Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,271-4,280 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csomagok #2046120
    Macskajancsi
    Felhasználó
      H Miki wrote:
      Igen, nem települt fel 🙁

      Egyáltalán mit szeretnél felrakni? Vagy titok?
      Biztos, hogy süsühöz való csomagot töltöttél le?
      A jogosultságokkal az lehet a baj, – bár fogalmam sincs, hogy sikerült elérned – hogy a root konzol a nem létezõ „brandon” nevû userre mutat, amire persze azt kapod, hogy ilyen nem létezik.
      A másik hibalehetõség: a 10.0 óta a root meghivása a „su -” paranccsal történik, eddig csak „su” kellett. ( „-” nélkül.)

      Hozzászólás: Csomagok #2046116
      Macskajancsi
      Felhasználó
        H Miki wrote:
        Sziasztok!

        Lenne egy kis problémám. Szóval…
        Az a gondom, hogy vinyóról nem sikerül programokat telepítenem.
        Megjegyzem, a telepítõ CD-krõl megy a programok telepítése.
        Természetesen root-al jelentkezek be, de mégis valami olyasmit ír ki, hogy nincs jogom a telepítéshez.
        Nem tudok angolul, de valami ilyesmit vettem ki belõle. Szóval a shelben kb. így néz ki:

        linux:~ # rpm -i /home/miki/progi.rpm
        warning: user brandon does not exist – using root
        warning: user brandon does not exist – using root
        linux:~ #

        Ha a root könyvtárába rakom a programot, akkor is ugyanezt írja ki. Szóval szerintem
        lehet rosszul van beállítva a root jogköre.
        Ha tudtok, akkor segítsetek. Elõre is köszi!

        Azt még nem próbáltad, hogy csak rákattintasz az rpm-re?  🙂
        Felül megjelenik egy olyan opció, hogy „Csomag telepítése a Yast-tal”.
        Rákattintasz. Root jelszót kér. Beírod. Leokézod. Feltelepül.

        Hozzászólás: Mozilla Firefox #2025792
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Wait wrote:
          DaniDeee: konquerornál jobb a sima Mozilla is… ha minden kötél szakad… Amúgy ha rámész a csomagok telepítésére a Yastban, és kikeresgéled a webböngészõk menüpontot, ott pillanatok alatt legalább 10 böngészõt kidob.

          Kedves Wait!
          Több figyelmet kérek.
          Nem kellene egy több, mint fél éves post-ra reagálni.

          Hozzászólás: MPlayer furcsa hibaüzenet #2049289
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Kuvik wrote:
            A Fedorára/RedHatra egy piszkos húzásuk miatt ugyanis megharagudtam. //

            Ezt kifejtenéd?
            Persze nem itt, hanem a kávézóban, egy másik topikban.
            Tájékozatlan vagyok, és pletykára éhes….. 😀

            Hozzászólás: MPlayer furcsa hibaüzenet #2049287
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Kuvik wrote:
              az mplayerhq.hu-n volt belinkelve egy külföldi tükrözés, ott találtam.

              Milyen disztrón nyomulsz? Ne haragudj, nem kerestem vissza a hozzászólásaid alapján.
              BIZTOS, hogy az az rpm a te disztródhoz jó?
              Fedorára, Mandrivára írt rpm-ek pl. a süsün nem biztos, hogy jók – és fordítva.
              Vagy mûködik, vagy nem. Ezek szerint NEM.

              Hozzászólás: MPlayer furcsa hibaüzenet #2049284
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Kuvik wrote:
                Nem tudom, már jópárszor újraraktam. De egy RPM-el mit lehet elszúrni?

                Honnan szedted az rpm-et?

                Hozzászólás: Mercury vs. Fedora4 #2049467
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  VectoR wrote:
                  nem kéri, csak ha nem találja megadhatod neki hogy hol van, de csak opcióként… a mûködéséhez nem kell, csak az adatbázisa vagy melyik része használja

                  Pontosan így van. Azt írta, hogy nélküle (mármint java nélkül) nem minden funkciója használható.
                  De hát miért ne mûködjön rajta minden? Hátha szükség lesz rá.
                  Kicsit outsider vagyok a témában, mert a süsülinux kérdezés nélkül felrakja (már ha nem az oss-t telepíted), a fedora esetében fogalmam sincs róla.
                  De ezért nem rakok fel fedorát.
                  Gondolván, hogy a fedora is egy elég univerzális disztró – a telepítõ cd-k számából kiindulva – arra következtettem, hogy valószínûleg az alaptelepítés része lehet a java – de ez egyszerûen kideríthetõ.

                  Más: vettem a fáradtságot, fölmásztam a mercury oldalára. A torrent minden további nélkül mûködik, úgyhogy a kolléga gépén valami egyéb természetû gond (is) lehet.

                  Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042168
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    VectoR wrote:
                    honnan is? nah egyébként ha cicamicák jönnek
                    Hozzászólás: Mercury vs. Fedora4 #2049465
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      VectoR wrote:
                      Macskajancsi: az OOo-nak a futtatásához mióta kell java? nem kell csak opcionális program hozzá…

                      Onnan gondoltam, hogy telepítéskor kiírta, hogy kéri.
                      Nem én írtam az OOo telepítõjét.

                      Hozzászólás: FC4 telepítés… GRUBot hova? #2050057
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        elnoyle wrote:
                        MBR vagy HDD?

                        OFF.

                        Német szálloda, reggelizõasztal.
                        Kérdés a pincértõl: kaffe oder tee?
                        Nyelvzseni magyar kolléga válasza:
                        ODER.

                        Szóval szerintem a „VAGY” a legjobb választás…. 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,271-4,280 / 5,804