Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Salty-nak: nekem semmi bajom a linux alatti zenelejátszással. Ha megírnád, mi a bajod, és nemcsak füstölögnél, lehet, hogy pár nap múlva neked se lenne.
Nos. A tévhitekkel ellentétben NINCS HASZN
Win alá pl. a totalcmd-hez is van plugin, hogy olvasni tudja az EXT2-3-at!
Visszatérve az NTFS írásra, szerintem nem illegális akkor, ha van egy eredeti windowsod! Amúgy meg müxik, csak kissé lassú!
Az a helyzet, hogy van egy MP3PRO nevezetû szabvány,m amit a thomson fejlesztett ki, win alatt nincs is ezzel gond, de linux alatt igen, mivel nincs hozzá codec. A tömörítési eljárás olyan, hogy a magas hangokat külön tömöríti (ez a buktató mindig), és a file végére pakolja, ezért egy normál mp3 lejátszó is le tudja játszani, de a magasak hiányozni fognak! Az ilyen file-okat általában 22Khz-esnek ismerik fel a normál mp3 lejátszók, és ezért nem is tudod cd-re írni, mert a szabvány ugye 44Khz lenne!
Megoldás, win alatt, ill. wine alatt átkonvertálod õket pl ogg-ba, vagy használod wine alatt a winamp-ot, ill a thomson lejátszóját!
Próbáld a CVS-t, és így fordítsd:
./configure –enable-gui –language=hu –with-reallibdir=/usr/lib/win32 –with-xanimlibdir=/usr/lib/win32 –enable-xmms –enable-menu –enable-lirc
Nekem még sosem volt ilyen bajom, oss-el is minden tökéletes!
Ugye nem mp3pro-t akarsz lejátszani, mert ahhoz nincs codec, ezért csak 22Khz-en szól! Vagy wine+winamp (thomson mp3pro stb).Nállam 3.3.3-al fordul!
Majd én 🙂 http://liflg.sourceforge.net/
A gentoo-nál /etc/modules.d/alsa
Ezt kell szerkeszteni, utánna rc-update!
Biztos van ilyen a Mandrake-nél is! -
SzerzőBejegyzés