pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó
      wzsolt wrote:
      >hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!
      bocs, de még soha nem installoztam fontot linuxra (nem volt rá szükségem) … hogyan kell ?

      zsolt

      Ahogy bármi mást…azért ne én gúglizzak helyetted! 🙂 Ha hiányzik a font ( /usr/share/consolefonts alatt ellenőrizd ), akkor tedd fel. Van rá link a neten, hogyan kell, de vélhetően fent vannak. Annyit kellett volna reagálnod, hogy mielőtt kérdezel, legalább megnézed, kell-e kérdezned ( ls /usr/share/consolefonts )!

      Hozzászólás: Eltünt partíciók #2131190
      pomm
      Felhasználó

        Szívesen!
        Gondolom segített volna más is, de ha látják, hogy halad a dolog, akkor minek beleszólni… Olyankor én sem szoktam. A testdisk-et így legalább megismerted, jó kis progi 🙂

        Hozzászólás: Eltünt partíciók #2131191
        pomm
        Felhasználó

          Szívesen!
          Gondolom segített volna más is, de ha látják, hogy halad a dolog, akkor minek beleszólni… Olyankor én sem szoktam. A testdisk-et így legalább megismerted, jó kis progi 🙂

          pomm
          Felhasználó
            wzsolt wrote:
            tanácstalan vagyok ?

            Nem tudom. Az vagy? 😀

            Akkor most mentsd le a console-tools alatt config fájlt és javítsd az enyém szerint, illetve ellenőrizd, hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!

            pomm
            Felhasználó
              wzsolt wrote:
              tanácstalan vagyok ?

              Nem tudom. Az vagy? 😀

              Akkor most mentsd le a console-tools alatt config fájlt és javítsd az enyém szerint, illetve ellenőrizd, hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!

              Hozzászólás: Eltünt partíciók #2131186
              pomm
              Felhasználó

                Nyugodtan üss entert, ha kérdi, hogy helyre állítsa-e, akkor mond, hogy igen. Ha vmi gond lenne, az már nem a testdisk hibája.

                Hozzászólás: Eltünt partíciók #2131187
                pomm
                Felhasználó

                  Nyugodtan üss entert, ha kérdi, hogy helyre állítsa-e, akkor mond, hogy igen. Ha vmi gond lenne, az már nem a testdisk hibája.

                  pomm
                  Felhasználó
                    wzsolt wrote:
                    ok, nagyon szépek a screeen shot-jaid, de légyszives áruld el nekem, hogyan tudok ilyet csinálni grafikus felület és egér nélkül ?
                    Ki kér rá? Nem kell tőled screenshot!
                    Azért nem haragszol ha én kihasználom a gui előnyeit  és nem fényképezővel készítek képet? 🙂

                    wzsolt wrote:
                    más 5let ?

                    zsolt

                    Ez is megvolt?

                    Code:
                    pomm:/home/pomm# locale-gen
                    Generating locales (this might take a while)…
                      hu_HU.UTF-8… done
                      hu_HU.ISO-8859-2… done
                    Generation complete.
                    pomm:/home/pomm#

                    Aztán restart…

                    pomm
                    Felhasználó
                      wzsolt wrote:
                      ok, nagyon szépek a screeen shot-jaid, de légyszives áruld el nekem, hogyan tudok ilyet csinálni grafikus felület és egér nélkül ?
                      Ki kér rá? Nem kell tőled screenshot!
                      Azért nem haragszol ha én kihasználom a gui előnyeit  és nem fényképezővel készítek képet? 🙂

                      wzsolt wrote:
                      más 5let ?

                      zsolt

                      Ez is megvolt?

                      Code:
                      pomm:/home/pomm# locale-gen
                      Generating locales (this might take a while)…
                        hu_HU.UTF-8… done
                        hu_HU.ISO-8859-2… done
                      Generation complete.
                      pomm:/home/pomm#

                      Aztán restart…

                      pomm
                      Felhasználó

                        Nos, ha a

                        Code:
                        dpkg-reconfigure locales

                        parancs rendben lefut, akkor tudod konfigurálni a beállítást. Nálad ez nincs meg!
                        Ha megtennéd, lehet rendben is lenne minden. Nálam így néz ki:

                        Code:
                        pomm:/home/pomm# locale
                        LANG=hu_HU.UTF-8
                        LC_CTYPE=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_NUMERIC=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_TIME=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_COLLATE=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_MONETARY=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_MESSAGES=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_PAPER=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_NAME=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_ADDRESS=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_TELEPHONE=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_MEASUREMENT=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_IDENTIFICATION=”hu_HU.UTF-8″
                        LC_ALL=
                        pomm:/home/pomm# 

                        Ellenben nálad így:

                        Code:
                        LANG=C
                        LC_CTYPE=”C”
                        LC_NUMERIC=”C”
                        LC_TIME=”C”
                        LC_COLLATE=”C”
                        LC_MONETARY=”C”
                        LC_MESSAGES=”C”
                        LC_PAPER=”C”
                        LC_NAME=”C”
                        LC_ADDRESS=”C”
                        LC_TELEPHONE=”C”
                        LC_MEASUREMENT=”C”
                        LC_IDENTIFICATION=”C”
                        LC_ALL=

                        Nézd meg a csatolt screenshotokat, ennyit kellene kezdéshez eljátszani…utána meglátjuk ( mondta a vak 🙂 )
                        Addig nézegetem a többi beállításod, bár amíg ez nem jó, tök felesleges…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 5,573