pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Vicces wifi #2124717
    pomm
    Felhasználó

      Én azért megpróbálnám másik usb csatiban is. Ez gyanúsan hw gond, ami aztán az egész rendszer instabilitását okozza. Az alaplapon – általában – van több usb kimenet, köss be egy másikat és teszteld azon is!

      Hozzászólás: Debian 4.0 rendszervisszaállítás #2125006
      pomm
      Felhasználó

        Főleg azért sem jó az egész rendszert restartolni, mert ha vmi el lett baltázva és nem indul, akkor gáz van. 🙂 Mehetsz a helyszínre aztán init 1 vagy livecd. Uzsoltnak igaza van, elég a szolgáltatásokat restartolni.
        Mellesleg az /etc lementése nem véd meg attól, amit pl. te is csináltál, hisz hiába voltak meg a configjaid az /etc alatt, akkor sem ment, sőt le is kellett törölnöd őket ( –purge ), hogy visszavarázsold az egészet.
        Én rsync-kel lementeném az egész gyökeret és ezt frissíteném, ahogy a rendszer biztonsága megkívánja. ( az rsync előbb az egész rendszert másolja, utána már csak a megváltozott fájlokat, ezért a rendszeres archiválásra kiváló ) Ha gáz van, akkor rsync-kel vissza az egész. Ez esetben nem a config fájlok állnak vissza, hanem az egész komplett rendszer, na az már jó backup 😉
        Persze ez ízlés és sysadmin kérdése 😉

        Hozzászólás: Debian 4.0 rendszervisszaállítás #2125007
        pomm
        Felhasználó

          Főleg azért sem jó az egész rendszert restartolni, mert ha vmi el lett baltázva és nem indul, akkor gáz van. 🙂 Mehetsz a helyszínre aztán init 1 vagy livecd. Uzsoltnak igaza van, elég a szolgáltatásokat restartolni.
          Mellesleg az /etc lementése nem véd meg attól, amit pl. te is csináltál, hisz hiába voltak meg a configjaid az /etc alatt, akkor sem ment, sőt le is kellett törölnöd őket ( –purge ), hogy visszavarázsold az egészet.
          Én rsync-kel lementeném az egész gyökeret és ezt frissíteném, ahogy a rendszer biztonsága megkívánja. ( az rsync előbb az egész rendszert másolja, utána már csak a megváltozott fájlokat, ezért a rendszeres archiválásra kiváló ) Ha gáz van, akkor rsync-kel vissza az egész. Ez esetben nem a config fájlok állnak vissza, hanem az egész komplett rendszer, na az már jó backup 😉
          Persze ez ízlés és sysadmin kérdése 😉

          Hozzászólás: Debian 4.0 rendszervisszaállítás #2124996
          pomm
          Felhasználó
            _J19 wrote:
            Uzsolt! Ha a /etc könyvtárról másolatot készítek, azt futás időben vissza is írhatom egy változtatás után? M$-al vannak tapasztalataim, az nem engedi hogy egy éppen megnyitott fájlt felülírjunk. De a Linux ugye egy kicsit profibb rendszer!cheesy.gif Itt ez nem okoz problémát?

            Konkrétan mit is szeretnél csinálni?
            Ha teszem azt elindítod az apache-ot, majd törlöd az /etc/apache2/site-available/default fájlt vagy átírod, ez nem lesz hatással az éppen futó webszervere, csak ha restartolnod kell…addig használja az indulásakor érvényes beállításokat…

            Hozzászólás: Debian 4.0 rendszervisszaállítás #2124997
            pomm
            Felhasználó
              _J19 wrote:
              Uzsolt! Ha a /etc könyvtárról másolatot készítek, azt futás időben vissza is írhatom egy változtatás után? M$-al vannak tapasztalataim, az nem engedi hogy egy éppen megnyitott fájlt felülírjunk. De a Linux ugye egy kicsit profibb rendszer!cheesy.gif Itt ez nem okoz problémát?

              Konkrétan mit is szeretnél csinálni?
              Ha teszem azt elindítod az apache-ot, majd törlöd az /etc/apache2/site-available/default fájlt vagy átírod, ez nem lesz hatással az éppen futó webszervere, csak ha restartolnod kell…addig használja az indulásakor érvényes beállításokat…

              Hozzászólás: Krusder és az usb unmount #2124643
              pomm
              Felhasználó

                Azonnal él,  a gond, hogy a parancsra továbbra sem vagy jogosult ( ti.: umount /mnt/usb ) csak a sudo umount /mnt/usb parancsra, márpedig a krusader nem ezt adja ki, hanem az előbbit….

                Hozzászólás: Krusder és az usb unmount #2124644
                pomm
                Felhasználó

                  Azonnal él,  a gond, hogy a parancsra továbbra sem vagy jogosult ( ti.: umount /mnt/usb ) csak a sudo umount /mnt/usb parancsra, márpedig a krusader nem ezt adja ki, hanem az előbbit….

                  Hozzászólás: Debian 4.0 rendszervisszaállítás #2124988
                  pomm
                  Felhasználó

                    Hopp, távolról a dd nem megoldás! Lehet az rsync is okozna vmi gondot, fáradt vagyok teli hassal, pár fröccs után ezt átgondolni… Az otthoni gépeden teszteld le és oszd meg velünk 😉

                    Hozzászólás: Debian 4.0 rendszervisszaállítás #2124989
                    pomm
                    Felhasználó

                      Hopp, távolról a dd nem megoldás! Lehet az rsync is okozna vmi gondot, fáradt vagyok teli hassal, pár fröccs után ezt átgondolni… Az otthoni gépeden teszteld le és oszd meg velünk 😉

                      Hozzászólás: Debian 4.0 rendszervisszaállítás #2124986
                      pomm
                      Felhasználó

                        Szívesen 🙂
                        A dd sem rossz, de az rsync talán barátságosabb, pláne ha csak néhány fájlról van szó. Ha viszont figyelsz arra, hogy mit teszel, nem lehet baj…Config fájloknál használhatsz verzió követést is ( cvs vagy svn ), vagy szimplán mented a fontos rendszerfájlokat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 5,573