Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Te mountoltad, vagy vmi automounter? fstab-ba benne van, ha nem tedd bele!
Mindegyik disztróvan meg tudod ezeket csinálni, a kérdés, csak az, hogy mennyit akarsz rajta dolgozni, vagy olyat akarsz, amit feltelepítesz, és már megy is!
Szerintem neked elsõsorban a Suse való(ehhez van Wine rack, amiben egybe megvan minden, ami a game-k-hez kell), vagy UHU, Mandrake!Nem nagy ördöngösség, ha akarod segítek benne, de szerintem itt is találsz rá megoldást: http://www.jatekport.linuxuser.hu
Vagy a fórumon!hát igen, de sajna linux alatt nem tok Cs-zni 🙁 ezért kell az a fránya Xp
A Cs is, és a Half-life is megy linux alatt wine-al!!!
Nem tudom, hogy ez mit akar jelenteni, de olyan parancs, hogy makedev nincs! A /dev alatt ami nekem kell, az ugyanúgy néz ki, mint uhu alatt!
Gondolod??? De ez biztos, hogy az automount-olásra vonatkozik???
Hát, teltjesen tanácstalan vagyok :(. Addig eljutottam, hogy a cd-romokat, és a floppy-t úgy csatolja, mint az UHU, de tovább nem, a HDD-ket sehogy nem akarja!
Az elõzõ hozzászólásomat töröltem ❗
Ezeket a fileokat nézd meg
/etc/devfsd/uhu.automount
/sbin/mountit
/var/lib/uhu-automount/
/rc.boot/30-uhu-automount
/etc/nsswitch.conf
/etc/nsswitch.ldaf
/etc/15-boot
/etc/sysconfig/automountOK, ezeket ismertem, kivéve ezeket:
/etc/nsswitch.conf
/etc/nsswitch.ldaf
/etc/15-boot (ez egyébként /etc/rc.boot/15-boot)
De ahogy elnézem õket semmi közük nincs a mountoláshoz :(!A supermount patch-et már megoldottam kernel forgatásnál!
Ha jól látom, akkor az UHU úgy csinálja, hogy a HDD-ket normálisa mountolja, és csak a hordozható cuccokhoz használja a supermount-ot! Szal, annyira nem is félrevezetõ az az UHU-automount! Csak senki ne keverje össze a kernelben levõvel!Nézegettem ezt az oldalt: http://linux.vv.hu/hogyanok/mini/Automount…tomount-hu.html
Itt egy autofs nevû programról írnak! ki is próbáltam, jó is lenne, de nem az igazi, nekem az kéne, hogy autómatikusan hozza létre a /mnt alatt a könyvtárakat, és oda csatolja be a hordozót (mint az UHU)! Ez azt csinálja, hogy csak akkor mountol oda, ahova megadom, ha az eszközt vmi megszólítja, ezért kell arról a pontról egy szimlink, hogy meg tudjam szólítani, de egy hordozható cuccoknál probléma, mert egy lemezen lehet több partíció is, és ha csak az egyikre szimlinkelek, akkor a többire külön létre kell hozni egyet, viszont, ha kicserélem a HDD-t, akkor a többi szimlink feleslegessé válik! De ez még a kisebb baj!
A nagyobb baj az, hogy ha fat32-t sumán mountolok umask nélkül, akkor a user nem tudja olvasni se, de ha umask-al mountolom, és utánna az abban a mobil-rack-ben levõ HDD-t kicserélem egy EXT3-asra, akkor az ext3-asat nem tudja olvasni (az umask miatt), na itt lett elegem belõle!Találtam még itt ( http://ivman.sourceforge.net/blog/ ) egy ilyesmi stuffot, most ezt fogom kipróbálni!
Fellow oldalán le van írva, meg már vagy 20 Topic szólt errõl!
Code:„Ajánlott a grubot: ‘grub-install /dev/hda’ módon telepíteni.” -
SzerzőBejegyzés