Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nem néztem át a te configodat!
Javítsd az enyémet, hogy legyen terminálod, majd ha minden rendben megy, diff-fel nézd meg a különbséget.. ( a krusader-ben is megoldhatod, jobban látszik a diff kimenete ) Akkor látod az eltléréseket.BWillie wrote:De akkor lehet, hogy az lesz a végső megoldás, hogy más rendszert telepítek, mert a klienseknek nehéz megmagyarázni, hogy az email címük kovacs.pistike de ha mondjuk webmailen vagy máshogy le akarják tölteni a leveleiket akkor nem azt kell írni felhasználónévnek.Miért? Én is olyan helyen vagyok, ahol a felhasználónevem és a mél címem, nem ugyanaz. Sztem jobb és biztonságosabb is. Mellesleg sok helyen tapasztaltam. Meg az ellenkezőjét is, amit te akarsz…
Amit nem értek, hogy kétszer is leírtam, hogy a merevlemez vezérlők ne modulba legyenek, de te csak modulba teszed
Nah, itt van vmi ( amit confignak nem mernék nevezni, mert nem néztem annyira át, de három perc az három perc 🙂 ) tesztnek jó lesz, lehet, hoyg elindul vele 🙂 Ha igen, kezd el kiszedni a rengeteg felesleges meghajtót, mert van benne bőven…ha nem megy, akkor tovább próbálkozunk…Amúgy reisert használsz? Mert csak ez volt fájlrendszernek megadva, és erről nem adtál infit – mindegy én mindet beletettem.
Sok sikert!Azért gondolom nem kernel bug lesz. 🙂
Ne aggódj elsőre minden nehéz, de a vmware – sztem – plusz sux… Próbáld saját gépen, ahol ismered a hw-kat. Ha ott megy, akkor mehet a vmware…Közben jobban belenéztem, de ez így nem fog neked menni! Ez még mindig az a kernel config, amit valahonnan bemásoltál!
Tele van felesleges dolgokkal az egész…nem kezdem el felsorloni.
Csinálj egy ilyet:Code:pomm:/# cd /usr/src/linux-2.6.21.5/
pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5# rm .config
pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5# make clean
pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5# make mrproper
CLEAN scripts/basic
CLEAN scripts/kconfig
CLEAN include/config
pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5#Ezután kezd el bejelölni ami kell. ( Még így is maradnak alapbeállítások, ha kell azokon is változtass! )
ATA/ATAPI/MFM/RLL support még mindig rossz! Minek minden chipset? Modulban amúgy nem jó, már írtam!
rednek wrote:Honnan lehet jó kernel config fájlokat letölteni? (mondjuk VMware-hez is)Sehonnan, meg kell csinálnod! Ez az egésznek a lényege!
Senki nem tudja, hogy te milyen alaplapba, milyen procit tettél, milyen vga-t, hangot, hogy van-e tv kártyád – és ha van milyen…stb..
Ezért kell ismerned a hw-id, majd azokat megkeresned a kernelben és bejelölnöd… Persze ennél többet kell tudnod, de ez alap.
Az, hogy a kész kernelek mindent tartalmaznak modulosan, az azért jó, mert ( szinte ) bármilyen vason elindulnak, az initrd betölti az alap cuccost, majd onnan már csak azok a modulok töltődnek be, amire a gépednek szüksége van. És ezért „lassabb” is…
Az, hogy egy ilyen „kész” configot betöltesz, semmire nem jó, max megtanulsz initrd-t „gyártani” mert anélkül azok nem fognak elindulni.A merevlemez vezérlők sem igazán jók modulosan… Figyi, olvasgass a kernel forgatáshoz, egy-két nap alatt vágni fogod a lényeget, de kérdezz itt is nyugodtan!
ui.:
Ez a config vmi kész vacak…honnan szetted? Ezzel nem jutsz semmire…!A fájlrendszereket tedd fixen a kernelbe, ez tuti hiba!!! A többit még nézegetem…Amúgy pentium pro procid van???
Nem kell initrd!
Hacsak nincsenek olyan perverz vágyaid, mint például modulba tenni a fájlrendszereket.
Miért vmware alatt forgatod? -
SzerzőBejegyzés