Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Egyáltalán nem az. Olyan parancs, hogy unmount nincs, csak olyan, hogy umount
Egyáltalán nem az. Olyan parancs, hogy unmount nincs, csak olyan, hogy umount
Nem tudom mit és hogyan használ az uhu az ntfs kezelésére, de az ntfs-3g-vel nincs rumli…
Nekem ennyi:Code:pomm:/home/pomm# ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/
pomm:/home/pomm# mount
/dev/hda5 on / type ext3 (rw,errors=remount-ro)
tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
procbususb on /proc/bus/usb type usbfs (rw)
udev on /dev type tmpfs (rw,mode=0755)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=620)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
/dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev)
/dev/hda1 on /mnt type fuseblk (rw,nosuid,nodev,noatime,allow_other,blksize=4096)
pomm:/home/pomm#látható ( utolsó sor ), egyből allow_other kapcsolóval mountol, mindenféle trükk nélkül…Ha az uhu is ezt használja, mennie kell!
Esetleg a mappa, ahova mountolod ahhoz nincs írási jogod!Code:mkdir /mnt/teszt
chown -R juzer_neved /mnt/teszt
ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/tesztNem tudom mit és hogyan használ az uhu az ntfs kezelésére, de az ntfs-3g-vel nincs rumli…
Nekem ennyi:Code:pomm:/home/pomm# ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/
pomm:/home/pomm# mount
/dev/hda5 on / type ext3 (rw,errors=remount-ro)
tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
procbususb on /proc/bus/usb type usbfs (rw)
udev on /dev type tmpfs (rw,mode=0755)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=620)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
/dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev)
/dev/hda1 on /mnt type fuseblk (rw,nosuid,nodev,noatime,allow_other,blksize=4096)
pomm:/home/pomm#látható ( utolsó sor ), egyből allow_other kapcsolóval mountol, mindenféle trükk nélkül…Ha az uhu is ezt használja, mennie kell!
Esetleg a mappa, ahova mountolod ahhoz nincs írási jogod!Code:mkdir /mnt/teszt
chown -R juzer_neved /mnt/teszt
ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/tesztHm… Én olyan bankot használok ahol szimplán, böngészőn keresztül történik az számlával kapcsolatos ügyintézés. Igaz a bank nem a legolcsóbb alternatíva ( vállalkozói számla + netbank szolgáltatás 5k/hó ), de legalább linux alól és bármilyen böngészővel tudok azonnal ellenőrizni, utalni, kártyát letiltani, limitet állítani stb.
lacyc3 wrote:De ha csak simán TV-t akarok nézni gépen egy kis ablakba pl. mert éppen dolgom van, de félig nézni is szeretném?Akkor ellenőrizd amiket mondtam.
Nálam pl. a tvkártya és a tv között olyan erőteljes különbség van, hogy van csatorna ami a tv-n kiváló a tvkari meg be sem hozza rendesen… Mondjuk engem nem zavar, mert nem azok közé az adók közé tartozik ami engem érdekel… Nálam a táp a ludas, csak még nem cseréltem…bár már érik, persze nem ez miatt.lacyc3 wrote:De ha csak simán TV-t akarok nézni gépen egy kis ablakba pl. mert éppen dolgom van, de félig nézni is szeretném?Akkor ellenőrizd amiket mondtam.
Nálam pl. a tvkártya és a tv között olyan erőteljes különbség van, hogy van csatorna ami a tv-n kiváló a tvkari meg be sem hozza rendesen… Mondjuk engem nem zavar, mert nem azok közé az adók közé tartozik ami engem érdekel… Nálam a táp a ludas, csak még nem cseréltem…bár már érik, persze nem ez miatt.szívesen 🙂
szívesen 🙂
Másold ide a /mnt/hda8/boot/grub/device.map fájl tartalmát!
Ilyennek kell lennie:
(fd0) /dev/fd0
(hd0) /dev/hda -
SzerzőBejegyzés