Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
zoltan22 wrote:petty12:
Talan a legegyszerubb megoldas, ha keszitesz egy scriptet, ami mondjuk 2 percenkent lefut, es annyit csinal, hogy megpingeli a a halozaton egy biztosan elerheto gepet / akarmit, es ha nem kap valaszt, akkor a modult ki- e betolti.Valljuk be, ez nem megoldás! 🙂
Várjuk meg petty12 mit reagál!kisbetu wrote:ps: egyszer már kértelek, hogy ne küldd el ilyen egybeírásokkal a szöveget. Javítsd ki, hogy mások el tudják olvasni.
Már ha az a célod a hírrel, hogy mások elolvassák.Nem az a célja, hanem az, hogy a neve látható legyen….persze öröm, hogy nem adod fel, de meddő harc…
Ami jó, hogy amikor copípásztézik, legalább nincs helyesírási hiba ( na, mendtem 🙂 )!kisbetu wrote:ps: egyszer már kértelek, hogy ne küldd el ilyen egybeírásokkal a szöveget. Javítsd ki, hogy mások el tudják olvasni.
Már ha az a célod a hírrel, hogy mások elolvassák.Nem az a célja, hanem az, hogy a neve látható legyen….persze öröm, hogy nem adod fel, de meddő harc…
Ami jó, hogy amikor copípásztézik, legalább nincs helyesírási hiba ( na, mendtem 🙂 )!ui.:
A netwokrmanager nálam is bugozott én így oldottam meg:
apt-get remove knetworkmanager 🙂ui.:
A netwokrmanager nálam is bugozott én így oldottam meg:
apt-get remove knetworkmanager 🙂én a bcm43xx driver-t használom ( apt-get install bcm43xx-fwcutter – ez beteszi a fimrware-t is, de lehet „kézzel” is, bcm43xx-fwcutter -w /lib/firmware/ /ahova/kitömörítetted/a/firmware-t/bcmwl5.sys) és debian alatt a következő egyszerű megoldás van, hogy wpa-val használd a wifid.
apt-get install wpasupplicant
ezt szerkeszted a honlapomon levé leírás szerint, majd a /etc/network/interfaces fájlt így:# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback# The primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp
# The secondary network interface
#allow-hotplug eth2
#iface eth2 inet dhcpauto eth1
iface eth1 inet dhcp
wireless-essid essid_neve
wpa-driver wext
wpa-conf /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.confHa kérdésed van, írj!
én a bcm43xx driver-t használom ( apt-get install bcm43xx-fwcutter – ez beteszi a fimrware-t is, de lehet „kézzel” is, bcm43xx-fwcutter -w /lib/firmware/ /ahova/kitömörítetted/a/firmware-t/bcmwl5.sys) és debian alatt a következő egyszerű megoldás van, hogy wpa-val használd a wifid.
apt-get install wpasupplicant
ezt szerkeszted a honlapomon levé leírás szerint, majd a /etc/network/interfaces fájlt így:# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback# The primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp
# The secondary network interface
#allow-hotplug eth2
#iface eth2 inet dhcpauto eth1
iface eth1 inet dhcp
wireless-essid essid_neve
wpa-driver wext
wpa-conf /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.confHa kérdésed van, írj!
Ha feltetted a mysql-t, akkor előbb le kell futtatnod a
mysql_install_db
parancsot, aztán
mysqladmin -u root password yourpasswordhere
A mythtv-ben nem tudok segíteni, nagyon régen foglalkoztam vele és nem fogott meg…Keveset mondó csatolmányok 🙂
Most mi a baj a mysql-lal? Nem értem…
A mythtv nem egyszerű szerzet, anno feltettem ( sztem máig fent van ) csak nem szerettük meg egymást…A wlan nincs beállítva!
Így kéne kinéznie:
pomm:/home/pomm# iwconfig
lo no wireless extensions.eth0 no wireless extensions.
sit0 no wireless extensions.
eth1 IEEE 802.11b/g ESSID:”pomm” Nickname:”Broadcom 4318″
Mode:Managed Frequency=2.412 GHz Access Point: 00:00:00:00:0:00
Bit Rate=24 Mb/s Tx-Power=18 dBm
RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:0000-0000-0000-0000-0000-0000-0000-0000 Security mode:open
Link Quality=61/100 Signal level=-51 dBm Noise level=-72 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:1592 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0pomm:/home/pomm#
🙂
No, kezdjük:iwconfig eth0 essid „essid neve”
dhclient eth0Elvileg így működnie kell!
-
SzerzőBejegyzés