Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Lehet. Attól még az előzőek is szétfagynak ha hibernálok és 10 startból 2-szer „kifehéredik” a teljes képernyő és semmit nem tudok csinálni csak ráhasalni a power gombra.
A nyílt forrású atival meg sem nyekken. Fglrx 3d nélkül, na csak így megy rendesen. Szégyenletes. 🙁
A következő notebookom szigorúan ati-mentes lesz.No igen, eddig csak akkor fagyasztotta szét a rendszerem az fglrx driver ha hibernáltam a linuxom, most már nem kell hibernálnom se. 😀
Csak erősödik bennem az érzés, hogy ati kártyából ez volt az első és az utolsó is…
Még ezt az 8.42-t megvárom, bár eddig csak rosszabb lett a minősége…No igen, eddig csak akkor fagyasztotta szét a rendszerem az fglrx driver ha hibernáltam a linuxom, most már nem kell hibernálnom se. 😀
Csak erősödik bennem az érzés, hogy ati kártyából ez volt az első és az utolsó is…
Még ezt az 8.42-t megvárom, bár eddig csak rosszabb lett a minősége…Routing Information Protocol
Routing Information Protocol
A legegyszerűbb:
Code:dd if=/dev/hda of=bootsector.bin bs=512 count=1Majd livecd-ről bemész a winxp install után és kiadod
Code:dd if=bootsector.bin of=/dev/hdaHa kérdésed van, írj!
susyp wrote:Nekem a khb IceWesel-lel kifogástalanul megy. Epifani-val is, a többivel nem próbáltam még, de hazamegyek, letesztelem.Nem a honlapjukra értettem, hanem a netbank szolgáltatásukra. Kaptam egy ismertetőt, ami kiemelte, hogy NEM támogatott a linux. Ha mégsem így van, akkor ők a hülyék 🙂
Na annyit sikerült körbejárnom, hogy a k&h és a kbm egyáltalán nem használható linux alól. A kbm-nél nem voltam, de apósomnál láttam, hogy spéci program, megnéztem a telepítőt, persze, hogy .exe és innentől már csak kínlódás lehet, még akkor is, ha vhogy működésre bírnám.
A k&h-nál adott ismertető felsorolta a használható oprendszereket ( csak windows ), de rögtön azt is kiemelte, hogy win3.x és linux rendszerek alatt nem használható.
Mivel az otp-n, k&h-n, mkb és az erste-n kívül nincs más a közelemben és az otp ( ld. vector hozzászólását ) nem használható rendesen, csak bementem az erste-hez.
Mivel itt sem tudtak segíteni érdemben ( mennyire használható linux alól ) nyitottam egy sima folyószámlát és leteszteltem. Jól működik konqueror és ff alól is. Engem ennyi érdekel, meg hogy ne több száz forint legyen a pénzfelvétel. Mondjuk a netbank szolgáltatásuk jobb, mint a budapistáé ( legalábbis szerintem, egy mínusz, a kártya limitet nem tudom online állítani a budapistáéknál lehet ) és az egész olcsóbb is. ( vállalkozói számla + netbank a budapistánál 4900Ft/hó az erstenél 1699Ft/hó )
További tapasztalatok, jöhetnének, gondolom van ahol más bankok elérhetőek és spórolhatunk időt/idegeskedést egymásnak a leírt tapasztalattal.A linuxdcc++ amúgy sem jó ( legalábbis nekem fontos, hogy tudjam szabályozni a feltöltés sebességét 🙂 ), használd a valknut-ot.
wzsolt wrote:>hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!
bocs, de még soha nem installoztam fontot linuxra (nem volt rá szükségem) … hogyan kell ?zsolt
Ahogy bármi mást…azért ne én gúglizzak helyetted! 🙂 Ha hiányzik a font ( /usr/share/consolefonts alatt ellenőrizd ), akkor tedd fel. Van rá link a neten, hogyan kell, de vélhetően fent vannak. Annyit kellett volna reagálnod, hogy mielőtt kérdezel, legalább megnézed, kell-e kérdezned ( ls /usr/share/consolefonts )!
-
SzerzőBejegyzés