Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nos amiket javasoltatok azokat beletettem elvileg 🙄 🙄 🙄 🙄
Fellow amit írtál, hogy gui-s vagy ne gui-s legyen hát sztem gui-s
Angol kontra magyar dolog.. imho legyen magyar nekem teccik hogy bizonyos dolgokat magyarul jelenít meg amit meg nem azt ugyis angolul…Ezt a codec dolgot meg megnézem. Amit írtál ez nekem new ..
oke, elvi resze: a ./configure lefutasa utan a configure.log -nak nekiereszteni egy elemzo scriptet, ami annyit csinal, hogy pld: a „Checking for iconv” utan az elso „Result is:” erteke „yes”? ha igen, oke mehetunk a kov ellenorizendore; ha nem… nos ez mar joval tulmutat egy egyszeru scripten;
imho ha tenyleg hatasos progit akartok, akkor egy megelelo alap kell; pld perl+gtk;Huhhh bakker ez nekem kínai..
Nos a script így ebben a formában tutira nem is müxik de lécci bugreportoljatok 😀 😀 😀 😀
Code:#! /bin/shif ! [ -d /usr/lib/win32 ]; then
# letöltjük és kitömörítjük a win32 codecet
wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/win32codecs.tar.bz2
mkdir /usr/lib/win32
cp codecs -> /usr/lib/win32
fi
if ! [ -d /usr/local/share/mplayer/Skin/default]; then
# szedjünk le egy skint && ‘telepítsük’
wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/Skin/Blue-1.4.tar.bz2
mkdir /usr/local/share/mplayer/Skin/default
cp Skin ->/usr/local/share/mplayer/Skin/default
fi
if ! [ -f /usr/local/share/mplayer/font/*.ttf]; then
# szedjük le a fontokat is
wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/fonts/font-arial-iso-8859-2.tar.bz2
mkdir /usr/local/share/mplayer/font
cp Fonts -> /usr/local/share/mplayer/font
fi
wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlayer-current.tar.bz2
tar xfj MPlayer-current.tar.bz2
cd MPlayer-current
./configure –enable-gui –language=hu –disable-fbdev
make
make install
Tutira lesz benne 2.6-s kernel…
Idézet a Current (pre-release) ChangeLog -ból..testing/packages/linux-2.6.6/alsa-driver-1.0.5a-i486-2.tgz: Recompiled with
gcc-3.3.4.
testing/packages/linux-2.6.6/kernel-headers-2.6.6-i386-2.tgz: Fixed missing
headers in /usr/include/asm-generic/.
testing/packages/linux-2.6.6/kernel-modules-2.6.6-i486-3.tgz: Recompiled with
gcc-3.3.4, made /etc/rc.d/rc.modules a symlink to rc.modules-2.6.6.
testing/packages/linux-2.6.6/kernel-source-2.6.6-noarch-2.tgz: Retain a few
compiled utilities in scripts/ since some external driver sources need them.
testing/packages/linux-2.6.6/linux-wlan-ng-0.2.1pre21_2.6.6-i486-1.tgz:
Added linux-wlan-ng-0.2.1pre21 for Linux 2.6.6.😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉 😉 8) 8) 8) 8)
Nem kell ennyire túlbonyolítani. Létre kell hozni egy codecs könyvtárat az összes codeckel, majd azt kell codec könyvtárnak megadni az mplayernek.
Egyébként nem kell elõre a codec.
(Amibõl meg van jó gyors linuxos codec, ahhoz minek a win32.)Az mplayer eredetiben ott keresi az extra win32-s codec-t ezért gondoltam odarakni
Miért kell win32-s codec? Mert pld sok wmv fájlt csak ennek a win32 codecnek a segítségével tudja lejátszani az mplayer..
Meg amenniyre lehet csináljuk már meg fullosra..Code:#! /bin/bashwget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlayer-current.tar.bz2
tar xfj MPlayer-current.tar.bz2
cd MPlayer-current
./configure –enable-gui –language=hu
make
make install
Namármost az elején viszont nem az mplayer current letöltéssel kéne kezdeni, hanem a win32 codec letöltéssel
Amivel viszont van egy gond mégpedig az, hogy azt be kéne másolni (feltéve ha van) az /usr/lib/win32 nevü könyvtárba…
Tehát elõször letölt majd kicsomagol az /usr/lib/win32 nevü könyvtárba amit ugye elötte létre kéne hozni..
5let???mostmar csak az kene a scriptbe, hogy megkeresse azokat a komponenseket, amk szuksegesek a forditashoz (pl gcc, make – amik ugye pl. a „nagy es eros es csilivili” SuSE-SoSE-bol kivannak hagyva) es feltelepitse oket ugyanilyen modon, ha nincsenek fent.
Na ehhez kéne segítség egy-két scriptíró zsenitõl…
Mert, ha a programot userként akarom használni érdemes userként telepíteni.
Nekem ezt mondták anno…Telepíteni egy progit mindig csak rootként tudsz….
Na ehhez mit szóltok??
Code:#! /bin/bashwget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlayer-current.tar.bz2
tar xfj MPlayer-current.tar.bz2
cd MPlayer-current
./configure –enable-gui –language=hu
make
make install
Nos volt egy ilyen hozzászólás RogerWilco tollából az index fórumán
A gond ott van, hogy nincs egy stabil symlink a mplayer ftp serveren, ami a mindig aktuális release-re mutatna. A cvs-ben van, ott megoldható:
wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlaye…current.tar.bz2
Ja és még 1 fontos dolgot elfelejtettem ez a kis script megoldaná a sok disztriben meglévõ kiherélt mplayer gondot is..
-
SzerzőBejegyzés