Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nigi wrote:Feltettem az f-protot es feltettem hozza a Qtf-prot-ot is, de egyszeruen nem talalom. fajlkereso megadja egyes reszeit de futtathato allomanyt nem talalok:( merre keressem?
Indítsd talán konzolból.
Nigi wrote:az ki van veve. csak nem tudom, hogy hova menti. ujra telepites elott jo lenne azokat elmenteni, hogy kesobb ne anetrol kelljen leszedjemVan egy olyan, hogy „Fájlkeresõ”.
De még mindig nem értem a problémát. Ha új verziót telepítesz, ahhoz ezek a csomagok nem biztos, hogy jók.davidd2301 wrote:Most akkor nálam normálisan fog menni?Megy ez normálisan sokkal lassabb gépen is.
A minimum: PI, (486-os már nem támogatott)
128MB ram.
Természetesen minél erõsebb a gép, annál gyorsabb. De hát ezzel a megállapítással azt hiszem, nem találtam fel a spanyolviaszt…Nigi wrote:Egy ujabb kerdes: mikor netrol frissitem a rendszert hova tolti le a csomagokat? Jo lenne ha el tudnam menteni es nem kene maskor is leszedni…Talán vedd ki a pipát, ami a törlésre vonatkozik. Miért kéne máskor is leszedni?
ata843 wrote:Macskajancsi, ez eszembe sem jutott eddig. Igazad lehet. De hogy kell azt? Tudod ez a suse kezõ topic és én valóban kezdõ vagyok. Amit tudtam megpróbáltam.Arra gondolok, hogy a szolgáltató megadott bizonyos adatokat a beüzemeléshez. A megfelelõ rubrikákba kell nyilván beírni.
Nekem ugyanilyen wlan kártya van a laptopomban, és mint már írtam, publikus hálózatokhoz használom – tehát nem állítottam rajta semmit. Ha bemegyek egy olyan helyre, ahol van hotspot, (pl. sörözõ, étterem, stb.) minden további nélkül megtalálja a jelet, és van internet hozzáférésem.
Mivel nálad is laptopról van szó, tehát könnyen mozogsz vele – nem próbálnád ki így?
Azonnal mûködnie kell.
Ha nem mûxik, akkor valami más baj van, de elõbb ezt jó lenne tudni.ata843 wrote:Szépjóestét!Macskajancsi tanácsára végignyálaztam az összes létezõ helpet a wlannal kapcsolatban. Szerintem ez a help elég felületesen foglalkozik a kérdessel ezért ha bárki tudna segíteni (nem ilyenekre gondoltam hogy keress rá a google-ban vagy hogy nézd meg a helpben :eh:)hogy miért nem indul el a wlan a laptopomban?
Mert nem állítottad be. Nálam megy – igaz, csak publikus hálózatokra használom, mert itthon helyi hálón kapcsolódom a netre, utp madzaggal.
A suse hivatalos oldalát még sosem próbáltad? Pedig nem rossz… 😀
http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org
„
Nekem root-ként is magyar. 😀
Nem kellene inkább valami újabb verziót használni? A süsülinux a 10.0-nál tart.
Nem mintha a 9.1-nél nyelvi gondom lett volna.bepe79 wrote:OK, már jön is lefelé a 10.0 final i386 GM OSS 5 CD-je. 🙂 Remélem, nem söralátéteket fogok gyártani. :wink1: Viszont ha ezzel sem fog menni a 8.19.10-es fglrx, akkor valószínûleg a guta fog megütni yól. Ugyanis akkor emiatt pazaroltam el 8 CD-t az UHU 1.2 leváltása után (3 a Mandriva 2006 és 5 ez). :icon_neutral: :tellme:😀
Nem a cd-ket pazaroltad el.
A videokártyádat cseréld ki…(Pl. nVidia? Matrox? :poketoungeb: :poketoungeb: :poketoungeb:)bepe79 wrote:Sziasztok!Most szándékozom kipróbálni a SUSE disztribúciót, és vacilálok, hogy melyik verzióját töltsem le.
Lenne pár kérdésem elöljáróban:1., ha feltelepítem, akkor ha nem tetszik, bármelyik másik disztró „fölrakásával” úm. „leszedhetõ” a SUSE 10.x?
2., Ha letöltésre kerül most sor, akkor melyiket ajánljátok az opensuse.org-ról? 10.0 vagy 10.1 alpha 2 (ha jól láttam ez a legújabb Süsü)?!
3., a SUSE grub-ot vagy LILO-t használ? A /boot/grun/lilo/menu.lst-be jól szokta bejegyezni a windows-t, vagy nekem kell átírogatni, hogy rendesen induljon település után a win (is)?
4., a hardware felismérése és a hálókárty kezelés megbízható?
1. Ha nem tetszik, bármivel leszedheted, ami képes partícionálni. RTFM. 😀 Ja, és az alapértelmezett fájlrendszer a reiserFS.
2. Ha szívni akarsz, töltsd le az alfát, vszeg semmi sem fog mûködni. Az”alfa” megjelölés ugyanazt jelenti, mint bármilyen más disztrónál. A 10.1 végleges valamikor április közepére-végére várható.
3. Alapértelmezetten grub-ot használ.
4. Nálam mindent felismert. Annyira felismerte, hogy minden mûködik is. -
SzerzőBejegyzés