lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: badblocks #2128053
    lada2105
    Felhasználó

      A disktool tud „non destruktive” azaz read-only módban is futni 😛

      Hozzászólás: badblocks #2128048
      lada2105
      Felhasználó

        Ajánlom figyelmedbe ezt a kis progit!
        http://www.nu2.nu/utils/#disktool
        (a disktool-t, ha nem lenne egyértelmü)

        Készíts egy [Free/M$]DOS-os boot floppy-t és hajrá, csekkold a vinyód!
        Ha lementetted már az adataid, akkor ajánlom a „destructive” tesztet, ami sokáig fut, de 100%-osan megmondja, hogy van-e fizikai vinyóhibád.

        Ha van, akkor kuka és vehetsz másikat, ha nincs, akkor… kicsit megkönyebbülhetsz 🙂

        Hozzászólás: badblocks #2128049
        lada2105
        Felhasználó

          Ajánlom figyelmedbe ezt a kis progit!
          http://www.nu2.nu/utils/#disktool
          (a disktool-t, ha nem lenne egyértelmü)

          Készíts egy [Free/M$]DOS-os boot floppy-t és hajrá, csekkold a vinyód!
          Ha lementetted már az adataid, akkor ajánlom a „destructive” tesztet, ami sokáig fut, de 100%-osan megmondja, hogy van-e fizikai vinyóhibád.

          Ha van, akkor kuka és vehetsz másikat, ha nincs, akkor… kicsit megkönyebbülhetsz 🙂

          Hozzászólás: Avi kettévágása #2127219
          lada2105
          Felhasználó

            mencoder inputfile.avi -o outfile1.avi -ovc copy -oac copy –endpos 01:00:00
            mencoder inputfile.avi -o outfile2.avi -ovc copy -oac copy –startpos 01:00:00
            illetve avidemux2
            ez utóbbit fordítani is lehet ha nincs csomagban
            az elöbbi két sor paraméterezése eltérö lehet, a startpos lehet nem létezik, de valami ilyesmit kell keresni a man mplayer -ben!

            Hozzászólás: Avi kettévágása #2127220
            lada2105
            Felhasználó

              mencoder inputfile.avi -o outfile1.avi -ovc copy -oac copy –endpos 01:00:00
              mencoder inputfile.avi -o outfile2.avi -ovc copy -oac copy –startpos 01:00:00
              illetve avidemux2
              ez utóbbit fordítani is lehet ha nincs csomagban
              az elöbbi két sor paraméterezése eltérö lehet, a startpos lehet nem létezik, de valami ilyesmit kell keresni a man mplayer -ben!

              Hozzászólás: php-s kérdés #2119379
              lada2105
              Felhasználó

                php.ini -ben a display_errors = on
                quanta használata esetleg
                plusz a firefoxban a „Web Developer Toolbar”
                🙂

                nekem ennyi elég, bár hogy öszinte legyen ‘nemtom’ mit takarnak ezek az említett angol idegen szavak 🙁 illetve mire gondolsz…

                Hozzászólás: Linux + Windóz + LILO + Ghost #2125989
                lada2105
                Felhasználó

                  mdavid!

                  Ez viszonylag egyszerü dolog, ha tudjuk is mit kell csinálni 🙂
                  A winre legegyszerübb a Ghost, mert a dd-nél ugyanakkorának kell lennie a particiónak, mint az eredeti (amit dd-vel elmentettünk) és ha nem az akkor jönnek a problémák, úgyhogy a win esetén is a tömörítés a megoldás, és ugyebár a Ghost-nál lehet „partition to image” illetve „image to partition” backup/restore-t készíteni, amivel a vinyó többi része nem „romlik meg”.

                  NTFS-t még nem próbáltam, de gondolom úgy mint FAT32-t be tudod tömöríteni valahogy…
                  pl:
                  bebootolsz egy Live cd-röl (ez fontos!)*
                  felcsatolod a win-es particiód, majd tar -cvzf /hova/win_backup.tar.gz /honnan
                  majd ugyanezt a linuxossal ( tar -cjvzf /hova/linux-backup.tar.gz /honnan )

                  *a cd-röl bootolás azért fontos, mert egy müködö rendszert eleve nem lehet „ghost”-olni rendesen. Azaz mindig történik valamilyen müvelet.
                  Linux esetén meg ha a /dev könyvtárhoz ér a tar, akkor elképzelhetö, hogy valamelyik eszközröl gigabyte-okat olvas (pl /dev/random, /dev/dvd stb… ), ami ugyebár nem túl jó 🙂 Már jártam így és eltartott pár percig, míg leesett, hogy miért csinálja 🙂

                  a visszaállítás lépései:
                  megkreálod a particiókat. A méret (bájtra pontosan) nem számít, (hisz nem dd-vel ment a dolog) a lényeg, hogy a kicsomagolandó cuccok elférjenek rajta
                  Majd ha a win kicsomagolása kész: boot cd berak, elsö javítási lehetöségnél elöhívod a konzolt, majd beírod:
                  fixboot
                  fixmbr
                  a win használható (HA ugyanaz a gép megy alatta!!)

                  linux esetén:
                  live cd be, lilo/grub visszarakása
                  linux+win használható
                  (elméletileg, azthiszem az újabb linuxok is képesek teljesen különbözö gépeken elfutni – én speciel ilyenre használtam ezt a módszert, hogy sok gépre ugyanazt a linuxot ugyanúgy beállítva „telepítsem”)

                  DE (!!!) win esetén figyelni kell, hogy az elsö (!) partició legyen az övé (C: – miatt) és linux esetén meg figyelni kell a /etc/fstab miatt a particók számozására.

