pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó

      Nos, ha a

      Code:
      dpkg-reconfigure locales

      parancs rendben lefut, akkor tudod konfigurálni a beállítást. Nálad ez nincs meg!
      Ha megtennéd, lehet rendben is lenne minden. Nálam így néz ki:

      Code:
      pomm:/home/pomm# locale
      LANG=hu_HU.UTF-8
      LC_CTYPE=”hu_HU.UTF-8″
      LC_NUMERIC=”hu_HU.UTF-8″
      LC_TIME=”hu_HU.UTF-8″
      LC_COLLATE=”hu_HU.UTF-8″
      LC_MONETARY=”hu_HU.UTF-8″
      LC_MESSAGES=”hu_HU.UTF-8″
      LC_PAPER=”hu_HU.UTF-8″
      LC_NAME=”hu_HU.UTF-8″
      LC_ADDRESS=”hu_HU.UTF-8″
      LC_TELEPHONE=”hu_HU.UTF-8″
      LC_MEASUREMENT=”hu_HU.UTF-8″
      LC_IDENTIFICATION=”hu_HU.UTF-8″
      LC_ALL=
      pomm:/home/pomm# 

      Ellenben nálad így:

      Code:
      LANG=C
      LC_CTYPE=”C”
      LC_NUMERIC=”C”
      LC_TIME=”C”
      LC_COLLATE=”C”
      LC_MONETARY=”C”
      LC_MESSAGES=”C”
      LC_PAPER=”C”
      LC_NAME=”C”
      LC_ADDRESS=”C”
      LC_TELEPHONE=”C”
      LC_MEASUREMENT=”C”
      LC_IDENTIFICATION=”C”
      LC_ALL=

      Nézd meg a csatolt screenshotokat, ennyit kellene kezdéshez eljátszani…utána meglátjuk ( mondta a vak 🙂 )
      Addig nézegetem a többi beállításod, bár amíg ez nem jó, tök felesleges…

      pomm
      Felhasználó

        persze, ugorjunk neki 🙂

        pomm
        Felhasználó

          persze, ugorjunk neki 🙂

          pomm
          Felhasználó
            wzsolt wrote:
            értem én, hogy mit akar, de ha 1bôl a megoldást írta volna akkor most nem kezdenénk a flame felé közelíteni és nem raknánk tele ezt a fórumot szakmailag haszontalan és értelmetlen írásokkal, ide sorolom a tiedet is…
            kéretik nem megsértôdni, de nem ez történik a problémára koncentrálás helyett ?
            inkább megoldást írtál volna Te is, mint elkezdesz fogadatlan prkátorkodni/magyarázkodni.
            tudom, megint én vagyok ………. ember, mert nem értem jópofizást !

            szóval tud valaki megoldást a felvetett problémára ?

            zsolt

            Látod, a több figyelemmel lehet többre mész, a jópofizás mellett azért adtam tippet is, merre indulj, kicsit későn vágtad le! 🙂
            Az mellett – ha már szerverekkel foglalkozol – annyit elvárna az ember, hogy vmit írj a hibáról vagy arról, miért vagy biztos, hogy nem locales probléma!
            Mellesleg az /etc/console-tools/config  fájl tartalma is segíthet, illetve a telepített fontkészlet…szóval több lehetséges oka van/lehet ennek.
            Amit azt sem írtad, hogy az ékezetek hibája máshol fenn áll-e, illetve azt sem, hogy melyik debian-t használod…
            Szóval ha segítség kell, akkor ne feledd informálni azt, akitől segítséget vársz! 🙂

            pomm
            Felhasználó
              wzsolt wrote:
              értem én, hogy mit akar, de ha 1bôl a megoldást írta volna akkor most nem kezdenénk a flame felé közelíteni és nem raknánk tele ezt a fórumot szakmailag haszontalan és értelmetlen írásokkal, ide sorolom a tiedet is…
              kéretik nem megsértôdni, de nem ez történik a problémára koncentrálás helyett ?
              inkább megoldást írtál volna Te is, mint elkezdesz fogadatlan prkátorkodni/magyarázkodni.
              tudom, megint én vagyok ………. ember, mert nem értem jópofizást !

              szóval tud valaki megoldást a felvetett problémára ?

