pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132810
    pomm
    Felhasználó

      Ahogy Samuel L. Jackson mondta a Ponyvaregényben:
      -„…igyekszem, gringo, hidd’ el igyekszem…” 🙂

      Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132805
      pomm
      Felhasználó

        Nem az, hogy kikapták, csak belekényszerítettek vmibe….
        Eltekintve a a fizikai paraméterektől, az egész úgy indult, hogy a tonlány emelgette a sávszélességet..
        Ott félévet fiezettem előre 2002 óta. Januárban már 4 mega felett jött, aztán februárban 8 mega lett…ez omolott tíz nap után össze. Innen indult a kálvária, mert első nekifutásra ( akkor még nem tudtam, hogy ez egy standard, lerázó szöveg náluk ) közölték, hogy sajnos a vonali paraméterek nem alkalmasak a 8 megára. Mondtam, hogy jó, semmi baj, akkor legyen 4 mega. Mi lesz a különbözettel, amit kifizettem? Mondták, semmi baj, ha akarom lenetezem vagy vissza is fizetik. Eddig volt szép.
        Ugyanis nekem kellett volna szerződést módosítanom, hogy egy vonalnál, ami – szerintük – nem bírja a 8 megát, hogy ne 8 megás csomagot fizessek.
        Tudom, hogy jogilag rendben, de menjenek a fenébe, amikor én nem választhatok az között, hogy kevesebb havidíj vagy gyorsabb net. Ha nem megy a gyorsabb net, még akkor is nekem kell könyörögnöm…
        Még ezzel is meg lettem volna…Ekkor kiderül, hogy elég régi előfizető vagyok ( sicc, az ilyen már nem kell, csak az újabbaknak nyalunk… ) és az én szerződésem bizonyos része ( számlázási mód ) már nem választható, így a félévre előre történő számlázás helyett válasszam a havonta utólagos számlázást.
        Mondtam, jó, akkor én nem kapok lehetőséget választani a pénz vagy sebesség játékukban, nem tesznek lejjebb akkor sem, ha rajtam kívülálló okok miatt nem bírja a vonal a sebességet, de kiszámlázzák a pénzt. Ha kérem, hogy ne tegyék és tegyenek lejjebb, akkor meg nem fizethetek úgy ahogy eddig tettem. Tulajdonképpen akármit teszek, akkor engem mindenképpen azért ér kellemetlenség, mert a tonlány úgy emel sávszélességet, hogy nem ellenőrzi, alkalmasak-e rá a vonalak. Magyarul t-rehány!
        Akkor kezdtem kötni az ebet a karóhoz. Akkor sebességproblémát szeretnék bejelenteni. U8-as csomagot fizettem és U4-ben vagyok, tessék megoldani. A bürokrácia megindult és felfedeztem, hogy van olyan is t-offline. Innentől – leszámítva egy hetet – többet voltam offline, mint online. Az egy hét egy magán akció volt, ahol simán feljebb rakott egy t-com-os. Érdekes, stabilan ment a 8 mega…
        Innen meg azért kezdtem még jobban ragaszkodni a 8 megához, mert felb…szta az agyam, hogy simán hülyének vettek és valószínűleg vmi apró hiba miatt szívok, amihez nem elég felvenni a telefont, hanem ki is kell jönni!
        Egyszer bepróbálkoztak a „helyszíni-kiszállás-lesz-fizeted-ha-még-sincs-hiba” dumával… Mondtam jöjjenek, a modem után vállalom a felelőséget, lehet méregetni. Soha nem jöttek! Kétszer is kértem.
        Eldurvult a helyzet, lekötöttek ( szerződés alatt, kifizetett számlával ). Annyira hülyék voltak ( én nem tudtam, hogy fizikailag leköttett egy barom ), hogy felvették hibának, hogy nem megy a net. Komolyan! Aztán bizonygatták, hogy van ip-m (?) és minden redben, nálam van a hiba. A t-comosokat felhívtam, hogy gond van az adsl-mel… Kérdezték: „
        Milyen ADSL? Ezen a számon nincs adsl. A tonlány kérte a leszerelését!”
        🙂
        Amikor újból visszahívtam őket, sejthetitek, hogy nem voltam szalonképes ( ekkor már 8k volt az 1234-es hívások számlája 1.5 hónap alatt, úgy hogy max 20 percet tudtam összesen beszélni, amúgy zenét hallgattam )

        Ezután puncsoltak, ígérgettek – persze azt sem tartották be…
        Azért húzattam új telefont, mert így kérhettem a vonal bemérését ( U8-ra ) illetve nem jöhettek azzal, hogy az oszlop – ház között vacak régi kábel van, amit nem cserélnek ki. Így ki kellett cserélniük azt is.
        Na ebből lejött, hogy az U8 elment a régin is, csak jól átcsesztek, hogy nem csak a t-offline, hanem a t-com is ludas volt ( helyszíni szemlék nem voltak – max papíron ) és az cseszett fel, hogy újra bepróbálták….Így jutottam eddig a topicig…
        Dióhéjban 🙂
        Bocsi, kicsit hosszú lett, bár sok dolog így is kimaradt…

        Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132806
        pomm
        Felhasználó

          Nem az, hogy kikapták, csak belekényszerítettek vmibe….
          Eltekintve a a fizikai paraméterektől, az egész úgy indult, hogy a tonlány emelgette a sávszélességet..
          Ott félévet fiezettem előre 2002 óta. Januárban már 4 mega felett jött, aztán februárban 8 mega lett…ez omolott tíz nap után össze. Innen indult a kálvária, mert első nekifutásra ( akkor még nem tudtam, hogy ez egy standard, lerázó szöveg náluk ) közölték, hogy sajnos a vonali paraméterek nem alkalmasak a 8 megára. Mondtam, hogy jó, semmi baj, akkor legyen 4 mega. Mi lesz a különbözettel, amit kifizettem? Mondták, semmi baj, ha akarom lenetezem vagy vissza is fizetik. Eddig volt szép.
          Ugyanis nekem kellett volna szerződést módosítanom, hogy egy vonalnál, ami – szerintük – nem bírja a 8 megát, hogy ne 8 megás csomagot fizessek.
          Tudom, hogy jogilag rendben, de menjenek a fenébe, amikor én nem választhatok az között, hogy kevesebb havidíj vagy gyorsabb net. Ha nem megy a gyorsabb net, még akkor is nekem kell könyörögnöm…
          Még ezzel is meg lettem volna…Ekkor kiderül, hogy elég régi előfizető vagyok ( sicc, az ilyen már nem kell, csak az újabbaknak nyalunk… ) és az én szerződésem bizonyos része ( számlázási mód ) már nem választható, így a félévre előre történő számlázás helyett válasszam a havonta utólagos számlázást.
          Mondtam, jó, akkor én nem kapok lehetőséget választani a pénz vagy sebesség játékukban, nem tesznek lejjebb akkor sem, ha rajtam kívülálló okok miatt nem bírja a vonal a sebességet, de kiszámlázzák a pénzt. Ha kérem, hogy ne tegyék és tegyenek lejjebb, akkor meg nem fizethetek úgy ahogy eddig tettem. Tulajdonképpen akármit teszek, akkor engem mindenképpen azért ér kellemetlenség, mert a tonlány úgy emel sávszélességet, hogy nem ellenőrzi, alkalmasak-e rá a vonalak. Magyarul t-rehány!
          Akkor kezdtem kötni az ebet a karóhoz. Akkor sebességproblémát szeretnék bejelenteni. U8-as csomagot fizettem és U4-ben vagyok, tessék megoldani. A bürokrácia megindult és felfedeztem, hogy van olyan is t-offline. Innentől – leszámítva egy hetet – többet voltam offline, mint online. Az egy hét egy magán akció volt, ahol simán feljebb rakott egy t-com-os. Érdekes, stabilan ment a 8 mega…
          Innen meg azért kezdtem még jobban ragaszkodni a 8 megához, mert felb…szta az agyam, hogy simán hülyének vettek és valószínűleg vmi apró hiba miatt szívok, amihez nem elég felvenni a telefont, hanem ki is kell jönni!
          Egyszer bepróbálkoztak a „helyszíni-kiszállás-lesz-fizeted-ha-még-sincs-hiba” dumával… Mondtam jöjjenek, a modem után vállalom a felelőséget, lehet méregetni. Soha nem jöttek! Kétszer is kértem.
          Eldurvult a helyzet, lekötöttek ( szerződés alatt, kifizetett számlával ). Annyira hülyék voltak ( én nem tudtam, hogy fizikailag leköttett egy barom ), hogy felvették hibának, hogy nem megy a net. Komolyan! Aztán bizonygatták, hogy van ip-m (?) és minden redben, nálam van a hiba. A t-comosokat felhívtam, hogy gond van az adsl-mel… Kérdezték: „
          Milyen ADSL? Ezen a számon nincs adsl. A tonlány kérte a leszerelését!”
          🙂
          Amikor újból visszahívtam őket, sejthetitek, hogy nem voltam szalonképes ( ekkor már 8k volt az 1234-es hívások számlája 1.5 hónap alatt, úgy hogy max 20 percet tudtam összesen beszélni, amúgy zenét hallgattam )

