pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: fglrx 8.42 – AIGLX támogatással? Nocsak… #2132069
    pomm
    Felhasználó

      Lehet. Attól még az előzőek is szétfagynak ha hibernálok és 10 startból 2-szer „kifehéredik” a teljes képernyő és semmit nem tudok csinálni csak ráhasalni a power gombra.
      A nyílt forrású atival meg sem nyekken. Fglrx 3d nélkül, na csak így megy rendesen. Szégyenletes. 🙁
      A következő notebookom szigorúan ati-mentes lesz.

      Hozzászólás: fglrx 8.42 – AIGLX támogatással? Nocsak… #2132064
      pomm
      Felhasználó

        No igen, eddig csak akkor fagyasztotta szét a rendszerem az fglrx driver ha hibernáltam a linuxom, most már nem kell hibernálnom se. 😀
        Csak erősödik bennem az érzés, hogy ati kártyából ez volt az első és az utolsó is…
        Még ezt az 8.42-t megvárom, bár eddig csak rosszabb lett a minősége…

        Hozzászólás: fglrx 8.42 – AIGLX támogatással? Nocsak… #2132065
        pomm
        Felhasználó

          No igen, eddig csak akkor fagyasztotta szét a rendszerem az fglrx driver ha hibernáltam a linuxom, most már nem kell hibernálnom se. 😀
          Csak erősödik bennem az érzés, hogy ati kártyából ez volt az első és az utolsó is…
          Még ezt az 8.42-t megvárom, bár eddig csak rosszabb lett a minősége…

          Hozzászólás: Microsoft OOXML #2130193
          pomm
          Felhasználó

            Routing Information Protocol

            Hozzászólás: Microsoft OOXML #2130194
            pomm
            Felhasználó

              Routing Information Protocol

              Hozzászólás: grub visszaállítása #2093868
              pomm
              Felhasználó

                A legegyszerűbb:

                Code:
                dd if=/dev/hda of=bootsector.bin bs=512 count=1

                Majd livecd-ről bemész a winxp install után és kiadod

                Code:
                dd if=bootsector.bin of=/dev/hda

                Ha kérdésed van, írj!

                Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088548
                pomm
                Felhasználó
                  susyp wrote:
                  Nekem a khb IceWesel-lel kifogástalanul megy. Epifani-val is, a többivel nem próbáltam még, de hazamegyek, letesztelem.

                  Nem a honlapjukra értettem, hanem a netbank szolgáltatásukra. Kaptam egy ismertetőt, ami kiemelte, hogy NEM támogatott a linux. Ha mégsem így van, akkor ők a hülyék 🙂

                  Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088545
                  pomm
                  Felhasználó

                    Na annyit sikerült körbejárnom, hogy a k&h és a kbm egyáltalán nem használható linux alól. A kbm-nél nem voltam, de apósomnál láttam, hogy spéci program, megnéztem a telepítőt, persze, hogy .exe és innentől már csak kínlódás lehet, még akkor is, ha vhogy működésre bírnám.
                    A k&h-nál adott ismertető felsorolta a használható oprendszereket ( csak windows ), de rögtön azt is kiemelte, hogy win3.x és linux rendszerek alatt nem használható.
                    Mivel az otp-n, k&h-n, mkb és az erste-n kívül nincs más a közelemben és az otp ( ld. vector hozzászólását ) nem használható rendesen, csak bementem az erste-hez.
                    Mivel itt sem tudtak segíteni érdemben ( mennyire használható linux alól ) nyitottam egy sima folyószámlát és leteszteltem. Jól működik konqueror és ff alól is. Engem ennyi érdekel, meg hogy ne több száz forint legyen a pénzfelvétel. Mondjuk a netbank szolgáltatásuk jobb, mint a budapistáé ( legalábbis szerintem, egy mínusz, a kártya limitet nem tudom online állítani a budapistáéknál lehet ) és az egész olcsóbb is. ( vállalkozói számla + netbank a budapistánál 4900Ft/hó az erstenél 1699Ft/hó )
                    További tapasztalatok, jöhetnének, gondolom van ahol más bankok elérhetőek és spórolhatunk időt/idegeskedést egymásnak a leírt tapasztalattal.

                    Hozzászólás: DC telepítés #2068059
                    pomm
                    Felhasználó

                      A linuxdcc++ amúgy sem jó ( legalábbis nekem fontos, hogy tudjam szabályozni a feltöltés sebességét 🙂 ), használd a valknut-ot.

                      pomm
                      Felhasználó
                        wzsolt wrote:
                        >hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!
                        bocs, de még soha nem installoztam fontot linuxra (nem volt rá szükségem) … hogyan kell ?

                        zsolt

                        Ahogy bármi mást…azért ne én gúglizzak helyetted! 🙂 Ha hiányzik a font ( /usr/share/consolefonts alatt ellenőrizd ), akkor tedd fel. Van rá link a neten, hogyan kell, de vélhetően fent vannak. Annyit kellett volna reagálnod, hogy mielőtt kérdezel, legalább megnézed, kell-e kérdezned ( ls /usr/share/consolefonts )!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 5,573