pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: sikertelen felhasználó hozzáadás #2123338
    pomm
    Felhasználó
      vasy05 wrote:
      csocsoi wrote:
      Sziasztok

      miért van az hogy ha hozzá akarok adni a rendszer –> adminisztráció –> felhasználók és csoportok – nál egy usert akkor, az a user nem jön létre?

      (volt két userem, de kitöröltem őket, azóta csinálja ezt)

      kösz

      Parancsal próbáltad?

      Hehe, parancsold meg neki! Vasy, ha nem ismered a parancsot, minek írsz ide, ha ismered, miért nem segítesz???

      Kérdés:
      Hogyan törölted a felhasználókat?
      Az adduser parancs után sem látszik a felhasználó? ( adduser teszt , majd kitöltöd a kérdéseket és megnézed – su teszt )

      Hozzászólás: Hőmérséklet problémák #2123069
      pomm
      Felhasználó

        sensors-detect

        Hozzászólás: Hőmérséklet problémák #2123067
        pomm
        Felhasználó

          Nekem is csak a notebookomon lehetett eddig feléleszteni, de igazából nekem ott fontos a hőmérséklet.

          Hozzászólás: Hőmérséklet problémák #2123065
          pomm
          Felhasználó

            Már ha az helyes érték, nálam spec nem jó, mert mindig 50 fokot mutat. A sensors progi adja a helyes értéket…

            Hozzászólás: Linux és a DC++ #2022119
            pomm
            Felhasználó

              vagy használni a valknut-ot 😉

              pomm
              Felhasználó

                Igen, akkor érdekes, ha megvan az is, amikor nincs neted…Majd csatold azt is…

                pomm
                Felhasználó

                  amikor nem indul a net, akkor tedd ezeket:

                  ifconfig
                  ifconfig -a

                  mentsd fájlba

                  ha elindult, akkor dettó.
                  Majd csatold a fájlokat.

                  Hozzászólás: Kernel fordítás #2023509
                  pomm
                  Felhasználó

                    Amolyan kocka szokás, mellesleg a legegyszerűbb ha a Makefile-be beírod…
                    pl.:

                    Code:
                    VERSION = 2
                    PATCHLEVEL = 6
                    SUBLEVEL = 21
                    EXTRAVERSION = .5
                    NAME = Nocturnal Monster Puppy

                    szerkeszted…

                    Code:
                    VERSION = 2
                    PATCHLEVEL = 6
                    SUBLEVEL = 21
                    EXTRAVERSION = .5-pomm
                    NAME = Nocturnal Monster Puppy

                    …örülsz…

                    Hozzászólás: ftp/sftp #2122776
                    pomm
                    Felhasználó

                      sftp-t nem használtm még soha, de sshfs-sel hasonló lehet, paraméterezd át…:
                      Íme egy példa:

                      Code:
                      #!/bin/sh
                      if
                      mount | grep 192.168.1.100 >/dev/null
                                               then
                                                  futtatandó parancs
                                               else
                                                   sshfs 192.168.1.100:/mnt/ment /media/mentes
                                                   futtatandó parancs
                      fi
                      exit
                      Hozzászólás: SD card mount #2122697
                      pomm
                      Felhasználó

                        Dugd be a kártyát és nézd meg minek ismeri fel ( cat /proc/partitions )!
                        Vélhetően sda vagy sdb lesz, de nem kell az -o loop, nem lemezképet csatolsz!
                        mount /dev/sda1 /mnt/pendrive

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 5,573