          Ezután puncsoltak, ígérgettek – persze azt sem tartották be…
          Azért húzattam új telefont, mert így kérhettem a vonal bemérését ( U8-ra ) illetve nem jöhettek azzal, hogy az oszlop – ház között vacak régi kábel van, amit nem cserélnek ki. Így ki kellett cserélniük azt is.
          Na ebből lejött, hogy az U8 elment a régin is, csak jól átcsesztek, hogy nem csak a t-offline, hanem a t-com is ludas volt ( helyszíni szemlék nem voltak – max papíron ) és az cseszett fel, hogy újra bepróbálták….Így jutottam eddig a topicig…
          Dióhéjban 🙂
          Bocsi, kicsit hosszú lett, bár sok dolog így is kimaradt…

          Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132791
          pomm
          Felhasználó

            Van murci 🙂 Egy barátom jóvoltából sikerült 2 l-hez jutnom ( tőle szoktam a bort is beszerezni ), sajna már a múlté… 😀
            A topic még egyáltalán nem vesztette aktualitását. A tonlánnyal is veszekedtem rengeteget februárban ( ugye feb 13.-tól aprilis 10.-ig nem tudtak – egy hetet leszámítva – rendesen szolgáltatni ) és végül a t-com külön megkeresése eredményezett olyat, hogy vki kiment és visszacsavarta a sávszélt, amit egy héttel később ( ez volt az előbb említett egy hét – itt érdekes nem volt sem leszakadás, sem belassulás ) vki más lecsavart újból. Voltak szakadozási problémáim ezután ( nem sok, úgy 30 – 40 ip-m volt egy nap, de tonlány szerint nem gáz, a szerződésben nem garantálják a napi egyszeri leszakadást ), ekkor 2 megára tették vissza… Azt máig nem értem, ha 8 megán stabilan ment, aztán csináltak vmit és levágtak 4 megára, ahol instabil volt az egész, vajon miért a sávszéllel játszottak, amikor az nagyobb sebességen is stabil volt?
            Szóval félek attól, hogy ez átmeneti állapot. Ráadásul nem kaptam vissza a teljes sávszélességet, mert a 6.5 – 7.5 mega felből 5.8 – 6.5 lett és a stabil 512 felből instabil 300 – 360 .. Egyenlőre ezért nem szólok ( sajnos nem is nagyon tudok ).
            Ami megint csak érdekes, hogy a környéken van pár ismerősöm és néhány U8-ban van… Náluk soha nincs semmi gond. Van amelyik messzebb van a központtól, mint én. Az a gyanúm, hogy vagy kell vkinek a sávszél és van ismerőse a helyi szerelők között vagy valóban fizikai gondok vannak ( persze a javítás a pénz, jó a parasztnak ami van ) vagy a központban vagyok egy szar helyen és a dslam nem bírja vagy ezek összesen 🙂
            Engem már biztos utálnak a helyi szerelők, mert februártól mozgatom őket…szóval nem értem, ha látják, hogy ez a hülye rögtön észreveszi a sávszél csökkentést, akkor
            1, miért nem próbálják mástól lenyúlni
            2, miért nem keresnek meg telefonon és egyezkednek ( ha nem akar senki direktbe hülyére venni igen kompromisszum képes vagyok )
            3, ha olyan fizikai gond van, miért nem közölték a szerződéskötést megelőzően. ( Hiszen a tonlányos adsl másik telefonvonalon jött, de ez csak 20 méter, utána ua. a kábel – ha ott már valóban voltak problémák – akkor azok a másik vonal felmérésénél hova lettek? Ha nem voltak, akkor meg mit szarakodnak? )
            Szóval várok és – természetesen – sűrűn mérek, ahogy eddig is….

            Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132792
            pomm
            Felhasználó

