Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Itt egy leírás:
http://www.houseofcraig.net/acx100_howto.phpMost, hogy utánagondoltam, nekem azért nem volt problémám, mert az otthoni hálózatot használtam a telepítéskor. (integrált hálókártya)
Az online update szépen felnyomta a wlan kártya firmware-ét, mivel látta, hogy ilyen is van benne.
Ezek után persze, hogy gond nélkül mûködött.
Bocsi, hogy eddig ez nem jutott az eszembe, elfelejtettem bevenni a ….mit is?
Ja, a cavintont. 😀Szerk: azért nem ártana a gugliban keresgélni…
A fenti linket is ott találtam.Akkor tegyuk felre a belso halot. Van a linuxos gep amiben nem el a wlan kartya, es emiatt nem tud kimenni a netre.
Ha kiadom az iwconfig parancsot vegig nezi a halozati eszkozoket, hogy van e wireless kepesseguk, de ott a listaban nem jelenik meg a wlan0. Sot sehol, csak a yast lätja.
[align=right][snapback]148346[/snapback][/align]Most mirõl netezel? Még mindig homályos, mondhatni sötét.
Ha a yast látja, ott állítsd be.A windows linux kapcsolat hibátlan. Az megy. Ezt a fránya wlan kártyát nem tudom elindítani. Mi ez a ra0? Nekem nincs ilyen.
[align=right][snapback]148343[/snapback][/align]Nekem sincs. Legalábbis nem tudok róla.
Tehát a belsõ hálózat él, csak a netre nem tudsz kapcsolódni a süsü-vel? Akkor most mirõl írsz?
Egyre homályosabb. 😀Van két gépem.
Egy szerver és egy winfosos.
A szerveren süsü megy. A padláson van, itt van ugyanis a mikrohullámú antenna. a szerver gépben van egy wlan kártya, és egy ethernet kártya. A wlan kártyába csatlakoztattam a mikrohullámú antenna kábelét. Az ethernet kártyába be van dúgva egy lan kábel ami apadlásról a nappaliig van lehúzva. A nappaliban van egy gép, ami winfosos. Ebbe van egy integrált ethernet kártya. Ide van bedúgva a lankábel másik vége. A feladatom: a linuxosgép csatlakozik a netre a mikrohullámú antennán keresztül, és a tûzfal segítségével megosztja a netet. A mikrohullámú net, az nem betárcsázós, olyan mint egy normál wlan hálózat csak sokkal nagyobb a hatótávja.
[align=right][snapback]148340[/snapback][/align]Ezt értem.
De mi az a gateway, amit megadtál? Ez egy rossz érték.
A szerveren NINCS gateway. A kliensnek kell ezt megadni.
Tehát ha a szerveren a wlan: 192.168.30.60
az eth0: 192.168.3.1
akkor az eth0 ip-je a gateway a windows számára.
Továbbá: milyen ip-t adtál a windows-nak? Ha nem tartozik a 192.168.3.xxx tartományba, akkor nem fogja megtalálni a net-et.Igen.
De nem is ez a problem.
miért írja ki a pingelésnél a hibát?
Hogy lehet orvosolni?
[align=right][snapback]148338[/snapback][/align]A „gateway” gépen a tûzfal nem enged át.
Ott kell megnyitni a szükséges porto(ka)t.De még mindig nem világos a szituáció.
Abból, amit írtál, az jött le, hogy van egy gép, ami wlan-ra osztja le a netet.
Neked van legalább 2 géped, és a leosztott netet akarod tovább osztani.
Jól értettem?
Ha igen, ennek mi az értelme? Miért nem raksz a másik gépedbe is wlan-t? Akkor elég mindenhova 1 hálókártya.Van a szerver képem, amiben van a wlan és az ethernet kártya. A szerver gép csatlakozik a mikrohullámú nethez, és ezt megosztja a belsõ hálózatnak.
[align=right][snapback]148336[/snapback][/align]Az átjárót nem értem. A wlan gateway-en keresztül megy ki a netre?
gateway: 192.168.30.1
dns: -II-[align=right][snapback]148333[/snapback][/align]
Ez mire vonatkozik?
Azért kérdezem, mert nálam ilyen szituáció nincs, a „szerver” gépben van két pci hálókártya az adsl-hez, és a laptopban van wlan (is), amit házon kívül használok.Hi!
Dlink 520+ kartyam van. A SUSE felismeri minden problema nelkul. Azt szeretnem megcsinalni, hogy a wlan kartyan jon a mikrohullamu net, amit megosztok a belso halozatra. Ehez ugye menni kell a eth0-nak es a wlan kartyanak is. Mi ez a ra0? Valaki le tudna irni onnantol kezdve a beallitas menetet, hogy a yast felismeri mind a ket kartyat?
Koszi:
Waleran
[align=right][snapback]148331[/snapback][/align]Ebben az esetben a tûzfalat kell beállítani.
wlan: külsõ csatoló
eth0: belsõ csatolóetc/sysconfig – network – fireall – susefirewall2 modulban:
FW_DEV_EXT: a wlan kártya beállításának kell lennie (ha a tûzfalban külsõnek adtad meg, ez automatikus)
FW_DEV_INT: az eth0 kártya beállítása
FW_ROUTE: yes
FW_MASQUERADE: yes
FW_MASQ_NETS: itt a brodcast címet kell megadni, és a jogosultságot.
Ha pl. teljes hozzáférést adsz a kliensnek, és a kártyád ip-je 192.168.0.1, az alhálózati maszk 255.255.255.0, akkor:
192.168.0.255/24Itt találsz leírást:
/usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2Hmm, érdekes!
Semmilyen interface megnevezés?
Ennyire titog 😀 zatos a suse? 😀
Akkor hol dõl el, hogy eth, ra vagy wlan-t állítottál be?
Vagy ahogy esik úgy puffan?! 😀
valahol csak lenni kell!
[align=right][snapback]148326[/snapback][/align]A YaST hálókártya modulban automatikusan írja, hogy vezetéknélküli.
Az integrált vezérlõre meg az ethernet-et írja.Nekem ennyi elég volt a boldogsághoz, fõleg azért, mert mûködik.
De írom még egyszer: egyszerre csak az egyik! A profilkezelõt kell használni!
Az erre vonatkozó kérdésre még mindig nem jött válasz.
hahaha.. nagyon vicces.. valami érdembeli válasz inkább?
[align=right][snapback]148314[/snapback][/align]Vessél meg, mint egy ágyat, de ennél többre nem telik. 😀
Nincs kubuntum. -
SzerzőBejegyzés