PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nvidia driver még1x #1959045
    PcZolee
    Felhasználó

      Igen ez is egy megoldás, de nem a legjobb, fõleg, ha akarod használni a TV-out-ot is! Higgyétek el, hogy font hiba! A gentoo-nál (aki telepítette már az tudja), hogy mindent sajátkezüleg kell beálítani, és eközben a beállítás közben vettem észre, hogy ez betûtípus problépma, ha ugyanazt a betûtípust adtam meg neki, amit az UHU is használ, akkor krix-krax-ok lettek, és néhány kissérletezés után találtam egyet, amivel jó!

      Hozzászólás: Video problem #1959008
      PcZolee
      Felhasználó

        Az alsa-hoz kell a dialog csomag! apt-get install dialog

        PcZolee
        Felhasználó

          Sokan ezért az összetartásért, és szabadságért választják a linux-ot, de ha megismered rájössz hogy ez csak „hab a tortán” :)!

          Itt a topic, amiben benne van minden infó a megoldáshoz:
          http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…der=asc&start=0

          Az az XF86Config részlet pont jó neked, ezzel a Monitor 1024×768-ban megy meg a TV is X alatt a ctrl+alt+ (+ ill -) gombok hatására a TV febontása megváltozik 640×480-ra, és vissza (ezt azért csináltam, hogy ha vmit el kell olvasni TV-n, akkor egy gombnyomásra látom, és a monitoron semmi nem változik!

          Hozzászólás: Nvidia Tv-Out Segítsetek! #1957576
          PcZolee
          Felhasználó

            Igazán nincs mit 😉 !

            Hozzászólás: nvidia driver még1x #1959037
            PcZolee
            Felhasználó

              Nem vagyok Mandrake guru, de a fontokkal van a gond, a Mandrake-ben nem tudom, hogy hol van, de a Gentoo-nál a /etc/rc.conf -ban kelett átállítanom a betûtípust!

              Hozzászólás: Alaposan elcsesztem a nyomtatómat #1958856
              PcZolee
              Felhasználó

                Ha User-ként akartál nyomtatni, és úgy cseszõsött el, akkor minek telepítgeted újra meg ilyenek a cups-ot, a beállításai nem változtak (nem változhattak, mert arra csak a root-nak van joga), ergó csak a user könyvtárában lehet vmi elszúrva! Persze ahogy látom azóta variáltál már egy kicsit, szal lehet, hogy már van más hiba is, de máskor ne kezd el buzerálni a cups-ot, ha user-ként elrontasz vmit, mert nem ott a hiba!
                Ha root-ként nyomtattál, akkor visszavonom, akkor csak annyit mondok, hogy errõl szokj le! Csak akkor jelentkezz be, és annyi idõre root-ként, ha nagyon muszály!

                PcZolee
                Felhasználó

                  A TV-out-ban tudnok segíteni, de ha nem haragszol nem írom ide le, mert nem is olyan rég (tegnap) volt egy topic, ahová már sokadszorra beírtam egy sablon configot, és egy teljes magyar leírást, amely alapján bárki meg tudja csinálni!
                  Javaslom keress rá, vmi FX5200 -asnak a TV-out-járól volt szó!
                  Ja, egyébként ehhez kell az nVidia driver, ha az még nincs fenn, akkor annak a telepítésére is keress rá, mert az az elõzõ topic-ba nem írtam be!

                  Javaslom nézd át ezeket az oldalakat:
                  fellow.linuxforum.hu
                  szabilinux.hu

                  Ha végleg nem boldogulsz írj, és segítünk!

                  Amúgy meg légy üdvözölva ebben a szabab közösségben!

                  Hozzászólás: Nvidia Tv-Out Segítsetek! #1957574
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Ja, és itt a TwinView-rõl a leírás:

                    __________________________________________________________________________

                    (app-i) I Függelék: TwinView Beállítása
                    __________________________________________________________________________

                    TwinViewt csak azok a NVIDIA GPUk támogatják, melyek 2 kijelzõt támogatnak,
                    pl. GeForce2 MX, GeForce2 Go, Quadro2 MXR, Quadro2 Go, és bármilyen
                    GeForce4 GPUs. Kérjük lépjen kapcsolatba a videokártya gyártójával a
                    TwinView támogatással kapcsolatban!

