Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ja, a gdm-bõl is eltünt 🙁 !
Pedig a startx xfce -vel elindul!Na, fordítottam magamnak egyet, és ez már megy!
Nagyon király, pont így szerettem volna megoldani!!!Csak egy a gond!
Egyik gépen, amelyiken KDE 3.1.4 van, a variálgatás után a KDM-bõl eltünt az Xfce menüpont, pedig kéne, mert az használnak rajta!
A másik géper KDE 3.2 van (ezd csak a KDM miatt említem meg 🙂 ), ott semmi gond nincs!Mindkettõ UHU, hogyan tudnám viszatenni a KDM-be az Xfce-t?
Nemtom, hogy mi lehet a gond, de a vncserver indításakor ezt kapom:
Code:$ vncserversyntax error at /usr/bin/vncserver line 38, near „);”
Execution of /usr/bin/vncserver aborted due to compilation errors.
Most kipróbálom egy másik gépen, ha nem megy, akkor fordítok egyet forrásból!
” wrote:Ja, a hálókártya 3com 905 (3c90x modullal).
Bocsesz,
PcZolee,
nem tudnal megdobni egy 3c90x modullal, mert mait a NET rol letoltottem nem akarja az UHU 1.0-am elfogadni.
Ujraforditaskjor is hibakat ir kiaz alalplapom CD- jen levo sem jo, nem tudom leforditani
kosz
ciao
Modullal meg tudlak dobni, de nem biztos, hogy jó lesz, te milyen kernelt használsz?
Köszi, ha fenn lessz a csomi kipróbálom! Akkor már nem vacakolok a forrásból forgatással!
Majd, ha kicsit beleméjebdsz rájössz 🙂 !
De félretéve a tréfát!
Azt, hogy más mire használja, nem tudom, de én:
– Programok fordítása, telepítése.
– Csomagok telepítése.
– Rendszer konfigurálása (scriptek, indítás stb. beállítása).
– mplayer 🙂
– mpg123 🙂
– ssh
– hibakeresés
– Program futás közbeni kimenetének figyelése!Stb… Hírtelen ennyi, de mindent meg lehet csinálni konzolon, általában sokkal gyorsabb, és többet látsz a programokból (gondolok itt a futás közbeni üzenetekre)!
Hopsz, most nézem, ez nem i386-ra van 🙁 !
DC++ -on biztos megtalálod!Keresgélek… De ha vkinek van haszálható ötlete azt szívesen fogadnám!
Innen letöltheted: http://www.linuxiso.org/distro.php?distro=2
Az ssh-val is az a gond, ami a vnc-vel, hogy egy új desktop-ot kapok, és nem a már meglevõt látom!
Pedig a VNC-t tuti be lehet lõni, mert a KDE-s asztalmegosztás is ilyen protokollt használ, és az tökéletes! -
SzerzőBejegyzés