Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nos, ha a
Code:dpkg-reconfigure localesparancs rendben lefut, akkor tudod konfigurálni a beállítást. Nálad ez nincs meg!
Ha megtennéd, lehet rendben is lenne minden. Nálam így néz ki:Code:pomm:/home/pomm# locale
LANG=hu_HU.UTF-8
LC_CTYPE=”hu_HU.UTF-8″
LC_NUMERIC=”hu_HU.UTF-8″
LC_TIME=”hu_HU.UTF-8″
LC_COLLATE=”hu_HU.UTF-8″
LC_MONETARY=”hu_HU.UTF-8″
LC_MESSAGES=”hu_HU.UTF-8″
LC_PAPER=”hu_HU.UTF-8″
LC_NAME=”hu_HU.UTF-8″
LC_ADDRESS=”hu_HU.UTF-8″
LC_TELEPHONE=”hu_HU.UTF-8″
LC_MEASUREMENT=”hu_HU.UTF-8″
LC_IDENTIFICATION=”hu_HU.UTF-8″
LC_ALL=
pomm:/home/pomm#Ellenben nálad így:
Code:LANG=C
LC_CTYPE=”C”
LC_NUMERIC=”C”
LC_TIME=”C”
LC_COLLATE=”C”
LC_MONETARY=”C”
LC_MESSAGES=”C”
LC_PAPER=”C”
LC_NAME=”C”
LC_ADDRESS=”C”
LC_TELEPHONE=”C”
LC_MEASUREMENT=”C”
LC_IDENTIFICATION=”C”
LC_ALL=Nézd meg a csatolt screenshotokat, ennyit kellene kezdéshez eljátszani…utána meglátjuk ( mondta a vak 🙂 )
Addig nézegetem a többi beállításod, bár amíg ez nem jó, tök felesleges…persze, ugorjunk neki 🙂
persze, ugorjunk neki 🙂
wzsolt wrote:értem én, hogy mit akar, de ha 1bôl a megoldást írta volna akkor most nem kezdenénk a flame felé közelíteni és nem raknánk tele ezt a fórumot szakmailag haszontalan és értelmetlen írásokkal, ide sorolom a tiedet is…
kéretik nem megsértôdni, de nem ez történik a problémára koncentrálás helyett ?
inkább megoldást írtál volna Te is, mint elkezdesz fogadatlan prkátorkodni/magyarázkodni.
tudom, megint én vagyok ………. ember, mert nem értem jópofizást !szóval tud valaki megoldást a felvetett problémára ?
zsolt
Látod, a több figyelemmel lehet többre mész, a jópofizás mellett azért adtam tippet is, merre indulj, kicsit későn vágtad le! 🙂
Az mellett – ha már szerverekkel foglalkozol – annyit elvárna az ember, hogy vmit írj a hibáról vagy arról, miért vagy biztos, hogy nem locales probléma!
Mellesleg az /etc/console-tools/config fájl tartalma is segíthet, illetve a telepített fontkészlet…szóval több lehetséges oka van/lehet ennek.
Amit azt sem írtad, hogy az ékezetek hibája máshol fenn áll-e, illetve azt sem, hogy melyik debian-t használod…
Szóval ha segítség kell, akkor ne feledd informálni azt, akitől segítséget vársz! 🙂wzsolt wrote:értem én, hogy mit akar, de ha 1bôl a megoldást írta volna akkor most nem kezdenénk a flame felé közelíteni és nem raknánk tele ezt a fórumot szakmailag haszontalan és értelmetlen írásokkal, ide sorolom a tiedet is…
kéretik nem megsértôdni, de nem ez történik a problémára koncentrálás helyett ?
inkább megoldást írtál volna Te is, mint elkezdesz fogadatlan prkátorkodni/magyarázkodni.
tudom, megint én vagyok ………. ember, mert nem értem jópofizást !szóval tud valaki megoldást a felvetett problémára ?
zsolt
Látod, a több figyelemmel lehet többre mész, a jópofizás mellett azért adtam tippet is, merre indulj, kicsit későn vágtad le! 🙂
Az mellett – ha már szerverekkel foglalkozol – annyit elvárna az ember, hogy vmit írj a hibáról vagy arról, miért vagy biztos, hogy nem locales probléma!
Mellesleg az /etc/console-tools/config fájl tartalma is segíthet, illetve a telepített fontkészlet…szóval több lehetséges oka van/lehet ennek.
Amit azt sem írtad, hogy az ékezetek hibája máshol fenn áll-e, illetve azt sem, hogy melyik debian-t használod…
Szóval ha segítség kell, akkor ne feledd informálni azt, akitől segítséget vársz! 🙂wzsolt wrote:>nem debián probléma de van megoldás, hogy lehet, hogy egy debian user feladta?bocs nem értelek.
az a megoldás, hogy egy debian user feladta?
mit, micsoda ?
zsolt
Célzás arra, hogy a debian júzerek is hígulnak 🙂 Anno – ha vki feltolt egy debiant – az általában meg is oldotta a rendszerrel kapcsolatos gondokat. ( Szövegértés, ti.:
„nem debián probléma de van megoldás//mondat elsőfele//hogyan lehet, hogy egy debian user feladta?”)Aztán Edison, meg a Grafikus telepítő megtette a magáét 🙂
Ezt olvasd el, lehet segít!wzsolt wrote:>nem debián probléma de van megoldás, hogy lehet, hogy egy debian user feladta?bocs nem értelek.
az a megoldás, hogy egy debian user feladta?
mit, micsoda ?
zsolt
Célzás arra, hogy a debian júzerek is hígulnak 🙂 Anno – ha vki feltolt egy debiant – az általában meg is oldotta a rendszerrel kapcsolatos gondokat. ( Szövegértés, ti.:
„nem debián probléma de van megoldás//mondat elsőfele//hogyan lehet, hogy egy debian user feladta?”)Aztán Edison, meg a Grafikus telepítő megtette a magáét 🙂
Ezt olvasd el, lehet segít!igen, jogos…
Code:pomm:/home/pomm/teszt# mkdir /mnt/rsync
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -ax /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz
pomm:/home/pomm/teszt# touch tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# ls
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# rm ee
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/ /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt#igen, jogos…
Code:pomm:/home/pomm/teszt# mkdir /mnt/rsync
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -ax /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz
pomm:/home/pomm/teszt# touch tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# ls
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# rm ee
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
ee firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/ /mnt/rsync/
pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
firefox firefox-2.0.0.6.tar.gz tesztelem
pomm:/home/pomm/teszt#Én a linuxos verziót ( apt-get install testdisk ) használtam, a legfrissebbet, próbáld azt és ne nyúlj addig a partíciókhoz, ne indíts róla rendszert, ne törölj, ne másolj rá…stb…
-
SzerzőBejegyzés