              Van murci 🙂 Egy barátom jóvoltából sikerült 2 l-hez jutnom ( tőle szoktam a bort is beszerezni ), sajna már a múlté… 😀
              A topic még egyáltalán nem vesztette aktualitását. A tonlánnyal is veszekedtem rengeteget februárban ( ugye feb 13.-tól aprilis 10.-ig nem tudtak – egy hetet leszámítva – rendesen szolgáltatni ) és végül a t-com külön megkeresése eredményezett olyat, hogy vki kiment és visszacsavarta a sávszélt, amit egy héttel később ( ez volt az előbb említett egy hét – itt érdekes nem volt sem leszakadás, sem belassulás ) vki más lecsavart újból. Voltak szakadozási problémáim ezután ( nem sok, úgy 30 – 40 ip-m volt egy nap, de tonlány szerint nem gáz, a szerződésben nem garantálják a napi egyszeri leszakadást ), ekkor 2 megára tették vissza… Azt máig nem értem, ha 8 megán stabilan ment, aztán csináltak vmit és levágtak 4 megára, ahol instabil volt az egész, vajon miért a sávszéllel játszottak, amikor az nagyobb sebességen is stabil volt?
              Szóval félek attól, hogy ez átmeneti állapot. Ráadásul nem kaptam vissza a teljes sávszélességet, mert a 6.5 – 7.5 mega felből 5.8 – 6.5 lett és a stabil 512 felből instabil 300 – 360 .. Egyenlőre ezért nem szólok ( sajnos nem is nagyon tudok ).
              Ami megint csak érdekes, hogy a környéken van pár ismerősöm és néhány U8-ban van… Náluk soha nincs semmi gond. Van amelyik messzebb van a központtól, mint én. Az a gyanúm, hogy vagy kell vkinek a sávszél és van ismerőse a helyi szerelők között vagy valóban fizikai gondok vannak ( persze a javítás a pénz, jó a parasztnak ami van ) vagy a központban vagyok egy szar helyen és a dslam nem bírja vagy ezek összesen 🙂
              Engem már biztos utálnak a helyi szerelők, mert februártól mozgatom őket…szóval nem értem, ha látják, hogy ez a hülye rögtön észreveszi a sávszél csökkentést, akkor
              1, miért nem próbálják mástól lenyúlni
              2, miért nem keresnek meg telefonon és egyezkednek ( ha nem akar senki direktbe hülyére venni igen kompromisszum képes vagyok )
              3, ha olyan fizikai gond van, miért nem közölték a szerződéskötést megelőzően. ( Hiszen a tonlányos adsl másik telefonvonalon jött, de ez csak 20 méter, utána ua. a kábel – ha ott már valóban voltak problémák – akkor azok a másik vonal felmérésénél hova lettek? Ha nem voltak, akkor meg mit szarakodnak? )
              Szóval várok és – természetesen – sűrűn mérek, ahogy eddig is….

              Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132787
              pomm
              Felhasználó

                A Nagy Testvér ma elkezdett valamit…Emelkedik a sávszél 🙂
                Ehhez semmit nem kellett szinte tennem, csak
                1, 6 -7 helyen fórumot nyitni, lehetőleg olyan heylen is ahol t-comosok is megfordulnak ( itt – értelemszerűen – hülyéznek, leszólnak…ezt jó ha tudjuk kezelni 🙂 )
                2, Levél a vezignek
                3, 5 -6 telefon a 1412-re – néha már emelt hangnemben, hogy nem kérem az U4-et és így a telefont sem! Erősítgetni, hogy nem volt sebességproblémával kapcsolatos bejelentésem!
                4, Az isp-mnek többször meg kellett szintén erősítenie a t-com felé ( elég nehéz a felfogásuk sokszor ), hogy U8-at kértem, és ment az U8 és a előfizető kifizette már a díjat előre és NEM kéri az U4-et!
                5, Napi több pohár bor ( esetleg murci ) mert nyugatatót nem szedek…

                …és itt még közel sem biztos, hogy vége van…De legalább vki tett többet is, mint szertődések apróbetűs részeire hivatkozó hülye dumákkal, süketen hadar a telefonba, vagy blogol a fórumba…
                Innen is köszönet neki…!

                Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132788
                pomm
                Felhasználó

                  A Nagy Testvér ma elkezdett valamit…Emelkedik a sávszél 🙂
                  Ehhez semmit nem kellett szinte tennem, csak
                  1, 6 -7 helyen fórumot nyitni, lehetőleg olyan heylen is ahol t-comosok is megfordulnak ( itt – értelemszerűen – hülyéznek, leszólnak…ezt jó ha tudjuk kezelni 🙂 )
                  2, Levél a vezignek
                  3, 5 -6 telefon a 1412-re – néha már emelt hangnemben, hogy nem kérem az U4-et és így a telefont sem! Erősítgetni, hogy nem volt sebességproblémával kapcsolatos bejelentésem!
                  4, Az isp-mnek többször meg kellett szintén erősítenie a t-com felé ( elég nehéz a felfogásuk sokszor ), hogy U8-at kértem, és ment az U8 és a előfizető kifizette már a díjat előre és NEM kéri az U4-et!
                  5, Napi több pohár bor ( esetleg murci ) mert nyugatatót nem szedek…

                  …és itt még közel sem biztos, hogy vége van…De legalább vki tett többet is, mint szertődések apróbetűs részeire hivatkozó hülye dumákkal, süketen hadar a telefonba, vagy blogol a fórumba…
                  Innen is köszönet neki…!

                  Hozzászólás: Auto login UHU 2.0 alatt #2133297
                  pomm
                  Felhasználó

                    Biztos lehet a gdm-mel is, de rakd fel a kdm-et ( ha már kde-t használsz ) és azt a vezpultban sima ügy beállítani….

                    Hozzászólás: Auto login UHU 2.0 alatt #2133298
                    pomm
                    Felhasználó

                      Biztos lehet a gdm-mel is, de rakd fel a kdm-et ( ha már kde-t használsz ) és azt a vezpultban sima ügy beállítani….

                      Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132783
                      pomm
                      Felhasználó

                        1984

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 5,573