Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nyafi wrote:Sziasztok, abszolult kezdõ vagyok…
Szeretném megismetni az UHU-t. Olvastam van lehetõség, a vinyóra valo felinstalállás nélkül is erre. Le is töltöttem a hozzávaló iso-t. majd néróval kiítram egy lemezre. Kaptam 3 mappát meg 1 file-t.
Bootoltam is eztán a lemezrõl….de itt akadtam el máris.Szerintem azt kéri adjam meg neki mejik fájlt indítsa, dehát ehez már kevés a tudásom.
Tehát mit is kéne tennem?
Köszi a segítséget, ha érkezik…
Milyen opcióval írtad ki? Ha nem a File – Burn image-et használtad, akkor ebben az évezredben nem fog elindulni…
Wait wrote:Megkérdezném Macskajancsit, hogy miért él a nyílt forráskódú+fizetõs változat?Wait wrote:Erre való a fórum, nem?De igen.
Csak a kijelentõ mód helyett lehetséges a kérdõ szerkezet használata is, ha valamiben nem vagy száz százalékig tájékozott.
Azért senki nem fog leugatni, hanem választ kapsz.
De ha ex catedra teszel egy kijelentést, aminek a valóságtartalmát nem ismered, ez félrevezetõ lehet a többi fórumozó számára.Egyébként úgy érzem, kissé eltértünk a tárgytól. (Ld. topik címe.)
Wait wrote:Nem régen kezdtem a Linuxot, de már én is találkoztam fizetõs/ingyenes problémával. De úgy érzem, hogy nem nagyon találsz olyan fizetõs progit semmilyen rendszer alá, amelyik nyílt forráskódú. Akkor már csak fordítani kellene, és itt van ingyért a fizetõs? Ez baromság. Maradt három csoport.Az a baromság, amit írsz. Szóval maradt a négy csoport. Kicsit még tájékozódj a témában, rád fér.
Wait wrote:Kissé bõvebben: ha valaki, egy programozó létrehoz egy software-t, és azt terjeszti, teljesen ingyenesen, akkor az nem egyezik az álláspontjával, hogy valaki fizetõs alkalmazást írjon a progira! Bár nem biztos, hogy az ingyenes és a szabad software-t egy kategóriába kell sorolnunk.Nem értek egyet.
Van nyílt forrású szoftver, meg zárt.
Van ingyenes, és van fizetõs.
Ebbõl máris négy kategória állítható fel.
Windows-ra is van rengeteg ingyenes szoftver, melyeknek egy része nyílt forráskódú, míg mások nem azok. Ugyanígy linuxra is.Ebbõl szerintem butaság vallási kérdést csinálni. Mindenki használja azt, ami neki a legjobban megfelel a munkájához.
Nekem is van fizetõs szoftverem a linuxon, mert egész egyszerûen szükségem van rá, és nyílt forráskódú alternatív szoftverekkel nem tudom kiváltani egyelõre.Rekmak wrote:zolnagy wrote:Azóta többször is elindult hiba nélkül.darakan wrote:Hm, 10.0-ást?sany wrote:Ekkor kiszolgál a következõ verzióig.
Ezért indokolatlanná válik a régi rendszer mediumainak használata!Pontosan így van.
Hogy tovább ragozhassam a kérdést:
a suse-ból félévenként (azaz hat hónaponként) jelenik meg újabb verzió.
Ez így félévenkénti telepítést jelenthet maximum, ennél sûrûbben semmi sem indokolja, mert nincs mit telepíteni.Ez nem a Má$ik rendszer, amit sokan havonta újratelepítenek, szinte sportot ûzve belõle. (Nem mintha ez ott sem volna felesleges. De hát tudjuk, a számítógép legnagyobb ellensége a júzer. :D)
GyurMan wrote:Szevasztok!Engem az éredekelne, hogy
1. webkamerához hól találok drivert. Vagy leírást. Van egy SilverCrestem.
2. Bluesoleil bluetooth megy-e linuxon
3. Melyik Suse-t érdemes letölteni. Open, vagy az evolution. Mi a különbség?
Köszi! Gyu..1. Használd a keresõt. Ezen a fórumon is volt már ilyesmirõl szó.
2. Ld. elsõ pont.
3. He? Nem értem. Keresd fel a hivatalos weboldalt. http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org
Ilyen nincs, hogy open VAGY evolution.
Van OSS, Evolution, Live. -
SzerzőBejegyzés