Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nem értek egyet a tisztelt fórumtárssal.
Miért nem lehet a címben szereplõ éktelen hibát kijavítani?
[align=right][snapback]148308[/snapback][/align]Mi ennyi?
[align=right][snapback]148299[/snapback][/align]Bocs, bénáztam. Már ott van.
Nem találtam az ENTER billentyût…. 😀Ennyi. Azégegyvilágon semmi különös.
hát nálam debi alatt sima user-ként is…
[align=right][snapback]148287[/snapback][/align]Ez viszont süsü 9.3, nem debian.
Nálam is süsü 9.3 van, úgyhogy nem valószínû, hogy két különbözõ gépen ugyanaz az operációs rendszer különbözõ jogosultságokat hozna létre.
De ha mégis, lõjetek ki… 😀Akkor lécci a config fájl-t mellékeld, ill az eszköz nevét ahogy a süsü nevezi!
[align=right][snapback]148284[/snapback][/align]Hol találom az ehhez tartozó config file-t?
A süsü „vezetéknélküli”-nek nevezi,
a konfiguráció neve:
id-00:12:f0:0f:07:28
a kártya tipusa: intel pro/wireless 2200 BG
Telepitéskor felismerte, mûködik.A gépben van egy integrált hálókártya is, az itthoni hálózatra. A profilkezelõvel lehet ind
nem lehet, hogy csak jogosultsági problémák vannak?
[align=right][snapback]148280[/snapback][/align]….Félve merek csak hozzászólni, mert a kedves kérdezõnek lehet, hogy már nem tetszik az aktivitásom. 😀
Mentségül:
Fórumfüggõségem van, és még nem voltam vele orvosnál.Mellesleg: a startx csak ROOT jogosultsággal indítható.
Ha ez volt a nagy probléma, ezért kár volt topikot nyitni, elég lett volna belekukkantani a fájljellemzõkbe, ott is a jogosultságokba.Ha nem ez a probléma, akkor még mindig nem értem.
.. de a süsü bekavar, bonyolít, de minek!?
Csak az userek szívnak vele! 🙂
[align=right][snapback]148279[/snapback][/align]Hmm. Nálam süsü van, és van wlan kártyám.
Mûködik.
Bekavarás és bonyolítás nélkül.cumus:
most mivel netezel?Természetesen tudatosan állítottam 3-ba. Szervergépként fog ketyegni. Nem az a gondom, hogy nem indul el autómatikusan, hanem , hogy egy mezei usernek el sem indul.
[align=right][snapback]148270[/snapback][/align]Légy szíves, homályosíts fel. Miért kell szerverként nélkülöznöd a grafikus felületet?
Ha meg nem kell a grafikus felület, akkor miért probléma a hiánya?Nem értem. 🙁
Adott egy viszonylag friss SUSE 9.3. rootként el tudom indítani az xwindow-t, igaz akkor is rá kell erõltetnem a kde-t. startx kde. Elõzõ telepítésnél egybõl a kde-vel indult. :-O
A lényeg, hogy sima felhasználóként a következõ hibaüzenetet kapom:
Fatal server error:
Cannot move old log file (/var/log/Xorg.0.log” to „/var/log/Xorg.0.log.old”
Ha ezt a fájlt kitörlöm, akkor a log mappába nem tud írni. stb.
Nézegettem a neten. Odáig jutottam, hogy rootként kellene indítani az Xservert a háttérben. Meg vannak különbözõ wrapper megoldások.Valóban egy normálisan feltelepített rendszeren nem tudok indítani xwindow-t?
[align=right][snapback]148263[/snapback][/align]Egy normálisan feltelepített rendszeren automatikusan indul a KDE (vagy a gnome, ha azt választottad).
Milyen elõzõ telepítésnél?
Ha akkor indult, akkor most másképp (NEM normálisan – bocs 😀 ) telepítetted. -
SzerzőBejegyzés