Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
darakan wrote:Régen jártam erre :blush:
Gondom következõ: Van nekem egy 5 dc-s 9.2-es süsüm amit dvd-re szeretnék kiírni, de úgy, hogy tudjam róla telepíteni süsüt, mert ha felírom a 5 iso-t, akkor nem tudom feltelepíteni. Bocsánat ha lámer vagyok, de senki sem linux mesterként kezdte.. :rolleyes:Azért ennyire ne legyél láma. 😀
1. A suse a 10.0-nál tart. Mi a fészkes fenének kell neked a 9.2?
2. Ha mégis ragaszkodsz ehhez a nem túlságosan praktikus ötletedhez, miért nem töltöd le a dvd-iso-t?
Fent van az ftp-ken. Pl.:
ftp://suse.inode.at/pub/i386/9.2/iso/
…és még egy csomó másik helyen is…A 10.0-s verziót ezeken a helyeken találod:
http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.htmlsagit wrote:A doksi megvan csak nem tok englisül 🙁 :blink:Ez bizony probléma. :poketoungeb:
Nagyon jó szótárakat lehet kapni…Háááááát….
Elõször is a firmware nélkül nem fog menni.
Ahonnan ezt le lehet tölteni, ott kell hogy legyen dokumentáció, pontos leírással.
Végezetül: ez a scanner nem támogatott automatikusan. Tanulság: olyat kellene választani (a több száz típusból), amit a rendszer automatikusan be tud üzemelni.
Tudom, ezzel nem vagy kisegítve. Amit fel tudok ajánlani: negyedórás sajnálkozás. 😀
A dokumentációt hadd ne én keressem meg.toccata wrote:Origóról se jön. 🙁Kipróbáltam.
Mûködik mindegyik link.
Rákattintottál? 😀zolnagy wrote:Hát ha valaki forgatott kernelt suse 10.0 alatt, az jó lenne, ha leírná hogyan csinálta.Aeternus wrote:sajnálom, hogy még mindig nem érted… windows kezelte a hibás hardvert is… linux csõdöt mondott…De értem.
Tanulság: a linux háklis a hibás hardvereszközökre.
Nem csak az egérre, hanem bármire. Tehát erre nagy körültekintéssel vigyázni kell, hogy linux használata esetén semmilyen hibás hardver ne legyen a rendszerünkön.
(Csak úgy mellékesen megjegyzem: win alatt sem ideális hibás eszközt használni.)morgonc wrote:Megpróbáltam feltenni a 10.0-át SATA winyóra. A telepítés végig is megy (1es CD-ig), újrainditás után a rendszer nem akar elindulni. „ATA time out” az üzenet. Valaki találkozott már ezzel a problémával? Eddig egy disztrib sem csinált ilyet egyik gepen sem.Elõre is köszönöm.
Ezzel kapcsolatban csak ezt találtam:
http://portal.suse.com/sdb/en/2004/01/sata.htmlAmi a te esetedre vonatkozik, annyi, hogy a bios-ban „compatible” módba kell kapcsolni.
De ezt már nyilván megtetted, ha másik disztró gond nélkül felment erre a gépre.balev wrote:Ami nekem nem nagyon megy, az a hang. Genius 5.1 SoundMaker hangkártya, YaST2 fel is ismeri, látja yól. Teszt-nél zenél szépen, ad hangot, és a rendszer hibajelzéseinél is szépen van hibajelzés-hang. Viszont Amarok és XMMS-el nem játszik le nekem semmiféle MP3-at. Kiválasztom, és nem ad hangot. Mi lehet ez?
2. Az egész kérdésfelvetést nem fogtad fel.
Mit nem fogtam fel?
balev, ezt fejezd be légy szíves.
Ez nem flame topik. Az erre a problémára utaló postomban megmondtam, hol a megoldás.
Ez UTAeternus wrote:nem ezt mondtam, olvasd újra… kontakthibás az egér, de a windows kezeli, viszont csak fordított gombokkal, a linux meg még áramot sem adott neki, és kilõtte. Ezt mondtam, úgyhogy ne hisztizz kérlek.
De megoldottam egy vadiúj Logitech egérrel, ami remélhetõleg tovább bírja 3 hónapnálNem hisztiztem.
Nyitottál egy topikot egy mondvacsinált problémával. Ha nem tudsz odagörgetni, idézem:
„optikai egerem van, de vezetékes, windows alatt mûködik linux még áramot sem ad bele (nem is világít). mi a teendõ?
köszi”
Ezek után az lett volna illendõ, hogy közlöd: bocs, hibás a hardverem.
Tudod, mit ad ki a keresõ a „Suse 9.1+egér” -re?
Pl. ezt a topikot.A hardverhiba nem az operációs rendszer hibája.
gabyka13 wrote:Hi!Még nem töltöttem le a suse 10-et,de érdekelne,hogy felismeri-e a canon pixima 2000-es nyomtatót és a mustek b1260-as scannert.Ezt hol tudom megnézni?Plz help.1. http://www.linuxprinting.org
2. http://www.sane-project.org/Egyébként ez nem disztribúciófüggõ.
A nyomtatódra van fizetõs linux driver: http://www.turboprint.de/
A scanner pedig nem szerepel a listán, úgyhogy sok jóval nem bíztatlak. -
SzerzőBejegyzés