pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Blog motor irasa #2134874
    pomm
    Felhasználó
      sany wrote:
      Nem értem minek kell újra feltalálni a melegvizet?
      http://wordpress.org
      pluginokkal, modulokkal, spam védelemmel, stb…..

      hm…jónak tűnik, ezt megsasolom 🙂

      Hozzászólás: Blog motor irasa #2134865
      pomm
      Felhasználó

        Én ezt használom…nyílt, esetleg tudsz belőle mazsolázni…

        Home

        Hozzászólás: Blog motor irasa #2134866
        pomm
        Felhasználó

          Én ezt használom…nyílt, esetleg tudsz belőle mazsolázni…

          Home

          Hozzászólás: 4 sípolás boot után (debian 4.0 r0 i386) #2134415
          pomm
          Felhasználó
            jenci89 wrote:
            gondolom igen, mert végig futott a telepítő

            Ez nem windows! Nem alap a grafikus felület! Ha nem jelölte ki a telepítő és te sem, akkor nem települt!
            apt-get install x-window-system-core

            Hozzászólás: 4 sípolás boot után (debian 4.0 r0 i386) #2134416
            pomm
            Felhasználó
              jenci89 wrote:
              gondolom igen, mert végig futott a telepítő

              Ez nem windows! Nem alap a grafikus felület! Ha nem jelölte ki a telepítő és te sem, akkor nem települt!
              apt-get install x-window-system-core

              Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132873
              pomm
              Felhasználó
                majorlacko wrote:
                A horvátok jókor húztak el mellőlünk.

                …meg a csehek, lengyelek, szlovákok, litvánok, észtek és most már a románok, bulgárok, szerbek is a nyomunkban vannak, le is fognak hagyni. Ilyen a „keleti lustasággal” átitatott nép… Ja, kérem amit itt műveltek/művelnek a néppel ( és az tűri ), az szabadjegy a multiknak, hogy azt tegyenek, amit akarnak.
                Jó példa erre a madaras tesco, ahol nálunk 8 órás munkarend van pihenő nélkül  ( lehet, hogy ezután a sztori után változott ) a pénztárban és wc-hez is engedélyt kell kérni (!), pedig pihenő nem jár, tehát vagy fejben tartod 8 órát vagy puncsolsz a górénak, hogy be ne rosálj! Érdekes, ez Ausztriában ( madaras tesco, pénztárosi állás ) 8 órás meló  szintén, de kötelező óránkénti 10 perc pihenővel és engedély nélküli budival.
                Most akkor kit szidunk? A madaras tescot? Miért? Érvényesíti a profit fogalmát…ennyi.
                Vannak itt emberek ( akik tűrik), van egy állam(?) és van egy munka törvénykönyv. Talán itt a bibi.

                offolok még…
                Állok csendben sorban a labor előtt a feleségem nagypapájával ( ő fuvaroztam ) – második sor mert ugye egy már volt a vizitdíjjal – előttem egy nagy darab nő szidja az egész vizitdíjas-sorbanállós rendszert már vagy 5 perce ( elunom ) és – próba cseresznye – jó hangosan oda szólok a feleségem nagypapájához:
                – Na, azért azt kívánom, hogy mindenki aki erre a kormányra szavazott, fizessen akkor is vizitdíjat, amikor majd azt leszavazzák és megérdemli, hogy háromszor annyit álljon sorba!
                – Nem értem, hogy mennyit siránkoznak olyan emberek, akik ezt választották! Ha ostoba, akkor legalább maradna csendben, mert ezzel csak jobban bizonygatja azt, hogy milyen buta…
                Innentől csend lett a sorban…
                Senkinek nem akarom sem a vallási, faji, politikai, stb. nézetét sérteni. Csak azt unom, hogy az emberek nem vállalják fel a döntéseiket és azok következményeit.
                Mintha én azon sopánkodnék naphosszat, hogy nem fut a legújabb wines játék a linuxomon…Üvölteném a világba ezerrel…holott én választottam, hogy ezt használom…
                Valamikor ezért hagytam itt ezt az országot. Nem sajnálom, hogy visszajöttem 2 hónapra, amiből aztán az lett, hogy maradtam, mert akkor nem lenne családom, de az emberekről alkotott véleményem csak romlik. Szépen butítják le itt is a népet, akár az usa-ban. Aztán majd aláríják a saját kivégzésüket is, mert már annyira hülyék…és közben verik a mellük…
                Szánalmas!

                Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132874
                pomm
                Felhasználó
                  majorlacko wrote:
                  A horvátok jókor húztak el mellőlünk.

                  …meg a csehek, lengyelek, szlovákok, litvánok, észtek és most már a románok, bulgárok, szerbek is a nyomunkban vannak, le is fognak hagyni. Ilyen a „keleti lustasággal” átitatott nép… Ja, kérem amit itt műveltek/művelnek a néppel ( és az tűri ), az szabadjegy a multiknak, hogy azt tegyenek, amit akarnak.
                  Jó példa erre a madaras tesco, ahol nálunk 8 órás munkarend van pihenő nélkül  ( lehet, hogy ezután a sztori után változott ) a pénztárban és wc-hez is engedélyt kell kérni (!), pedig pihenő nem jár, tehát vagy fejben tartod 8 órát vagy puncsolsz a górénak, hogy be ne rosálj! Érdekes, ez Ausztriában ( madaras tesco, pénztárosi állás ) 8 órás meló  szintén, de kötelező óránkénti 10 perc pihenővel és engedély nélküli budival.
                  Most akkor kit szidunk? A madaras tescot? Miért? Érvényesíti a profit fogalmát…ennyi.
                  Vannak itt emberek ( akik tűrik), van egy állam(?) és van egy munka törvénykönyv. Talán itt a bibi.

                  offolok még…
                  Állok csendben sorban a labor előtt a feleségem nagypapájával ( ő fuvaroztam ) – második sor mert ugye egy már volt a vizitdíjjal – előttem egy nagy darab nő szidja az egész vizitdíjas-sorbanállós rendszert már vagy 5 perce ( elunom ) és – próba cseresznye – jó hangosan oda szólok a feleségem nagypapájához:
                  – Na, azért azt kívánom, hogy mindenki aki erre a kormányra szavazott, fizessen akkor is vizitdíjat, amikor majd azt leszavazzák és megérdemli, hogy háromszor annyit álljon sorba!
                  – Nem értem, hogy mennyit siránkoznak olyan emberek, akik ezt választották! Ha ostoba, akkor legalább maradna csendben, mert ezzel csak jobban bizonygatja azt, hogy milyen buta…
                  Innentől csend lett a sorban…
                  Senkinek nem akarom sem a vallási, faji, politikai, stb. nézetét sérteni. Csak azt unom, hogy az emberek nem vállalják fel a döntéseiket és azok következményeit.
                  Mintha én azon sopánkodnék naphosszat, hogy nem fut a legújabb wines játék a linuxomon…Üvölteném a világba ezerrel…holott én választottam, hogy ezt használom…
                  Valamikor ezért hagytam itt ezt az országot. Nem sajnálom, hogy visszajöttem 2 hónapra, amiből aztán az lett, hogy maradtam, mert akkor nem lenne családom, de az emberekről alkotott véleményem csak romlik. Szépen butítják le itt is a népet, akár az usa-ban. Aztán majd aláríják a saját kivégzésüket is, mert már annyira hülyék…és közben verik a mellük…
                  Szánalmas!

