paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 601-610 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Jobbulást, Patrick! #1985682
    paca5
    Felhasználó

      Jóbbulást neki

      🙁 🙁

      Hozzászólás: Félig feltelepített Mplayer befejezése? #1985503
      paca5
      Felhasználó

        Azt hiszem ez a kimenet lényege:

        Reading /root/.mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/root/.mplayer/codecs.conf’: No
        such file or directory
        Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/usr/local/etc/mplayer/c
        odecs.conf’: No such file or directory
        Using built-in default codecs.conf.

        [align=right][snapback]98151[/snapback][/align]

        Ez nem hiba (illetve az de nem végzetes) Az én mplayerem is kiírja ezt de ettõl még lejátszik mindent …

        Reading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
        Reading config file /root/.mplayer/config
        Reading /root/.mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/root/.mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
        Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/usr/local/etc/mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
        Befordított codecs.conf – ot használom.
        font: can’t open file: /root/.mplayer/font/font.desc
        Font /usr/local/share/mplayer/font/font.desc loaded successfully! (206 chars)
        Linux hardveres RTC idõzítés használata (1024Hz)
        Can’t open input config file /root/.mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
        Can’t open input config file /usr/local/etc/mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
        Falling back on default (hardcoded) input config

        A codec dolog az már más kérdés
        Probáld meg feltenni ezzel:
        http://mplayerinstaller.uw.hu/news.php

        Hozzászólás: Tûzfal kellene #1985717
        paca5
        Felhasználó

          Kellene egy tûzfal, mivel rootként is kell néha neteznem.
          [align=right][snapback]98354[/snapback][/align]

          Miért is????
          terminal > su > passw majd amit ebbõl a terminalból indítasz az root jogokkal fut,
          rootként ne netezzz…. B) B)

          De a Knoppix 3.3-banalapból nem találtam. Tudtok olyat ajánlani amit kezdõ is be tud konfigurálni? Mint pl.: a Zone alarm windows alatt?
          Köszi!
          [align=right][snapback]98354[/snapback][/align]

          Minden linuxban benne van a tûzfal ugyanis a kernel része
          iptables néven
          Vannak grafikus progik amikkel beállíthatod
          kmyfirewall
          http://kmyfirewall.sourceforge.net/

          firestarter
          http://firestarter.sourceforge.net/

          guarddog
          http://www.simonzone.com/software/guarddog/

          Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955396
          paca5
          Felhasználó
            Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984342
            paca5
            Felhasználó

              Mivel a Ms nemhajlandó az NTFS mint fájlrendszer részleteirõl semmilyen szakmai infot megosztani a nagyérdemüvel ezért én a másik oldalt javasolnám

              Winre írtak egy olyan progit ami képes írni és olvasni a Linuxos particiót
              http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/explore2fs.htm

              Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984314
              paca5
              Felhasználó

                Na, szóval életem elsõ találkozása a Linuxal. UHU linux. Telepítés ment, partícionálás elõtte szintén. Nem tudom hogyan kell használni a programokat… Letöltöttem a netrõl egy AMSN-t, .bin kiterjesztés, uhu nem ismeri, ergo nem tudom installni. a win emulációval nem tudok mit kezdeni, megnyitom az exe-t wine-al, de mindig hibát ír ki. ez elég változatos, de legtöbbször valamiféle %1es hibáról beszél, pontosabban: bad exe format %1 UNICOWS.DLL
                NA szóval ezek a lamer problémáim elsõre, biztos bagatel a megoldás, valaki elmagyarázná?  :unsure:
                [align=right][snapback]97307[/snapback][/align]

                Tipikus winrõl áttérõ emberkei hibái ezek

                Az AMSN progi asszem megvan az
                http://ubk.uhulinux.hu/ oldalon

                A wine dolog fenetudja lehet én vagyok túl elfogult de nekem semmire sem kell a wine mert amire nekem a gép kell arra a Linuxra is vannak progik dögivel .Szal én azt mondom ismerd meg a rendszered és hidd el fogsz találni a gondodra megfelelõ progit ami lehet másként néz ki de a végeredmény tökuaz lehet

                Ui: milyen progit akartál elindítani a wine-al??? ha megmondod a wines progit mi megmondjuk a Linuxos alternatívját…

                Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955937
                paca5
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Slackware és Kylix #1984040
                  paca5
                  Felhasználó

                    Hiszitek vagy sem de a google csodákra képes
                    http://www.google.co.hu/search?q=kylix+sla…:en-US:official

                    Hozzászólás: slack forrásból #1983429
                    paca5
                    Felhasználó

                      Ezért kellene tudatosan felhasználni a „konkurencia” (Gentoo) által „kitaposott” utat!  :icon_redface: .
                      [align=right][snapback]96975[/snapback][/align]

                      Vagy ezt
                      http://www.hu.linuxfromscratch.org
                      http://www.hu.linuxfromscratch.org/faq/

                      Hozzászólás: slack forrásból #1983425
                      paca5
                      Felhasználó

                        Figyu:
                        Felteszel egy szûs 10.0-t (ugye ezzel minden progi felment és vele együtt minden föggõség is)
                        Utána fogod az 3-4-s cd-n (vagy az ftp-n) meglévõ sorces progikat és bemásolod õket egy könyvtárba
                        és leforgatod õket egymás után a Volkerding mester kreálta scripttel… Mivel minden proginak a a függõsége is felment az origi telpítéskor ezért minden sources progi le fog fordulni és függetlenül a fordítási sorrentõl
                        Majd utána felrakod õket az installpk progival

                        A fõ gond ennyi sok progi leforgatása forrásból (ezt kéne valahogy automatizálni)

                      10 bejegyzés megtekintése - 601-610 / 2,354