Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,221-5,230 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: wlan beállítás #2026507
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Itt egy leírás:
      http://www.houseofcraig.net/acx100_howto.php

      Most, hogy utánagondoltam, nekem azért nem volt problémám, mert az otthoni hálózatot használtam a telepítéskor. (integrált hálókártya)
      Az online update szépen felnyomta a wlan kártya firmware-ét, mivel látta, hogy ilyen is van benne.
      Ezek után persze, hogy gond nélkül mûködött.
      Bocsi, hogy eddig ez nem jutott az eszembe, elfelejtettem bevenni a ….mit is?
      Ja, a cavintont. 😀

      Szerk: azért nem ártana a gugliban keresgélni…
      A fenti linket is ott találtam.

      Hozzászólás: wlan beállítás #2026504
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Akkor tegyuk felre a belso halot. Van a linuxos gep amiben nem el a wlan kartya, es emiatt nem tud kimenni a netre.
        Ha kiadom az iwconfig parancsot vegig nezi a halozati eszkozoket, hogy van e wireless kepesseguk, de ott a listaban nem jelenik meg a wlan0. Sot sehol, csak a yast lätja.
        [align=right][snapback]148346[/snapback][/align]

        Most mirõl netezel? Még mindig homályos, mondhatni sötét.
        Ha a yast látja, ott állítsd be.

        Hozzászólás: wlan beállítás #2026501
        Macskajancsi
        Felhasználó

          A windows linux kapcsolat hibátlan. Az megy. Ezt a fránya wlan kártyát nem tudom elindítani. Mi ez a ra0? Nekem nincs ilyen.
          [align=right][snapback]148343[/snapback][/align]

          Nekem sincs. Legalábbis nem tudok róla.
          Tehát a belsõ hálózat él, csak a netre nem tudsz kapcsolódni a süsü-vel? Akkor most mirõl írsz?
          Egyre homályosabb. 😀

          Hozzászólás: wlan beállítás #2026499
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Van két gépem.
            Egy szerver és egy winfosos.
            A szerveren süsü megy. A padláson van, itt van ugyanis a mikrohullámú antenna. a szerver gépben van egy wlan kártya, és egy ethernet kártya. A wlan kártyába csatlakoztattam a mikrohullámú antenna kábelét. Az ethernet kártyába be van dúgva egy lan kábel ami apadlásról a nappaliig van lehúzva. A nappaliban van egy gép, ami winfosos. Ebbe van egy integrált ethernet kártya. Ide van bedúgva a lankábel másik vége. A feladatom: a linuxosgép csatlakozik a netre a mikrohullámú antennán keresztül, és a tûzfal segítségével megosztja a netet. A mikrohullámú net, az nem betárcsázós, olyan mint egy normál wlan hálózat csak sokkal nagyobb a hatótávja.
            [align=right][snapback]148340[/snapback][/align]

            Ezt értem.
            De mi az a gateway, amit megadtál? Ez egy rossz érték.
            A szerveren NINCS gateway. A kliensnek kell ezt megadni.
            Tehát ha a szerveren a wlan: 192.168.30.60
            az eth0: 192.168.3.1
            akkor az eth0 ip-je a gateway a windows számára.
            Továbbá: milyen ip-t adtál a windows-nak? Ha nem tartozik a 192.168.3.xxx tartományba, akkor nem fogja megtalálni a net-et.

            Hozzászólás: wlan beállítás #2026497
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Igen.
              De nem is ez a problem.
              miért írja ki a pingelésnél a hibát?
              Hogy lehet orvosolni?
              [align=right][snapback]148338[/snapback][/align]

              A „gateway” gépen a tûzfal nem enged át.
              Ott kell megnyitni a szükséges porto(ka)t.

              De még mindig nem világos a szituáció.
              Abból, amit írtál, az jött le, hogy van egy gép, ami wlan-ra osztja le a netet.
              Neked van legalább 2 géped, és a leosztott netet akarod tovább osztani.
              Jól értettem?
              Ha igen, ennek mi az értelme? Miért nem raksz a másik gépedbe is wlan-t? Akkor elég mindenhova 1 hálókártya.

              Hozzászólás: wlan beállítás #2026495
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Van  a szerver képem, amiben van a wlan és az ethernet kártya. A szerver gép csatlakozik a mikrohullámú nethez, és ezt megosztja a belsõ hálózatnak.
                [align=right][snapback]148336[/snapback][/align]

                Az átjárót nem értem. A wlan gateway-en keresztül megy ki a netre?

                Hozzászólás: wlan beállítás #2026493
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  gateway: 192.168.30.1
                  dns:    -II-

                  [align=right][snapback]148333[/snapback][/align]

                  Ez mire vonatkozik?
                  Azért kérdezem, mert nálam ilyen szituáció nincs, a „szerver” gépben van két pci hálókártya az adsl-hez, és a laptopban van wlan (is), amit házon kívül használok.

                  Hozzászólás: wlan beállítás #2026491
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Hi!
                    Dlink 520+ kartyam van. A SUSE felismeri minden problema nelkul. Azt szeretnem megcsinalni, hogy a wlan kartyan jon a mikrohullamu net, amit megosztok a belso halozatra. Ehez ugye menni kell a eth0-nak es a wlan kartyanak is. Mi ez a ra0? Valaki le tudna irni onnantol kezdve a beallitas menetet, hogy a yast felismeri mind a ket kartyat?
                    Koszi:
                    Waleran
                    [align=right][snapback]148331[/snapback][/align]

                    Ebben az esetben a tûzfalat kell beállítani.
                    wlan: külsõ csatoló
                    eth0: belsõ csatoló

                    etc/sysconfig – network – fireall – susefirewall2 modulban:
                    FW_DEV_EXT: a wlan kártya beállításának kell lennie (ha a tûzfalban külsõnek adtad meg, ez automatikus)
                    FW_DEV_INT: az eth0 kártya beállítása
                    FW_ROUTE: yes
                    FW_MASQUERADE: yes
                    FW_MASQ_NETS: itt a brodcast címet kell megadni, és a jogosultságot.
                    Ha pl. teljes hozzáférést adsz a kliensnek, és a kártyád ip-je 192.168.0.1, az alhálózati maszk 255.255.255.0, akkor:
                    192.168.0.255/24

                    Itt találsz leírást:
                    /usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2

                    Hozzászólás: wlan beállítás #2026488
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Hmm, érdekes!
                      Semmilyen interface megnevezés?
                      Ennyire titog 😀 zatos a suse? 😀
                      Akkor hol dõl el, hogy eth, ra vagy wlan-t állítottál be?
                      Vagy ahogy esik úgy puffan?! 😀
                      valahol csak lenni kell!
                      [align=right][snapback]148326[/snapback][/align]

                      A YaST hálókártya modulban automatikusan írja, hogy vezetéknélküli.
                      Az integrált vezérlõre meg az ethernet-et írja.

                      Nekem ennyi elég volt a boldogsághoz, fõleg azért, mert mûködik.

                      De írom még egyszer: egyszerre csak az egyik! A profilkezelõt kell használni!

                      Az erre vonatkozó kérdésre még mindig nem jött válasz.

                      Hozzászólás: configure #2028865
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        hahaha.. nagyon vicces.. valami érdembeli válasz inkább?
                        [align=right][snapback]148314[/snapback][/align]

                        Vessél meg, mint egy ágyat, de ennél többre nem telik. 😀
                        Nincs kubuntum.

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,221-5,230 / 5,804