Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Én azért megpróbálnám másik usb csatiban is. Ez gyanúsan hw gond, ami aztán az egész rendszer instabilitását okozza. Az alaplapon – általában – van több usb kimenet, köss be egy másikat és teszteld azon is!
Főleg azért sem jó az egész rendszert restartolni, mert ha vmi el lett baltázva és nem indul, akkor gáz van. 🙂 Mehetsz a helyszínre aztán init 1 vagy livecd. Uzsoltnak igaza van, elég a szolgáltatásokat restartolni.
Mellesleg az /etc lementése nem véd meg attól, amit pl. te is csináltál, hisz hiába voltak meg a configjaid az /etc alatt, akkor sem ment, sőt le is kellett törölnöd őket ( –purge ), hogy visszavarázsold az egészet.
Én rsync-kel lementeném az egész gyökeret és ezt frissíteném, ahogy a rendszer biztonsága megkívánja. ( az rsync előbb az egész rendszert másolja, utána már csak a megváltozott fájlokat, ezért a rendszeres archiválásra kiváló ) Ha gáz van, akkor rsync-kel vissza az egész. Ez esetben nem a config fájlok állnak vissza, hanem az egész komplett rendszer, na az már jó backup 😉
Persze ez ízlés és sysadmin kérdése 😉Főleg azért sem jó az egész rendszert restartolni, mert ha vmi el lett baltázva és nem indul, akkor gáz van. 🙂 Mehetsz a helyszínre aztán init 1 vagy livecd. Uzsoltnak igaza van, elég a szolgáltatásokat restartolni.
Mellesleg az /etc lementése nem véd meg attól, amit pl. te is csináltál, hisz hiába voltak meg a configjaid az /etc alatt, akkor sem ment, sőt le is kellett törölnöd őket ( –purge ), hogy visszavarázsold az egészet.
Én rsync-kel lementeném az egész gyökeret és ezt frissíteném, ahogy a rendszer biztonsága megkívánja. ( az rsync előbb az egész rendszert másolja, utána már csak a megváltozott fájlokat, ezért a rendszeres archiválásra kiváló ) Ha gáz van, akkor rsync-kel vissza az egész. Ez esetben nem a config fájlok állnak vissza, hanem az egész komplett rendszer, na az már jó backup 😉
Persze ez ízlés és sysadmin kérdése 😉_J19 wrote:Uzsolt! Ha a /etc könyvtárról másolatot készítek, azt futás időben vissza is írhatom egy változtatás után? M$-al vannak tapasztalataim, az nem engedi hogy egy éppen megnyitott fájlt felülírjunk. De a Linux ugye egy kicsit profibb rendszer!
Itt ez nem okoz problémát?
Konkrétan mit is szeretnél csinálni?
Ha teszem azt elindítod az apache-ot, majd törlöd az /etc/apache2/site-available/default fájlt vagy átírod, ez nem lesz hatással az éppen futó webszervere, csak ha restartolnod kell…addig használja az indulásakor érvényes beállításokat…_J19 wrote:Uzsolt! Ha a /etc könyvtárról másolatot készítek, azt futás időben vissza is írhatom egy változtatás után? M$-al vannak tapasztalataim, az nem engedi hogy egy éppen megnyitott fájlt felülírjunk. De a Linux ugye egy kicsit profibb rendszer!
Itt ez nem okoz problémát?
Konkrétan mit is szeretnél csinálni?
Ha teszem azt elindítod az apache-ot, majd törlöd az /etc/apache2/site-available/default fájlt vagy átírod, ez nem lesz hatással az éppen futó webszervere, csak ha restartolnod kell…addig használja az indulásakor érvényes beállításokat…Azonnal él, a gond, hogy a parancsra továbbra sem vagy jogosult ( ti.: umount /mnt/usb ) csak a sudo umount /mnt/usb parancsra, márpedig a krusader nem ezt adja ki, hanem az előbbit….
Azonnal él, a gond, hogy a parancsra továbbra sem vagy jogosult ( ti.: umount /mnt/usb ) csak a sudo umount /mnt/usb parancsra, márpedig a krusader nem ezt adja ki, hanem az előbbit….
Hopp, távolról a dd nem megoldás! Lehet az rsync is okozna vmi gondot, fáradt vagyok teli hassal, pár fröccs után ezt átgondolni… Az otthoni gépeden teszteld le és oszd meg velünk 😉
Hopp, távolról a dd nem megoldás! Lehet az rsync is okozna vmi gondot, fáradt vagyok teli hassal, pár fröccs után ezt átgondolni… Az otthoni gépeden teszteld le és oszd meg velünk 😉
Szívesen 🙂
A dd sem rossz, de az rsync talán barátságosabb, pláne ha csak néhány fájlról van szó. Ha viszont figyelsz arra, hogy mit teszel, nem lehet baj…Config fájloknál használhatsz verzió követést is ( cvs vagy svn ), vagy szimplán mented a fontos rendszerfájlokat. -
SzerzőBejegyzés
Itt ez nem okoz problémát?