pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó
      Monkey wrote:
      Ha mindezt egy live dvd-ről csinálom sima másolással, nem lesz abból gebasz, hogy eddig /dev/hdc3-on lakott a rendszer, most pedig átkerül /dev/hdc2-re? Vagy hogy csináljam?

      Nem lesz gebasz!
      Menete tömören itt
      Mikor megvan a mentés, átírod az fstab-ot értelemszerűen ( hdc3 helyett hdc2 ) és a grubot is. Aztán a liveról még kiadod ezeket a parancsokat:
      mkdir /mnt/hdc2
      mount /dev/hdc2 /mnt/hdc2
      grub-install –root-directory=/mnt/hdc2 /dev/hdc
      Ezzel a grub is a helyére kerül…
      Más tennivalód nincs!

      Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136478
      pomm
      Felhasználó
        individor wrote:
        de ha sűrűn ki-be tologatom a mem karit akkor annak a csatlakozója megy tönkre…..
        Hát amióta van kártyaolvasóm azóta lusta voltam előkeresni a kábelt a gépemhez, pedig használom rendszeresen 🙂 A kártyának kutyabaja…

        individor wrote:
        ezt meg nem értem:
        lsusb kimenete, amikor rá van dugva a gép usb-re?

        + kellene ennek a kiemenete is:

        Kód:

        cat /etc/udev/rules.d/45-libgphoto2.rules

        én egy gagyi felhasználó vagyok nem programozó…..

        Vagy kisbeture hallgass vagy próbáld beírni parancssorba, amiket kérnek!
        rádugod a kamerát, aztán pár másodpercet vársz és beírod rootként a konsole-ba:

        lsusb

        Amit kiír bemásolod…

        Hozzászólás: kubuntu+fényképezőgép #2136479
        pomm
        Felhasználó
          individor wrote:
          de ha sűrűn ki-be tologatom a mem karit akkor annak a csatlakozója megy tönkre…..
          Hát amióta van kártyaolvasóm azóta lusta voltam előkeresni a kábelt a gépemhez, pedig használom rendszeresen 🙂 A kártyának kutyabaja…

          individor wrote:
          ezt meg nem értem:
          lsusb kimenete, amikor rá van dugva a gép usb-re?

          + kellene ennek a kiemenete is:

          Kód:

          cat /etc/udev/rules.d/45-libgphoto2.rules

          én egy gagyi felhasználó vagyok nem programozó…..

          Vagy kisbeture hallgass vagy próbáld beírni parancssorba, amiket kérnek!
          rádugod a kamerát, aztán pár másodpercet vársz és beírod rootként a konsole-ba:

          lsusb

          Amit kiír bemásolod…

          Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135705
          pomm
          Felhasználó

            Akkor nem voltál figyelmes, mert többször említettem az x kapcsolót! 😛

            Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135706
            pomm
            Felhasználó

              Akkor nem voltál figyelmes, mert többször említettem az x kapcsolót! 😛

              Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135699
              pomm
              Felhasználó
                lada2105 wrote:
                Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
                Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtárat

                Te is olvasd el a linkemet 🙂

                Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135700
                pomm
                Felhasználó
                  lada2105 wrote:
                  Egyébként a müködö rendszer esetén csak arra kell vigyázni, hogyha pl benn van a meghajtóban egy dvd, akkor amikor az eszközöket „másolja”, akkor szépen beolvassa azt is. Namármost, akkor így elég egy olyan eszközhöz elérni, aminek sose lesz EOF-je és kész az örök mentés 😀
                  Szóval egyszerübb LIVE cdröl, vagy ha az ember tudja mit csinál, akkor exclude-olni a /dev könyvtárat

                  Te is olvasd el a linkemet 🙂

                  Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135683
                  pomm
                  Felhasználó
                    lada2105 wrote:
                    Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!

                    Miért? Én évek óta úgy mentem le – sokszor – a komplett rendszerem 🙂
                    Egy kis leírás hozzá

                    Hozzászólás: Rendszerbeállítások másolása #2135684
                    pomm
                    Felhasználó
                      lada2105 wrote:
                      Elméletileg igen, csak nem müködés közben tedd, hanem mondjuk egy LIVE cdböl!

                      Miért? Én évek óta úgy mentem le – sokszor – a komplett rendszerem 🙂
                      Egy kis leírás hozzá

                      Hozzászólás: Mikor jön új UHU? #2135513
                      pomm
                      Felhasználó
                        sany wrote:
                        Ez a probléma gyökere, mindennek ami „magyar” csak múltja van!

                        …ja, nekünk is 🙂 Engem kicsit zavar néha 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 5,573