                    TwinView módban két kijelzõn (pl. TFT, katósugárcsöves monitor, TV) képes
                    megjeleníteni egy X Window felületetet bármilyen kombinációban. Ennek a
                    megoldásnak többféle konkrét elõnye is van az egyéb hasonló megoldásokhoz
                    képest (pl Xinerama):

                    o Egy X van használatban. Az NVIDIA driver elrejt minden a több
                    kijelzõvel kapcsolatos információt az X szerver elõl, az X-nek csak
                    egy kijelzõt kell kezelni.
                    o Mindkét kijelzõ egy képpuffert (frame buffer) oszt meg.

                    Hozzászólás: Nvidia Tv-Out Segítsetek! #1957573
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Ja, és itt a TwinView-rõl a leírás:

                      __________________________________________________________________________

                      (app-i) I Függelék: TwinView Beállítása
                      __________________________________________________________________________

                      TwinViewt csak azok a NVIDIA GPUk támogatják, melyek 2 kijelzõt támogatnak,
                      pl. GeForce2 MX, GeForce2 Go, Quadro2 MXR, Quadro2 Go, és bármilyen
                      GeForce4 GPUs. Kérjük lépjen kapcsolatba a videokártya gyártójával a
                      TwinView támogatással kapcsolatban!

                      TwinView módban két kijelzõn (pl. TFT, katósugárcsöves monitor, TV) képes
                      megjeleníteni egy X Window felületetet bármilyen kombinációban. Ennek a
                      megoldásnak többféle konkrét elõnye is van az egyéb hasonló megoldásokhoz
                      képest (pl Xinerama):

                      o Egy X van használatban. Az NVIDIA driver elrejt minden a több
                      kijelzõvel kapcsolatos információt az X szerver elõl, az X-nek csak
                      egy kijelzõt kell kezelni.
                      o Mindkét kijelzõ egy képpuffert (frame buffer) oszt meg.

                      Hozzászólás: Nvidia Tv-Out Segítsetek! #1957572
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Na jó, beillesztem mégegyszer(mert már néhány topicba betettem) ide a leírást, hátha ez alapján boldogulsz!

                        __________________________________________________________________________

                        (app-j) J Függelék: TV-kimenet Beállítása
                        __________________________________________________________________________

                        TV-kimenetes NVIDIA GPU-alapú videokártyák hozzákapcsolhatók televízióhoz,
                        épp úgy, mint DFP (TFT), vagy CRT (katódsugárcsöves) kijelzõkhöz. A TV
                        használható önállóan, vagy (megfelelõ videokártya esetén) a TwinView
                        beállításoktól függõen egyéb kijelzõk kiegészítésére.

                        Amennyiben a TV az egyedüli kijelzõ, bootoláskor az lesz az elsõdleges (pl.
                        a egy konzol is éppúgy elindul rajta mint bármely CRT kijelzõn). A TV és X
                        együttes használatához néhány XFree86 config paramétert komoly
                        körültekintéssel állítsunk be:

                        o A VertRefresh és a HorizSync értékek a Monitor csoportba;
                        kérjük ezt a beállítás a készülék technikai paraméterei szerint állítsa
                        be!
                        NTSC szabvány esetén:

                        HorizSync 30-50
                        VertRefresh 60

                        PAL szabvány esetén (kieg. by schawo):

                        HorizSync 30-50
                        VertRefresh 50

                        o A TV-hez kizárólagosan használható felbontások 640×480 és 800×600.
                        esetlegesen BrookTree BT871 TV-enkóder chip esetén 1024×768 — az
                        XFree86 log file segíthet a meghatározásban. (Keresse a „(–) NVIDIA(0):
                        TV Encoder detected as” sort!)

                        o A „TVStandard” opcióval kell kiegészíteni a Screen csoportot; lehetséges
                        értékei:

                        „PAL-B” : Belgium, Dánia, Finnország, Németország, Guinea,
                        Hong Kong, India, Indonézia, Olaszország, Malájzia,
                        Hollandia, Norvégia, Portugália, Szingapúr,
                        Spanyolország, Svédország, Svájc és Magyarország (kieg.
                        by schawo)
                        „PAL-D” : Kína és

                      10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 1,617