Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A DHCP-t indítsd el
(root) pkgtoolEzt nézzétek meg hátha jó lesz ez nektek…
http://www.linuxpackages.net/redirect.php?…noarch-1jim.tgzFelraktam egy Slacwaret és csináltam egy pofás kde -t csak az a bajom hogy fogalmam sincs hogy honnan lehet nagyon tuti hátteret letölteni kérem segítsen valaki egy-két jó linkel 😉
[align=right][snapback]99188[/snapback][/align]http://kde-look.org/
http://gnome-look.org/
http://f-r-e-d.org/zanimo.html2.4 kernel for ever 😉
[align=right][snapback]99182[/snapback][/align]2 dolgot tennék hozzá
– Azt ugye tudod a Slackihez alapból van (bár igaz már picit régi) 2.6.7-s kernel
ftp://ftp.slackware.hu/slackware/slackwar…7/README.initrd-Illetve a 3-4-s cd-n levõ progik forráskodja mellett ott van egy script ami automatice lefordítja neked a progit a gépedre optimalizálva
Bõvebb info itt:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=10871&st=0A munkahelyi szar 500 megaherces gépemre raktam fel a slack 10-est,és több dologban is szeretném a segítségeteket kérni:
AZ egyik, hogy bár teljes telepítést kértem (2cd teljes tartalma), a kde wizard nem enged magyar nyelvet választani, csak és kizárólag angolt.
[align=right][snapback]99177[/snapback][/align]Mert az nincs is fenn alapból
ftp://ftp.slackware.hu/slackware/slackwar….3-noarch-1.tgzplussz az /etc/profile.d/lang.sh
ide írd be
export LANG=hu_HU
A másik az egér ami hol mûködik hol nem( ócska genius 3 gombos soros portos)
Ha mûködik akkor is csak, ha indulás után jól megnyomkodom a gombjait, de ez nem mindíg segít.(xorgban auto-t választottam az egér beállításnál)
[align=right][snapback]99177[/snapback][/align]Nekem ilyen az xorg.conf mouse része
# Identifier and driver
Identifier „Mouse1”
Driver „mouse”# On platforms where PnP mouse detection is supported the following
# protocol setting can be used when using a newer PnP mouse:# Option „Protocol” „Auto”
# The available mouse protocols types that you can set below are:
# Auto BusMouse GlidePoint GlidePointPS/2 IntelliMouse IMPS/2
# Logitech Microsoft MMHitTab MMSeries Mouseman MouseManPlusPS/2
# MouseSystems NetMousePS/2 NetScrollPS/2 OSMouse PS/2 SysMouse
# ThinkingMouse ThinkingMousePS/2 Xqueue
# Option „Protocol” „PS/2”
Option „Protocol” „ExplorerPS/2”
# The mouse device. The device is normally set to /dev/mouse,
# which is usually a symbolic link to the real device.# Option „Device” „/dev/mouse”
Option „Device” „/dev/psaux”
# Option „Device” „/dev/ttyS0”
# Option „Device” „/dev/ttyS1”# When using XQUEUE, comment out the above two lines, and uncomment
# the following line.# Option „Protocol” „Xqueue”
# Baudrate and SampleRate are only for some Logitech mice. In
# almost every case these lines should be omitted.# Option „BaudRate” „9600”
# Option „SampleRate” „150”# Emulate3Buttons is an option for 2-button Microsoft mice
# Emulate3Timeout is the timeout in milliseconds (default is 50ms)Option „Emulate3Buttons”
# Option „Emulate3Timeout” „50”# ChordMiddle is an option for some 3-button Logitech mice
# Option „ChordMiddle”
Option „ZAxisMapping” „4 5 6 7”
Option „Buttons” „12”
[align=right][snapback]99177[/snapback][/align]A harmadik, hogy mihelyt az xorgconfigban magyar billentyûzetkiosztásra váltanék eltünnek a betük a grafikus felületrõl. Csak ilyen pontok meg izék vannak.
[align=right][snapback]99177[/snapback][/align]Nekem ez van az /etc/rc.d/rc.font fájlban:
Code:setfont -v lat2-14.psfu.gzalsa-driver csomagot telepítsd újra.
[align=right][snapback]99024[/snapback][/align]Illetve az összes alsat (sztem jobb a békesség) majd utána alsaconf
Hello!
Akinek van NTFS és FAT32 partició a gépén az legyen szives másolja be ide az Fstab -ját.
köszi
[align=right][snapback]99018[/snapback][/align]Ezt csak akkor használd, ha egyedül te használod a gépet, mert ezzel az „fstab” beállítással teljes hozzáférést adsz a Windows-os partíciódhoz!
Code:
1.
/etc/fstab
/dev/hda1 /win98 vfat uid=500,gid=500,umask=000,exec,dev,suid,rw 1 0magyar karakterek támogatása:
/etc/fstab
/dev/hda1 /win98 vfat uid=500,gid=500,umask=000,exec,dev,suid,rw,codepage=852,iocharset=iso8859-2 1 02.
/etc/fstab
/dev/hdb1 /mnt/hd ntfs defaults,ro,user,umask=000 0 0magyar karakterek támogatása:
/etc/fstab
/dev/hdb1 /mnt/hd ntfs defaults,ro,user,umask=000,nls=iso8859-2 0 0A tûzfal beállításhoz én ezeket javaslom
guarddog
http://www.linuxpackages.net/download.php?id=3445kmyfirewall
http://www.linuxpackages.net/download.php?id=3456firestarter
http://www.linuxpackages.net/download.php?id=3444Tötsd le akármelyiket és állítsd be
Az a „:o)” a végén azt jeleni na nesze ba@@@eg kitettük
miga Slackire is mint más Linuxokhoz javasolt csak a saját formátumát feltenni
http://www.linuxpackages.net/redirect.php?…61-i486-3jw.tgz
Itt találsz 10.0-s Slackihez csomagolt tuxracert
Tessék ezt az oldalt sokat böngészni, megéri :
http://www.linuxpackages.net -
SzerzőBejegyzés