Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A supermount-ot sikerült belõnöm! Köszi! Már csak az egérrel van gond!
Köszi, körülnézek!
Fennt van végre a gnome is! Minden OK, forgattam már hozzá vagy 3 kernelt, mind tökéletesen megy, viszont azt vettem észre, hogy nem megy az egerem! Most, hogy fenn az X meg a wm-ek, belõttem az XF86Configo-t, el is indul az X meg a KDM, de nincs egér, még konzol-on se! Hogy mi történhetett nem tudom, egy biztos, nem a kernel hibálya, mert az eredetit fenn hagytam, és azzal sem megy :(!
Vki segítsen plíz, mert így elég gáz, nézegettem a doksit, de nem nagyon találtam ezzel kapcsolatban semmit :(.Köszi.
u.i.:Igazad van, KDE-t, meg Gnome-ot nem forgatok mindennap :)!
Az USE flag-ek között nem volt X, csak nls, de mindegy, mert végülis úgyis kell az X! Lefordult a KDE, jó kis móka volt! Holnap jö a gnome! Már ven XFCE4 is, meg fordítottam kernelt is, mára asszem ennyi elég!
A handbook-ot olvasgatom, fõleg a magyarított részt!
A supermount-ról nem láttam semmit, de még keresgélek!
Meg átnézem az UHU supermount-oló rendszerét, hátha abból át tudok vmit venni!Eddig tetszik a rendszer, habár még nem sokat használtam!
Az biztos, hogy forgolódni szeret (a KDE a függõségeivel vagy 10 órán keresztül forgolódott, ez 3200+ -os gépen)!
Fordítok hozzá egy 2.6.5-ös, és egy 2.4.26-os kernel-t is a gentoo forrásból, majd meglátjuk, hogy melyik milyen lesz!Ja, és még annyit, hogy a Gentoo igen érdekes, és furcsa így Debian/UHU után (runlevel, env.d stb), de azért is akartam stage1-rõl indulni, hogy jobban átlássam a rendszert!
Tippeket/trükköket szívesen fogadok!
Húgom gépén november óta van 9.0 SüSü, egyszer sem fagyott le. (a titka: nem piszkálom… 🙂 )
az enyém meg egy 1 hónapos debian, szintén egyszer sem fagyott le, de még nincs kész a kernel.
ja és van egy W98 is a Cooledit miatt, az is egy hónapos, és szintén nem fagyott még le.
(egyáltalán milyen az amikor lefa…😀
Minek neked a CoolEdit? Ott az Audacity, az miért nem jó? Egyébként meg a CoolEdit nem megy wine-al?
Most forgolódik a KDE, nemsoká’ kész lesz!
Láttam, hogy az eredeti gentoo kernel-ben is benne van a supermount, és engedélyezve is van! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy autómatice bemount-olja a hdd-ket, és cd-ket az /mnt alá (mint pl az UHU)?Ha már may payne-t említetted, pl az is fut, de fut az nfs underground is, meg a warcraft 3, swine, half-life stb.
Egyébként hogy csinálod, hogy minden 3d-s progi megy wine-al? Mer pont erre (e-miatt) hozták létre a wineX-et, vagy tévedek?
Besz*rok :). Végzett a forgatás, és most szedi az mc-t, akkor mégis jól csináltam! Kiírta, hogy fenn van az X, és, hogy szerkesszem a startx-et! De ezt majd késõbb!
azért ezzel az nfs installerrel csak finoman mivel wrappelt anyag: ahhoz hogy játszd nem árt egy winex…
a’meg mégiscsak egy kompromisszum = könnyen lehet hogy megszivatAz mit jelent, hogy „wrappelt”?
Nézz el ide: http://liflg.sourceforge.net/
Itt van egy rakat wine-s game-hoz portolás, ill. install! Ill. a transgaming-on megnézheted, hogy mik azok, amik mennek wineX-el! -
SzerzőBejegyzés