Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Monkey wrote:Ha mindezt egy live dvd-ről csinálom sima másolással, nem lesz abból gebasz, hogy eddig /dev/hdc3-on lakott a rendszer, most pedig átkerül /dev/hdc2-re? Vagy hogy csináljam?
Nem lesz gebasz!
Menete tömören itt
Mikor megvan a mentés, átírod az fstab-ot értelemszerűen ( hdc3 helyett hdc2 ) és a grubot is. Aztán a liveról még kiadod ezeket a parancsokat:
mkdir /mnt/hdc2
mount /dev/hdc2 /mnt/hdc2
grub-install –root-directory=/mnt/hdc2 /dev/hdc
Ezzel a grub is a helyére kerül…
Más tennivalód nincs!individor wrote:de ha sűrűn ki-be tologatom a mem karit akkor annak a csatlakozója megy tönkre…..
Hát amióta van kártyaolvasóm azóta lusta voltam előkeresni a kábelt a gépemhez, pedig használom rendszeresen 🙂 A kártyának kutyabaja…individor wrote:ezt meg nem értem:
lsusb kimenete, amikor rá van dugva a gép usb-re?+ kellene ennek a kiemenete is:
Kód:
cat /etc/udev/rules.d/45-libgphoto2.rules
én egy gagyi felhasználó vagyok nem programozó…..
Vagy kisbeture hallgass vagy próbáld beírni parancssorba, amiket kérnek!
rádugod a kamerát, aztán pár másodpercet vársz és beírod rootként a konsole-ba:lsusb
Amit kiír bemásolod…
individor wrote:de ha sűrűn ki-be tologatom a mem karit akkor annak a csatlakozója megy tönkre…..
Hát amióta van kártyaolvasóm azóta lusta voltam előkeresni a kábelt a gépemhez, pedig használom rendszeresen 🙂 A kártyának kutyabaja…individor wrote:ezt meg nem értem:
lsusb kimenete, amikor rá van dugva a gép usb-re?+ kellene ennek a kiemenete is:
Kód:
cat /etc/udev/rules.d/45-libgphoto2.rules
én egy gagyi felhasználó vagyok nem programozó…..
Vagy kisbeture hallgass vagy próbáld beírni parancssorba, amiket kérnek!
rádugod a kamerát, aztán pár másodpercet vársz és beírod rootként a konsole-ba:lsusb
Amit kiír bemásolod…
Akkor nem voltál figyelmes, mert többször említettem az x kapcsolót! 😛
Akkor nem voltál figyelmes, mert többször említettem az x kapcsolót! 😛
lada2105 wrote:Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtáratTe is olvasd el a linkemet 🙂
lada2105 wrote:Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtáratTe is olvasd el a linkemet 🙂
lada2105 wrote:Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!Miért? Én évek óta úgy mentem le – sokszor – a komplett rendszerem 🙂
Egy kis leírás hozzálada2105 wrote:Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!Miért? Én évek óta úgy mentem le – sokszor – a komplett rendszerem 🙂
Egy kis leírás hozzásany wrote:Ez a probléma gyökere, mindennek ami „magyar” csak múltja van!…ja, nekünk is 🙂 Engem kicsit zavar néha 😀
-
SzerzőBejegyzés