              zsolt

              Látod, a több figyelemmel lehet többre mész, a jópofizás mellett azért adtam tippet is, merre indulj, kicsit későn vágtad le! 🙂
              Az mellett – ha már szerverekkel foglalkozol – annyit elvárna az ember, hogy vmit írj a hibáról vagy arról, miért vagy biztos, hogy nem locales probléma!
              Mellesleg az /etc/console-tools/config  fájl tartalma is segíthet, illetve a telepített fontkészlet…szóval több lehetséges oka van/lehet ennek.
              Amit azt sem írtad, hogy az ékezetek hibája máshol fenn áll-e, illetve azt sem, hogy melyik debian-t használod…
              Szóval ha segítség kell, akkor ne feledd informálni azt, akitől segítséget vársz! 🙂

              pomm
              Felhasználó
                wzsolt wrote:
                >nem debián probléma de van megoldás, hogy lehet, hogy egy debian user feladta?

                bocs nem értelek.

                az a megoldás, hogy egy debian user feladta?

                mit, micsoda ?

                zsolt

                Célzás arra, hogy a debian júzerek is hígulnak 🙂 Anno – ha vki feltolt egy debiant – az általában meg is oldotta a rendszerrel kapcsolatos gondokat. ( Szövegértés, ti.:
                „nem debián probléma de van megoldás//mondat elsőfele//hogyan lehet, hogy egy debian user feladta?”)

                Aztán Edison, meg a Grafikus telepítő megtette a magáét 🙂
                Ezt olvasd el, lehet segít!

                pomm
                Felhasználó
                  wzsolt wrote:
                  >nem debián probléma de van megoldás, hogy lehet, hogy egy debian user feladta?

                  bocs nem értelek.

                  az a megoldás, hogy egy debian user feladta?

                  mit, micsoda ?

                  zsolt

                  Célzás arra, hogy a debian júzerek is hígulnak 🙂 Anno – ha vki feltolt egy debiant – az általában meg is oldotta a rendszerrel kapcsolatos gondokat. ( Szövegértés, ti.:
                  „nem debián probléma de van megoldás//mondat elsőfele//hogyan lehet, hogy egy debian user feladta?”)

                  Aztán Edison, meg a Grafikus telepítő megtette a magáét 🙂
                  Ezt olvasd el, lehet segít!

                  Hozzászólás: rsync kérdés #2131254
                  pomm
                  Felhasználó

                    igen, jogos…

                    Code:
                    pomm:/home/pomm/teszt# mkdir /mnt/rsync
                    pomm:/home/pomm/teszt# rsync -ax /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
                    pomm:/home/pomm/teszt# ls
                    ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz
                    pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                    ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz
                    pomm:/home/pomm/teszt# touch tesztelem
                    pomm:/home/pomm/teszt# ls
                    ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                    pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
                    pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                    ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                    pomm:/home/pomm/teszt# rm ee
                    pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
                    pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                    ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                    pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/ /mnt/rsync/
                    pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                    firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                    pomm:/home/pomm/teszt#   
                    Hozzászólás: rsync kérdés #2131255
                    pomm
                    Felhasználó

                      igen, jogos…

                      Code:
                      pomm:/home/pomm/teszt# mkdir /mnt/rsync
                      pomm:/home/pomm/teszt# rsync -ax /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
                      pomm:/home/pomm/teszt# ls
                      ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz
                      pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                      ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz
                      pomm:/home/pomm/teszt# touch tesztelem
                      pomm:/home/pomm/teszt# ls
                      ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                      pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
                      pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                      ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                      pomm:/home/pomm/teszt# rm ee
                      pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/* /mnt/rsync/
                      pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                      ee  firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                      pomm:/home/pomm/teszt# rsync -au –delete /home/pomm/teszt/ /mnt/rsync/
                      pomm:/home/pomm/teszt# ls /mnt/rsync/
                      firefox  firefox-2.0.0.6.tar.gz  tesztelem
                      pomm:/home/pomm/teszt#   
                      Hozzászólás: Eltünt partíciók #2131182
                      pomm
                      Felhasználó

                        Én a linuxos verziót ( apt-get install testdisk ) használtam, a legfrissebbet, próbáld azt és ne nyúlj addig a partíciókhoz, ne indíts róla rendszert, ne törölj, ne másolj rá…stb…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 5,573