                  pomm
                  Felhasználó

                    Ja,de nekem se windows-t, se linux-ot, se dos-t ne tegyenek rá! Kérdezzék meg, mit kérek és kérem-e. A gond, nem az asztali gépekkel van ( azokat – mióta pc-t használok – magam rakom össze ) hanem a notikkal…
                    Például sikerült szereznem sw nélküli notit egy ismerősnek ( kellett érte kompromisszumot kötni, de neki nem volt lényeg a vas – csak netre kellett ), mert neki volt xp-je, legális, teljes verzió, minek fizetne megint érte…
                    Csak ha kinézek egy notit az vagy nincs sw nélkül vagy ahol sw nélkül adják ott drágább, mint sw-vel 🙂 Az enyém – anno – ilyen volt.
                    Xp-vel 250.000 volt Bp-en. Valahol Pécsen volt egy Xp nélkül úgy 10.000-rel olcsóbban ( a benzin több lett volna + plusz az idő ) Itt ( tatai vagyok ) meg 270.000 volt ( azt már nem tudom xp-vel vagy anélkül )
                    Annyi szemetet adtak hozzá, hogy húszrongy tuti volt…Azért kértem volna inkább több ram-ot 🙂

                    pomm
                    Felhasználó

                      Ja,de nekem se windows-t, se linux-ot, se dos-t ne tegyenek rá! Kérdezzék meg, mit kérek és kérem-e. A gond, nem az asztali gépekkel van ( azokat – mióta pc-t használok – magam rakom össze ) hanem a notikkal…
                      Például sikerült szereznem sw nélküli notit egy ismerősnek ( kellett érte kompromisszumot kötni, de neki nem volt lényeg a vas – csak netre kellett ), mert neki volt xp-je, legális, teljes verzió, minek fizetne megint érte…
                      Csak ha kinézek egy notit az vagy nincs sw nélkül vagy ahol sw nélkül adják ott drágább, mint sw-vel 🙂 Az enyém – anno – ilyen volt.
                      Xp-vel 250.000 volt Bp-en. Valahol Pécsen volt egy Xp nélkül úgy 10.000-rel olcsóbban ( a benzin több lett volna + plusz az idő ) Itt ( tatai vagyok ) meg 270.000 volt ( azt már nem tudom xp-vel vagy anélkül )
                      Annyi szemetet adtak hozzá, hogy húszrongy tuti volt…Azért kértem volna inkább több ram-ot 🙂

                      Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132865
                      pomm
                      Felhasználó

                        Az, hogy fizikailag mit bír a vonal, nem a fogyasztó gondja! Ha vmire nem vagyok képes, akkor nem reklámozom, mert az hazugság!
                        Senki nem vitatkozik azzal, hogy fizikai akadályok merülhetnek fel, hanem az a gusztustalan, hogy ezeket felmérve és az rossz eredményekkel a zsebükben is az ellenkezőjét állítják, csak kihúzzanak belőled még egy  ezrest..
                        Ezt kellene büntetni:
                        1, az okozott kár értékével
                        2, a szerződés – következmények nélküli – felbontási lehetőségével
                        3, a megfelelő szolgáltatás bevezetési költéségének átterhelésével
                        4, kiesett idő részarányos kártérítésével
                        5, A szolgáltatásváltás folyamatosságának biztosítása

                        Mindjárt másképpen mennének a reklámok! 🙂

                        Az én eseteben például ( ha nem szolgáltatják a 8 megás csomagot csak a 4-t ) így lenne korrekt:
                        1, Internetdíj visszafizetése ( előre rendeztem ) – esetleg büntető kamat 🙂
                        2, a szolgáltatott időszak 4 és 8 mega közötti csomag különbözeti értékének a megtérítése
                        3, A megfelelő alternatív szolgáltatás ( kábelnet ) bevezetési költségének kifizetése. ( Új kábelezés, fúrás, bontás, plusz szabadnap, stb )
                        4, A telefon+internet következmények nélküli lemondása
                        5, Az alternatív szolgáltató internet bekötéséig az internet további díjmentes biztosítása ( maximum, ameddig én is vártam a bekötésre – hogy ne legyünk szőrös szívűek 🙂 )

                        Ha ilyen következmények lennének, akkor nem lenne annyi átb….ás. Amíg nincsenek következmények, addig árulják selyempapírban a sz….rt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 5,573