                  Ha a vinyót nem particionálgatod újra, akkor a fenti egy jó módszer és csak 3 dolog kell hozzá:
                  egy tároló (kisebb hdd vagy esetleg dvd)
                  live cd
                  türelem és kis hozzáértés 🙂

                  Ha újraparticionálgatod idönként a HDD-d, akkor is figyelni kell, hogy a WIN legyen legelöl, és a linuxnál meg a /etc/fstab-ban jó értékek szerepeljenek.
                  Úgyhogy a linuxot akár másik particióra is visszarakhatod 🙂

                  A fenti módszert linux esetén már párszor használtam, de mindig már müködö win mellé került.
                  A win meg cd-install módszerrel települt, így nem tudom garantálni a win mentés gyakorlati müködöképességét.

                  Hozzászólás: Linux + Windóz + LILO + Ghost #2125990
                  lada2105
                  Felhasználó

                    mdavid!

                    Ez viszonylag egyszerü dolog, ha tudjuk is mit kell csinálni 🙂
                    A winre legegyszerübb a Ghost, mert a dd-nél ugyanakkorának kell lennie a particiónak, mint az eredeti (amit dd-vel elmentettünk) és ha nem az akkor jönnek a problémák, úgyhogy a win esetén is a tömörítés a megoldás, és ugyebár a Ghost-nál lehet „partition to image” illetve „image to partition” backup/restore-t készíteni, amivel a vinyó többi része nem „romlik meg”.

                    NTFS-t még nem próbáltam, de gondolom úgy mint FAT32-t be tudod tömöríteni valahogy…
                    pl:
                    bebootolsz egy Live cd-röl (ez fontos!)*
                    felcsatolod a win-es particiód, majd tar -cvzf /hova/win_backup.tar.gz /honnan
                    majd ugyanezt a linuxossal ( tar -cjvzf /hova/linux-backup.tar.gz /honnan )

                    *a cd-röl bootolás azért fontos, mert egy müködö rendszert eleve nem lehet „ghost”-olni rendesen. Azaz mindig történik valamilyen müvelet.
                    Linux esetén meg ha a /dev könyvtárhoz ér a tar, akkor elképzelhetö, hogy valamelyik eszközröl gigabyte-okat olvas (pl /dev/random, /dev/dvd stb… ), ami ugyebár nem túl jó 🙂 Már jártam így és eltartott pár percig, míg leesett, hogy miért csinálja 🙂

                    a visszaállítás lépései:
                    megkreálod a particiókat. A méret (bájtra pontosan) nem számít, (hisz nem dd-vel ment a dolog) a lényeg, hogy a kicsomagolandó cuccok elférjenek rajta
                    Majd ha a win kicsomagolása kész: boot cd berak, elsö javítási lehetöségnél elöhívod a konzolt, majd beírod:
                    fixboot
                    fixmbr
                    a win használható (HA ugyanaz a gép megy alatta!!)

                    linux esetén:
                    live cd be, lilo/grub visszarakása
                    linux+win használható
                    (elméletileg, azthiszem az újabb linuxok is képesek teljesen különbözö gépeken elfutni – én speciel ilyenre használtam ezt a módszert, hogy sok gépre ugyanazt a linuxot ugyanúgy beállítva „telepítsem”)

                    DE (!!!) win esetén figyelni kell, hogy az elsö (!) partició legyen az övé (C: – miatt) és linux esetén meg figyelni kell a /etc/fstab miatt a particók számozására.

                    Ha a vinyót nem particionálgatod újra, akkor a fenti egy jó módszer és csak 3 dolog kell hozzá:
                    egy tároló (kisebb hdd vagy esetleg dvd)
                    live cd
                    türelem és kis hozzáértés 🙂

                    Ha újraparticionálgatod idönként a HDD-d, akkor is figyelni kell, hogy a WIN legyen legelöl, és a linuxnál meg a /etc/fstab-ban jó értékek szerepeljenek.
                    Úgyhogy a linuxot akár másik particióra is visszarakhatod 🙂

                    A fenti módszert linux esetén már párszor használtam, de mindig már müködö win mellé került.
                    A win meg cd-install módszerrel települt, így nem tudom garantálni a win mentés gyakorlati müködöképességét.

                    Hozzászólás: H 264 #2125887
                    lada2105
                    Felhasználó

                      „mplayer -vo xv -framedrop *.mkv” -ot próbáltad már? 🙂

                      Hozzászólás: H 264 #2125888
                      lada2105
                      Felhasználó

                        „mplayer -vo xv -framedrop *.mkv” -ot próbáltad már? 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 2,340