Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,741-4,750 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: USB 2.0-ás háttértárak #2038073
    Macskajancsi
    Felhasználó
      ata843 wrote:
      Azt hiszem ez a topic a legalkalmasabb a problémámra. Van nekem egy USB2.0-ás külsõ rackba préselt DVD-íróm. Ha jól figyelem a K3b felismeri és írni is tudna rá, ám nem találtam benne DVD-videó írási lehetõséget. Feltelepítettem hát a NeroLinuxot, de ez a szerencsétlen meg valami SCSI-s meghajtóval próbálja elérni és persze hogy nem megy neki. Mit lehet ezzel csinálni? Be lehet állítani, vagy NeroLinux kuka?

      Abban a k3b-ben, amit használok, van olyan, hogy „

      Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029344
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Nigi wrote:
        Megbocsass, de a kezdonek is fontos a gepe biztonsaga

        Most vessél meg, mint egy ágyat.  😀
        Nekem is van windows-os gépem, amin azt az antivir programot használom, ami a süsü telepítõjén alapból ott van.
        De nem a hálózaton keresztül végzem a vírusellenõrzést, hanem a windows-os gépen direkt.
        Linuxra még nem raktam fel antivírus programot, csak néhány óvatossági rendszabályt betartok.
        Pl. mivel SOHA nem küldök tovább mástól kapott üzenetet, fájlcsatolást stb., ezért nem valószínû, hogy bárkinek a gépe megfertõzõdjön általam.
        A windows-os gépen a levelezés LETILTVA. (

        Hozzászólás: wlan beállítás #2026552
        Macskajancsi
        Felhasználó
          ata843 wrote:
          Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029339
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Nigi wrote:
            Igen. Pontosan igy kell beszeljen egy linuxos ven roka. De csak ha mas linuxosokkal beszel. Es nem egy kezdovel akinek celja a rendszer minel elobbi es egyszerubb beuzemelese, hogy utana dolgozni tudjon…

            Nem gondolod, hogy túlliheged ezt a dolgot? Hadd idézzem kovi-t:
            „szerintem paranoiásak vagytok. bocs. akinek inge.”

            Ha nem használsz a linux szerveredhez windows klienseket, mire kell a víruskeresõ?
            Persze ha ez a helyzet, egy szót sem szóltam…

            Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033652
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Itt http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org konkrét és szakszerû leírást találsz.
              Az SRC a „source” jelzése. Nézd meg a szótárban.

              Hozzászólás: Wine és Azureus probléma #2038312
              Macskajancsi
              Felhasználó
                kelen wrote:
                Sziasztok!

                Leszedtem és feltelepítetem a Wine-t de nem találok kézenfogható leírást a configolásához 🙁
                Szeretém ha vki segítene hogy hogyan kéne beállítanom
                A másik az lenne hogy leszedtem az azureust és nem tudok letölteni mert gondolom a nat nincsen beállítva és ennek beállításához szeretnék még segítséget kérni.

                Segítségeteket és megértésetek elõre is köszönöm!

                1. http://www.winehq.com/
                2. nyisd meg a 6881-es tcp portot. Másra is lehet állítani természetesen, de alapértelmezettként ezt szeretné használni.

                Hozzászólás: hibák.. #1961006
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  kease wrote:
                  Sziasztok.
                  Valaki tudna nekem segíteni abban hogy honnan tudnám letölteni a debian-t.
                  Köszi.

                  Krisztián

                  Ennek meg mi köze van ehhez a topikhoz?
                  Ja, és használd a keresõt…
                  http://www.debian.org/

                  Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033649
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    balev wrote:
                    Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033647
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      bepe79 wrote:
                      Próbáltam ALSA, OSS, SndStretch, Og(g)re, jack, eSound és automatikus módon is az output eszközt variálni, de nem akarja az igazságot. A KDE-be bejelentkezéskor és kijelentkezéskor van hang, és a hangkártya hangerõ-tesztjénél is van hang / zene.

                      bepe, ha már el kezdtél ismerkedni a süsü-vel, ismerkedj meg a hang (mp3) problémákról szóló topikokkal is.
                      Nem ördöngösség.
                      Az utóbbi idõben hetenként kétszer-háromszor leírtam különbözõ topikokban, most hadd ne tegyem.
                      Ha ENNEK A TOPIKNAK a 7-ik oldalát kezded böngészgetni, ott is rálelsz a megoldásra.

                      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033641
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Coy wrote:
                        Káprázatos, hogy amig ti itt online frissitésrõl beszéltek, addig nekem továbbra sem megy a net :(. Jó nektek.
                        Kicsit csalódott vagyok, hogy a YAST-ban hiába állitok be akármit, akkor sem megy.Tudom hogy én vagyok a béna, de ha ott a varázsló akkor már mûködhetne rendesen. Valószinûleg nem nekem való a linux, pedig könnyen bele bírtam volna szeretni.

                        Mi a baj?
                        Adtál ip-címet a hálókártyának? Pl.: 192.168.0.1
                        A yast-ban beírtad az adatokat az adsl beállításhoz?
                        A süsülinuxban elég sok minden automatikus, de nem minden…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,741-4,750 / 5,804