Ja-Ja, Gentoo alatt nekem is lassú a HDD, ha supermount-al van felcsatolva (pedig DMA van), ezért azt simán beírom az fstab-ba(így induláskor felcsatolja, és gyors is, ehhez nem kell automount se), csak a hordozható dolgokat supermount-olom, azoknél pedig normális a sebesség!