Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
rootként
terminal > cupsd
majd a böngészödbe ird be
[url url=http://localhost:631]http://localhost:631[/url]Rendszergazdai joga csak root-nak lehet?
érdekes nekem nem .tgz csomagot csinált hanem egy /packages-prognév nevû kibontott csomagot…
[align=right][snapback]96229[/snapback][/align]Nézd csak meg jobban azt a /tmp könyvtárat mert ott van a progineve.tgz is 😀
ahogy látom nagyon sok MPlayeres probléma van, nem olvastam végig mindet ha már volt errôl szó akkor bocs.
[align=right][snapback]96173[/snapback][/align]Ez tévedés az mplayernek millio állítási lehetõsége van amibõl kifolyolag lehetnek problémák de ez az userek hozzánemértésébõl ered nem a progi hibája
Szóval az van hogy az Mplayer-rel szerettem volna egy sima .avi-t lejátszani, de folyton azt mondta hogy a video out (-vo) inicializálása nem sikerült.
[align=right][snapback]96173[/snapback][/align]A gmplayerben állítsd át a video kimenetet xv-re
Amugymeg használd konzolról (nekem csak onnan megy )full hülye kédése:
letöltöttem MPlayer-hez codec-eket hogyan tudom õket feltenni! nincs hozzá semmilyen readme meg az mplayerhq.hu-n is kerestem de nem találtam leírást!
[align=right][snapback]96139[/snapback][/align]Gondolom uhu-t használsz
rootként
apt-get –upgrade mplayer majd itt nyomj egy „TAB” -t és kiírja az összes mplayer nevü progi nevét (skinek, codec) De csendben megjegyzem a win32 codec a windozer világától eltérõen itt nem a alap kodeket jelenti (tehát nem ettõl fognak menni a divx-s filmek) hanem ez a spéci Microsoft -os avi avikhoz kellati.com ról drivert
[align=right][snapback]96057[/snapback][/align]Keress rá itt a fórumban az uhu topicban volt már róla szó soxor,hogyan is kell
Vagy esetleg ez segíthetAz RPM csomagot megnyitod kpackage-el, kikapcsolod a függõségek ellenõrzését,
és már fel is rakja, vagy konzolból root-ként rpm -i –nodeps fglrx*.
utána root-ként futtatod az fglrxconfig programot, válaszolsz a kérdésekre,
amit nem értesz, azt alapértelmezésen hagyod, a mouse device-nek /dev/gpmdata
-t írsz be, a végen hagyod, hogy elmentse az XF86Config-4 fájl-t, átnevezni
nem kell, innentõl ez lesz az alapértelmezett.de nincs más csak rpm
[align=right][snapback]96045[/snapback][/align]Konkrétan mit is szeretnél feltenni????
-
SzerzőBejegyzés