Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,231-5,240 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: configure #2028863
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Nem értek egyet a tisztelt fórumtárssal.
      Miért nem lehet a címben szereplõ éktelen hibát kijavítani?
      [align=right][snapback]148308[/snapback][/align]

      Hozzászólás: wlan beállítás #2026486
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Mi ennyi?
        [align=right][snapback]148299[/snapback][/align]

        Bocs, bénáztam. Már ott van.
        Nem találtam az ENTER billentyût…. 😀

        Hozzászólás: wlan beállítás #2026484
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Ennyi. Azégegyvilágon semmi különös.

          Macskajancsi
          Felhasználó

            hát nálam debi alatt sima user-ként is…
            [align=right][snapback]148287[/snapback][/align]

            Ez viszont süsü 9.3, nem debian.
            Nálam is süsü 9.3 van, úgyhogy nem valószínû, hogy két különbözõ gépen ugyanaz az operációs rendszer különbözõ jogosultságokat hozna létre.
            De ha mégis, lõjetek ki… 😀

            Hozzászólás: wlan beállítás #2026482
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Akkor lécci a config fájl-t mellékeld, ill az eszköz nevét ahogy a süsü nevezi!
              [align=right][snapback]148284[/snapback][/align]

              Hol találom az ehhez tartozó config file-t?
              A süsü „vezetéknélküli”-nek nevezi,
              a konfiguráció neve:
              id-00:12:f0:0f:07:28
              a kártya tipusa: intel pro/wireless 2200 BG
              Telepitéskor felismerte, mûködik.

              A gépben van egy integrált hálókártya is, az itthoni hálózatra. A profilkezelõvel lehet ind

              Macskajancsi
              Felhasználó

                nem lehet, hogy csak jogosultsági problémák vannak?
                [align=right][snapback]148280[/snapback][/align]

                ….Félve merek csak hozzászólni, mert a kedves kérdezõnek lehet, hogy már nem tetszik az aktivitásom. 😀
                Mentségül:
                Fórumfüggõségem van, és még nem voltam vele orvosnál.

                Mellesleg: a startx csak ROOT jogosultsággal indítható.
                Ha ez volt a nagy probléma, ezért kár volt topikot nyitni, elég lett volna belekukkantani a fájljellemzõkbe, ott is a jogosultságokba.

                Ha nem ez a probléma, akkor még mindig nem értem.

                Hozzászólás: wlan beállítás #2026480
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  .. de a süsü bekavar, bonyolít, de minek!?
                  Csak az userek szívnak vele! 🙂
                  [align=right][snapback]148279[/snapback][/align]

                  Hmm. Nálam süsü van, és van wlan kártyám.
                  Mûködik.
                  Bekavarás és bonyolítás nélkül.

                  Hozzászólás: wlan beállítás #2026478
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    cumus:
                    most mivel netezel?

                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Természetesen tudatosan állítottam 3-ba. Szervergépként fog ketyegni. Nem az a gondom, hogy nem indul el autómatikusan, hanem , hogy egy mezei usernek el sem indul.
                      [align=right][snapback]148270[/snapback][/align]

                      Légy szíves, homályosíts fel. Miért kell szerverként nélkülöznöd a grafikus felületet?
                      Ha meg nem kell a grafikus felület, akkor miért probléma a hiánya?

                      Nem értem. 🙁

                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Adott egy viszonylag friss SUSE 9.3. rootként el tudom indítani az xwindow-t, igaz akkor is rá kell erõltetnem a kde-t. startx kde. Elõzõ telepítésnél egybõl a kde-vel indult. :-O
                        A lényeg, hogy sima felhasználóként a következõ hibaüzenetet kapom:
                        Fatal server error:
                        Cannot move old log file (/var/log/Xorg.0.log” to „/var/log/Xorg.0.log.old”
                        Ha ezt a fájlt kitörlöm, akkor a log mappába nem tud írni. stb.
                        Nézegettem a neten. Odáig jutottam, hogy rootként kellene indítani az Xservert a háttérben. Meg vannak különbözõ wrapper megoldások.

                        Valóban egy normálisan feltelepített rendszeren nem tudok indítani xwindow-t?
                        [align=right][snapback]148263[/snapback][/align]

                        Egy normálisan feltelepített rendszeren automatikusan indul a KDE (vagy a gnome, ha azt választottad).
                        Milyen elõzõ telepítésnél?
                        Ha akkor indult, akkor most másképp (NEM normálisan – bocs 😀 ) telepítetted.

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,231-5,240 / 5,804