Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na ez engem is érdekelne, de én még addig sem jutottam mint te.
Nekem egy qtek9000-sem van, de „csak” fájlokat tudok mozgatni bt-vel, szinkronizálni nem. A kábellel nem is látja 🙁 Esetleg ha segítenél…
Aztán lehet ketten kitalálunk valamit a szinkronizálással kapcsolatban is…Nekem nem volt vele gondom ( amíg meg nem halt az asus deskám – azon volt ilyen integrált kütyü ). Mondjuk azóta figyelek, hogy semmi ilyen via-s vackot ne vegyek! 🙂 A gigabyte-on szerencsére inteles vga van…
Nekem nem volt vele gondom ( amíg meg nem halt az asus deskám – azon volt ilyen integrált kütyü ). Mondjuk azóta figyelek, hogy semmi ilyen via-s vackot ne vegyek! 🙂 A gigabyte-on szerencsére inteles vga van…
xorg.conf-ot is rakd ki!
Ez említi a te kártyád:
http://unichrome.sourceforge.net/xorg.conf-ot is rakd ki!
Ez említi a te kártyád:
http://unichrome.sourceforge.net/mkdir via
cd via
svn co http://svn.openchrome.org/svn/trunk openchrome
cd trunk
./configure
makeA létrejövő drivert ( trunk/unichrome/.libs/via_drv.so ) másold a /usr/lib/xorg/modules/drivers/ alá! Az xorg.conf-ban a driver-t via-ra állítsd!
mkdir via
cd via
svn co http://svn.openchrome.org/svn/trunk openchrome
cd trunk
./configure
makeA létrejövő drivert ( trunk/unichrome/.libs/via_drv.so ) másold a /usr/lib/xorg/modules/drivers/ alá! Az xorg.conf-ban a driver-t via-ra állítsd!
Az acidrip nem rossz, de a dvdrip kicsit többet tud!
Az acidrip nem rossz, de a dvdrip kicsit többet tud!
Monkey wrote:Ha mindezt egy live dvd-ről csinálom sima másolással, nem lesz abból gebasz, hogy eddig /dev/hdc3-on lakott a rendszer, most pedig átkerül /dev/hdc2-re? Vagy hogy csináljam?Nem lesz gebasz!
Menete tömören itt
Mikor megvan a mentés, átírod az fstab-ot értelemszerűen ( hdc3 helyett hdc2 ) és a grubot is. Aztán a liveról még kiadod ezeket a parancsokat:
mkdir /mnt/hdc2
mount /dev/hdc2 /mnt/hdc2
grub-install –root-directory=/mnt/hdc2 /dev/hdc
Ezzel a grub is a helyére kerül…
Más tennivalód nincs! -
SzerzőBejegyzés