Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ja, a lényeg lemaradt…
Úgy tudom nem megoldható a fájl létrehozási idejének kiíratása… Amit találtam erről a neten, az annyi volt, amit vizsla is leírt, illetve, hogy a létrehozási dátum megjelenítését a bsd udfs fájlrendszere támogatja csak…ha tévedek, majd kijavít vki……és nem is csalhatatlan 🙂
Code:pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch datum_teszt.txt
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
File: „datum_teszt.txt”
Size: 0 Blocks: 0 IO Block: 4096 szabályos üres fájl
Device: 302h/770d Inode: 332352 Links: 1
Access: (0644/-rw-r–r–) Uid: ( 1000/ pomm) Gid: ( 29/ audio)
Access: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
Modify: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
Change: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch -t 200401011500 datum_teszt.txt
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
File: „datum_teszt.txt”
Size: 0 Blocks: 0 IO Block: 4096 szabályos üres fájl
Device: 302h/770d Inode: 332352 Links: 1
Access: (0644/-rw-r–r–) Uid: ( 1000/ pomm) Gid: ( 29/ audio)
Access: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
Modify: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
Change: 2007-08-04 10:11:18.000000000 +0200
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$Megfigyelhető, hogy egy touch paranccsal módosíthatóak az értékek, persze ettől a fájlt nem 2004.01.01.-én hoztam létre… 😀
…és nem is csalhatatlan 🙂
Code:pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch datum_teszt.txt
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
File: „datum_teszt.txt”
Size: 0 Blocks: 0 IO Block: 4096 szabályos üres fájl
Device: 302h/770d Inode: 332352 Links: 1
Access: (0644/-rw-r–r–) Uid: ( 1000/ pomm) Gid: ( 29/ audio)
Access: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
Modify: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
Change: 2007-08-04 10:10:53.000000000 +0200
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ touch -t 200401011500 datum_teszt.txt
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$ stat datum_teszt.txt
File: „datum_teszt.txt”
Size: 0 Blocks: 0 IO Block: 4096 szabályos üres fájl
Device: 302h/770d Inode: 332352 Links: 1
Access: (0644/-rw-r–r–) Uid: ( 1000/ pomm) Gid: ( 29/ audio)
Access: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
Modify: 2004-01-01 15:00:00.000000000 +0100
Change: 2007-08-04 10:11:18.000000000 +0200
pomm@pomm:/mnt/hd/pomm$Megfigyelhető, hogy egy touch paranccsal módosíthatóak az értékek, persze ettől a fájlt nem 2004.01.01.-én hoztam létre… 😀
vizsla wrote:Pláne! 🙂
Kisbetu úgy tűnik, most sem restellette elolvasni a segédanyagokat…„A XIX. század végén az Amerikából behurcolt filoxéra járvány elpusztította a szőlők 90%-át”
A qrwa eget, ezt is a rohadt gyarmatosítók hozták be…Pedig előtte volt nekünk vörös aszunk is ( a budai ). Arról nem szólva, akkor terjedtek el a direkttermők és butultak egész falvak el ( noa vagy nova szőlő, amit Hamvas is csak az ördög szerencsétlen kísérletének nevez, hogy lemásolja az isteni, igazi szőlőt – Bor filozófiája c. mű )
A szekszárdi bikavér valóban előbb volt ( információm szerint ), mint az egri. ( Az egri nagyon tré lett az utóbbi öt évben )
Én ittam ’97-es szekszárdi bikát 2000-ben ( három évesen már igazán jó ) de azt valóban harapni lehetett, sajna azóta sem jutottam olyan jó nedűhöz. ( Akkor áldottam a borzárjegy bevezetését, mert ezért kellett egy vendéglátóipari egységből megszabadulni 3 karton ilyen bortól, nagyon jutányos áron, amiből másfél karton hozzám vándorolt 🙂 )
Majd este visszanézek, kávé mellett reggel, nem lehet borról írni 😀vizsla wrote:Pláne! 🙂
Kisbetu úgy tűnik, most sem restellette elolvasni a segédanyagokat…„A XIX. század végén az Amerikából behurcolt filoxéra járvány elpusztította a szőlők 90%-át”
A qrwa eget, ezt is a rohadt gyarmatosítók hozták be…Pedig előtte volt nekünk vörös aszunk is ( a budai ). Arról nem szólva, akkor terjedtek el a direkttermők és butultak egész falvak el ( noa vagy nova szőlő, amit Hamvas is csak az ördög szerencsétlen kísérletének nevez, hogy lemásolja az isteni, igazi szőlőt – Bor filozófiája c. mű )
A szekszárdi bikavér valóban előbb volt ( információm szerint ), mint az egri. ( Az egri nagyon tré lett az utóbbi öt évben )
Én ittam ’97-es szekszárdi bikát 2000-ben ( három évesen már igazán jó ) de azt valóban harapni lehetett, sajna azóta sem jutottam olyan jó nedűhöz. ( Akkor áldottam a borzárjegy bevezetését, mert ezért kellett egy vendéglátóipari egységből megszabadulni 3 karton ilyen bortól, nagyon jutányos áron, amiből másfél karton hozzám vándorolt 🙂 )
Majd este visszanézek, kávé mellett reggel, nem lehet borról írni 😀Kiindulásnak:
http://pomm.hu/pomm/multilive.htmlKiindulásnak:
http://pomm.hu/pomm/multilive.htmlHa nem értesz hozzá, ne vágd szét a rendszered!
Amúgy gúglizhatnál! Ha nem használod a gúglit, kemény napjaid lesznek a linux-szal az első évben 🙂
http://www.google.com/search?q=unrar+mandrake&ie=UTF-8&oe=UTF-8
A legelső találaton ott a csomag a mandrakehez…Ha nem értesz hozzá, ne vágd szét a rendszered!
Amúgy gúglizhatnál! Ha nem használod a gúglit, kemény napjaid lesznek a linux-szal az első évben 🙂
http://www.google.com/search?q=unrar+mandrake&ie=UTF-8&oe=UTF-8
A legelső találaton ott a csomag a mandrakehez…Én azért megpróbálnám másik usb csatiban is. Ez gyanúsan hw gond, ami aztán az egész rendszer instabilitását okozza. Az alaplapon – általában – van több usb kimenet, köss be egy másikat és teszteld azon is!
-
SzerzőBejegyzés