Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az, hogy fizikailag mit bír a vonal, nem a fogyasztó gondja! Ha vmire nem vagyok képes, akkor nem reklámozom, mert az hazugság!
Senki nem vitatkozik azzal, hogy fizikai akadályok merülhetnek fel, hanem az a gusztustalan, hogy ezeket felmérve és az rossz eredményekkel a zsebükben is az ellenkezőjét állítják, csak kihúzzanak belőled még egy ezrest..
Ezt kellene büntetni:
1, az okozott kár értékével
2, a szerződés – következmények nélküli – felbontási lehetőségével
3, a megfelelő szolgáltatás bevezetési költéségének átterhelésével
4, kiesett idő részarányos kártérítésével
5, A szolgáltatásváltás folyamatosságának biztosításaMindjárt másképpen mennének a reklámok! 🙂
Az én eseteben például ( ha nem szolgáltatják a 8 megás csomagot csak a 4-t ) így lenne korrekt:
1, Internetdíj visszafizetése ( előre rendeztem ) – esetleg büntető kamat 🙂
2, a szolgáltatott időszak 4 és 8 mega közötti csomag különbözeti értékének a megtérítése
3, A megfelelő alternatív szolgáltatás ( kábelnet ) bevezetési költségének kifizetése. ( Új kábelezés, fúrás, bontás, plusz szabadnap, stb )
4, A telefon+internet következmények nélküli lemondása
5, Az alternatív szolgáltató internet bekötéséig az internet további díjmentes biztosítása ( maximum, ameddig én is vártam a bekötésre – hogy ne legyünk szőrös szívűek 🙂 )Ha ilyen következmények lennének, akkor nem lenne annyi átb….ás. Amíg nincsenek következmények, addig árulják selyempapírban a sz….rt.
csaba wrote:1. A vásárlót senki nem kötelezi, hogy olyan gépet vegyen, amelyiken neki nem tetsző szoftverek vannak.Erről beszélek, hogy sajnos kényszerítik. Vagy megveszed vagy nem lesz. Ez az árukapcsolás. A legnagyobb bolt…Pláne notebooknál, amit nem igazán szerel össze alkatrészekből az ember.
Ez valahogy úgy lenne korrekt, hogy választhatnál hogyan kéred. Pláne ha 1/3 árról van szó!
Mintha a mosógépemhez mosóport is adtak volna „ingyen” valami pacsuliillatú öblítővel egyetemben… Persze nem kell használni, ki is dobhatom…csaba wrote:1. A vásárlót senki nem kötelezi, hogy olyan gépet vegyen, amelyiken neki nem tetsző szoftverek vannak.Erről beszélek, hogy sajnos kényszerítik. Vagy megveszed vagy nem lesz. Ez az árukapcsolás. A legnagyobb bolt…Pláne notebooknál, amit nem igazán szerel össze alkatrészekből az ember.
Ez valahogy úgy lenne korrekt, hogy választhatnál hogyan kéred. Pláne ha 1/3 árról van szó!
Mintha a mosógépemhez mosóport is adtak volna „ingyen” valami pacsuliillatú öblítővel egyetemben… Persze nem kell használni, ki is dobhatom…Nem a topickal van a baj, hanem a megközelítéssel!
A példád is rossz.
Inkább lehetőséget kellene adni a multiknak ( gondolom elsősorban azokról van szó, nem pedig Kis Tódor pc-bontójáról ), hogy megvehessem az adott hw-t soft nélkül is.
A baj az, hogy minden vásárlással, effektíve újra meg kell venned ugyan azt a sz@rt, ami neked nem biztos, hogy kell.
Én, amit – legutóbb – vettem ( notebook ), azon is volt minden kacat, de nem volt alternatívám ezt máshogyan beszerezni.
Tehát az a baj, ha bemész a boltba, neked – legtöbb esetben – nincs alternatívád választani, míg az autónál van, mert vehetek kéket is vagy feketét, de ha nincs, meghozzák.
Nézegettem a lehetőségeim és csak a teljesen gagyi notik voltak linux-szal, meg a felső kategóriások oprendszer nélkül…ami a nagyközönségnek ment, ott tuti bele volt vágva a works, nero, xp, power dvd, stb…
Ez inkább olyan, hogy elmész kocsit venni, de csak benzinest adnak, ha nem 10 éves használtat vagy 20 millás luxust akarsz venni.Nem a topickal van a baj, hanem a megközelítéssel!
A példád is rossz.
Inkább lehetőséget kellene adni a multiknak ( gondolom elsősorban azokról van szó, nem pedig Kis Tódor pc-bontójáról ), hogy megvehessem az adott hw-t soft nélkül is.
A baj az, hogy minden vásárlással, effektíve újra meg kell venned ugyan azt a sz@rt, ami neked nem biztos, hogy kell.
Én, amit – legutóbb – vettem ( notebook ), azon is volt minden kacat, de nem volt alternatívám ezt máshogyan beszerezni.
Tehát az a baj, ha bemész a boltba, neked – legtöbb esetben – nincs alternatívád választani, míg az autónál van, mert vehetek kéket is vagy feketét, de ha nincs, meghozzák.
Nézegettem a lehetőségeim és csak a teljesen gagyi notik voltak linux-szal, meg a felső kategóriások oprendszer nélkül…ami a nagyközönségnek ment, ott tuti bele volt vágva a works, nero, xp, power dvd, stb…
Ez inkább olyan, hogy elmész kocsit venni, de csak benzinest adnak, ha nem 10 éves használtat vagy 20 millás luxust akarsz venni.vizsla wrote:Hát, egyvalamit legalább tartani kell. :))))…a hátad 🙂
vizsla wrote:Hát, egyvalamit legalább tartani kell. :))))…a hátad 🙂
A cikk szívet melengető! 🙂 A „mindig” viszont MINDIG rövid „i”, ahogy az „eddig” is.
Annyi helyen írják hosszúval…csak tudnám mííííííííííért? 🙂A cikk szívet melengető! 🙂 A „mindig” viszont MINDIG rövid „i”, ahogy az „eddig” is.
Annyi helyen írják hosszúval…csak tudnám mííííííííííért? 🙂Letöltöttem, igazad van, az újban már – nem tudom miért – nincs benne…Bocsi én régebbi izsak féle slax-et használok, annak viszont része a grub.
-
SzerzőBejegyzés