Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,001-5,010 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033512
    Macskajancsi
    Felhasználó
      meridius wrote:
      persze azt már próbáltam! Monitor beállításoknál csak 73, 83, 93, freket enged! Nekem 85 Hz kell! Na azt hogy tudom beállítani? Csak manuálisan?

      A 83Hz nem jó?
      A monitoron nem lehet finomhangolást végezni?
      (Alul mindenféle nyomógombok. :D)

      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033510
      Macskajancsi
      Felhasználó
        meridius wrote:
        Kérés: nagyon kezdõ vagyok (még!) és sajnos nem tudom beállítani a frissítési frekvenciát. Eléggé „kényes” a monitorom ezért csak 1152×864 es felbontás 85Hrz kellene! Más frekvencián kb. tojás alakú a kép…

        Kmenü – rendszer – beállítás – X11 rendszer beállítása (sax2)
        Remélem, erre gondoltál…

        Hozzászólás: Samba gondok #2034103
        Macskajancsi
        Felhasználó
          elnoyle wrote:
          kKikapcsoltama tuzfalat, ment de ha be akarok lépni a megosztott mappába (mert már azokat is mutatja) akkor kapok access denied-ot. pfff….
          MI lehet a baj?

          Most akkor kikapcsolt tûzfallal mûködik? Nem értem. Kicsit bõvebben, légy szíves.
          Nem látjuk a gépedet, sem azt, hogy mit csinálsz. Te ülsz elõtte…

          Hozzászólás: Samba gondok #2034099
          Macskajancsi
          Felhasználó
            elnoyle wrote:
            ugyanez a problema….
            egyéb tipp?

            sambapassword?
            tûzfalbeállítások?

            Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034152
            Macskajancsi
            Felhasználó
              GO:MBI wrote:
              Még1x kösz.
              Ti. azt gondoltam, hogy a 64 bit az nem csak az alaplap buszszélessége, hanem a procin is múlik.
              Mindenesetre még mindig nem értem teljesen 🙂

              Persze hogy a procin múlik. Az, hogy 3GHz-es a procid, önmagában semmit sem jelent ebben az esetben, mert ilyen órajellel létezik 32, és 64bites is.
              Egyébként ez nem specifikusan linux téma, látogass el a http://www.intel.com oldalra, ill. használd a guglit. Elég sok ismertetõt fogsz találni.

              (Látod, milyen értelmes kommunikációra is képes vagyok, ha kialudtam magam?  :D)

              Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033506
              Macskajancsi
              Felhasználó
                sensor wrote:
                A SUSE 10.0 ban mi az új a 9.3-hoz képest?

                Ezt elég hosszadalmas (és fõleg fölösleges) lenne taglalni, a legegyszerûbb, ha letöltöd a liveDVD-t, és átbogarászod.
                http://www.novell.com/products/suselinux/
                Rengeteg hibajavítást tartalmaz, valamint programok újabb verzióit.
                Amennyiben 9.3-at használsz, és minden kifogástalanul mûködik, akkor nem feltétlenül szükséges átállnod.
                Ha van rá idõd, kapacitásod és nagymértékû kiváncsiságod, akkor viszont töltsd le, és telepítsd fel.

                Hozzászólás: Nem tudok áttérni Windowsról Linuxra #2013833
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  antandio wrote:
                  Hello!
                  Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034148
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    „Ja és arra tudok majd 32 bites progikat föltenni külsõ forrásból (rpm v. source…).”
                    Tudsz. (Ha ügyes vagy… :poketoungeb:)

                    „Ja és mi van a 64 bites window$sal?”
                    Ha veszel nekem egy 64bites gépet, hozzá a 64bites win-t, akkor kipróbálom.

                    Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034130
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      GO:MBI wrote:
                      Mitõl 64 bites egy rendszer? Az alaplaptól függ vagy a processzortól?
                      Annak kapcsán merült fel a kérdés, hogy amikor a vadiúj (ASUS P5GD1 pro alaplap, 3 ghz p4) gépemen elindítottam a SUSE 10.0 telepítését, kiírta, hogy 32 bites szoftvert fogok 64 bites gépre telepíteni.
                      Nem tettem fel…
                      Akkor most T
                      Hozzászólás: „Mi az a Linux?” #2033944
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Sz.Viktor18 wrote:
                        Láttatok már fagyott ablakot?
                      10 bejegyzés megtekintése - 5,001-5,010 / 5,804