Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A disktool tud „non destruktive” azaz read-only módban is futni 😛
Ajánlom figyelmedbe ezt a kis progit!
http://www.nu2.nu/utils/#disktool
(a disktool-t, ha nem lenne egyértelmü)Készíts egy [Free/M$]DOS-os boot floppy-t és hajrá, csekkold a vinyód!
Ha lementetted már az adataid, akkor ajánlom a „destructive” tesztet, ami sokáig fut, de 100%-osan megmondja, hogy van-e fizikai vinyóhibád.Ha van, akkor kuka és vehetsz másikat, ha nincs, akkor… kicsit megkönyebbülhetsz 🙂
Ajánlom figyelmedbe ezt a kis progit!
http://www.nu2.nu/utils/#disktool
(a disktool-t, ha nem lenne egyértelmü)Készíts egy [Free/M$]DOS-os boot floppy-t és hajrá, csekkold a vinyód!
Ha lementetted már az adataid, akkor ajánlom a „destructive” tesztet, ami sokáig fut, de 100%-osan megmondja, hogy van-e fizikai vinyóhibád.Ha van, akkor kuka és vehetsz másikat, ha nincs, akkor… kicsit megkönyebbülhetsz 🙂
mencoder inputfile.avi -o outfile1.avi -ovc copy -oac copy –endpos 01:00:00
mencoder inputfile.avi -o outfile2.avi -ovc copy -oac copy –startpos 01:00:00
illetve avidemux2
ez utóbbit fordítani is lehet ha nincs csomagban
az elöbbi két sor paraméterezése eltérö lehet, a startpos lehet nem létezik, de valami ilyesmit kell keresni a man mplayer -ben!mencoder inputfile.avi -o outfile1.avi -ovc copy -oac copy –endpos 01:00:00
mencoder inputfile.avi -o outfile2.avi -ovc copy -oac copy –startpos 01:00:00
illetve avidemux2
ez utóbbit fordítani is lehet ha nincs csomagban
az elöbbi két sor paraméterezése eltérö lehet, a startpos lehet nem létezik, de valami ilyesmit kell keresni a man mplayer -ben!php.ini -ben a display_errors = on
quanta használata esetleg
plusz a firefoxban a „Web Developer Toolbar”
🙂nekem ennyi elég, bár hogy öszinte legyen ‘nemtom’ mit takarnak ezek az említett angol idegen szavak 🙁 illetve mire gondolsz…
mdavid!
Ez viszonylag egyszerü dolog, ha tudjuk is mit kell csinálni 🙂
A winre legegyszerübb a Ghost, mert a dd-nél ugyanakkorának kell lennie a particiónak, mint az eredeti (amit dd-vel elmentettünk) és ha nem az akkor jönnek a problémák, úgyhogy a win esetén is a tömörítés a megoldás, és ugyebár a Ghost-nál lehet „partition to image” illetve „image to partition” backup/restore-t készíteni, amivel a vinyó többi része nem „romlik meg”.NTFS-t még nem próbáltam, de gondolom úgy mint FAT32-t be tudod tömöríteni valahogy…
pl:
bebootolsz egy Live cd-röl (ez fontos!)*
felcsatolod a win-es particiód, majd tar -cvzf /hova/win_backup.tar.gz /honnan
majd ugyanezt a linuxossal ( tar -cjvzf /hova/linux-backup.tar.gz /honnan )*a cd-röl bootolás azért fontos, mert egy müködö rendszert eleve nem lehet „ghost”-olni rendesen. Azaz mindig történik valamilyen müvelet.
Linux esetén meg ha a /dev könyvtárhoz ér a tar, akkor elképzelhetö, hogy valamelyik eszközröl gigabyte-okat olvas (pl /dev/random, /dev/dvd stb… ), ami ugyebár nem túl jó 🙂 Már jártam így és eltartott pár percig, míg leesett, hogy miért csinálja 🙂a visszaállítás lépései:
megkreálod a particiókat. A méret (bájtra pontosan) nem számít, (hisz nem dd-vel ment a dolog) a lényeg, hogy a kicsomagolandó cuccok elférjenek rajta
Majd ha a win kicsomagolása kész: boot cd berak, elsö javítási lehetöségnél elöhívod a konzolt, majd beírod:
fixboot
fixmbr
a win használható (HA ugyanaz a gép megy alatta!!)linux esetén:
live cd be, lilo/grub visszarakása
linux+win használható
(elméletileg, azthiszem az újabb linuxok is képesek teljesen különbözö gépeken elfutni – én speciel ilyenre használtam ezt a módszert, hogy sok gépre ugyanazt a linuxot ugyanúgy beállítva „telepítsem”)DE (!!!) win esetén figyelni kell, hogy az elsö (!) partició legyen az övé (C: – miatt) és linux esetén meg figyelni kell a /etc/fstab miatt a particók számozására.
