Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
wzsolt wrote:>hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!
bocs, de még soha nem installoztam fontot linuxra (nem volt rá szükségem) … hogyan kell ?zsolt
Ahogy bármi mást…azért ne én gúglizzak helyetted! 🙂 Ha hiányzik a font ( /usr/share/consolefonts alatt ellenőrizd ), akkor tedd fel. Van rá link a neten, hogyan kell, de vélhetően fent vannak. Annyit kellett volna reagálnod, hogy mielőtt kérdezel, legalább megnézed, kell-e kérdezned ( ls /usr/share/consolefonts )!
Szívesen!
Gondolom segített volna más is, de ha látják, hogy halad a dolog, akkor minek beleszólni… Olyankor én sem szoktam. A testdisk-et így legalább megismerted, jó kis progi 🙂Szívesen!
Gondolom segített volna más is, de ha látják, hogy halad a dolog, akkor minek beleszólni… Olyankor én sem szoktam. A testdisk-et így legalább megismerted, jó kis progi 🙂wzsolt wrote:tanácstalan vagyok ?Nem tudom. Az vagy? 😀
Akkor most mentsd le a console-tools alatt config fájlt és javítsd az enyém szerint, illetve ellenőrizd, hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!
wzsolt wrote:tanácstalan vagyok ?Nem tudom. Az vagy? 😀
Akkor most mentsd le a console-tools alatt config fájlt és javítsd az enyém szerint, illetve ellenőrizd, hogy azok a fontok amik szerepelnek benne installálva vannak-e. Ha nem, installáld azokat is!
Nyugodtan üss entert, ha kérdi, hogy helyre állítsa-e, akkor mond, hogy igen. Ha vmi gond lenne, az már nem a testdisk hibája.
Nyugodtan üss entert, ha kérdi, hogy helyre állítsa-e, akkor mond, hogy igen. Ha vmi gond lenne, az már nem a testdisk hibája.
wzsolt wrote:ok, nagyon szépek a screeen shot-jaid, de légyszives áruld el nekem, hogyan tudok ilyet csinálni grafikus felület és egér nélkül ?
Ki kér rá? Nem kell tőled screenshot!
Azért nem haragszol ha én kihasználom a gui előnyeit és nem fényképezővel készítek képet? 🙂wzsolt wrote:más 5let ?zsolt
Ez is megvolt?
Code:pomm:/home/pomm# locale-gen
Generating locales (this might take a while)…
hu_HU.UTF-8… done
hu_HU.ISO-8859-2… done
Generation complete.
pomm:/home/pomm#Aztán restart…
wzsolt wrote:ok, nagyon szépek a screeen shot-jaid, de légyszives áruld el nekem, hogyan tudok ilyet csinálni grafikus felület és egér nélkül ?
Ki kér rá? Nem kell tőled screenshot!
Azért nem haragszol ha én kihasználom a gui előnyeit és nem fényképezővel készítek képet? 🙂wzsolt wrote:más 5let ?zsolt
Ez is megvolt?
Code:pomm:/home/pomm# locale-gen
Generating locales (this might take a while)…
hu_HU.UTF-8… done
hu_HU.ISO-8859-2… done
Generation complete.
pomm:/home/pomm#Aztán restart…
Nos, ha a
Code:dpkg-reconfigure localesparancs rendben lefut, akkor tudod konfigurálni a beállítást. Nálad ez nincs meg!
Ha megtennéd, lehet rendben is lenne minden. Nálam így néz ki:Code:pomm:/home/pomm# locale
LANG=hu_HU.UTF-8
LC_CTYPE=”hu_HU.UTF-8″
LC_NUMERIC=”hu_HU.UTF-8″
LC_TIME=”hu_HU.UTF-8″
LC_COLLATE=”hu_HU.UTF-8″
LC_MONETARY=”hu_HU.UTF-8″
LC_MESSAGES=”hu_HU.UTF-8″
LC_PAPER=”hu_HU.UTF-8″
LC_NAME=”hu_HU.UTF-8″
LC_ADDRESS=”hu_HU.UTF-8″
LC_TELEPHONE=”hu_HU.UTF-8″
LC_MEASUREMENT=”hu_HU.UTF-8″
LC_IDENTIFICATION=”hu_HU.UTF-8″
LC_ALL=
pomm:/home/pomm#Ellenben nálad így:
Code:LANG=C
LC_CTYPE=”C”
LC_NUMERIC=”C”
LC_TIME=”C”
LC_COLLATE=”C”
LC_MONETARY=”C”
LC_MESSAGES=”C”
LC_PAPER=”C”
LC_NAME=”C”
LC_ADDRESS=”C”
LC_TELEPHONE=”C”
LC_MEASUREMENT=”C”
LC_IDENTIFICATION=”C”
LC_ALL=Nézd meg a csatolt screenshotokat, ennyit kellene kezdéshez eljátszani…utána meglátjuk ( mondta a vak 🙂 )
Addig nézegetem a többi beállításod, bár amíg ez nem jó, tök felesleges… -
SzerzőBejegyzés