PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,061-1,070 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Távoli asztalmegosztás #1909554
    PcZolee
    Felhasználó

      Ja, a gdm-bõl is eltünt 🙁 !
      Pedig a startx xfce -vel elindul!

      Hozzászólás: Távoli asztalmegosztás #1909553
      PcZolee
      Felhasználó

        Na, fordítottam magamnak egyet, és ez már megy!
        Nagyon király, pont így szerettem volna megoldani!!!

        Csak egy a gond!

        Egyik gépen, amelyiken KDE 3.1.4 van, a variálgatás után a KDM-bõl eltünt az Xfce menüpont, pedig kéne, mert az használnak rajta!
        A másik géper KDE 3.2 van (ezd csak a KDM miatt említem meg 🙂 ), ott semmi gond nincs!

        Mindkettõ UHU, hogyan tudnám viszatenni a KDM-be az Xfce-t?

        Hozzászólás: Távoli asztalmegosztás #1909552
        PcZolee
        Felhasználó

          Nemtom, hogy mi lehet a gond, de a vncserver indításakor ezt kapom:

          Code:
          $ vncserver

          syntax error at /usr/bin/vncserver line 38, near „);”

          Execution of /usr/bin/vncserver aborted due to compilation errors.

          Most kipróbálom egy másik gépen, ha nem megy, akkor fordítok egyet forrásból!

          Hozzászólás: Hálózati gond!!! #1938599
          PcZolee
          Felhasználó
            ” wrote:

            Ja, a hálókártya 3com 905 (3c90x modullal).

            Bocsesz,

            PcZolee,
            nem tudnal megdobni egy 3c90x modullal, mert mait a NET rol letoltottem nem akarja az UHU 1.0-am elfogadni.
            Ujraforditaskjor is hibakat ir ki

            az alalplapom CD- jen levo sem jo, nem tudom leforditani

            kosz

            ciao

            Modullal meg tudlak dobni, de nem biztos, hogy jó lesz, te milyen kernelt használsz?

            Hozzászólás: Távoli asztalmegosztás #1909551
            PcZolee
            Felhasználó

              Köszi, ha fenn lessz a csomi kipróbálom! Akkor már nem vacakolok a forrásból forgatással!

              PcZolee
              Felhasználó

                Majd, ha kicsit beleméjebdsz rájössz 🙂 !
                De félretéve a tréfát!
                Azt, hogy más mire használja, nem tudom, de én:
                – Programok fordítása, telepítése.
                – Csomagok telepítése.
                – Rendszer konfigurálása (scriptek, indítás stb. beállítása).
                – mplayer 🙂
                – mpg123 🙂
                – ssh
                – hibakeresés
                – Program futás közbeni kimenetének figyelése!

                Stb… Hírtelen ennyi, de mindent meg lehet csinálni konzolon, általában sokkal gyorsabb, és többet látsz a programokból (gondolok itt a futás közbeni üzenetekre)!

                Hozzászólás: Honnan lehet letölteni? #1940253
                PcZolee
                Felhasználó

                  Hopsz, most nézem, ez nem i386-ra van 🙁 !
                  DC++ -on biztos megtalálod!

                  Hozzászólás: Távoli asztalmegosztás #1909548
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Keresgélek… De ha vkinek van haszálható ötlete azt szívesen fogadnám!

                    Hozzászólás: Honnan lehet letölteni? #1940250
                    PcZolee
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Távoli asztalmegosztás #1909546
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Az ssh-val is az a gond, ami a vnc-vel, hogy egy új desktop-ot kapok, és nem a már meglevõt látom!
                        Pedig a VNC-t tuti be lehet lõni, mert a KDE-s asztalmegosztás is ilyen protokollt használ, és az tökéletes!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,061-1,070 / 1,617