Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
– Ügyvéd úr, mennyi a honoráriuma?
– Három kérdés 100 000 Ft.
– Ilyen sok?
– Igen. És mi a harmadik kérdése?
;DSureDavid wrote:Honnan tudnám én, hogy melyik linux fajta a legnépszerűbb. Én csak ki akartam próbálni valamelyiket. Nem is fogok olyat feltelepíteni, amiről eleve nem is tudom, hogy hogyan működik. Épp ezért próbálkoztam valami cd-ről indíthatós vacakkal. 🙂Ha megkérdezed eme fórumon, akkor kiderül.
Legalábbis hogy a fórum látogatói között melyek a gyakrabban használtak.
A lájvcédés disztrók sok mindenre alkalmasak, de még sokkal többre nem. ;D
Pl. ha nincs benne a wifi-kártyádhoz szükséges kernelmodul, akkor semmire nem mész vele.
Bár a pasziánsszal játszhatsz. ;DHa tényleg érdekel a linux, mégis azt javaslom, telepíts fel egyet.
Magyar nyelvű doksikat is bőven találsz.
– openSUSE
– ubuntu
– Mandriva
– blackPanther
– uhu
Ja, először a doksikat olvasgasd. Ha a telepítés elgányol valamit, akkor már hiába jössz rá, hogy
az utólagos bölcsesség nem egzakt tudományág.
SureDavid wrote:Na nembaj, így rövid életűre sikeredett a Linuxos pályafutásom. Talán kipróbálok valami másik cd-ről indítható linuxot, amin működik a wifi is… Ha egyáltalán van olyan. 🙂
Azért jó lett volna, ha segített volna valaki, mert érdekelt volna.Így jártál.
Azért érdekesek a polgártársak elvárásai.
Lájvdisztró legyen, de lehetőleg cd, és minden műköggyön rajta.
Ki kéne próbálni a vindózlájvot. Azon biztos minden működik.Ja és természetesen egy elég gyér felhasználói táborral rendelkező disztrót kell elsőnek próbálni.
Akkor biztosan másodperceken belül több tucat segítőkész ember majdnem nyakát töri abbéli igyekezetében, hogy segíteni tudjon.
Ez így logikus és célszerű.
Vagy mégsem?
;DTony Magic wrote:Csak úgy tudod letölteni, ha előtte kifizeted.Szóval kifizetted?
Akkor reklamálj a t-online-nál.
Ha vindózon megy, akkor rendben van. A linuxos lejátszók (jelenlegi ismereteim szerint) nem tudnak mit kezdeni a titkosított wma-val.„A ZENE MINDENKIÉ!”
(Kodály Zoltán)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;DTony Magic wrote:Csak úgy tudod letölteni, ha előtte kifizeted.Szóval kifizetted?
Akkor reklamálj a t-online-nál.
Ha vindózon megy, akkor rendben van. A linuxos lejátszók (jelenlegi ismereteim szerint) nem tudnak mit kezdeni a titkosított wma-val.„A ZENE MINDENKIÉ!”
(Kodály Zoltán)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;DElindítod a yast – szoftver – szoftver telepítése, eltávolítása modult.
A keresésnél beikszeled a „részletes leírás” menüpontot is, beírod a keresőbe: divx
Válogass kedvedre.Elindítod a yast – szoftver – szoftver telepítése, eltávolítása modult.
A keresésnél beikszeled a „részletes leírás” menüpontot is, beírod a keresőbe: divx
Válogass kedvedre.Május 10-e óta már egy eredményes gyűjtést is lehetett volna szervezni egy új vinyó vásárlására. ;D
Május 10-e óta már egy eredményes gyűjtést is lehetett volna szervezni egy új vinyó vásárlására. ;D
uzsolt wrote:kisbetu wrote:pontosabbat a script tud.;D ;D ;D
Egyébként kipróbáltam. (Azóta letöröltem. Mire használjam? :))
A klamav működik. Megy az adatbázis-frissítés, azonban indításkor felajánlja a program forrásból való frissítését.
Ezt is kipróbáltam, természetesen elhasalt a fentebb említett hibaüzenettel. Persze ezelőtt (amit sagit nemes egyszerűséggel kifelejtett) hiányolta többek között a gcc-t és a kernel-headers-t.
Megoldás:
1. Telepíteni a kernel-source-ot (vagy headers-t), és a fordítóeszközöket.
2. A felajánlott frissítésre „mégsem”-et nyomni, és megvárni azt a pár napot, amíg elkészítik a csomagot.
(Egyéni javaslat: 2-es pont. ;D ;D ;D) -
SzerzőBejegyzés