Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,721-4,730 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 9.2 5 cd-bõl dvd gyártása #2038515
    Macskajancsi
    Felhasználó
      darakan wrote:
      Régen jártam erre :blush:
      Gondom következõ: Van nekem egy 5 dc-s 9.2-es süsüm amit dvd-re szeretnék kiírni, de úgy, hogy tudjam róla telepíteni süsüt, mert ha felírom a 5 iso-t, akkor nem tudom feltelepíteni. Bocsánat ha lámer vagyok, de senki sem linux mesterként kezdte.. :rolleyes:

      Azért ennyire ne legyél láma.  😀
      1. A suse a 10.0-nál tart. Mi a fészkes fenének kell neked a 9.2?
      2. Ha mégis ragaszkodsz ehhez a nem túlságosan praktikus ötletedhez, miért nem töltöd le a dvd-iso-t?
      Fent van az ftp-ken. Pl.:
      ftp://suse.inode.at/pub/i386/9.2/iso/
      …és még egy csomó másik helyen is…

      A 10.0-s verziót ezeken a helyeken találod:
      http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.html

      Hozzászólás: suse10 driverek #2038437
      Macskajancsi
      Felhasználó
        sagit wrote:
        A doksi megvan csak nem tok englisül 🙁 :blink:

        Ez bizony probléma. :poketoungeb:
        Nagyon jó szótárakat lehet kapni…

        Hozzászólás: suse10 driverek #2038435
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Háááááát….
          Elõször is a firmware nélkül nem fog menni.
          Ahonnan ezt le lehet tölteni, ott kell hogy legyen dokumentáció, pontos leírással.
          Végezetül: ez a scanner nem támogatott automatikusan. Tanulság: olyat kellene választani (a több száz típusból), amit a rendszer automatikusan be tud üzemelni.
          Tudom, ezzel nem vagy kisegítve. Amit fel tudok ajánlani: negyedórás sajnálkozás.  😀
          A dokumentációt hadd ne én keressem meg.

          Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024897
          Macskajancsi
          Felhasználó
            toccata wrote:
            Origóról se jön. 🙁

            Kipróbáltam.
            Mûködik mindegyik link.
            Rákattintottál?  😀

            Hozzászólás: USB 2.0-ás háttértárak #2038079
            Macskajancsi
            Felhasználó
              zolnagy wrote:
              Hát ha valaki forgatott kernelt suse 10.0 alatt, az jó lenne, ha leírná hogyan csinálta.
              Hozzászólás: Suse Linux 9.1 kontra optikai egér!!! HELP!! #2038362
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Aeternus wrote:
                sajnálom, hogy még mindig nem érted… windows kezelte a hibás hardvert is… linux csõdöt mondott…

                De értem.
                Tanulság: a linux háklis a hibás hardvereszközökre.
                Nem csak az egérre, hanem bármire. Tehát erre nagy körültekintéssel vigyázni kell, hogy linux használata esetén semmilyen hibás hardver ne legyen a rendszerünkön.
                (Csak úgy mellékesen megjegyzem: win alatt sem ideális hibás eszközt használni.)

                Hozzászólás: SuSe 10.0 + VIA SATA #2038449
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  morgonc wrote:
                  Megpróbáltam feltenni a 10.0-át SATA winyóra. A telepítés végig is megy (1es CD-ig), újrainditás után a rendszer nem akar elindulni. „ATA time out” az üzenet. Valaki találkozott már ezzel a problémával? Eddig egy disztrib sem csinált ilyet egyik gepen sem.

                  Elõre is köszönöm.

                  Ezzel kapcsolatban csak ezt találtam:
                  http://portal.suse.com/sdb/en/2004/01/sata.html

                  Ami a te esetedre vonatkozik, annyi, hogy a bios-ban „compatible” módba kell kapcsolni.
                  De ezt már nyilván megtetted, ha másik disztró gond nélkül felment erre a gépre.

                  Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033668
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    balev wrote:

                    Ami nekem nem nagyon megy, az a hang. Genius 5.1 SoundMaker hangkártya, YaST2 fel is ismeri, látja yól. Teszt-nél zenél szépen, ad hangot, és a rendszer hibajelzéseinél is szépen van hibajelzés-hang. Viszont Amarok és XMMS-el nem játszik le nekem semmiféle MP3-at. Kiválasztom, és nem ad hangot. Mi lehet ez?

                    2. Az egész kérdésfelvetést nem fogtad fel.

                    Mit nem fogtam fel?

                    balev, ezt fejezd be légy szíves.
                    Ez nem flame topik. Az erre a problémára utaló postomban megmondtam, hol a megoldás.
                    Ez UT

                    Hozzászólás: Suse Linux 9.1 kontra optikai egér!!! HELP!! #2038360
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Aeternus wrote:
                      nem ezt mondtam, olvasd újra… kontakthibás az egér, de a windows kezeli, viszont csak fordított gombokkal, a linux meg még áramot sem adott neki, és kilõtte. Ezt mondtam, úgyhogy ne hisztizz kérlek.
                      De megoldottam egy vadiúj Logitech egérrel, ami remélhetõleg tovább bírja 3 hónapnál

                      Nem hisztiztem.
                      Nyitottál egy topikot egy mondvacsinált problémával. Ha nem tudsz odagörgetni, idézem:
                      „optikai egerem van, de vezetékes, windows alatt mûködik linux még áramot sem ad bele (nem is világít). mi a teendõ?
                      köszi”
                      Ezek után az lett volna illendõ, hogy közlöd: bocs, hibás a hardverem.
                      Tudod, mit ad ki a keresõ a „Suse 9.1+egér” -re?
                      Pl. ezt a topikot.

                      A hardverhiba nem az operációs rendszer hibája.

                      Hozzászólás: suse10 driverek #2038428
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        gabyka13 wrote:
                        Hi!Még nem töltöttem le a suse 10-et,de érdekelne,hogy felismeri-e a canon pixima 2000-es nyomtatót és a mustek b1260-as scannert.Ezt hol tudom megnézni?Plz help.

                        1. http://www.linuxprinting.org
                        2. http://www.sane-project.org/

                        Egyébként ez nem disztribúciófüggõ.
                        A nyomtatódra van fizetõs linux driver: http://www.turboprint.de/
                        A scanner pedig nem szerepel a listán, úgyhogy sok jóval nem bíztatlak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,721-4,730 / 5,804