paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware telepítés #1975864
    paca5
    Felhasználó

      rootként
      terminal > cupsd
      majd a böngészödbe ird be
      [url url=http://localhost:631]http://localhost:631[/url]

      Hozzászólás: hangkártya beállítás #1983046
      paca5
      Felhasználó

        Rendszergazdai joga csak root-nak lehet?

        Hozzászólás: Slaki+TV tuner #1983540
        paca5
        Felhasználó
          Hozzászólás: slack forrásból #1983415
          paca5
          Felhasználó

            érdekes nekem nem .tgz csomagot csinált hanem egy /packages-prognév nevû kibontott csomagot…
            [align=right][snapback]96229[/snapback][/align]

            Nézd csak meg jobban azt a /tmp könyvtárat mert ott van a progineve.tgz is 😀

            Hozzászólás: Mplayer gondok UHU 1.1.1 #1936253
            paca5
            Felhasználó

              ahogy látom nagyon sok MPlayeres probléma van, nem olvastam végig mindet ha már volt errôl szó akkor bocs.
              [align=right][snapback]96173[/snapback][/align]

              Ez tévedés az mplayernek millio állítási lehetõsége van amibõl kifolyolag lehetnek problémák de ez az userek hozzánemértésébõl ered nem a progi hibája

              Szóval az van hogy az Mplayer-rel szerettem volna egy sima .avi-t lejátszani, de folyton azt mondta hogy a video out (-vo) inicializálása nem sikerült.
              [align=right][snapback]96173[/snapback][/align]

              A gmplayerben állítsd át a video kimenetet xv-re
              Amugymeg használd konzolról (nekem csak onnan megy )

              Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970824
              paca5
              Felhasználó

                full hülye kédése:
                letöltöttem MPlayer-hez codec-eket hogyan tudom õket feltenni! nincs hozzá semmilyen readme meg az mplayerhq.hu-n is kerestem de nem találtam leírást!
                [align=right][snapback]96139[/snapback][/align]

                Gondolom uhu-t használsz
                rootként
                apt-get –upgrade mplayer majd itt nyomj egy „TAB” -t és kiírja az összes mplayer nevü progi nevét (skinek, codec) De csendben megjegyzem a win32 codec a windozer világától eltérõen itt nem a alap kodeket jelenti (tehát nem ettõl fognak menni a divx-s filmek) hanem ez a spéci Microsoft -os avi avikhoz kell

                Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970823
                paca5
                Felhasználó

                  ati.com ról drivert
                  [align=right][snapback]96057[/snapback][/align]

                  Keress rá itt a fórumban az uhu topicban volt már róla szó soxor,hogyan is kell
                  Vagy esetleg ez segíthet

                  Az RPM csomagot megnyitod kpackage-el, kikapcsolod a függõségek ellenõrzését,
                  és már fel is rakja, vagy konzolból root-ként rpm -i –nodeps fglrx*.
                  utána root-ként futtatod az fglrxconfig programot, válaszolsz a kérdésekre,
                  amit nem értesz, azt alapértelmezésen hagyod, a mouse device-nek /dev/gpmdata
                  -t írsz be, a végen hagyod, hogy elmentse az XF86Config-4 fájl-t, átnevezni
                  nem kell, innentõl ez lesz az alapértelmezett.

                  Hozzászólás: slack forrásból #1983412
                  paca5
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970819
                    paca5
                    Felhasználó

                      de nincs más csak rpm
                      [align=right][snapback]96045[/snapback][/align]

                      Konkrétan mit is szeretnél feltenni????

                      Hozzászólás: Borzasztó Láma vagyok #1983187
                      paca5
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 2,354