Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jóbbulást neki
🙁 🙁
Azt hiszem ez a kimenet lényege:
Reading /root/.mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/root/.mplayer/codecs.conf’: No
such file or directory
Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/usr/local/etc/mplayer/c
odecs.conf’: No such file or directory
Using built-in default codecs.conf.[align=right][snapback]98151[/snapback][/align]
Ez nem hiba (illetve az de nem végzetes) Az én mplayerem is kiírja ezt de ettõl még lejátszik mindent …
Reading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Reading config file /root/.mplayer/config
Reading /root/.mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/root/.mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/usr/local/etc/mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Befordított codecs.conf – ot használom.
font: can’t open file: /root/.mplayer/font/font.desc
Font /usr/local/share/mplayer/font/font.desc loaded successfully! (206 chars)
Linux hardveres RTC idõzítés használata (1024Hz)
Can’t open input config file /root/.mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Can’t open input config file /usr/local/etc/mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Falling back on default (hardcoded) input configA codec dolog az már más kérdés
Probáld meg feltenni ezzel:
http://mplayerinstaller.uw.hu/news.phpKellene egy tûzfal, mivel rootként is kell néha neteznem.
[align=right][snapback]98354[/snapback][/align]Miért is????
terminal > su > passw majd amit ebbõl a terminalból indítasz az root jogokkal fut,
rootként ne netezzz…. B) B)De a Knoppix 3.3-banalapból nem találtam. Tudtok olyat ajánlani amit kezdõ is be tud konfigurálni? Mint pl.: a Zone alarm windows alatt?
Köszi!
[align=right][snapback]98354[/snapback][/align]Minden linuxban benne van a tûzfal ugyanis a kernel része
iptables néven
Vannak grafikus progik amikkel beállíthatod
kmyfirewall
http://kmyfirewall.sourceforge.net/firestarter
http://firestarter.sourceforge.net/Mivel a Ms nemhajlandó az NTFS mint fájlrendszer részleteirõl semmilyen szakmai infot megosztani a nagyérdemüvel ezért én a másik oldalt javasolnám
Winre írtak egy olyan progit ami képes írni és olvasni a Linuxos particiót
http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/explore2fs.htmNa, szóval életem elsõ találkozása a Linuxal. UHU linux. Telepítés ment, partícionálás elõtte szintén. Nem tudom hogyan kell használni a programokat… Letöltöttem a netrõl egy AMSN-t, .bin kiterjesztés, uhu nem ismeri, ergo nem tudom installni. a win emulációval nem tudok mit kezdeni, megnyitom az exe-t wine-al, de mindig hibát ír ki. ez elég változatos, de legtöbbször valamiféle %1es hibáról beszél, pontosabban: bad exe format %1 UNICOWS.DLL
NA szóval ezek a lamer problémáim elsõre, biztos bagatel a megoldás, valaki elmagyarázná? :unsure:
[align=right][snapback]97307[/snapback][/align]Tipikus winrõl áttérõ emberkei hibái ezek
Az AMSN progi asszem megvan az
http://ubk.uhulinux.hu/ oldalonA wine dolog fenetudja lehet én vagyok túl elfogult de nekem semmire sem kell a wine mert amire nekem a gép kell arra a Linuxra is vannak progik dögivel .Szal én azt mondom ismerd meg a rendszered és hidd el fogsz találni a gondodra megfelelõ progit ami lehet másként néz ki de a végeredmény tökuaz lehet
Ui: milyen progit akartál elindítani a wine-al??? ha megmondod a wines progit mi megmondjuk a Linuxos alternatívját…
Hiszitek vagy sem de a google csodákra képes
http://www.google.co.hu/search?q=kylix+sla…:en-US:officialEzért kellene tudatosan felhasználni a „konkurencia” (Gentoo) által „kitaposott” utat! :icon_redface: .
[align=right][snapback]96975[/snapback][/align]Vagy ezt
http://www.hu.linuxfromscratch.org
http://www.hu.linuxfromscratch.org/faq/Figyu:
Felteszel egy szûs 10.0-t (ugye ezzel minden progi felment és vele együtt minden föggõség is)
Utána fogod az 3-4-s cd-n (vagy az ftp-n) meglévõ sorces progikat és bemásolod õket egy könyvtárba
és leforgatod õket egymás után a Volkerding mester kreálta scripttel… Mivel minden proginak a a függõsége is felment az origi telpítéskor ezért minden sources progi le fog fordulni és függetlenül a fordítási sorrentõl
Majd utána felrakod õket az installpk progivalA fõ gond ennyi sok progi leforgatása forrásból (ezt kéne valahogy automatizálni)
-
SzerzőBejegyzés