pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kernel fordítás #2023502
    pomm
    Felhasználó

      Nem néztem át a te configodat!
      Javítsd az enyémet, hogy legyen terminálod, majd ha minden rendben megy, diff-fel nézd meg a különbséget.. ( a krusader-ben is megoldhatod, jobban látszik a diff kimenete ) Akkor látod az eltléréseket.

      pomm
      Felhasználó
        BWillie wrote:
        De akkor lehet, hogy az lesz a végső megoldás, hogy más rendszert telepítek, mert a klienseknek nehéz megmagyarázni, hogy az email címük kovacs.pistike de ha mondjuk webmailen vagy máshogy le akarják tölteni a leveleiket akkor nem azt kell írni felhasználónévnek.

        Miért? Én is olyan helyen vagyok, ahol a felhasználónevem és a mél címem, nem ugyanaz. Sztem jobb és biztonságosabb is. Mellesleg sok helyen tapasztaltam. Meg az ellenkezőjét is, amit te akarsz…

        Hozzászólás: Kernel fordítás #2023498
        pomm
        Felhasználó

          Amit nem értek, hogy kétszer is leírtam, hogy a merevlemez vezérlők ne modulba legyenek, de te csak modulba teszed
          Nah, itt van vmi ( amit confignak nem mernék nevezni, mert nem néztem annyira át, de három perc az három perc 🙂 ) tesztnek jó lesz, lehet, hoyg elindul vele 🙂 Ha igen, kezd el kiszedni a rengeteg felesleges meghajtót, mert van benne bőven…ha nem megy, akkor tovább próbálkozunk…Amúgy reisert használsz? Mert csak ez volt fájlrendszernek megadva, és erről nem adtál infit – mindegy én mindet beletettem.
          Sok sikert!

          Hozzászólás: Kernel fordítás #2023496
          pomm
          Felhasználó

            Azért gondolom nem kernel bug lesz. 🙂
            Ne aggódj elsőre minden nehéz, de a vmware – sztem – plusz sux… Próbáld saját gépen, ahol ismered a hw-kat. Ha ott megy, akkor mehet a vmware…

            Hozzászólás: Kernel fordítás #2023493
            pomm
            Felhasználó

              Közben jobban belenéztem, de ez így nem fog neked menni! Ez még mindig az a kernel config, amit valahonnan bemásoltál!
              Tele van felesleges dolgokkal az egész…nem kezdem el felsorloni.
              Csinálj egy ilyet:

              Code:
              pomm:/# cd /usr/src/linux-2.6.21.5/
              pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5# rm .config
              pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5# make clean
              pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5# make mrproper
                CLEAN   scripts/basic
                CLEAN   scripts/kconfig
                CLEAN   include/config
              pomm:/usr/src/linux-2.6.21.5#

              Ezután kezd el bejelölni ami kell. ( Még így is maradnak alapbeállítások, ha kell azokon is változtass! )

              Hozzászólás: Kernel fordítás #2023492
              pomm
              Felhasználó

                ATA/ATAPI/MFM/RLL support még mindig rossz! Minek minden chipset? Modulban amúgy nem jó, már írtam!

                Hozzászólás: Kernel fordítás #2023490
                pomm
                Felhasználó
                  rednek wrote:
                  Honnan lehet jó kernel config fájlokat letölteni? (mondjuk VMware-hez is)

                  Sehonnan, meg kell csinálnod! Ez az egésznek a lényege!
                  Senki nem tudja, hogy te milyen alaplapba, milyen procit tettél, milyen vga-t, hangot, hogy van-e tv kártyád – és ha van milyen…stb..
                  Ezért kell ismerned a hw-id, majd azokat megkeresned a kernelben és bejelölnöd… Persze ennél többet kell tudnod, de ez alap.
                  Az, hogy a kész kernelek mindent tartalmaznak modulosan, az azért jó, mert ( szinte ) bármilyen vason elindulnak, az initrd betölti az alap cuccost, majd onnan már csak azok a modulok töltődnek be, amire  a gépednek szüksége van. És ezért „lassabb” is…
                  Az, hogy egy ilyen „kész” configot betöltesz, semmire nem jó, max megtanulsz initrd-t „gyártani” mert anélkül azok nem fognak elindulni.

                  Hozzászólás: Kernel fordítás #2023484
                  pomm
                  Felhasználó

                    A merevlemez vezérlők sem igazán jók modulosan… Figyi, olvasgass a kernel forgatáshoz, egy-két nap alatt vágni fogod  a lényeget, de kérdezz itt is nyugodtan!

                    ui.:
                    Ez a config vmi kész vacak…honnan szetted? Ezzel nem jutsz semmire…!

                    Hozzászólás: Kernel fordítás #2023483
                    pomm
                    Felhasználó

                      A fájlrendszereket tedd fixen a kernelbe, ez tuti hiba!!! A többit még nézegetem…Amúgy pentium pro procid van???

                      Hozzászólás: Kernel fordítás #2023479
                      pomm
                      Felhasználó

                        Nem kell initrd!
                        Hacsak nincsenek olyan perverz vágyaid, mint például modulba tenni a fájlrendszereket.
                        Miért vmware alatt forgatod?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 5,573