paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ez egy újraíró, de szerinted miért nem? #1930211
    paca5
    Felhasználó

      Elsõ lépés
      cdrecord -scanbus
      Nálam:
      0,0,0 0) ‘IDE-CD ‘ ‘R/RW 12x8x32 ‘ ‘ 3.0’ Removable CD-ROM
      0,1,0 1) ‘HL-DT-ST’ ‘DVD-ROM GDR8161B’ ‘0100’ Removable CD-ROM
      Ezért van a dev= után nálam mindig 0,0,0



      CD-rw törlés…
      cdrecord blank=fast dev=0,0,0 (gyors)

      cdrecord blank=all dev=0,0,0
      a lassabb, de hatásosabb törléshez.


      cd írás terminálba..

      cdrecord -eject -v -data speed=16 dev=0,0,0 akarmi.iso


      Audio cd írása terminalba:
      cdrecord -v speed=4 -dev=0,0,0 -pad -audio *.wav


      iso készítés…
      mkisofs -o valami.iso -R -J /könyvtár_ahol_az_írandó_cucc_van


      Hozzászólás: Filmes progi!? #1930518
      paca5
      Felhasználó

        de a filmeket (SVCD,VCD,AVI) nem akarja lejátszani az MPlayer!

        Ez pontosan hogy „nem akarja lejátszani az MPlayer!” mit is jelent??????

        Elindul de megáll a lejátszás, el sem indul, más hibát ír ki????

        Hozzászólás: Abit nf7-s,Ati 9600,partició help. #1930481
        paca5
        Felhasználó

          Ntfs Particioim vannak.Ez jelenthet problémát?

          Határozottan igen!!! De csak abban az esetben ha Linux alol akarod elérni a particiókat, ha nem, akkor semmi gond…

          A hangkártya alaplapra integrált 5.1 es.Mi kellene ehhez hogy müködjön?

          Ez így kevés info, tipus pontos leírás…..stb..stb..

          Videokártyáról olvastam dolgokat, de pontosa nem derült ki, hogy
          mit is kellene vele mûködni…  ❓ Pontos leirás kellene…Elöre is köszönöm.

          Milyen tipus: Nvidia, Ati Intel vagy mi????????

          Hozzászólás: Ac’97 VIA 82xx driver fülsértõ #1930489
          paca5
          Felhasználó

            UHU 1.1rc5 alatt fülsértõen 👿 fémesen zizegõ hangot ad.
            tud valaki segiteni ezt kijavitani?
            zoli

            Az rc5-s uhuban már az az uj 3.2-s kde van igaz!?
            Az a gond a kde valamiért elrontja a hangrendszert, a fejlesztõk dolgoznak a hibán…
            Nézd meg terminalban az alsamixer-t hátha valamelyik poti fölöslegesen full-n van…

            Hozzászólás: „csupasz” disztribúció #1930471
            paca5
            Felhasználó

              Ezt nézted már???

              ftp://ftp.linuxforum.hu/UHU-Rescue/live_cd_demo/

              A dolog még nem 100%-s de sztem jól használható…

              Hozzászólás: UHU-Linux 1.1.1 Office (Kamion) FINAL Version #1924832
              paca5
              Felhasználó

                Neked is ezt tudom javasolni…

                Code:
                dpkg -i –force-overwrite /var/cache/apt/archives/kdebase_3.2.0-5.1_i386.uhu
                Hozzászólás: UHU-Linux 1.1.1 Office (Kamion) FINAL Version #1924829
                paca5
                Felhasználó

                  dpkg -i –force-overwrite /var/cache/apt/archives/gftp_2.0.16-2.1_i386.uhu

                  Hozzászólás: K3b MP3 -> Audio CD #1928006
                  paca5
                  Felhasználó

                    De ez korántsem lesz olyan minõségû,mint amilyet az ember várna tõle.

                    Sztem a minõség az mp3 minõségétõl függ…

                    Ha egy 96kb zenét alakítasz vissza wav-ba akkor az eléggé gázos de ha egy 192-256-s fájlt akkor ott a minõség már simán emberi füllel sztem ugyanaz mint a bolti cd…

                    Hozzászólás: Uhu frissítés #1929918
                    paca5
                    Felhasználó

                      Szal csomagban  lehet találni UHUra XFce32 ablakkezelõt ? (1.0 van fent) vagy az 1.1 ben benne van ? Vagy marad a forrásból telepítés ?

                      Uhu 1.0-hoz is van természetesen xfce4 ablakkezelõ…

                      telepítés

                      2 variáns lehetséget

                      Code:
                      apt-get install xfce4

                      ezt beírod terminalba (rootként) és felteszi automatice…
                      Vagy he nem..


                      Akkor szintén apt-l de egyesével tedd fel ezeket a csomikat ebben a sorrendben

                      dbh
                      gtk2-engine-xfce
                      gtk2-theme-xfce
                      libxfce4mcs
                      libxfce4util
                      libxfcegui4
                      xfce-mcs-manager
                      xfce-mcs-plugins
                      xfce-utils
                      xfce4
                      xfce4-iconbox
                      xfdeskmenu
                      xfdesktop
                      xffm
                      xfprint
                      xfwm4

                      Pld

                      Code:
                      apt-get install dbh
                      Code:
                      apt-get install gtk2-engine-xfce

                      Az xffm nevû fájlkezelõ ütközik az xfsamba-val, így azt elõtte le kell
                      szedni.

                      Hozzászólás: K3b MP3 -> Audio CD #1928003
                      paca5
                      Felhasználó

                        Cd égetés Linux alatt 2 menetben…

                        Code:
                        #!/bin/bash

                        for i in *.mp3 *.MP3 *.Mp3; do

                        mpg123 -w „$i.wav” „$i”;

                        done;

                        Ez a kis script az mp3-s könyvtárban meglevõ zenékbõl csinál wav fájlokat…
                        utána


                        Audiocd írása terminalba:

                        Code:
                        cdrecord -v speed=4 -dev=0,0,0 -pad -audio *.wav
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,354