Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nos, sikerült updatelnem, a kde elszállt, vhogy most újraraktam, de ezen nem tudok segíteni:
pomm@pomm:~$ su
Password:
root@pomm:/home/pomm# slapt-get –update
slapt-get: error while loading shared libraries: libidn.so.11: cannot open shared object file: No such file or directory
root@pomm:/home/pomm#5let?
azért írd le, hogy sikerült-e 🙂 Kiváncsi vagyok, mennyire érthetõ és használható a leírás 😀
sztem becsatolja, csak a fat elég rossz választás, mert igen pocsék… 😀
Ha megadod neki, akkor törölni fogja a rajta lévõ adatokat! Azt nem tudom, hogy a telepítõbõl be tudod-e lõni, de amúgy megadod neki a swapot meg a / particiót, azután telepítesz. Azután szerkeszted az fstab-ot és /home-nak megadod a fatost, így nem lesz törölve sem. De még 1x: Ne használd a fatost, ha csak erre nincs vmi igen erõs indokod!!!Mi a gond???? Ezt most nem értem!!! Az img-t és ki tudja írni a k3b. Az hogy img vagy iso, az nem a progitól függ, hanem attól, hogy mivel csinálták…
Köszi paca, így lefutott…
Nem értelek, miért kell ehhez kernelt forgatni?
Igen. De ha csak webes méled van és lassúnak találod, dobj rám egy mélt ( [email protected] ) és beregellek az adminból! Ha ez segít…
akkor off-olok még egyet.
Mindig, amikor veszek vmit, úgy kezdem az eladónál, hogy linux alatt megy-e. Ha kerekedik a szeme és hümmög azzal már gond van 🙂 Aztán ha nem tud válaszolni, akkor megkérdem, visszavihetem-e ha nem müxik. Ha igen, akkor hozom.
Visszatérve a gondodra –Laszlo–, ha van lehetõséged, tegyél fel vmit az uhu mellé! Lehetõleg ne desktop linuxot. A slack viszonylag egyszerûbben és könnyebben beconfigolható, mint a többi ismertebb, komoly disztri ( debian, gentoo, stb. ). Ha za alatt sem megy, akkor gond van, bár sztem, ott menne…De ez csak az én véleményem, mert spec nálam – többé-kevésbé – így volt…Tedd fel forrásból. Amúgy ilyenkor ( nem indul az mplayer ) általában elég rootként kiadni a killall mplayer parancsot vagy az X-et lelõni. A telepítést ( ha ragaszkodsz a csomaghoz ) rootként végezd, akkor nem fog errorozni. De mindentõl függetlenül a forrást javaslom MPlayer esetén. Ha nem csináltál még ilyet, akkor kis magyarázat a honlapomon van.
Hát ezt meg kell cáfolnom!
Nekem van olyan dvd-m ( nem mind! ), amit lájtosan 4x-sen megír a k3b, slack 10.0 alatt!!! Ha nem hiszed, eljössz, leülsz és megnézed… 😀
Sajnos az viszont igaz, hogy sok, amire 4x-es van írva, csak 2.4x-sen megy…Slackware-10.0
kernel 2.4.26 – újrafogatva ( a 2.6.x-es kernelekkel nem megy a tvkarim – ezen még dolgozom )
Internet böngészés, levelezés: oprea 7.54
ftp szerverecske 🙂 : proftpd
ftp: gftp
TV nézés/felvétel ( utóbbi még igényel finomítást ), film : MPlayer
Zene: xmms
cd/dvd írás: k3b
grab : mp3c
ripp: mencoder
fájlcserélõ: dc-gui
képszerkesztés: gimp
nyomtatás hp 3320 usb-és nyomtató, ezt az oo nem akarja alapból, beconfigolni máig lusta voltam, a többi progival megy…
Doksik írása, html, táblázat : Open Office
Szövegszerkesztõ: kedit, kwrite
kb ennnyi… -
SzerzőBejegyzés