Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther OS #2032879
    Macskajancsi
    Felhasználó
      lacyc3 wrote:
      Hali!

      Elkezdtem érdeklődni a magyar Linux iránt, nézegettem a kép galériát és látom hogy a bP-ből van 5-6-7-es verzió, de letölteni csak a 4.2-est lehet. Ez most hogy is van?

      Úgy van, ahogy a másik topikban kibeszéltük. 1.gif 
      (Ne csak a sörözésre koncentrálj, amit VectoR-ral lebonyolítunk.)

      Hozzászólás: Linux üzletbe #2122806
      Macskajancsi
      Felhasználó
        lacyc3 wrote:
        …. az ingyenessége miatt  ….

        MajorosAndras wrote:
        SUSE Linux Enterprise Desktop?

        Nem. Az fizetős.
        Továbbá fentebb írtam, hogy az ingyenes disztrók közül bármelyik, ez huszadrangú kérdés.

        VectoR wrote:
        Macskajancsi valami elvi kérdést csinál a dologból, már várom a következő talákozót, hogy tisztázzam ezt a kérdést vele mert már nagyon ba***a a csőrömet 🙂

        Egy frászkarikát elvi kérdés. A blackpanther (legújabb verzió) tudomásom szerint géppel együtt hozzáférhető (ha nem így van, javíts ki), tehát számomra nem egészen meríti ki a szabad választás fogalmát.
        Természetesen, ha valakinek még nincs gépe, akkor javasolható, de a magam részéről csak azért, hogy blackpanthert futtassak, nem fogok másik számítógépet vásárolni.
        Mindezektől függetlenül vendégem vagy egypár sörre.21.gif 

        Hozzászólás: Linux üzletbe #2122802
        Macskajancsi
        Felhasználó

          1. Bármilyen operációs rendszert használhatsz jogtisztán. Ha ingyeneset akarsz, akkor az ingyenes linuxok közül kell választani. Az ubuntu az. (A kereskedelmi linuxok általában nagyvállalati környezetbe valók, itt is tulajdonképpen a támogatásért kell fizetned, hiszen ezek nagy része is ingyenesen letölthető.)
          2. Pl.: http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=18960.0
          de a gugli biztosan ad még egypár találatot.
          3. Linux-kompatibilis gépet kell vásárolni. Milyen eszközökre gondolsz?

          MajorosAndras wrote:
          Én a helyedben inkább Debiant vagy blackPanthert választanák.

          Én nem. Igaz, ubuntut sem,  1.gif  de ez abszolút részletkérdés, a lényegen egyáltalán nem változtat.

          Hozzászólás: nautilus #2122798
          Macskajancsi
          Felhasználó
            zoltan22 wrote:
            Macskajancsi:
            Egy masik program inditgatja urja. Ha az osszes gnome-os programot kilovod, nem fog ujraindulni 😉

            (Kösz. Soha nem használtam gnome-ot. Majd ha gesztenyebarna női hangon fog megszólalni, majd elgondolkodom rajta….1.gif  )

            Hozzászólás: Kernel fordítás #2023510
            Macskajancsi
            Felhasználó
              rednek wrote:
              Poén… meg tök jó.

              pomm wrote:
              Amolyan kocka szokás, ….

              Aham. Kösz.
              Ez megint egy eredményes nap volt. 1.gif 

              Hozzászólás: nautilus #2122795
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Bezársz egy programot, és magától újraindul?
                Úgy látszik, a gép önálló életre kelt, és szüksége van egy állandóan futó fájlkezelőre.
                Te programoztad ezt a csodamasinát? Ilyet eddig csak sci-fi-ben láttam.
                Általában gesztenyebarna női hangon beszél. 21.gif 

                Hozzászólás: Kernel fordítás #2023507
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  rednek wrote:
                  Hogy lehet beírni a kernel verzió szám mellé a nevemet, hogy kernel betöltődésekor, illetve uname -r- nél lehessen látni?

                  Elárulná valaki,  hogy ez mire jó? Egy teljes fél percig törtem rajta a fejemet, de nem jöttem rá.
                  Szabad a gazda…..

                  Hozzászólás: PC konfiguráció összeállítás #2122413
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Vagy lehet intel alaplapot venni, integrált intel video-val. Azokon garantáltan megy a 3D.
                    (Nem csak nvidia meg ati van. A legtöbb videovezérlőt a világon az intel adja el, integrált megoldásokban.
                    Ja, és linux-barát, ha ez számít.)
                    http://www.intel.com/products/motherboard/index.htm?iid=homepage+motherboards

                    Hozzászólás: 3 kérdés userekről, login screenről #2122770
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      uzsolt wrote:
                      Na, az ilyen hülye módon történő válaszokat elkerülendő kellene EGY kérdés = EGY topik módszert használni, akár már legközelebb is.

                      Ja, elfelejtettem.
                      2. Passz.
                      3. Passz.
                      21.gif  19.gif 

                      Hozzászólás: 3 kérdés userekről, login screenről #2122768
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        csocsoi wrote:
                        Szia

                        1-et úgy értem hogy teszem azt a /usr/.. be sem tudok másolni addig amig nem én vagyok a tulaj. (vagy az etc be stb) ok átállitgatom a tulajt rootról a saját useremre ha szükséges de sztem nem igy kell…ezért kérdeztem

                        kösz

                        Nem értem, mi szükség van arra, hogy beleirkálj a /usr-be, főleg az /etc-be.
                        Ha mindenképpen szükséged van rá, (?) adj rá írási jogot, majd ha végeztél, vond vissza.
                        A tulajdonost (root) ne változtasd meg. Minek? Miért?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 5,804