Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tedd fel a w32codec-all csomagot.
Ezen kívül keresd meg az audiokonvert gnome-os megfelelőjét.
Az audiokonvert kde-n magával rántja az összes függőséget. (gnome-on is, de így felpakolja a fél kde-t)
MPlayer fent van?kisbetu wrote:uzsolt wrote:Az meg, hogy egy „receptet” megírjak, nem több tíz percnél (de akkor sokat kell játszaniMiért nem próbálod ki akkor a gobót?
Ő próbálta ki elsőnek.
violazoli (poliverzum) csak jóval később.
Viszont kettejük közül uzsolt továbbfejlődött. ;D ;D ;Dkisbetu wrote:uzsolt wrote:Az meg, hogy egy „receptet” megírjak, nem több tíz percnél (de akkor sokat kell játszaniMiért nem próbálod ki akkor a gobót?
Ő próbálta ki elsőnek.
violazoli (poliverzum) csak jóval később.
Viszont kettejük közül uzsolt továbbfejlődött. ;D ;D ;DRius wrote:A telepítést először a KDE-vel próbáltam, miután a yast-ban felraktam az illesztőprogit újraindítottam és nem volt grafikus felület, majd hibajavítás a telepítő DVD segítségével, még mindig nem volt változás, aztán újra telepítettem mégegyszer KDE-vel, ugyanaz történt, aztán újratelepítettem GNOME-mal, yast-ban felraktam az illesztőprogit és működött.
Szóval a kérdés: miért „zakkanhatott” meg a kde miután felraktam neki az illesztőprogit? – mit ronthattam el?Nem egészen világos a dolog.
1. Milyen illesztőprogi?
Egyet kellett volna itt kattintani:
http://en.opensuse.org/Nvidia
2. ezután – ahogy a lapon le is van írva:
„There is still a chance that SaX2 will not detect the newly installed X-server. To rectify this, as root, type sax2 -r into a terminal window, and SaX will redetect the NVIDIA chipset and allow you to set up your desired resolution. To do this go to: Computer > More Applications > System > X Term program. Then type sudo -i at the prompt, type in your root password, and then type sax2 -r. This should automatically run the SAX2 program and detect the NVIDIA card. „Rius wrote:A telepítést először a KDE-vel próbáltam, miután a yast-ban felraktam az illesztőprogit újraindítottam és nem volt grafikus felület, majd hibajavítás a telepítő DVD segítségével, még mindig nem volt változás, aztán újra telepítettem mégegyszer KDE-vel, ugyanaz történt, aztán újratelepítettem GNOME-mal, yast-ban felraktam az illesztőprogit és működött.
Szóval a kérdés: miért „zakkanhatott” meg a kde miután felraktam neki az illesztőprogit? – mit ronthattam el?Nem egészen világos a dolog.
1. Milyen illesztőprogi?
Egyet kellett volna itt kattintani:
http://en.opensuse.org/Nvidia
2. ezután – ahogy a lapon le is van írva:
„There is still a chance that SaX2 will not detect the newly installed X-server. To rectify this, as root, type sax2 -r into a terminal window, and SaX will redetect the NVIDIA chipset and allow you to set up your desired resolution. To do this go to: Computer > More Applications > System > X Term program. Then type sudo -i at the prompt, type in your root password, and then type sax2 -r. This should automatically run the SAX2 program and detect the NVIDIA card. „uzsolt wrote:Susét se akarok, mert már az is annyira „anti-hekkelgetős”, tehát jobb szeretem a konfigfájlokat szerkesztgetni, mint mindenféle csuda beállítóprogramokon keresztülverekedni magam. Persze ez szubjektív ok 😉Annyit szerkesztheted a konfigfájlokat, amennyit akarod.
Ne indítsd a yast-ot. ;D ;D ;Duzsolt wrote:Susét se akarok, mert már az is annyira „anti-hekkelgetős”, tehát jobb szeretem a konfigfájlokat szerkesztgetni, mint mindenféle csuda beállítóprogramokon keresztülverekedni magam. Persze ez szubjektív ok 😉Annyit szerkesztheted a konfigfájlokat, amennyit akarod.
Ne indítsd a yast-ot. ;D ;D ;Danger wrote:Szedtem le egy drivert, azt hogy kell telepíteni terminálból? O_o
Valamint 8600 GTS videokártyám van.Esetleg így?
http://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers
http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_173.14.09.html(Milyen drájvert szedtél le? Honnan?)
anger wrote:Szedtem le egy drivert, azt hogy kell telepíteni terminálból? O_o
Valamint 8600 GTS videokártyám van.Esetleg így?
http://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers
http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_173.14.09.html(Milyen drájvert szedtél le? Honnan?)
– Ügyvéd úr, mennyi a honoráriuma?
– Három kérdés 100 000 Ft.
– Ilyen sok?
– Igen. És mi a harmadik kérdése?
;D -
SzerzőBejegyzés