lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó
      OldMan01 wrote:
      probáld meg az ubuntu alternate cd-vel feltelepiteni. proba cseresznye. aztán ha azzal is akkor faggy le amikor graf felölet kell neki akkor init3-mal bemenni és probálkozni xorg szerkesztésével milyen drivert töltsön be..

      jó ötlet!

      Max majd Vesa-val hajtod a videokarit 😀
      (nah jó, legyen sima nv)

      lada2105
      Felhasználó
        OldMan01 wrote:
        probáld meg az ubuntu alternate cd-vel feltelepiteni. proba cseresznye. aztán ha azzal is akkor faggy le amikor graf felölet kell neki akkor init3-mal bemenni és probálkozni xorg szerkesztésével milyen drivert töltsön be..

        jó ötlet!

        Max majd Vesa-val hajtod a videokarit 😀
        (nah jó, legyen sima nv)

        lada2105
        Felhasználó

          nyugi, és ne add fel! Egyébként meg mindenképp ajánlom más disztrók vagy ugyanazon disztrók másik verzióinak kipróbálását.
          Max nem megy, de ha az egyik mégis…
          Volt nekem is hasonló tapasztalatom.

          Amit már leírtam, de ide is leírom:
          PCLinuxOs, ubuntu 6.10, Suse akármennyi, Slackware, Zenwalk, Knoppix
          ezeket próbáld végig

          Pl: egy Suse 10.2 és 10.1-is egy ubuntu 7.04 is behallt egy Ibm Netvista PC-n, de az ubuntu 6.10 egészen jól ment és a mandrivák is jól muzsikáltak és a pclinuxos is. Szóval hiába sokszor ugyanazon alap, akkor is lehet másképp müködik kicsit.

          lada2105
          Felhasználó

            nyugi, és ne add fel! Egyébként meg mindenképp ajánlom más disztrók vagy ugyanazon disztrók másik verzióinak kipróbálását.
            Max nem megy, de ha az egyik mégis…
            Volt nekem is hasonló tapasztalatom.

            Amit már leírtam, de ide is leírom:
            PCLinuxOs, ubuntu 6.10, Suse akármennyi, Slackware, Zenwalk, Knoppix
            ezeket próbáld végig

            Pl: egy Suse 10.2 és 10.1-is egy ubuntu 7.04 is behallt egy Ibm Netvista PC-n, de az ubuntu 6.10 egészen jól ment és a mandrivák is jól muzsikáltak és a pclinuxos is. Szóval hiába sokszor ugyanazon alap, akkor is lehet másképp müködik kicsit.

            lada2105
            Felhasználó

              a mandriva 8.1-ben tudtommal az alap installal felkerül az mc (midnight commander) egy egy nc (norton commanderhez) hasonló progi, csak kicsit jobb.
              Szöveges felületen szerintem nincs párja.
              F4 a fájlon és máris szerkesztheted, hasonlóan mint total commanderben a win alatt.
              nyisd meg a /etc/X11/XF86Config-ot és keress valami ilyesmi részt:

              Code:
              # **********************************************************************
              # Graphics device section
              # **********************************************************************

              # Any number of graphics device sections may be present

              Section „Device”
                  Identifier  „ATI RADEON M7 7500” # itt áll a kártyád neve, ez most nem érdekes
                  Driver „radeon” # ez itt a driver neve amivel müködik, ezt ird át vesa-ra vagy s3-ra mindkettövel próbáld ki!
                  #VideoRam    4096
                  # Insert Clocks lines here if appropriate
              EndSection

              egyelöre ennyi. Mond a fejleményeket aztán hátha tudunk még segíteni.

              egyébként javasolnám a http://www.szabilinux.hu-t, föleg ha mostanság kezdtél linuxolni, olvasd el az elsö doksikat, sokat fogsz belölle tanulni
              Ráadásul a mandrake 8.1-hez még talán aktuálisak is lesznek 🙂

              lada2105
              Felhasználó

                a mandriva 8.1-ben tudtommal az alap installal felkerül az mc (midnight commander) egy egy nc (norton commanderhez) hasonló progi, csak kicsit jobb.
                Szöveges felületen szerintem nincs párja.
                F4 a fájlon és máris szerkesztheted, hasonlóan mint total commanderben a win alatt.
                nyisd meg a /etc/X11/XF86Config-ot és keress valami ilyesmi részt:

                Code:
                # **********************************************************************
                # Graphics device section
                # **********************************************************************

                # Any number of graphics device sections may be present

                Section „Device”
                    Identifier  „ATI RADEON M7 7500” # itt áll a kártyád neve, ez most nem érdekes
                    Driver „radeon” # ez itt a driver neve amivel müködik, ezt ird át vesa-ra vagy s3-ra mindkettövel próbáld ki!
                    #VideoRam    4096
                    # Insert Clocks lines here if appropriate
                EndSection

                egyelöre ennyi. Mond a fejleményeket aztán hátha tudunk még segíteni.

                egyébként javasolnám a http://www.szabilinux.hu-t, föleg ha mostanság kezdtél linuxolni, olvasd el az elsö doksikat, sokat fogsz belölle tanulni
                Ráadásul a mandrake 8.1-hez még talán aktuálisak is lesznek 🙂

                Hozzászólás: Feisty + Vista #2124357
                lada2105
                Felhasználó
                  bepe79 wrote:
                  3., Azert nehogy mar egyetlen egy disztro se menjen fel egy laptopra, ez nonzensz.

                  sok „winonly” notit láttam már és azok tényleg rosszul vagy egyáltalán nem mennek linuxxal vagy ippeghogycsak 1-2 disztróval, ami esetleg nem is felel meg az embernek igazán.
                  Bár nem akarlak elkeseríteni 🙂
                  Naja sok-sok napi heggesztéssel biztos megoldható, de nem éri meg szerintem.
                  Inkább plussz 10-20e és egy kis gondolkodás a vásárlás elött. Bár nem akarok off-olni úgyhogy vissza is kanyarodok a témához.

                  Esetleg még knoppix?

                  Hozzászólás: Feisty + Vista #2124358
                  lada2105
                  Felhasználó
                    bepe79 wrote:
                    3., Azert nehogy mar egyetlen egy disztro se menjen fel egy laptopra, ez nonzensz.

                    sok „winonly” notit láttam már és azok tényleg rosszul vagy egyáltalán nem mennek linuxxal vagy ippeghogycsak 1-2 disztróval, ami esetleg nem is felel meg az embernek igazán.
                    Bár nem akarlak elkeseríteni 🙂
                    Naja sok-sok napi heggesztéssel biztos megoldható, de nem éri meg szerintem.
                    Inkább plussz 10-20e és egy kis gondolkodás a vásárlás elött. Bár nem akarok off-olni úgyhogy vissza is kanyarodok a témához.

                    Esetleg még knoppix?

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Azt az S3-at milyen driverrel hajtod?
                      vesa, vagy szimpla s3?
                      próbáld ki másikkal!

                      Nekem is sok ilyen kártyám van, és mind megy rendesen mindennel.
                      Esetleg elképzelhetönek tartom még azt is, hogy a kártya hibás. Má$hol megy rendesen?

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Azt az S3-at milyen driverrel hajtod?
                        vesa, vagy szimpla s3?
                        próbáld ki másikkal!

                        Nekem is sok ilyen kártyám van, és mind megy rendesen mindennel.
                        Esetleg elképzelhetönek tartom még azt is, hogy a kártya hibás. Má$hol megy rendesen?

                      10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 2,340