pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó

      Ja, a lényeg lemaradt…
      Úgy tudom nem megoldható a fájl létrehozási idejének kiíratása… Amit találtam erről a neten, az annyi volt, amit vizsla is leírt, illetve, hogy a létrehozási dátum megjelenítését a bsd udfs fájlrendszere támogatja csak…ha tévedek, majd kijavít vki…

      pomm
      Felhasználó

        …és nem is csalhatatlan 🙂

        Code:
        pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch datum_teszt.txt
        pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
          File: „datum_teszt.txt”
          Size: 0               Blocks: 0          IO Block: 4096   szabályos üres fájl
        Device: 302h/770d       Inode: 332352      Links: 1
        Access: (0644/-rw-r–r–)  Uid: ( 1000/    pomm)   Gid: (   29/   audio)
        Access: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
        Modify: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
        Change: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
        pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch -t 200401011500 datum_teszt.txt
        pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
          File: „datum_teszt.txt”
          Size: 0               Blocks: 0          IO Block: 4096   szabályos üres fájl
        Device: 302h/770d       Inode: 332352      Links: 1
        Access: (0644/-rw-r–r–)  Uid: ( 1000/    pomm)   Gid: (   29/   audio)
        Access: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
        Modify: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
        Change: 2007-08-04 10:11:18.000000000 +0200
        pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ 

        Megfigyelhető, hogy egy touch paranccsal módosíthatóak az értékek, persze ettől a fájlt nem 2004.01.01.-én hoztam létre… 😀

        pomm
        Felhasználó

          …és nem is csalhatatlan 🙂

          Code:
          pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch datum_teszt.txt
          pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
            File: „datum_teszt.txt”
            Size: 0               Blocks: 0          IO Block: 4096   szabályos üres fájl
          Device: 302h/770d       Inode: 332352      Links: 1
          Access: (0644/-rw-r–r–)  Uid: ( 1000/    pomm)   Gid: (   29/   audio)
          Access: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
          Modify: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
          Change: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
          pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch -t 200401011500 datum_teszt.txt
          pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
            File: „datum_teszt.txt”
            Size: 0               Blocks: 0          IO Block: 4096   szabályos üres fájl
          Device: 302h/770d       Inode: 332352      Links: 1
          Access: (0644/-rw-r–r–)  Uid: ( 1000/    pomm)   Gid: (   29/   audio)
          Access: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
          Modify: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
          Change: 2007-08-04 10:11:18.000000000 +0200
          pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ 

          Megfigyelhető, hogy egy touch paranccsal módosíthatóak az értékek, persze ettől a fájlt nem 2004.01.01.-én hoztam létre… 😀

          Hozzászólás: Lyukasóra #2125566
          pomm
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            Pláne! 🙂
            Kisbetu úgy tűnik, most sem restellette elolvasni a segédanyagokat…

            „A XIX. század végén az Amerikából behurcolt filoxéra járvány elpusztította a szőlők 90%-át”
            A qrwa eget, ezt is a rohadt gyarmatosítók hozták be…

            Pedig előtte volt nekünk vörös aszunk is ( a budai ). Arról nem szólva, akkor terjedtek el a direkttermők és butultak egész falvak el ( noa vagy nova szőlő, amit Hamvas is csak az ördög szerencsétlen kísérletének nevez, hogy lemásolja az isteni, igazi szőlőt  – Bor filozófiája c. mű )
            A szekszárdi bikavér valóban előbb volt ( információm szerint ), mint az egri. ( Az egri nagyon tré lett az utóbbi öt évben )
            Én ittam ’97-es szekszárdi bikát 2000-ben ( három évesen már igazán jó ) de azt valóban harapni lehetett, sajna azóta sem jutottam olyan jó nedűhöz. ( Akkor áldottam a borzárjegy bevezetését, mert ezért kellett egy vendéglátóipari egységből megszabadulni 3 karton ilyen bortól, nagyon jutányos áron, amiből másfél karton hozzám vándorolt 🙂 )
            Majd este visszanézek, kávé mellett reggel, nem lehet borról írni 😀

            Hozzászólás: Lyukasóra #2125567
            pomm
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              Pláne! 🙂
              Kisbetu úgy tűnik, most sem restellette elolvasni a segédanyagokat…

              „A XIX. század végén az Amerikából behurcolt filoxéra járvány elpusztította a szőlők 90%-át”
              A qrwa eget, ezt is a rohadt gyarmatosítók hozták be…

              Pedig előtte volt nekünk vörös aszunk is ( a budai ). Arról nem szólva, akkor terjedtek el a direkttermők és butultak egész falvak el ( noa vagy nova szőlő, amit Hamvas is csak az ördög szerencsétlen kísérletének nevez, hogy lemásolja az isteni, igazi szőlőt  – Bor filozófiája c. mű )
              A szekszárdi bikavér valóban előbb volt ( információm szerint ), mint az egri. ( Az egri nagyon tré lett az utóbbi öt évben )
              Én ittam ’97-es szekszárdi bikát 2000-ben ( három évesen már igazán jó ) de azt valóban harapni lehetett, sajna azóta sem jutottam olyan jó nedűhöz. ( Akkor áldottam a borzárjegy bevezetését, mert ezért kellett egy vendéglátóipari egységből megszabadulni 3 karton ilyen bortól, nagyon jutányos áron, amiből másfél karton hozzám vándorolt 🙂 )
              Majd este visszanézek, kávé mellett reggel, nem lehet borról írni 😀

              Hozzászólás: Multi-Boot Linux DVD #2126119
              pomm
              Felhasználó
                Hozzászólás: Multi-Boot Linux DVD #2126120
                pomm
                Felhasználó
                  Hozzászólás: rar kitömörítése… #2125195
                  pomm
                  Felhasználó

                    Ha nem értesz hozzá, ne vágd szét a rendszered!
                    Amúgy gúglizhatnál! Ha nem használod a gúglit, kemény napjaid lesznek a linux-szal az első évben 🙂
                    http://www.google.com/search?q=unrar+mandrake&ie=UTF-8&oe=UTF-8
                    A legelső találaton ott a csomag a mandrakehez…

                    Hozzászólás: rar kitömörítése… #2125196
                    pomm
                    Felhasználó

                      Ha nem értesz hozzá, ne vágd szét a rendszered!
                      Amúgy gúglizhatnál! Ha nem használod a gúglit, kemény napjaid lesznek a linux-szal az első évben 🙂
                      http://www.google.com/search?q=unrar+mandrake&ie=UTF-8&oe=UTF-8
                      A legelső találaton ott a csomag a mandrakehez…

                      Hozzászólás: Vicces wifi #2124716
                      pomm
                      Felhasználó

                        Én azért megpróbálnám másik usb csatiban is. Ez gyanúsan hw gond, ami aztán az egész rendszer instabilitását okozza. Az alaplapon – általában – van több usb kimenet, köss be egy másikat és teszteld azon is!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 5,573