Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 601-610 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: wma titkosítva mivel játszható le? #2166056
    Macskajancsi
    Felhasználó

      – Ügyvéd úr, mennyi a honoráriuma?
      – Három kérdés 100 000 Ft.
      – Ilyen sok?
      – Igen. És mi a harmadik kérdése?
      ;D

      Hozzászólás: slax-hu #1972372
      Macskajancsi
      Felhasználó
        SureDavid wrote:
        Honnan tudnám én, hogy melyik linux fajta a legnépszerűbb. Én csak ki akartam próbálni valamelyiket. Nem is fogok olyat feltelepíteni, amiről eleve nem is tudom, hogy hogyan működik. Épp ezért próbálkoztam valami cd-ről indíthatós vacakkal. 🙂

        Ha megkérdezed eme fórumon, akkor kiderül.
        Legalábbis hogy a fórum látogatói között melyek a gyakrabban használtak.
        A lájvcédés disztrók sok mindenre alkalmasak, de még sokkal többre nem.  ;D
        Pl. ha nincs benne a wifi-kártyádhoz szükséges kernelmodul, akkor semmire nem mész vele.
        Bár a pasziánsszal játszhatsz.  ;D

        Ha tényleg érdekel a linux, mégis azt javaslom, telepíts fel egyet.
        Magyar nyelvű doksikat is bőven találsz.
        – openSUSE
        – ubuntu
        – Mandriva
        – blackPanther
        – uhu
        Ja, először a doksikat olvasgasd. Ha a telepítés elgányol valamit, akkor már hiába jössz rá, hogy
          az utólagos bölcsesség nem egzakt tudományág.

        Hozzászólás: slax-hu #1972370
        Macskajancsi
        Felhasználó
          SureDavid wrote:
          Na nembaj, így rövid életűre sikeredett a Linuxos pályafutásom. Talán kipróbálok valami másik cd-ről indítható linuxot, amin működik a wifi is… Ha egyáltalán van olyan. 🙂
          Azért jó lett volna, ha segített volna valaki, mert érdekelt volna.

          Így jártál.

          Azért érdekesek a polgártársak elvárásai.
          Lájvdisztró legyen, de lehetőleg cd, és minden műköggyön rajta.
          Ki kéne próbálni a vindózlájvot. Azon biztos minden működik.

          Ja és természetesen egy elég gyér felhasználói táborral rendelkező disztrót kell elsőnek próbálni.
          Akkor biztosan másodperceken belül több tucat segítőkész ember majdnem nyakát töri abbéli igyekezetében, hogy segíteni tudjon.
          Ez így logikus és célszerű.
          Vagy mégsem?
          ;D

          Hozzászólás: wma titkosítva mivel játszható le? #2166031
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Tony Magic wrote:
            Csak úgy tudod letölteni, ha előtte kifizeted.

            Szóval kifizetted?
            Akkor reklamálj a t-online-nál.
            Ha vindózon megy, akkor rendben van. A linuxos lejátszók (jelenlegi ismereteim szerint) nem tudnak mit kezdeni a titkosított wma-val.

              „A ZENE MINDENKIÉ!”
                          (Kodály Zoltán)
            ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

            Hozzászólás: wma titkosítva mivel játszható le? #2166032
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Tony Magic wrote:
              Csak úgy tudod letölteni, ha előtte kifizeted.

              Szóval kifizetted?
              Akkor reklamálj a t-online-nál.
              Ha vindózon megy, akkor rendben van. A linuxos lejátszók (jelenlegi ismereteim szerint) nem tudnak mit kezdeni a titkosított wma-val.

                „A ZENE MINDENKIÉ!”
                            (Kodály Zoltán)
              ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

              Hozzászólás: konvertáló program? tud valaki ilyet? #2166013
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Elindítod a yast – szoftver – szoftver telepítése, eltávolítása modult.
                A keresésnél beikszeled a „részletes leírás” menüpontot is, beírod a keresőbe: divx
                Válogass kedvedre.

                Hozzászólás: konvertáló program? tud valaki ilyet? #2166014
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Elindítod a yast – szoftver – szoftver telepítése, eltávolítása modult.
                  A keresésnél beikszeled a „részletes leírás” menüpontot is, beírod a keresőbe: divx
                  Válogass kedvedre.

                  Hozzászólás: Haldokló HDD? #2161079
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Május 10-e óta már egy eredményes gyűjtést is lehetett volna szervezni egy új vinyó vásárlására.  ;D

                    Hozzászólás: Haldokló HDD? #2161080
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Május 10-e óta már egy eredményes gyűjtést is lehetett volna szervezni egy új vinyó vásárlására.  ;D

                      Hozzászólás: opensuse 11 #2165002
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        kisbetu wrote:
                        pontosabbat a script tud.

                        Miből gondolod?

                        ;D ;D ;D

                        Egyébként kipróbáltam. (Azóta letöröltem. Mire használjam?  :))
                        A klamav működik. Megy az adatbázis-frissítés, azonban indításkor felajánlja a program forrásból való frissítését.
                        Ezt is kipróbáltam, természetesen elhasalt a fentebb említett hibaüzenettel. Persze ezelőtt (amit sagit nemes egyszerűséggel kifelejtett) hiányolta többek között a gcc-t és a kernel-headers-t.
                        Megoldás:
                        1. Telepíteni a kernel-source-ot (vagy headers-t), és a fordítóeszközöket.
                        2. A felajánlott frissítésre „mégsem”-et nyomni, és megvárni azt a pár napot, amíg elkészítik a csomagot.
                        (Egyéni javaslat: 2-es pont.  ;D ;D ;D)

                      10 bejegyzés megtekintése - 601-610 / 5,804