pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linksys WMP54GS WLAN kártya meghibásodás? #2128558
    pomm
    Felhasználó

      A wlan nincs beállítva!
      Így kéne kinéznie:
      pomm:/home/pomm# iwconfig
      lo        no wireless extensions.

      eth0      no wireless extensions.

      sit0      no wireless extensions.

      eth1      IEEE 802.11b/g  ESSID:”pomm”  Nickname:”Broadcom 4318″
                Mode:Managed  Frequency=2.412 GHz  Access Point: 00:00:00:00:0:00
                Bit Rate=24 Mb/s   Tx-Power=18 dBm
                RTS thr:off   Fragment thr:off
                Encryption key:0000-0000-0000-0000-0000-0000-0000-0000   Security mode:open
                Link Quality=61/100  Signal level=-51 dBm  Noise level=-72 dBm
                Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:1592  Rx invalid frag:0
                Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

      pomm:/home/pomm# 

      🙂
      No, kezdjük:

      iwconfig eth0 essid „essid neve”
      dhclient eth0

      Elvileg így működnie kell!

      pomm
      Felhasználó

        pedig kb 2 perc beállítani…gondolom a kiszolgálógépen megy a nyomtatás…Letsztelted, ugye?

        pomm
        Felhasználó

          pedig kb 2 perc beállítani…gondolom a kiszolgálógépen megy a nyomtatás…Letsztelted, ugye?

          Hozzászólás: Linksys WMP54GS WLAN kártya meghibásodás? #2128553
          pomm
          Felhasználó

            hm…most ha a kábel nincs bedugva, akkor van ip-je a wifinek…nyomj egy iwconfig parancsot is!

            Hozzászólás: Linksys WMP54GS WLAN kártya meghibásodás? #2128554
            pomm
            Felhasználó

              hm…most ha a kábel nincs bedugva, akkor van ip-je a wifinek…nyomj egy iwconfig parancsot is!

              Hozzászólás: Driver frissítés #2128521
              pomm
              Felhasználó

                Nekem atim van, valóban szívás, de azért fel lehet telepíteni simán a linuxot 🙂
                Szedj le egy frissebb debiant, azzal lehet nem lesz gondod:
                Ezzel próbálkozz:
                http://ftp.de.debian.org/debian-cd/4.0_r0/i386/iso-cd/debian-40r0-i386-CD-1.iso

                Az, hogy vm-en megy, nem jelent semmit….

                Hozzászólás: Driver frissítés #2128522
                pomm
                Felhasználó

                  Nekem atim van, valóban szívás, de azért fel lehet telepíteni simán a linuxot 🙂
                  Szedj le egy frissebb debiant, azzal lehet nem lesz gondod:
                  Ezzel próbálkozz:
                  http://ftp.de.debian.org/debian-cd/4.0_r0/i386/iso-cd/debian-40r0-i386-CD-1.iso

                  Az, hogy vm-en megy, nem jelent semmit….

                  pomm
                  Felhasználó

                    A szerver gépen engedélyezted?
                    localhost:631
                    Administration

                    Edit Configuration

                    File View Access Log View Error Log View Page Log

                    Basic Server Settings:

                    x config-serveron Show printers shared by other systems
                    x on Share published printers connected to this system
                    on Allow remote administration
                    on Allow users to cancel any job (not just their own)
                    on Save debugging information for troubleshooting

                    Az első kettőt x-eld be, alaból csak az első van

                    pomm
                    Felhasználó

                      A szerver gépen engedélyezted?
                      localhost:631
                      Administration

                      Edit Configuration

                      File View Access Log View Error Log View Page Log

                      Basic Server Settings:

                      x config-serveron Show printers shared by other systems
                      x on Share published printers connected to this system
                      on Allow remote administration
                      on Allow users to cancel any job (not just their own)
                      on Save debugging information for troubleshooting

                      Az első kettőt x-eld be, alaból csak az első van

                      Hozzászólás: Linksys WMP54GS WLAN kártya meghibásodás? #2128549
                      pomm
                      Felhasználó

                        A routeren legyen beállítva a dhcp ( setup ) a linuxon parancssorba rootként:
                        dhclient ethx ( x helyére a kártya száma…nem tudom mi az nálad ifconfig -a és az ifconfig parancsokat csatold, akkor többet látunk. )

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 5,573