paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955759
    paca5
    Felhasználó

      Nos amiket javasoltatok azokat beletettem elvileg 🙄 🙄 🙄 🙄

      Fellow amit írtál, hogy gui-s vagy ne gui-s legyen hát sztem gui-s
      Angol kontra magyar dolog.. imho legyen magyar nekem teccik hogy bizonyos dolgokat magyarul jelenít meg amit meg nem azt ugyis angolul…

      Ezt a codec dolgot meg megnézem. Amit írtál ez nekem new ..

      oke, elvi resze: a ./configure lefutasa utan a configure.log -nak nekiereszteni egy elemzo scriptet, ami annyit csinal, hogy pld: a „Checking for iconv” utan az elso „Result is:” erteke „yes”? ha igen, oke mehetunk a kov ellenorizendore; ha nem… nos ez mar joval tulmutat egy egyszeru scripten;
      imho ha tenyleg hatasos progit akartok, akkor egy megelelo alap kell; pld perl+gtk;

      Huhhh bakker ez nekem kínai..

      Nos a script így ebben a formában tutira nem is müxik de lécci bugreportoljatok 😀 😀 😀 😀

      Code:
      #! /bin/sh

      if ! [ -d /usr/lib/win32 ]; then

      # letöltjük és kitömörítjük a win32 codecet

      wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/win32codecs.tar.bz2

      mkdir /usr/lib/win32

      cp codecs -> /usr/lib/win32

      fi

      if ! [ -d /usr/local/share/mplayer/Skin/default]; then

      # szedjünk le egy skint && ‘telepítsük’

      wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/Skin/Blue-1.4.tar.bz2

      mkdir /usr/local/share/mplayer/Skin/default

      cp Skin ->/usr/local/share/mplayer/Skin/default

      fi

      if ! [ -f /usr/local/share/mplayer/font/*.ttf]; then

      # szedjük le a fontokat is

      wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/fonts/font-arial-iso-8859-2.tar.bz2

      mkdir /usr/local/share/mplayer/font

      cp Fonts -> /usr/local/share/mplayer/font

      fi

      wget  ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlayer-current.tar.bz2

      tar xfj MPlayer-current.tar.bz2

      cd MPlayer-current

      ./configure –enable-gui –language=hu –disable-fbdev

      make

      make install

      Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955001
      paca5
      Felhasználó

        Tutira lesz benne 2.6-s kernel…
        Idézet a Current (pre-release) ChangeLog -ból..

        testing/packages/linux-2.6.6/alsa-driver-1.0.5a-i486-2.tgz: Recompiled with
              gcc-3.3.4.
        testing/packages/linux-2.6.6/kernel-headers-2.6.6-i386-2.tgz: Fixed missing
              headers in /usr/include/asm-generic/.
        testing/packages/linux-2.6.6/kernel-modules-2.6.6-i486-3.tgz: Recompiled with
              gcc-3.3.4, made /etc/rc.d/rc.modules a symlink to rc.modules-2.6.6.
        testing/packages/linux-2.6.6/kernel-source-2.6.6-noarch-2.tgz: Retain a few
              compiled utilities in scripts/ since some external driver sources need them.
        testing/packages/linux-2.6.6/linux-wlan-ng-0.2.1pre21_2.6.6-i486-1.tgz:
              Added linux-wlan-ng-0.2.1pre21 for Linux 2.6.6.

        😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉 😉 8) 8) 8) 8)

        Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955752
        paca5
        Felhasználó

          Nem kell ennyire túlbonyolítani. Létre kell hozni egy codecs könyvtárat az összes codeckel, majd azt kell codec könyvtárnak megadni az mplayernek.
          Egyébként nem kell elõre a codec.
          (Amibõl meg van jó gyors linuxos codec, ahhoz minek a win32.)

          Az mplayer eredetiben ott keresi az extra win32-s codec-t ezért gondoltam odarakni
          Miért kell win32-s codec? Mert pld sok wmv fájlt csak ennek a win32 codecnek a segítségével tudja lejátszani az mplayer..
          Meg amenniyre lehet csináljuk már meg fullosra..

          Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955749
          paca5
          Felhasználó
            Code:
            #! /bin/bash

            wget  ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlayer-current.tar.bz2

            tar xfj MPlayer-current.tar.bz2

            cd MPlayer-current

            ./configure –enable-gui –language=hu

            make

            make install

            Namármost az elején viszont nem az mplayer current letöltéssel kéne kezdeni, hanem a win32 codec letöltéssel
            Amivel viszont van egy gond mégpedig az, hogy azt be kéne másolni (feltéve ha van) az /usr/lib/win32 nevü könyvtárba…
            Tehát elõször letölt majd kicsomagol az /usr/lib/win32 nevü könyvtárba amit ugye elötte létre kéne hozni..
            5let???

            Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955746
            paca5
            Felhasználó

              mostmar csak az kene a scriptbe, hogy megkeresse azokat a komponenseket, amk szuksegesek a forditashoz (pl gcc, make – amik ugye pl. a „nagy es eros es csilivili” SuSE-SoSE-bol kivannak hagyva) es feltelepitse oket ugyanilyen modon, ha nincsenek fent.

              Na ehhez kéne segítség egy-két scriptíró zsenitõl…

              Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955744
              paca5
              Felhasználó

                Mert, ha a programot userként akarom használni érdemes userként telepíteni.
                Nekem ezt mondták anno…

                Telepíteni egy progit mindig csak rootként tudsz….

                paca5
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955736
                  paca5
                  Felhasználó

                    Na ehhez mit szóltok??

                    Code:
                    #! /bin/bash

                    wget  ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlayer-current.tar.bz2

                    tar xfj MPlayer-current.tar.bz2

                    cd MPlayer-current

                    ./configure –enable-gui –language=hu

                    make

                    make install

                    Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955734
                    paca5
                    Felhasználó

                      Nos volt egy ilyen hozzászólás RogerWilco tollából az index fórumán

                      A gond ott van, hogy nincs egy stabil symlink a mplayer ftp serveren, ami a mindig aktuális release-re mutatna. A cvs-ben van, ott megoldható:

                      wget ftp://ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/cvs/MPlaye…current.tar.bz2

                      Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955730
                      paca5
                      Felhasználó

                        Ja és még 1 fontos dolgot elfelejtettem ez a kis script megoldaná a sok disztriben meglévõ kiherélt mplayer gondot is..

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 2,354