pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,181-4,190 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955345
    pomm
    Felhasználó

      Nos, sikerült updatelnem, a kde elszállt, vhogy most újraraktam, de ezen nem tudok segíteni:

      pomm@pomm:~$ su
      Password:
      root@pomm:/home/pomm# slapt-get –update
      slapt-get: error while loading shared libraries: libidn.so.11: cannot open shared object file: No such file or directory
      root@pomm:/home/pomm#

      5let?

      Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955896
      pomm
      Felhasználó

        azért írd le, hogy sikerült-e 🙂 Kiváncsi vagyok, mennyire érthetõ és használható a leírás 😀

        Hozzászólás: particionálás #1915325
        pomm
        Felhasználó

          sztem becsatolja, csak a fat elég rossz választás, mert igen pocsék… 😀
          Ha megadod neki, akkor törölni fogja a rajta lévõ adatokat! Azt nem tudom, hogy a telepítõbõl be tudod-e lõni, de amúgy megadod neki a swapot meg a / particiót, azután telepítesz. Azután szerkeszted az fstab-ot és /home-nak megadod a fatost, így nem lesz törölve sem. De még 1x: Ne használd a fatost, ha csak erre nincs vmi igen erõs indokod!!!

          Hozzászólás: DVD-írás #1977466
          pomm
          Felhasználó

            Mi a gond???? Ezt most nem értem!!! Az img-t és ki tudja írni a k3b. Az hogy img vagy iso, az nem a progitól függ, hanem attól, hogy mivel csinálták…

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955344
            pomm
            Felhasználó

              Köszi paca, így lefutott…

              Nem értelek, miért kell ehhez kernelt forgatni?

              Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955894
              pomm
              Felhasználó

                Igen. De ha csak webes méled van és lassúnak találod, dobj rám egy mélt ( [email protected] ) és beregellek az adminból! Ha ez segít…

                Hozzászólás: DVD-írás #1977464
                pomm
                Felhasználó

                  akkor off-olok még egyet.
                  Mindig, amikor veszek vmit, úgy kezdem az eladónál, hogy linux alatt megy-e. Ha kerekedik a szeme és hümmög azzal már gond van 🙂 Aztán ha nem tud válaszolni, akkor megkérdem, visszavihetem-e ha nem müxik. Ha igen, akkor hozom.
                  Visszatérve a gondodra –Laszlo–, ha van lehetõséged, tegyél fel vmit az uhu mellé! Lehetõleg ne desktop linuxot. A slack viszonylag egyszerûbben és könnyebben beconfigolható, mint a többi ismertebb, komoly disztri ( debian, gentoo, stb. ). Ha za alatt sem megy, akkor gond van, bár sztem, ott menne…De ez csak az én véleményem, mert spec nálam – többé-kevésbé – így volt…

                  Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955892
                  pomm
                  Felhasználó

                    Tedd fel forrásból. Amúgy ilyenkor ( nem indul az mplayer ) általában elég rootként kiadni a killall mplayer parancsot vagy az X-et lelõni. A telepítést ( ha ragaszkodsz a csomaghoz ) rootként végezd, akkor nem fog errorozni. De mindentõl függetlenül a forrást javaslom MPlayer esetén. Ha nem csináltál még ilyet, akkor kis magyarázat a honlapomon van.

                    Hozzászólás: DVD-írás #1977461
                    pomm
                    Felhasználó

                      Hát ezt meg kell cáfolnom!
                      Nekem van olyan dvd-m ( nem mind! ), amit lájtosan 4x-sen megír a k3b, slack 10.0 alatt!!! Ha nem hiszed, eljössz, leülsz és megnézed… 😀
                      Sajnos az viszont igaz, hogy sok, amire 4x-es van írva, csak 2.4x-sen megy…

                      Hozzászólás: Linux konkrét problémákra #1980122
                      pomm
                      Felhasználó

                        Slackware-10.0
                        kernel 2.4.26 – újrafogatva ( a 2.6.x-es kernelekkel nem megy a tvkarim – ezen még dolgozom )
                        Internet böngészés, levelezés: oprea 7.54
                        ftp szerverecske 🙂 : proftpd
                        ftp: gftp
                        TV nézés/felvétel ( utóbbi még igényel finomítást ), film : MPlayer
                        Zene: xmms
                        cd/dvd írás: k3b
                        grab : mp3c
                        ripp: mencoder
                        fájlcserélõ: dc-gui
                        képszerkesztés: gimp
                        nyomtatás hp 3320 usb-és nyomtató, ezt az oo nem akarja alapból, beconfigolni máig lusta voltam, a többi progival megy…
                        Doksik írása, html, táblázat : Open Office
                        Szövegszerkesztõ: kedit, kwrite
                        kb ennnyi…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,181-4,190 / 5,573