PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Unreal Tournament GOTYE install #1928809
    PcZolee
    Felhasználó

      Te mountoltad, vagy vmi automounter? fstab-ba benne van, ha nem tedd bele!

      Hozzászólás: Fullos desktop linux? #1953480
      PcZolee
      Felhasználó

        Mindegyik disztróvan meg tudod ezeket csinálni, a kérdés, csak az, hogy mennyit akarsz rajta dolgozni, vagy olyat akarsz, amit feltelepítesz, és már megy is!
        Szerintem neked elsõsorban a Suse való(ehhez van Wine rack, amiben egybe megvan minden, ami a game-k-hez kell), vagy UHU, Mandrake!

        Hozzászólás: Suse Alatt NTFS-re írás #1953434
        PcZolee
        Felhasználó

          Nem nagy ördöngösség, ha akarod segítek benne, de szerintem itt is találsz rá megoldást: http://www.jatekport.linuxuser.hu
          Vagy a fórumon!

          Hozzászólás: Suse Alatt NTFS-re írás #1953432
          PcZolee
          Felhasználó

            hát igen, de sajna linux alatt nem tok Cs-zni 🙁 ezért kell az a fránya Xp

            A Cs is, és a Half-life is megy linux alatt wine-al!!!

            Hozzászólás: UHU-automount Müködése?! #1952938
            PcZolee
            Felhasználó

              Nem tudom, hogy ez mit akar jelenteni, de olyan parancs, hogy makedev nincs! A /dev alatt ami nekem kell, az ugyanúgy néz ki, mint uhu alatt!

              Hozzászólás: UHU-automount Müködése?! #1952936
              PcZolee
              Felhasználó

                Gondolod??? De ez biztos, hogy az automount-olásra vonatkozik???

                Hát, teltjesen tanácstalan vagyok :(. Addig eljutottam, hogy a cd-romokat, és a floppy-t úgy csatolja, mint az UHU, de tovább nem, a HDD-ket sehogy nem akarja!

                Hozzászólás: UHU-automount Müködése?! #1952934
                PcZolee
                Felhasználó

                  Az elõzõ hozzászólásomat töröltem ❗  

                  Ezeket a fileokat nézd meg
                  /etc/devfsd/uhu.automount  
                  /sbin/mountit  
                  /var/lib/uhu-automount/  
                  /rc.boot/30-uhu-automount  
                  /etc/nsswitch.conf  
                  /etc/nsswitch.ldaf  
                  /etc/15-boot  
                  /etc/sysconfig/automount

                  OK, ezeket ismertem, kivéve ezeket:
                  /etc/nsswitch.conf
                  /etc/nsswitch.ldaf
                  /etc/15-boot (ez egyébként /etc/rc.boot/15-boot)
                  De ahogy elnézem õket semmi közük nincs a mountoláshoz :(!

                  Hozzászólás: UHU-automount Müködése?! #1952933
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    A supermount patch-et már megoldottam kernel forgatásnál!
                    Ha jól látom, akkor az UHU úgy csinálja, hogy a HDD-ket normálisa mountolja, és csak a hordozható cuccokhoz használja a supermount-ot! Szal, annyira nem is félrevezetõ az az UHU-automount! Csak senki ne keverje össze a kernelben levõvel!

                    Hozzászólás: UHU-automount Müködése?! #1952930
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Nézegettem ezt az oldalt: http://linux.vv.hu/hogyanok/mini/Automount…tomount-hu.html

                      Itt egy autofs nevû programról írnak! ki is próbáltam, jó is lenne, de nem az igazi, nekem az kéne, hogy autómatikusan hozza létre a /mnt alatt a könyvtárakat, és oda csatolja be a hordozót (mint az UHU)! Ez azt csinálja, hogy csak akkor mountol oda, ahova megadom, ha az eszközt vmi megszólítja, ezért kell arról a pontról egy szimlink, hogy meg tudjam szólítani, de egy hordozható cuccoknál probléma, mert egy lemezen lehet több partíció is, és ha csak az egyikre szimlinkelek, akkor a többire külön létre kell hozni egyet, viszont, ha kicserélem a HDD-t, akkor a többi szimlink feleslegessé válik! De ez még a kisebb baj!
                      A nagyobb baj az, hogy ha fat32-t sumán mountolok umask nélkül, akkor a user nem tudja olvasni se, de ha umask-al mountolom, és utánna az abban a mobil-rack-ben levõ HDD-t kicserélem egy EXT3-asra, akkor az ext3-asat nem tudja olvasni (az umask miatt), na itt lett elegem belõle!

                      Találtam még itt ( http://ivman.sourceforge.net/blog/ ) egy ilyesmi stuffot, most ezt fogom kipróbálni!

                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Fellow oldalán le van írva, meg már vagy 20 Topic szólt errõl!

                        Code:
                        „Ajánlott a grubot: ‘grub-install /dev/hda’ módon telepíteni.”
                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 1,617