész. Minden müködik ahogy volt.)

                        Szóval szerintem át lehet rakni különösebb gond nélkül a vinyókat.

                        Azért mondjuk a linuxos particiókon lévö doksijaidról csinálj egy mentést!

                      10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 2,340