Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
checkinstall hogyan müxik?
Ez imho most neked még nem kell (amugy tök 1szerü a forrásból fordított progik esetén ./configure , make , chechk install )
Ha sima fordítást csinálok akkor meg kell hagynom azt a könyvtárat, ahonnan fordítottam, mert nem tudom letörölni?
Igen
No igen, a cput – archiekturat nem tudom beállítani, mert sehol nem találok leírást,
hát a procid tipusát neked kellene tudnod..
Amugy leírás van csak kérni kell..
http://fellow.linuxforum.hu/kernel_felkonfigés még(az itt feltett) kérdésemre sem válaszolt senki.
Talán azért mert akik itt a slackit használjuk mind simán tettük fel ..
Egész pontosan a shutdown -ra gondoltam…
man shutdown
Ha tényleg minden ízében magad fordította rendszerre vágysz, annak minden buktatójával amibõl sztem elég sok van, akkor :
1 LFS
http://www.hu.linuxfromscratch.org/lfs/news.html2 Gentoo
http://magenta.linuxforum.hu/Egy Linux rendszer sebességét sztem 5 dolog határoza meg..
1 kernel
2 glibc
3 Xfree
4 ablakkezelõk
5 grafikussága1 ha fordítasz magadnak kernelt akkor a cpu-t feltétlen állítsd be.
2-3 ha a glibc-t és a Xfree-t leforgatod akkor sztem a sebesség eléggé látványos lesz (de sztem a Slackis srácok elég gyosat csináltak így is..)
4 Kde és gnome esetén esetleg érdemes elgondolkozni de sztem ez a sok bosszuság miatt kihagyható.. (szintén jó gyors az eredeti Slackis csomagok)
5 ezzel meg nemsokat tudsz csinálni pld uhu alapból sokkal grafikusabb mint pld a Slacki ezért is lassabb..Sztem tök felesleges a kde bazi nagy csomagot forrásból feltenni bár tetudod.. De pld az elõre csomagolt slackis kde gondolom tartalmaz jópár patchet, meg esetleg 1-2 spéci configure paraméterezés is van benne… De mondom tetudod…
Amugy ha az új kde kell akkor használd a slackware current ágát..amirõl info itt: http://linuxforum.hu/modules.php?name=Foru…ckware&start=30
Már lassan ríni tudnék 😥 😥 😥 Tud valaki segíteni?
http://www.uhulinux.hu/tudas?sid=DYXMRVDIL…de=answer&id=69
Ezt nézted?????Ha a véleményem érdekel akkor zip illetve bzip2
man gzip
man bzip2http://www.linuxace.linuxuser.hu/tervezet/…/man/bzip2.html
http://www.linuxace.linuxuser.hu/tervezet/…t/man/gzip.html„init 8”
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
-
SzerzőBejegyzés