Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,751-4,760 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029333
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Nigi wrote:
      Feltettem az f-protot es feltettem hozza a Qtf-prot-ot is, de egyszeruen nem talalom. fajlkereso megadja egyes reszeit de futtathato allomanyt nem talalok:( merre keressem?

      Indítsd talán konzolból.

      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033636
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Nigi wrote:
        az ki van veve. csak nem tudom, hogy hova menti. ujra telepites elott jo lenne azokat elmenteni, hogy kesobb ne anetrol kelljen leszedjem

        Van egy olyan, hogy „Fájlkeresõ”.
        De még mindig nem értem a problémát. Ha új verziót telepítesz, ahhoz ezek a csomagok nem biztos, hogy jók.

        Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033634
        Macskajancsi
        Felhasználó
          davidd2301 wrote:
          Most akkor nálam normálisan fog menni?

          Megy ez normálisan sokkal lassabb gépen is.
          A minimum: PI, (486-os már nem támogatott)
          128MB ram.
          Természetesen minél erõsebb a gép, annál gyorsabb. De hát ezzel a megállapítással azt hiszem, nem találtam fel a spanyolviaszt…

          Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033632
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Nigi wrote:
            Egy ujabb kerdes: mikor netrol frissitem a rendszert hova tolti le a csomagokat? Jo lenne ha el tudnam menteni es nem kene maskor is leszedni…

            Talán vedd ki a pipát, ami a törlésre vonatkozik. Miért kéne máskor is leszedni?

            Hozzászólás: wlan beállítás #2026550
            Macskajancsi
            Felhasználó
              ata843 wrote:
              Macskajancsi, ez eszembe sem jutott eddig. Igazad lehet. De hogy kell azt? Tudod ez a suse kezõ topic és én valóban kezdõ vagyok. Amit tudtam megpróbáltam.

              Arra gondolok, hogy a szolgáltató megadott bizonyos adatokat a beüzemeléshez. A megfelelõ rubrikákba kell nyilván beírni.
              Nekem ugyanilyen wlan kártya van a laptopomban, és mint már írtam, publikus hálózatokhoz használom – tehát nem állítottam rajta semmit. Ha bemegyek egy olyan helyre, ahol van hotspot, (pl. sörözõ, étterem, stb.) minden további nélkül megtalálja a jelet, és van internet hozzáférésem.
              Mivel nálad is laptopról van szó, tehát könnyen mozogsz vele – nem próbálnád ki így?
              Azonnal mûködnie kell.
              Ha nem mûxik, akkor valami más baj van, de elõbb ezt jó lenne tudni.

              Hozzászólás: wlan beállítás #2026548
              Macskajancsi
              Felhasználó
                ata843 wrote:
                Szépjóestét!

                Macskajancsi tanácsára végignyálaztam az összes létezõ helpet a wlannal kapcsolatban. Szerintem ez a help elég felületesen foglalkozik a kérdessel ezért ha bárki tudna segíteni (nem ilyenekre gondoltam hogy keress rá a google-ban vagy hogy nézd meg a helpben :eh:)hogy miért nem indul el a wlan a laptopomban?

                Mert nem állítottad be. Nálam megy – igaz, csak publikus hálózatokra használom, mert itthon helyi hálón kapcsolódom a netre, utp madzaggal.

                Hozzászólás: Magyar Suse letöltése #2038148
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  A suse hivatalos oldalát még sosem próbáltad? Pedig nem rossz… 😀

                  http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org

                  Hozzászólás: Magyar Suse letöltése #2038143
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Nekem root-ként is magyar.  😀

                    Nem kellene inkább valami újabb verziót használni? A süsülinux a 10.0-nál tart.
                    Nem mintha a 9.1-nél nyelvi gondom lett volna.

                    Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033609
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      bepe79 wrote:
                      OK, már jön is lefelé a 10.0 final i386 GM OSS 5 CD-je. 🙂 Remélem, nem söralátéteket fogok gyártani. :wink1: Viszont ha ezzel sem fog menni a 8.19.10-es fglrx, akkor valószínûleg a guta fog megütni yól. Ugyanis akkor emiatt pazaroltam el 8 CD-t az UHU 1.2 leváltása után (3 a Mandriva 2006 és 5 ez). :icon_neutral: :tellme:

                      😀
                      Nem a cd-ket pazaroltad el.
                      A videokártyádat cseréld ki…(Pl. nVidia? Matrox?  :poketoungeb: :poketoungeb: :poketoungeb:)

                      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033607
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        bepe79 wrote:
                        Sziasztok!

                        Most szándékozom kipróbálni a SUSE disztribúciót, és vacilálok, hogy melyik verzióját töltsem le.
                        Lenne pár kérdésem elöljáróban:

                        1., ha feltelepítem, akkor ha nem tetszik, bármelyik másik disztró „fölrakásával” úm. „leszedhetõ” a SUSE 10.x?

                        2., Ha letöltésre kerül most sor, akkor melyiket ajánljátok az opensuse.org-ról? 10.0 vagy 10.1 alpha 2 (ha jól láttam ez a legújabb Süsü)?!

                        3., a SUSE grub-ot vagy LILO-t használ? A /boot/grun/lilo/menu.lst-be jól szokta bejegyezni a windows-t, vagy nekem kell átírogatni, hogy rendesen induljon település után a win (is)?

                        4., a hardware felismérése és a hálókárty kezelés megbízható?

                        1. Ha nem tetszik, bármivel leszedheted, ami képes partícionálni. RTFM.  😀 Ja, és az alapértelmezett fájlrendszer a reiserFS.
                        2. Ha szívni akarsz, töltsd le az alfát, vszeg semmi sem fog mûködni. Az”alfa” megjelölés ugyanazt jelenti, mint bármilyen más disztrónál. A 10.1 végleges valamikor április közepére-végére várható.
                        3. Alapértelmezetten grub-ot használ.
                        4. Nálam mindent felismert. Annyira felismerte, hogy minden mûködik is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,751-4,760 / 5,804