Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jobb egér klikk – Opciók – Beállítások-Audio modulok-kimeneti modult állítsd át alsa-ra vagy oss re vagy esd re
Közgazdasági szempontból nem olyan egyértelmû a nyílt forrás elõnye.
Mér mert pld te mint admin akár otthonról karban tudod tartani ha kell???
Olvassátok el…
http://www.linuxace.linuxuser.hu/e107/news…574e8d73d28c3b5A configure kimenetét tanulmányozzátok abban benne, hogy mit nemtalált.
gtk-dev,libpng stb..stb…Körülnéztem ebben a témában itt a fórumon, és számomra az derült ki, hogy az UHU nem igazán szereti az USB portot.
Szeretném ezt a közkeletû tévhitet eloszlatni, mármint a Linux és az USB kapcsolatát
A Linux ismeri és kezeli is az USB dolgokat az usb egy szabvány amit a Linux is betart,és ismer is,sõt használ is
DE
A gond ott van sajna hogy a hardver gyártok sok esetben a költségük csökkentése miatt kihagynak pl. egy chipet a hardverbõl és ezzel teszik olcsóbbá az eszközt ..
pl.: Olcsó usb-s webkamera
Nézzük hogy is müxik ez a gyakorlatban
a) adva van egy webkamera ami veszi az adást majd a kamera részben(fejben) meglevõ chip a képet átalakítja pl. jpg, vagy nyers tömörítetlen avi formátumba. Majd a kamerát a számítógéppel összekötõ kábelen átmegy az adat és a Linux minden gond nélkül veszi is az adást (képet,nyers avi-t stb….)
B) a kamerából kihagyták azt a bizonyos chipet ezért a kamera csak valami összevissza érthetetlen jelet továbbít a számítógép felé amit a Windoz alá fejlesztett progi (ezt mellékelik a gyártók az eszköz mellé) szal ez a progi fogja és átalakítja jpg,vagy nyers avi formátumba. A gond itt van mert tojnak a linuxosok fejére és sajna ennek a proginak a linuxos változatát nem teszik elérhetõvé…Remélem ebbõl a kis leírásból mindenkinek világossá válik nem a linuxal van a gond.
Szal én javaslom mindenkinek ha bármilyen új vasat vesz elõtte picit járja körül a neten a dolgot…
( Mindenképp kell egyet vennem, hogy tudjak netezni linux alatt?
IGEN
1500-1800 ft körül már lehet kapni realtek-s csippel szerelt hálokártyát…Ja, és az adsl-setup -ot hova kell beírni, mert azt sem tudom.
terminal -] su -] password adsl-setup
majd még mindig rootként
terminal -]uhu-control-center
szolgáltatások fülecskén belül megkeresed az adsl kapcsolat nevüt és beállítod „elinduljon” fülecskére katttt….
Következõ indulásnál már a bootolás során létrejön a kapcsolat..Tedd fel az xmms-dev csomit…és akkor lefordul…
Nekem müx
🙂 🙂 🙂 -
SzerzőBejegyzés