Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 11.0 kodek #2166230
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Tedd fel a w32codec-all csomagot.
      Ezen kívül keresd meg az audiokonvert gnome-os megfelelőjét.
      Az audiokonvert kde-n magával rántja az összes függőséget. (gnome-on is, de így felpakolja a fél kde-t)
      MPlayer fent van?

      Hozzászólás: Az utolsó mohikán az LF-en #2165411
      Macskajancsi
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        uzsolt wrote:
        Az meg, hogy egy „receptet” megírjak, nem több tíz percnél (de akkor sokat kell játszani

        Miért nem próbálod ki akkor a gobót?

        Ő próbálta ki elsőnek.
        violazoli (poliverzum) csak jóval később.
        Viszont kettejük közül uzsolt továbbfejlődött.  ;D ;D ;D

        Hozzászólás: Az utolsó mohikán az LF-en #2165412
        Macskajancsi
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          uzsolt wrote:
          Az meg, hogy egy „receptet” megírjak, nem több tíz percnél (de akkor sokat kell játszani

          Miért nem próbálod ki akkor a gobót?

          Ő próbálta ki elsőnek.
          violazoli (poliverzum) csak jóval később.
          Viszont kettejük közül uzsolt továbbfejlődött.  ;D ;D ;D

          Hozzászólás: opensuse 11 #2165024
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Rius wrote:
            A telepítést először a KDE-vel próbáltam, miután a yast-ban felraktam az illesztőprogit  újraindítottam és nem volt grafikus felület, majd hibajavítás a telepítő DVD segítségével, még mindig nem volt változás, aztán újra telepítettem mégegyszer KDE-vel, ugyanaz történt, aztán újratelepítettem GNOME-mal, yast-ban felraktam az illesztőprogit és működött.
            Szóval a kérdés: miért „zakkanhatott” meg a kde miután felraktam neki az illesztőprogit? – mit ronthattam el?

            Nem egészen világos a dolog.
            1. Milyen illesztőprogi?
            Egyet kellett volna itt kattintani:
            http://en.opensuse.org/Nvidia
            2. ezután – ahogy a lapon le is van írva:
            „There is still a chance that SaX2 will not detect the newly installed X-server. To rectify this, as root, type sax2 -r into a terminal window, and SaX will redetect the NVIDIA chipset and allow you to set up your desired resolution. To do this go to: Computer > More Applications > System > X Term program. Then type sudo -i at the prompt, type in your root password, and then type sax2 -r. This should automatically run the SAX2 program and detect the NVIDIA card. „

            Hozzászólás: opensuse 11 #2165025
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Rius wrote:
              A telepítést először a KDE-vel próbáltam, miután a yast-ban felraktam az illesztőprogit  újraindítottam és nem volt grafikus felület, majd hibajavítás a telepítő DVD segítségével, még mindig nem volt változás, aztán újra telepítettem mégegyszer KDE-vel, ugyanaz történt, aztán újratelepítettem GNOME-mal, yast-ban felraktam az illesztőprogit és működött.
              Szóval a kérdés: miért „zakkanhatott” meg a kde miután felraktam neki az illesztőprogit? – mit ronthattam el?

              Nem egészen világos a dolog.
              1. Milyen illesztőprogi?
              Egyet kellett volna itt kattintani:
              http://en.opensuse.org/Nvidia
              2. ezután – ahogy a lapon le is van írva:
              „There is still a chance that SaX2 will not detect the newly installed X-server. To rectify this, as root, type sax2 -r into a terminal window, and SaX will redetect the NVIDIA chipset and allow you to set up your desired resolution. To do this go to: Computer > More Applications > System > X Term program. Then type sudo -i at the prompt, type in your root password, and then type sax2 -r. This should automatically run the SAX2 program and detect the NVIDIA card. „

              Hozzászólás: Az utolsó mohikán az LF-en #2165405
              Macskajancsi
              Felhasználó
                uzsolt wrote:
                Susét se akarok, mert már az is annyira „anti-hekkelgetős”, tehát jobb szeretem a konfigfájlokat szerkesztgetni, mint mindenféle csuda beállítóprogramokon keresztülverekedni magam. Persze ez szubjektív ok 😉

                Annyit szerkesztheted a konfigfájlokat, amennyit akarod.
                Ne indítsd a yast-ot.  ;D ;D ;D

                Hozzászólás: Az utolsó mohikán az LF-en #2165406
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  uzsolt wrote:
                  Susét se akarok, mert már az is annyira „anti-hekkelgetős”, tehát jobb szeretem a konfigfájlokat szerkesztgetni, mint mindenféle csuda beállítóprogramokon keresztülverekedni magam. Persze ez szubjektív ok 😉

                  Annyit szerkesztheted a konfigfájlokat, amennyit akarod.
                  Ne indítsd a yast-ot.  ;D ;D ;D

                  Hozzászólás: Debian xorg #2166137
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    anger wrote:
                    Szedtem le egy drivert, azt hogy kell telepíteni terminálból? O_o
                    Valamint 8600 GTS videokártyám van.

                    Esetleg így?
                    http://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers
                    http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_173.14.09.html

                    (Milyen drájvert szedtél le? Honnan?)

                    Hozzászólás: Debian xorg #2166138
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      anger wrote:
                      Szedtem le egy drivert, azt hogy kell telepíteni terminálból? O_o
                      Valamint 8600 GTS videokártyám van.

                      Esetleg így?
                      http://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers
                      http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_173.14.09.html

                      (Milyen drájvert szedtél le? Honnan?)

                      Hozzászólás: wma titkosítva mivel játszható le? #2166055
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        – Ügyvéd úr, mennyi a honoráriuma?
                        – Három kérdés 100 000 Ft.
                        – Ilyen sok?
                        – Igen. És mi a harmadik kérdése?
                        ;D

                      10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 5,804