Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,261-4,270 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: #2027794
    Macskajancsi
    Felhasználó
      colt wrote:
      A Lilo ezt nekem akkor csinalta ha a winyo particoival vagy BIOS beallitasaival volt gaz… (RedHat 6.2 alatt). Azota meg ugyanazon a winyon se volt gaz ujabb Linuxokkal.
      AMugy is GRUB rulez, foleg ha olyan gepet csinalsz amit tobben hasznalnak. Sokkal informativabb.

      Kedves colt!
      Több figyelmet kérek szépen. Amire válaszoltál, az egy féléves post.
      Arról nem is beszélve, hogy a topiknyitás idõpontjában már a 8.2-es verzió SEM volt támogatott, az egyéb „haladó” suse problémáról nem is beszélve. Ha figyelmesebben elolvasod a topiknyitó hozzászólást, azt hiszem, nem kell elemezni az ezzel kapcsolatos fenntartásaimat.

      Hozzászólás: Csomagok #2046125
      Macskajancsi
      Felhasználó
        H Miki wrote:
        Lenne egy kérdésem:
        Szóval milyen emulátorokat ismertek suse 10.0-hoz?
        Olvastam olyasmit is, hogy régi gépeket (C64, Spektrum, stb…) és oprendszereket emuláló progik is vannak. A kérdés az, hogy suse 10.0-ra készültek-e ilyenek.

        Ha tudtok ilyenekrõl, akkor megdobhatnátok a linkekkel.

        Igen, készültek emulátorprogramok.
        A yast az „egyéb emulátorok” kategóriában 10 fajtát ad ki….
        Na meg van „PC” kategória.

        Nincs kedved a saját telepítõlemezeden böngészgetni? Vagy, ha ott nem találsz elegendõ mennyiséget,  😀 a telepítési forrásaidat bõvítsd ki, vagy használd az apt-ot.
        Ha ezen felül van szükséged valamilyen speciális feladatra, oszd meg velünk konkrétan, hogy pontosan MIT akarsz emulálni.
        Konkrét kérdésre talán konkrét választ is kapsz.
        Addig csak ilyen linkkel tudunk „megdobni”: http://www.google.co.hu/

        Hozzászólás: lassú USB #2050514
        Macskajancsi
        Felhasználó
          csocsoi wrote:
          MJ a file tartalmát leirnád mert csak egy false jött át

          thx

          Ott van a gépeden:
          /usr/share/doc/release-notes/RELEASE-NOTES.hu.html#18

          Valamiért a fórummotor nem engedte át, vagy én bénáztam el valamit.

          Hozzászólás: Nvidia driver probléma #2027712
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Baki wrote:
            molkapitány wrote:
            Sziasztok!

            Leírná valaki hogy, SuSe alá hogy lehet telepíteni a videókártyát?
            A GYIK-be le van írva, de az is hogy kivéve Suse alá! Igaz van egy link ahol angolul írnak „valamit”.

            Köszi elõre is

            Futtasd a YOU-t

            Rávezetõ segítség: az online update-ben keresd meg a „Download nvidia driver” mezõt, jelöld be, majd kattints a „tovább” gombra. (A „Download” magyar fordítása: letöltés, a „driver”-t talán érted.)
            Más: az angol nyelvvel való ismerkedést legalább alapszinten el kellene kezdeni, enélkül nehezen fogsz boldogulni

            Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973660
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Hozzászólás: usb rack #2050560
              Macskajancsi
              Felhasználó
                uzsolt wrote:
                Akkor szerintem az utolsó kérdésemen kellene elgondolkozni 🙂
                A /var/log/messages -ben nem jelenik meg semmi újdonság, amikor a dvd-t rádugod? Ha nem, akkor szerintem kernelt kellene forgatni. Lehet, hogy akkor is, ha igen 🙂

                Szerintem teljesen tévúton jártok. Rémlik ezzel a problémával kapcsolatban, hogy jópár lg író ilyen módon való mûködtetése nem támogatott, rá kéne keresni a problémára.
                hwsw-n volt téma. (elég régen, kb. fél éve)

                Hozzászólás: lassú USB #2050512
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Hotplug-eszközök felcsatolása „sync” nélkül
                  Ha az USB-tárolóeszközökre (például USB-memóriára vagy USB-merevlemezekre) írás nagyon lassú, vagy ha nincs szükség szinkronizált írásra az eszközök esetében, akkor ki lehet kapcsolni a sync csatolási paramétert.
                  Hozzon létre egy fájlt 90-storage-nosync.fdi néven, az alábbi tartalommal:

                  false

                  Hozzászólás: DVD-decrypter Wine-al > no device detected #2050446
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    KAndras wrote:
                    Sziasztok!

                    DVD Decryptert szeretnék használni Wine alatt, de a progi nem találja a dvd meghajtómat. Mit lehet ez ellen tenni?
                    REHL 4-et használok.

                    Köszönöm a segítséget!

                    Ezzel mi a célod? Ha a probléma direkt a dvd decrypter emulációja, akkor azt mondom, hogy nem tudom a választ.
                    Mégpedig azért, mert eszembe nem jutna olyan programot emulációval használni, aminek van linuxos megfelelõje.

                    A probléma számomra kb. olyan, mintha az openoffice WINDOWS-os verzióját akarnád futtatni a wine segítségével.
                    Nem látom be, mi az értelme.

                    Hozzászólás: Miért nem megy a Wine-m? #2018886
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      LINKI wrote:
                      Megtaláltam a READMEt de tök angol az egész nemsokra megyek így vele.

                      Az élet nem habostorta.  😀
                      Esetleg ha a winetools programot feltelepítenéd, könnyebb lenne a sorsod.
                      Aki keres, az talál.

                      Egy apróság: elõbb talán ismerkedj a rendszerrel alapos türelemmel, elõbb-utóbb ráakadsz a szükséges doksikra.
                      Nem hiszem, hogy a legégetõbb feladat a win-es programok emulált futtatása. Amíg a linuxon nem vagy képben, a win-re írt programokat használd window$-on.

                      Hozzászólás: Miért nem megy a Wine-m? #2018883
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        LINKI wrote:
                        Szevasztok
                        Kitudná nekem megmondani hogy,SUSE9.2es rendszerben hogyan indithatom el a Winet?
                        Nagyon kezdõ linuxos vagyok ,remélem nemfogok senki agyára menni.
                        Na igen és ha már megy akkor hogyan tovább ,hogy lehet játszani és stb futtatni a widowsos progikat?
                        Háls köszönet elõrreis minden kis és nagy segitségért.

                        /usr/share/doc/packages/wine/README

                        A saját számítógépeden keresd.  🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,261-4,270 / 5,804