pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: jogok #2130798
    pomm
    Felhasználó

      Egyáltalán nem az. Olyan parancs, hogy unmount nincs, csak olyan, hogy umount

      Hozzászólás: jogok #2130799
      pomm
      Felhasználó

        Egyáltalán nem az. Olyan parancs, hogy unmount nincs, csak olyan, hogy umount

        Hozzászólás: jogok #2130792
        pomm
        Felhasználó

          Nem tudom mit és hogyan használ az uhu az ntfs kezelésére, de az ntfs-3g-vel nincs rumli…
          Nekem ennyi:

          Code:
          pomm:/home/pomm# ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/
          pomm:/home/pomm# mount
          /dev/hda5 on / type ext3 (rw,errors=remount-ro)
          tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
          proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
          sysfs on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
          procbususb on /proc/bus/usb type usbfs (rw)
          udev on /dev type tmpfs (rw,mode=0755)
          tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
          devpts on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=620)
          fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
          /dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev)
          /dev/hda1 on /mnt type fuseblk (rw,nosuid,nodev,noatime,allow_other,blksize=4096)
          pomm:/home/pomm#

          látható ( utolsó sor ), egyből allow_other kapcsolóval mountol, mindenféle trükk nélkül…Ha az uhu is ezt használja, mennie kell!
          Esetleg a mappa, ahova mountolod ahhoz nincs írási jogod!

          Code:
          mkdir /mnt/teszt
          chown -R juzer_neved /mnt/teszt
          ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/teszt
          Hozzászólás: jogok #2130793
          pomm
          Felhasználó

            Nem tudom mit és hogyan használ az uhu az ntfs kezelésére, de az ntfs-3g-vel nincs rumli…
            Nekem ennyi:

            Code:
            pomm:/home/pomm# ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/
            pomm:/home/pomm# mount
            /dev/hda5 on / type ext3 (rw,errors=remount-ro)
            tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
            proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
            sysfs on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
            procbususb on /proc/bus/usb type usbfs (rw)
            udev on /dev type tmpfs (rw,mode=0755)
            tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
            devpts on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=620)
            fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
            /dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev)
            /dev/hda1 on /mnt type fuseblk (rw,nosuid,nodev,noatime,allow_other,blksize=4096)
            pomm:/home/pomm#

            látható ( utolsó sor ), egyből allow_other kapcsolóval mountol, mindenféle trükk nélkül…Ha az uhu is ezt használja, mennie kell!
            Esetleg a mappa, ahova mountolod ahhoz nincs írási jogod!

            Code:
            mkdir /mnt/teszt
            chown -R juzer_neved /mnt/teszt
            ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/teszt
            Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088540
            pomm
            Felhasználó

              Hm… Én olyan bankot használok ahol szimplán, böngészőn keresztül történik az számlával kapcsolatos ügyintézés. Igaz a bank nem a legolcsóbb alternatíva ( vállalkozói számla + netbank szolgáltatás 5k/hó ), de legalább linux alól és bármilyen böngészővel tudok azonnal ellenőrizni, utalni, kártyát letiltani, limitet állítani stb.

              Hozzászólás: Csíkos TV #2130478
              pomm
              Felhasználó
                lacyc3 wrote:
                De ha csak simán TV-t akarok nézni gépen egy kis ablakba pl. mert éppen dolgom van, de félig nézni is szeretném?

                Akkor ellenőrizd amiket mondtam.
                Nálam pl. a tvkártya és a tv  között olyan erőteljes különbség van, hogy van csatorna ami a tv-n kiváló a tvkari meg be sem hozza rendesen… Mondjuk engem nem zavar, mert nem azok közé az adók közé tartozik ami engem érdekel… Nálam a táp a ludas, csak még nem cseréltem…bár már érik, persze nem ez miatt.

                Hozzászólás: Csíkos TV #2130479
                pomm
                Felhasználó
                  lacyc3 wrote:
                  De ha csak simán TV-t akarok nézni gépen egy kis ablakba pl. mert éppen dolgom van, de félig nézni is szeretném?

                  Akkor ellenőrizd amiket mondtam.
                  Nálam pl. a tvkártya és a tv  között olyan erőteljes különbség van, hogy van csatorna ami a tv-n kiváló a tvkari meg be sem hozza rendesen… Mondjuk engem nem zavar, mert nem azok közé az adók közé tartozik ami engem érdekel… Nálam a táp a ludas, csak még nem cseréltem…bár már érik, persze nem ez miatt.

                  Hozzászólás: Grub hiba – Not found or not a block device #2130444
                  pomm
                  Felhasználó

                    szívesen 🙂

                    Hozzászólás: Grub hiba – Not found or not a block device #2130445
                    pomm
                    Felhasználó

                      szívesen 🙂

                      Hozzászólás: Grub hiba – Not found or not a block device #2130434
                      pomm
                      Felhasználó

                        Másold ide a /mnt/hda8/boot/grub/device.map fájl tartalmát!
                        Ilyennek kell lennie:
                        (fd0) /dev/fd0
                        (hd0) /dev/hda

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 5,573