pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132866
    pomm
    Felhasználó

      Az, hogy fizikailag mit bír a vonal, nem a fogyasztó gondja! Ha vmire nem vagyok képes, akkor nem reklámozom, mert az hazugság!
      Senki nem vitatkozik azzal, hogy fizikai akadályok merülhetnek fel, hanem az a gusztustalan, hogy ezeket felmérve és az rossz eredményekkel a zsebükben is az ellenkezőjét állítják, csak kihúzzanak belőled még egy  ezrest..
      Ezt kellene büntetni:
      1, az okozott kár értékével
      2, a szerződés – következmények nélküli – felbontási lehetőségével
      3, a megfelelő szolgáltatás bevezetési költéségének átterhelésével
      4, kiesett idő részarányos kártérítésével
      5, A szolgáltatásváltás folyamatosságának biztosítása

      Mindjárt másképpen mennének a reklámok! 🙂

      Az én eseteben például ( ha nem szolgáltatják a 8 megás csomagot csak a 4-t ) így lenne korrekt:
      1, Internetdíj visszafizetése ( előre rendeztem ) – esetleg büntető kamat 🙂
      2, a szolgáltatott időszak 4 és 8 mega közötti csomag különbözeti értékének a megtérítése
      3, A megfelelő alternatív szolgáltatás ( kábelnet ) bevezetési költségének kifizetése. ( Új kábelezés, fúrás, bontás, plusz szabadnap, stb )
      4, A telefon+internet következmények nélküli lemondása
      5, Az alternatív szolgáltató internet bekötéséig az internet további díjmentes biztosítása ( maximum, ameddig én is vártam a bekötésre – hogy ne legyünk szőrös szívűek 🙂 )

      Ha ilyen következmények lennének, akkor nem lenne annyi átb….ás. Amíg nincsenek következmények, addig árulják selyempapírban a sz….rt.

      pomm
      Felhasználó
        csaba wrote:
        1. A vásárlót senki nem kötelezi, hogy olyan gépet vegyen, amelyiken neki nem tetsző szoftverek vannak.

        Erről beszélek,  hogy sajnos kényszerítik. Vagy megveszed vagy nem lesz. Ez az árukapcsolás. A legnagyobb bolt…Pláne notebooknál, amit nem igazán szerel össze alkatrészekből az ember.
        Ez valahogy úgy lenne korrekt, hogy választhatnál hogyan kéred. Pláne ha 1/3 árról van szó!
        Mintha  a mosógépemhez mosóport is adtak volna „ingyen” valami pacsuliillatú öblítővel egyetemben… Persze nem kell használni, ki is dobhatom…

        pomm
        Felhasználó
          csaba wrote:
          1. A vásárlót senki nem kötelezi, hogy olyan gépet vegyen, amelyiken neki nem tetsző szoftverek vannak.

          Erről beszélek,  hogy sajnos kényszerítik. Vagy megveszed vagy nem lesz. Ez az árukapcsolás. A legnagyobb bolt…Pláne notebooknál, amit nem igazán szerel össze alkatrészekből az ember.
          Ez valahogy úgy lenne korrekt, hogy választhatnál hogyan kéred. Pláne ha 1/3 árról van szó!
          Mintha  a mosógépemhez mosóport is adtak volna „ingyen” valami pacsuliillatú öblítővel egyetemben… Persze nem kell használni, ki is dobhatom…

          pomm
          Felhasználó

            Nem a topickal van a baj, hanem a megközelítéssel!
            A példád is rossz.
            Inkább lehetőséget kellene adni a multiknak ( gondolom elsősorban azokról van szó, nem pedig Kis Tódor pc-bontójáról ), hogy megvehessem az adott hw-t soft nélkül is.
            A baj az, hogy minden vásárlással, effektíve újra meg kell venned ugyan azt a sz@rt, ami neked nem biztos, hogy kell.
            Én, amit – legutóbb – vettem ( notebook ), azon is volt minden kacat, de nem volt alternatívám ezt máshogyan beszerezni.
            Tehát az a baj, ha bemész a boltba, neked – legtöbb esetben – nincs alternatívád választani, míg az autónál van, mert vehetek kéket is vagy feketét, de ha nincs, meghozzák.
            Nézegettem a lehetőségeim és csak a teljesen gagyi notik voltak linux-szal, meg a felső kategóriások oprendszer nélkül…ami a nagyközönségnek ment, ott tuti bele volt vágva a works, nero, xp, power dvd, stb…
            Ez inkább olyan, hogy elmész kocsit venni, de csak benzinest adnak, ha nem 10 éves használtat vagy 20 millás luxust akarsz venni.

            pomm
            Felhasználó

              Nem a topickal van a baj, hanem a megközelítéssel!
              A példád is rossz.
              Inkább lehetőséget kellene adni a multiknak ( gondolom elsősorban azokról van szó, nem pedig Kis Tódor pc-bontójáról ), hogy megvehessem az adott hw-t soft nélkül is.
              A baj az, hogy minden vásárlással, effektíve újra meg kell venned ugyan azt a sz@rt, ami neked nem biztos, hogy kell.
              Én, amit – legutóbb – vettem ( notebook ), azon is volt minden kacat, de nem volt alternatívám ezt máshogyan beszerezni.
              Tehát az a baj, ha bemész a boltba, neked – legtöbb esetben – nincs alternatívád választani, míg az autónál van, mert vehetek kéket is vagy feketét, de ha nincs, meghozzák.
              Nézegettem a lehetőségeim és csak a teljesen gagyi notik voltak linux-szal, meg a felső kategóriások oprendszer nélkül…ami a nagyközönségnek ment, ott tuti bele volt vágva a works, nero, xp, power dvd, stb…
              Ez inkább olyan, hogy elmész kocsit venni, de csak benzinest adnak, ha nem 10 éves használtat vagy 20 millás luxust akarsz venni.

              Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132857
              pomm
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                Hát, egyvalamit legalább tartani kell. :))))

                …a hátad 🙂

                Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132858
                pomm
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  Hát, egyvalamit legalább tartani kell. :))))

                  …a hátad 🙂

                  pomm
                  Felhasználó

                    A cikk szívet melengető! 🙂 A „mindig” viszont MINDIG rövid „i”, ahogy az „eddig” is.
                    Annyi helyen írják hosszúval…csak tudnám mííííííííííért? 🙂

                    pomm
                    Felhasználó

                      A cikk szívet melengető! 🙂 A „mindig” viszont MINDIG rövid „i”, ahogy az „eddig” is.
                      Annyi helyen írják hosszúval…csak tudnám mííííííííííért? 🙂

                      Hozzászólás: grub #2134047
                      pomm
                      Felhasználó

                        Letöltöttem, igazad van, az újban már – nem tudom miért – nincs benne…Bocsi én régebbi izsak féle slax-et használok, annak viszont része a grub.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 5,573