Ha a vinyót nem particionálgatod újra, akkor a fenti egy jó módszer és csak 3 dolog kell hozzá:
egy tároló (kisebb hdd vagy esetleg dvd)
live cd
türelem és kis hozzáértés 🙂Ha újraparticionálgatod idönként a HDD-d, akkor is figyelni kell, hogy a WIN legyen legelöl, és a linuxnál meg a /etc/fstab-ban jó értékek szerepeljenek.
Úgyhogy a linuxot akár másik particióra is visszarakhatod 🙂A fenti módszert linux esetén már párszor használtam, de mindig már müködö win mellé került.
A win meg cd-install módszerrel települt, így nem tudom garantálni a win mentés gyakorlati müködöképességét.mdavid!
Ez viszonylag egyszerü dolog, ha tudjuk is mit kell csinálni 🙂
A winre legegyszerübb a Ghost, mert a dd-nél ugyanakkorának kell lennie a particiónak, mint az eredeti (amit dd-vel elmentettünk) és ha nem az akkor jönnek a problémák, úgyhogy a win esetén is a tömörítés a megoldás, és ugyebár a Ghost-nál lehet „partition to image” illetve „image to partition” backup/restore-t készíteni, amivel a vinyó többi része nem „romlik meg”.NTFS-t még nem próbáltam, de gondolom úgy mint FAT32-t be tudod tömöríteni valahogy…
pl:
bebootolsz egy Live cd-röl (ez fontos!)*
felcsatolod a win-es particiód, majd tar -cvzf /hova/win_backup.tar.gz /honnan
majd ugyanezt a linuxossal ( tar -cjvzf /hova/linux-backup.tar.gz /honnan )*a cd-röl bootolás azért fontos, mert egy müködö rendszert eleve nem lehet „ghost”-olni rendesen. Azaz mindig történik valamilyen müvelet.
Linux esetén meg ha a /dev könyvtárhoz ér a tar, akkor elképzelhetö, hogy valamelyik eszközröl gigabyte-okat olvas (pl /dev/random, /dev/dvd stb… ), ami ugyebár nem túl jó 🙂 Már jártam így és eltartott pár percig, míg leesett, hogy miért csinálja 🙂a visszaállítás lépései:
megkreálod a particiókat. A méret (bájtra pontosan) nem számít, (hisz nem dd-vel ment a dolog) a lényeg, hogy a kicsomagolandó cuccok elférjenek rajta
Majd ha a win kicsomagolása kész: boot cd berak, elsö javítási lehetöségnél elöhívod a konzolt, majd beírod:
fixboot
fixmbr
a win használható (HA ugyanaz a gép megy alatta!!)linux esetén:
live cd be, lilo/grub visszarakása
linux+win használható
(elméletileg, azthiszem az újabb linuxok is képesek teljesen különbözö gépeken elfutni – én speciel ilyenre használtam ezt a módszert, hogy sok gépre ugyanazt a linuxot ugyanúgy beállítva „telepítsem”)DE (!!!) win esetén figyelni kell, hogy az elsö (!) partició legyen az övé (C: – miatt) és linux esetén meg figyelni kell a /etc/fstab miatt a particók számozására.
Ha a vinyót nem particionálgatod újra, akkor a fenti egy jó módszer és csak 3 dolog kell hozzá:
egy tároló (kisebb hdd vagy esetleg dvd)
live cd
türelem és kis hozzáértés 🙂Ha újraparticionálgatod idönként a HDD-d, akkor is figyelni kell, hogy a WIN legyen legelöl, és a linuxnál meg a /etc/fstab-ban jó értékek szerepeljenek.
Úgyhogy a linuxot akár másik particióra is visszarakhatod 🙂A fenti módszert linux esetén már párszor használtam, de mindig már müködö win mellé került.
A win meg cd-install módszerrel települt, így nem tudom garantálni a win mentés gyakorlati müködöképességét.„mplayer -vo xv -framedrop *.mkv” -ot próbáltad már? 🙂
„mplayer -vo xv -framedrop *.mkv” -ot próbáltad már? 🙂
-
SzerzőBejegyzés