Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,711-4,720 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU Live cd (Júlia) (install) vagy mi? #2031396
    Macskajancsi
    Felhasználó
      nyafi wrote:
      Sziasztok, abszolult kezdõ vagyok…

      Szeretném megismetni az UHU-t. Olvastam van lehetõség, a vinyóra valo felinstalállás nélkül is erre. Le is töltöttem a hozzávaló iso-t. majd néróval kiítram egy lemezre. Kaptam 3 mappát meg 1 file-t.
      Bootoltam is eztán a lemezrõl….de itt akadtam el máris.

      Szerintem azt kéri adjam meg neki mejik fájlt indítsa, dehát ehez már kevés a tudásom.

      Tehát mit is kéne tennem?

      Köszi a segítséget, ha érkezik…

      Milyen opcióval írtad ki? Ha nem a File – Burn image-et használtad, akkor ebben az évezredben nem fog elindulni…

      Hozzászólás: Nyílt forráskód és a Microsoft #1998594
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Wait wrote:
        Megkérdezném Macskajancsit, hogy miért él a nyílt forráskódú+fizetõs változat?
        Hozzászólás: Nyílt forráskód és a Microsoft #1998590
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Wait wrote:
          Erre való a fórum, nem?

          De igen.
          Csak a kijelentõ mód helyett lehetséges a kérdõ szerkezet használata is, ha valamiben nem vagy száz százalékig tájékozott.
          Azért senki nem fog leugatni, hanem választ kapsz.
          De ha ex catedra teszel egy kijelentést, aminek a valóságtartalmát nem ismered, ez félrevezetõ lehet a többi fórumozó számára.

          Egyébként úgy érzem, kissé eltértünk a tárgytól. (Ld. topik címe.)

          Hozzászólás: Nyílt forráskód és a Microsoft #1998587
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Wait wrote:
            Nem régen kezdtem a Linuxot, de már én is találkoztam fizetõs/ingyenes problémával. De úgy érzem, hogy nem nagyon találsz olyan fizetõs progit semmilyen rendszer alá, amelyik nyílt forráskódú. Akkor már csak fordítani kellene, és itt van ingyért a fizetõs? Ez baromság. Maradt három csoport.

            Az a baromság, amit írsz. Szóval maradt a négy csoport. Kicsit még tájékozódj a témában, rád fér.

            Hozzászólás: Nyílt forráskód és a Microsoft #1998584
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Wait wrote:
              Kissé bõvebben: ha valaki, egy programozó létrehoz egy software-t, és azt terjeszti, teljesen ingyenesen, akkor az nem egyezik az álláspontjával, hogy valaki fizetõs alkalmazást írjon a progira! Bár nem biztos, hogy az ingyenes és a szabad software-t egy kategóriába kell sorolnunk.

              Nem értek egyet.
              Van nyílt forrású szoftver, meg zárt.
              Van ingyenes, és van fizetõs.
              Ebbõl máris négy kategória állítható fel.
              Windows-ra is van rengeteg ingyenes szoftver, melyeknek egy része nyílt forráskódú, míg mások nem azok. Ugyanígy linuxra is.

              Ebbõl szerintem butaság vallási kérdést csinálni. Mindenki használja azt, ami neki a legjobban megfelel a munkájához.
              Nekem is van fizetõs szoftverem a linuxon, mert egész egyszerûen szükségem van rá, és nyílt forráskódú alternatív szoftverekkel nem tudom kiváltani egyelõre.

              Hozzászólás: Tv-Out, nVidia kártya Suse 10 alatt? #2038553
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Rekmak wrote:
                Hozzászólás: Lassú suse! #2038377
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  zolnagy wrote:
                  Azóta többször is elindult hiba nélkül.
                  Hozzászólás: suse 9.2 5 cd-bõl dvd gyártása #2038519
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    darakan wrote:
                    Hm, 10.0-ást?
                    Hozzászólás: suse 9.2 5 cd-bõl dvd gyártása #2038518
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      sany wrote:
                      Ekkor kiszolgál a következõ verzióig.
                      Ezért indokolatlanná válik a régi rendszer mediumainak használata!

                      Pontosan így van.
                      Hogy tovább ragozhassam a kérdést:
                      a suse-ból félévenként (azaz hat hónaponként) jelenik meg újabb verzió.
                      Ez így félévenkénti telepítést jelenthet maximum, ennél sûrûbben semmi sem indokolja, mert nincs mit telepíteni.

                      Ez nem a Má$ik rendszer, amit sokan havonta újratelepítenek, szinte sportot ûzve belõle. (Nem mintha ez ott sem volna felesleges. De hát tudjuk, a számítógép legnagyobb ellensége a júzer.  :D)

                      Hozzászólás: suse10 driverek #2038444
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        GyurMan wrote:
                        Szevasztok!

                        Engem az éredekelne, hogy
                        1. webkamerához hól találok drivert. Vagy leírást. Van egy SilverCrestem.
                        2. Bluesoleil bluetooth megy-e linuxon
                        3. Melyik Suse-t érdemes letölteni. Open, vagy az evolution. Mi a különbség?
                        Köszi! Gyu..

                        1. Használd a keresõt. Ezen a fórumon is volt már ilyesmirõl szó.
                        2. Ld. elsõ pont.
                        3. He? Nem értem. Keresd fel a hivatalos weboldalt. http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org
                        Ilyen nincs, hogy open VAGY evolution.
                        Van OSS, Evolution, Live.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,711-4,720 / 5,804